Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Mese tenis la Gura Humorului

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Mese tenis la Gura Humorului

    Inca din 2003 am inceput sa organizez turnee de tenis de masă. Odata cu aparitia AmaTurului am vazut o oportunitate de a dezvolta acest sport, de a aduce in randul nostru a mai multor persoane care indragesc tenisul de masa. Am reusi din resurse proprii sa achizitionez 4 mese , precum si mantinele pentru concursuri, o masa am primit-o de la un drag coleg de al nostru Vali Botosan care acum este in Ibiza,iar 3 mese le-am primit de la Amatur. In ultimii ani am reusit sa organizez aproape cate un concurs in fiecare luna.
    Datorita pozitiei orasului (in mijlocul judetului: 36 km Suceava, 36 km Fălticeni, 36 km Campu Lung, 51 Km Rădăuți , etc.) si nu in ultimul rand la 2 ore de mers cu masina fata de Botoșani, 2,30 ore fata de Bacău, Iași, Piatra Neamț, Bistrița ... Gura Humorului poate deveni un centru al tenisului din Moldova.
    Am postat acest subiect deoarece doar impreuna putem sa facem ca lucrurile sa mearga.
    Hai ai nostrii !!!
    Dan Chirap
    www.sportdakiro.com
    email: contact@sportdakiro.com

  • #2
    Foarte bine Dane,hai sa vedem ce putem face sa punem ori mana de la mana toti pe zona noastra a MOLDOVEI ,si sa nu mai platim cotizatia un an de zile (trebuie discutat si cu DAN 2 DACA ESTE DE ACORD),sau daca are un coleg o alta idee sa o spuna si hai sa facem ceva.Suntem multi de aceea cred ca vom reusi daca punem o suma care cadem deacord sa fie intr-un cont bancar.Cand se aduna banii pentru o masa cumparam , dupa doua trei lun i iar adunam si iar facem bani de o masa si iar cumparam............HAI A NOSTRI.Incet , incet o sa reusim
    Blade . PHOTINO
    Fh. Tibhar ev. Mx-p
    Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

    Comentariu


    • #3
      stimati colegi si practicanti ai tenisului de masa si nu numai.....sa ne stringem rindurile si haideti sa fim aproape de dan chirap si de gura humorului ptr ca acolo de fiecare data suntem ca la noi acasa.de orice forma de solidaritate va fi nevoie personal raspund prezent si va invit politicos sa faceti si dvs la fel.cu deosebit respect va multumesc anticipat.

      Comentariu


      • #4
        Sunt convins ca pana la urma veti gasi o modalitate de a achizitiona mese amatur,Dane!Daca noi la Agnita,un orasel fara putere economica,fara turism,plin de "ajutoare sociale",am "deschis o portita" la primarie si am achizitionat 3 mese noi si alte 4 mese second bune(din cotizatiile noastre,a membrilor voluntari!!),si voi ati putea sa gasiti o solutie favorabila!!Mult noroc si putere de convingere!
        I love table tennis !

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de marcu vasile Vezi post
          Foarte bine Dane,hai sa vedem ce putem face sa punem ori mana de la mana toti pe zona noastra a MOLDOVEI ,si sa nu mai platim cotizatia un an de zile (trebuie discutat si cu DAN 2 DACA ESTE DE ACORD),sau daca are un coleg o alta idee sa o spuna si hai sa facem ceva.Suntem multi de aceea cred ca vom reusi daca punem o suma care cadem deacord sa fie intr-un cont bancar.Cand se aduna banii pentru o masa cumparam , dupa doua trei lun i iar adunam si iar facem bani de o masa si iar cumparam............HAI A NOSTRI.Incet , incet o sa reusim
          Gura Humor are suficiente mese pt a organiza concursuri Amatur.Dvs vreti sa strangeti bani pt a achizitiona alte mese la Humor?Sau sa se stranga bani din cotizatii pt a cumpara azi o masa la Humor,maine una la Vatra Dornei,peste 6 luni una la Botoșani s.a.m.d? Sa fim seriosi.Daca faceti rost de bani cumparati va o masa si amplasati-o intr-o locatie din orasul dvs pt a va antrena cat mai des.Nu veti reusi sa faceti asta din cotizatii.
          Bani pt mese se pot strange din taxele de concurs(un concurs la care sala este moka iese de obicei pe profit),printr-o colaborare cu primaria locala sau eventual o unitate de invatamant care are in proprietate sala respectiva sau batand la cap niste sponsori sa dea ceva bani pt t.d.m
          of all the things i lost i miss my mind the most

          Comentariu


          • #6
            La Botoșani nu cred ca se poate gasi o sala care sa ofere conditii pentru amplasarea a cel putin 4 mese, sala la care sa ai acces neconditionat. Singura sala unde se poate juca tenis si se pot organiza concursuri locale sau de B este a d-nului profesor Volodea dar, problema este programul.
            Sala Polivalenta din Botoșani iti ofera contra 12lei/ora "sansa" de a juca pe ciment si cu lumina de proasta calitate. Cimentul ala iti distruge picioarele !
            Faptul ca d-nul Chirap doreste sa achizitioneze mese pt sala de la Gura Humorului gasesc ca e o idee foarte buna si-i doresc sa se si materializeze. Din punctul meu de vedere i-ar trebui obligatoriu cel putin 4/5 mese pt a inlocui pe cele cu probleme si pentru a nu mai crea discutii/divergente intre jucatori ca open-istii joaca pe donic iar amatorii pe mese de proasta calitate, mai ales ca toti platim la fel.
            De departe este organizatorul cu cele mai multe turnee organizate in zona noastra si intr-adevar orasul Gura Humorului este situat intr-o zona optima cu sanse mari pentru a deveni un centru zonal al t.d.m..
            Idei/variante pentru a ajuta la finalizarea acestui proiect...?
            Blade: lemn off...ce lemn !
            Bh: cu tepi
            Fh: fara tepi

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de cata_60 Vezi post
              Gura Humor are suficiente mese pt a organiza concursuri Amatur.Dvs vreti sa strangeti bani pt a achizitiona alte mese la Humor?Sau sa se stranga bani din cotizatii pt a cumpara azi o masa la Humor,maine una la Vatra Dornei,peste 6 luni una la Botoșani s.a.m.d? Sa fim seriosi.Daca faceti rost de bani cumparati va o masa si amplasati-o intr-o locatie din orasul dvs pt a va antrena cat mai des.Nu veti reusi sa faceti asta din cotizatii.
              Bani pt mese se pot strange din taxele de concurs(un concurs la care sala este moka iese de obicei pe profit),printr-o colaborare cu primaria locala sau eventual o unitate de invatamant care are in proprietate sala respectiva sau batand la cap niste sponsori sa dea ceva bani pt t.d.m
              Bunicule la Botoșani chiar nu este nevoie la mese , era doar o propunere trebuie gandim si la zona noastra In zona Moldovia cel mai mult turneu se organizeze la Gura Humorului. Si propunere meu era si cu implicatie D-l Dan putea cere la inscriere intre 30 - 35 lei fara sa ofere nimic ca sa strange bani pt. aprov. mese si langa asta daca mai primeste ajutor sublimentar de la Amatur asta era idea. Sigur si el trebuie caute sponsor local ( Primarie Consilul Local , Firma privat etc. ) trebuie primeste si sprijinul lui Amatur. Eu spun ca se poate.

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de cata_60 Vezi post
                Gura Humor are suficiente mese pt a organiza concursuri Amatur.Dvs vreti sa strangeti bani pt a achizitiona alte mese la Humor?Sau sa se stranga bani din cotizatii pt a cumpara azi o masa la Humor,maine una la Vatra Dornei,peste 6 luni una la Botoșani s.a.m.d? Sa fim seriosi.Daca faceti rost de bani cumparati va o masa si amplasati-o intr-o locatie din orasul dvs pt a va antrena cat mai des.Nu veti reusi sa faceti asta din cotizatii.
                Bani pt mese se pot strange din taxele de concurs(un concurs la care sala este moka iese de obicei pe profit),printr-o colaborare cu primaria locala sau eventual o unitate de invatamant care are in proprietate sala respectiva sau batand la cap niste sponsori sa dea ceva bani pt t.d.m
                Nu prea am inteles. Asta e un sfat sau o directiva demna de urmat? Am precizat in acest post despre necesitatea de a avea un centru de tenis aici in Moldova. De aceea am organizat turneul pe doua sectiuni amatori/ copii pentru ca toata lumea sa aiba aceleasi conditii de joc. La 84 de participanti la acest turneu mi se pare normal sa ai mai multe mese. Am reusit sa asigur 8 mese pentru amatori, iar cei mai defavorizati au fost copiii care au trbuit sa joace pe 4 mese Activ. Nu cred ca in alta locatie din judet se putea realiza acest turneu. Daca Dvs. puteti sa luati sala moca si de aici implicit sa cumparati mese, aflati ca eu nu.
                Doar atat. Nu vreau sa intru in poemica cu cineva ci sa vad rezolvarea problemei.
                Dan Chirap
                www.sportdakiro.com
                email: contact@sportdakiro.com

                Comentariu


                • #9
                  1.Foarte buna ideea lui Mehmet si ca sa supralicitez voi face asa. In functie de cati bani se vor strange eu voi dubla potul. Ex: daca la umatorul turneu se vor strange 500 lei pt mese de la participanti eu voi pune personal 500 lei.
                  2. Bani pentru mese pot veni din cei 2 % de la persoanele fizice pe anul urmator. Voi posta si formularul in zilele urmatoare. Aici la un salariu mediu pe economie vine undeva la 30 lei/an/persoana
                  3. Sponsorizare firme private. Daca sunteti proprietarii, sau aveti prieteni care au o firma cu profit puteti sponsoriza clubul ( eu va fac contractul, dau factura si chitanta). Aceasta lege a sponsorizarii nu prea este cunoscuta in Romania. Orice firma poate sponsoriza in limita a 30 % din impozitul pe profit.. De fapt statul sponsorizeaza deoarece suma este deductibila din impozit. Deci orice firma nu are nimic de pierdut ci dimpotriva. Pot sa asigur si publicitatea pe site-ul www.sportdakiro.com, bannere la sala, publicatii in ziare...etc.
                  Mai astept idei si propuneri!
                  Dan Chirap
                  www.sportdakiro.com
                  email: contact@sportdakiro.com

                  Comentariu


                  • #10
                    Propunerea lui Mehmet mi se pare foarte buna si ar putea completa necesarul de bani:
                    Incercati la urmatorul turneu sa faceti taxa de 30 de lei; ar insemna 5x80=400 de lei dintr-un singur turneu.
                    Este nevoie de transparenta incasarii banilor suplimentari, asa incat fiecare participant va putea fi multumit ca banii sai sunt la loc sigur.
                    Daca la urmatorul lot de mese banii obtinuti din cotizatii vor acoperi 5 mese, cea de a cincea ar putea completa lotul celor 3.
                    Sau, poate, la turneul pe echipe echipa castigatoare ar putea fi din zona. De ce nu?

                    Comentariu


                    • #11
                      Daca erai atent,asta am spus si eu:se pot obtine bani pt mese la Humor in plus marind taxa de concurs probabil multi participanti vor fi de acord sa plateasca o suma in plus.Am mai spus ca cei care cred ca pot strange impreuna bani pt o masa mai bine ar amplasa-o in localitatea de domicilu,pt a se antrena mai mult.Nu se pot lua bani din cei 10 lei cotizatie Amatur.Poate nu m am exprimat suficient de limpede. Intrucat ai deschis un topic banuiesc ca fiecare poate sa si spuna parerea,fara ca cele care nu sunt in totala concordanta cu primul sa para rauvoitoare.
                      Ultima editare de cata_60; 19.sep.2012, 14:43.
                      of all the things i lost i miss my mind the most

                      Comentariu


                      • #12
                        Da Dane tu strange bani si ne ajuta si Amatur adica Dl Dan ; ) , Dl Sorin ca strain chiar si eu personal si mai gasim noi si alte sponsor. Si cand ne intelnim facem contract aia cu profit aduc stampila si semnez eu. Asta am vrut spun sus. Ca nu spuneti ca nu am tinut cuvant ; )

                        - - - Actualizat - - -

                        Buniculee a promis Dan daca se rezolve probleme cu finantare mese , reduce taxa de inscriere ( pt tine si cand ma fac 50 si pt mine gratuit ! ) Lasam glume la o partea eu zic ca mai bine nu se ocupa organizator cu mancare , bautura , cafea etc. E pierdere de timp si bani pt. ca oricum multi aduce mancare etc cu el sau comanda ce lui place. Organizator nu trebuie face efort in plus pt detalie asta si pt. calcula lucru este mult mai simplu Sala , si daca este nevoie transport mese si gata. Atunci costul de Turneu se micsoreze automat si ramane bani pt a cumpara mese.
                        Ultima editare de mehmet; 19.sep.2012, 16:54. Motiv: correctare

                        Comentariu


                        • #13
                          La urmatoarele concursuri de la Gura Humorului VIVA SPORT promite sa aduca ceva mese(minim patru),si toti "amatorii" si "profesionistii" disponibili din echipe.Cu staf cu tot!
                          Daca sunteti bucurosi de multi oaspeti, putem pune la dispozitie un autocar pentru deplasarea a maxim 40 de persoane.Autocarul e moca; trebuie platita doar motorina.

                          Comentariu


                          • #14
                            Intotdeauna bucurosi de oaspeti, de pastrama , si de oameni binevoitori si nu numai !!!
                            Dan Chirap
                            www.sportdakiro.com
                            email: contact@sportdakiro.com

                            Comentariu

                            Who has read this thread:
                            Procesare...
                            X