Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneul National de echipe si de dublu AMATUR 2012 - Reghin, 22 09 2012- Liga Amatur

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneul National de echipe si de dublu AMATUR 2012 - Reghin, 22 09 2012- Liga Amatur

    LIGA AMATUR REGHIN 22 septembrie 2012
    LOCALITATEA: Reghin
    DATA: 22 septembrie 2012
    ORA: 09.00 (prezenta la sala la ora 8,45!);
    ORA 15, 00 pentru DUBLU
    SALA DE SPORT Reghin din Parcul Tineretului- Langa Kaufland
    INDICATII ACCES:
    TIP MESE: Donic Waldner Classic (ITTF approved), Butterfly, Stiga PIV;
    NR. MESE: 16
    TAXA PER JUCATOR:
    Turneu pe echipe: 60 lei de echipa
    Turneu de dublu: 20 lei de echipa (10+10)
    MATERIALUL DE PREMIERE: cupe, diplome si premii pentru turneul de dublu;
    MASA: sandwich dimineata, apa minerala, mere la discretie;

    TURNEUL PE ECHIPE
    Participa echipele calificate in urma fazelor zonale si echipe invitate , pentru acoperirea grilei de joc.
    Ora 9,00: confirmarea participarii, sedinta tehnica; stabilirea grupelor
    Ora 9,30- 15,30 Jocuri pe echipe in faza I
    Primele 6 sau 8 echipe se vor califica la Turneul final ce va avea loc la Topoloveni in luna noiembrie.

    TURNEUL DE DUBLU
    Ora 15,00
    Se vor disputa doua turnee: turneul de Amatori si turneul OPEN.
    La turneul de amatori pot participa numai jucatori care se incadreaza in categoria amatori.
    Pentru participarea la Amatori, cei doi jucatori trebuie sa aiba loc in clasament in afara primilor 60 si sa aiba coeficient mai mic de 19 la turneele A. O echipa alcatuita din 1 Amator + 1 Openist va merge automat la Turneul Open de Dublu.
    La turneul de dublu Open au drept de joc si jucatorii care activeaza in divizia B.
    Mod de disputare: 8 grupe de 4 sau 5 + eliminatoriu de 16;
    Se vor acorda titlurile de Campion national Amatur 2012 la dublu amatori si dublu OPEN.
    CAPI DE SERIE:
    Echipe: in functie de pozitia ocupata in grupele zonale si pe baza mediilor primilor 3 componenti.
    La dublu, capii de serie vor fi stabiliti prin insumarea punctajului Amatur al componentilor.
    INSCRIEREA PARTICIPANTILOR: pe forum, telefonic sau la sala pana la ora 12,00
    Organizatori: Kantor Imre, Sorin Botirca, Dan Bodeanu
    Ultima editare de Dan2; 19.sep.2012, 14:22.

  • #2
    LEOPARZII se retrag.

    Comentariu


    • #3
      participare

      piratii din valcea........venim cu o mare placere

      Comentariu


      • #4
        Confirmare inscriere: SGSL Cluj-Napoca

        Comentariu


        • #5
          Eu cred ca s-au retras multe echipe si din cauza ca s-a modificat programul.Inca un turneu la Topoloveni e înca o cheltuiala mare pentru jucatorii care se califica.Trebuia sa se faca o singura etapa așa cum inițial era programat.Oricum daca se termina calificarile pana la ora 15 se putea juca pana seara si finala la echipe.
          Blade: Bty Primorac Carbon off+
          Bh:Tenergy 80 fx
          Fh:Tenergy 80 fx

          Comentariu


          • #6
            Iti dau dreptate Zoki...daca era acesta de la Reghin, turneu final, nu cred ca se retrageau mai mult de 1-2 echipe...
            BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

            "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

            Comentariu


            • #7
              Cu atatea retrageri și inlocuiri (de echipe) putem spune ca prima etapa s-a desfasurat cam degeaba.
              In alta ordine de idei propun sa se ia in calcul varianta de desfasurare a etapei finale tot maine, dupa masa. Daca e sa mearga lumea la Topoloveni pentru inca cateva meciuri o sa apara cheltuieli mari si inevitabil alte echipe retrase. Stiu ca nu sunt cupe , medalii pregatite pentru maine dar asta se poate rezolva ulterior, la turneul final.
              Maine cand sunt adunati toti cei implicati si interesati s-ar putea hotari acest aspect. Ce ziceti?
              Hurricane III (by Nittaku)
              Jun Mizutani ZLC
              Nittaku Hammond Z2

              Comentariu


              • #8
                Grupe Open:
                1.
                Speed Bistrița
                Gladiatorii București
                Club 11 Timișoara
                Piratii Valceni
                Pinguinii Sibiu
                - calificati: 1.Speed si 2.Gladiatorii
                2.
                SGSL Cluj
                Victoria Arad
                Csiki Târnaveni
                TTT Argeș
                TM Tg Jiu
                - calificati: 1.SGSL si 2. TTT Argeș
                Grupe Amatori:
                1.
                Veteranii Reghin
                Gry Club Brașov
                Vatra Dornei
                Team Deva
                Fantastic Four Cluj
                2.
                Secuii Praid
                Silva Reghin
                Mobistil Bistrița
                TDM Astra Turda
                Roninii București
                Iris Bors
                Ultima editare de FlorinBN; 23.sep.2012, 09:17.
                TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                Comentariu


                • #9
                  Pana la urma s-a jucat tot turneul ieri. Desi unii de pe forum o socoteau drept o varianta ”hazlie”.
                  Si a fost mai bine asa decat sa bati drumul pana la Topoloveni pentru semifinale si eventual finala.
                  Hurricane III (by Nittaku)
                  Jun Mizutani ZLC
                  Nittaku Hammond Z2

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de valentinm Vezi post
                    Pana la urma s-a jucat tot turneul ieri. Desi unii de pe forum o socoteau drept o varianta ”hazlie”.
                    Si a fost mai bine asa decat sa bati drumul pana la Topoloveni pentru semifinale si eventual finala.
                    De acord cu acest lucru,dar pentru noi care am disputat finala pe echipe la amatori la ora23-24,a fost foarte greu si mai ales obositor,cand mie mai de graba imi era somn si nu ma mai puteam concentra la acea ora la joc.Sa nu uitam sa punem la socoteala si trezirea la ora 5 dimineata si drumul de asemenea obositor.Organizatorii s-au straduit sa ne asigure o buna desfasurare a concursului atat pe echipe cat si la jocul de dublu si au reusit cu succes acest lucru.Ca o obervatie in ceea ce priveste concursul de dublu ,ar fi ca TREBUIA sa asigure echipelor castigatoare,2 CUPE de fiecare pereche,o diploma si o medalie pentru fiecare.Se marea taxa de participare la echipele de dublu,de exemplu se facea 15-20 ron de participant pentru asigurarea la fiecare castigator a unui premiu bine meritat.Eu de exemplu ca am iesit castigator la proba de dublu amatori cu HAGATIS ANDREI-EDUARD,am plecat acasa cu ,traista goala,deoarece cupa a luat-o el.Victoria din proba de dublu la sectiunea amatori,i-o dedic domnului MESZAR de la ARAD,pentru ca m-a ,scapat,de contracturile(carceii)musculare,servindu-mi un ,panaceu ,culinar pe baza de magneziu.Aceste 2 probe (jocuri),ar trebui gandite altfel pe viitor,mai ales tinandu-se seama si de oboseala care inerent se va acumula pe parcursul desfasurarii lor.Consider ca ar trebui sa se incheie in jurul orelor19-20.Sper sa se gaseasca o solutie pe viitor.
                    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                    Comentariu


                    • #11
                      Felicitari organizatorilor, care au facut fata cu brio in organizarea acestor doua concursuri (campionatul pe echipe si cel de dublu), mai ales tinand cont si de presiunea la care erau supusi in urma tuturor comentariilor, unele pertinente iar alte, mai putin pertinente.
                      Totusi, cred ca este indicat ca pe viitor, cele doua concursuri sa aiba date diferite de desfasurare, iar faza finala a concursului pe echipe se va putea tine intr-o sigura zi! Altfel, jucatorii sunt supusi la un efort fizic deosebit (eu personal, am jucat 12 meciuri de simplu, la care am mai adaugat inca 4 meciuri de dublu...).
                      Totodata, felicit echipa Speed Bistita (Sipos Renata, Pop Sorin, Nistor Dorel, Bauer Lajos), care ne-au invins cu scorul de 5-3 in finala de la Open (terminata la ora 24!), care s-au dovedit mai stapani pe jocul lor si cu resurse fizice mai bune decat ale noastre (tineretea lor si-a spus cuvantul la acea ora inaintata!)
                      Sunt sigur ca pentru editia din anul viitor, se vor gasi solutii organizatorice mai bune, tinand cont de experienta din acest an.
                      Ultima editare de gabi.gogu; 23.sep.2012, 10:26.

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de valentinm Vezi post
                        Pana la urma s-a jucat tot turneul ieri. Desi unii de pe forum o socoteau drept o varianta ”hazlie”.
                        Si a fost mai bine asa decat sa bati drumul pana la Topoloveni pentru semifinale si eventual finala.
                        Am considerat aceasta varianta drept imposibilia si hazlie deorece noi nu am participat tocmai pt.ca mi s-a respins cu vehementa propunerea de a juca tot turneul in aceeasi etapa,chiar intinsa pe durata unui weekend.Asta daca binevoiai sa tragi cu ochiul la postatrile precedente.
                        Mor de curiozitate sa vad ce are de zis organizatorul turneului
                        of all the things i lost i miss my mind the most

                        Comentariu


                        • #13
                          Felicitari organizatorilor pentru cum au gestionat acest turneu. Dl Kantor si echipa FELICITARI!
                          Hobby: Motoare si ski !
                          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                          Comentariu


                          • #14
                            FELICITARI CASTIGATORILOR, FELICITARI INVINSILOR!!! Vreau sa cred ca ieri, toti am fost invingatori, deoarece am facut fata unei zile epuizabile. Vreau sa multumesct tuturor colegilor, cat si lui Sorin si Florin pentru ajutorul dat pentru buna organizare a turneului.
                            Rezultate : OPEN ECHIPE:
                            1 Speed Bistrița(Sipos Renata, Pop Sorin, Nistor Dorel, Bauer Lajos)
                            2. SGSL Cluj( Gabi Gogu, Garduli Silviu, Nascu Serban, Toth Laszlo)
                            3. TTT Argeș( Sorin Botarca, Toma Florin, Vasiliu Remus, Ciuca Dan)
                            3. Gladiatorii București( Navacioiu Marian, Lungu Cosmin, Dascalasu Viorel, Micuda Mihai)
                            AMATORI ECHIPE:
                            1. TEAM DEVA( Popa Radu, Szakacs Bela, Szakacs Raul, Stancu Tiberiu)
                            2. Vatra Dornei( Ciobanu Gabriel, Hagatis Andrei, Morosanu Vasile)
                            3. TDM Astra Turda( Pop Cosmin, Soos Dezso, Rusu Cali, Maxim Valentin)
                            3. Roninii București( Stefan Mosoia, Burlacel Ionut, Macelaru Eugen)
                            Echipele vor fi premiate la turneul final din luna Decembrie!!!
                            Dublu OPEN:
                            1. Pop Sorin- Sipos Renata ( Bistrița-oradea)
                            2. Nistor Dore- Bauer Lajos( Bistrița- Tg-Mureș)
                            3. Sorin Botarca- Traistaru Marius ( Topoloveni)
                            3. Gatman Laurentiu- Cruceru Sergiu( Targu Jiu)
                            Dublu AMATORI
                            1. Ciobanu Gabriel- Hagatis Andrei( Vatra-Dornei)
                            2. Popa Radu- Szakacs Bela( Deva)
                            3. Bekesi Zsolt- Avram Victor( Arad)
                            3 . Tara Viorel- Rus Mihai ( Bistrița)

                            Comentariu


                            • #15
                              S-a gasit in sala; tricou Andro(negru), tricou Adidas( mustar), tricou Amatur( albastru inchis).
                              Sosetele gasite s-au aruncat.

                              Comentariu


                              • #16
                                Felicitari pentru organizarea acestui turneu, unul destul de greu in conditiile in care s-au schimbat datele organizarii pe ultima suta de metri, felicitari si jucatorilor care au participat a fost un adevarat maraton , eu la 27 de ani la ora 23 am cazut atat fizic cat si mental , parerea mea e ca ar fi trebuit sa se faca semifinalele si finala la concursul pe echipe si apoi daca mai ramanea timp sa facem concursul de dublu, dar nu o luati ca pe un repros ci ca pe o idee de viitor.
                                Domnule doctor, am vrut sa pastrez dovada ca am avut onoarea sa joc alaturi de un asa de mare jucator, dar promit ca urmatoarele 2 cupe le luati dumneavoastra , pentru ca intentionez sa ne facem un obicei in a castiga concursul de dublu amatori
                                Ultima editare de Ben; 23.sep.2012, 14:54.
                                Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                                BH : Tenergy 05Fx
                                FH : Tenergy 05Fx

                                Comentariu


                                • #17
                                  Felicitari TEAM DEVA !!!

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Multumim echipei de la Reghin pentru implicarea de care a dat dovada si de sacrificiile facute pentru acest turneu. Felicitari d-lui Kantor & Co!
                                    PS: Cele 3 tricouri sunt toate ale mele si le-am uitat din pricina grabei de a ajunge in noaptea aceea acasa! Va rog d-le Kantor sa le puneti intr-o plasa si sa le dati d-lui Lupascu de la Mureș sa mi le aduca la etapa de Divizia B. Va multumesc anticipat!
                                    www.clubarena08.ro

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                                      Multumim echipei de la Reghin pentru implicarea de care a dat dovada si de sacrificiile facute pentru acest turneu. Felicitari d-lui Kantor & Co!
                                      PS: Cele 3 tricouri sunt toate ale mele si le-am uitat din pricina grabei de a ajunge in noaptea aceea acasa! Va rog d-le Kantor sa le puneti intr-o plasa si sa le dati d-lui Lupascu de la Mureș sa mi le aduca la etapa de Divizia B. Va multumesc anticipat!
                                      OK.

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Felicitari Andrei pentru rezultatele obtinute atat la echipe cat si la dublu
                                        Numai bine

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Postat în original de cata_60 Vezi post
                                          Am considerat aceasta varianta drept imposibilia si hazlie deorece noi nu am participat tocmai pt.ca mi s-a respins cu vehementa propunerea de a juca tot turneul in aceeasi etapa,chiar intinsa pe durata unui weekend.Asta daca binevoiai sa tragi cu ochiul la postatrile precedente.
                                          Mor de curiozitate sa vad ce are de zis organizatorul turneului
                                          Organizatorul n-a venit

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Multumesc Catalin, asteptam poze
                                            Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                                            BH : Tenergy 05Fx
                                            FH : Tenergy 05Fx

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Postat în original de viospin Vezi post
                                              Organizatorul n-a venit
                                              Intr-adevar, dl. Bodeanu nu a putut participa din motive personale si ne-a rugat pe mine, pe dl. Kantor si pe Florin sa gestionam situatia. Acum ramane la latitudinea participantilor sa judece cat de bine ne-am descurcat avand in vedere situatia data. In ceea ce priveste concursul pe echipe, s-a propus de catre mai multi capitani sa se joace totul in aceeasi zi si s-a votat. Astfel s-a ajuns la situatia de fata. E clar ca nu este drept fata de echipele care nu au venit, dar majoritatea decide! N-am fost pregatiti pentru o asemenea desfasurare si la Turneul final se va face premierea echipelor castigatoare. De asemenea, la sugestia d-lui doctor de la Vatra Dornei o sa mai luam un set de cupe pentru turneul de dublu, astfel incat si coechipierii sa aiba parte de trofeu.
                                              www.clubarena08.ro

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Felicitari tuturor participantilor si,mai ales,primilor clasati pe podium!
                                                Felicitari organizatorilor, care au gestionat (de comun acord cu participantii) cum se putea mai bine situatia data.
                                                Dintre toate lucrurile pozitive si minusurile"aparute" pe parcurs se pot trage concluziile necesare pentru perfectionarea sistemului de joc si formatul final al acestei competitii.Hai baieti!Hai Amatur-ul!!
                                                I love table tennis !

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  FELICITARI CASTIGATORILOR, FELICITARI INVINSILOR!!! Vreau sa cred ca ieri, toti am fost invingatori, deoarece am facut fata unei zile epuizabile. Vreau sa multumesct tuturor colegilor, cat si lui Sorin si Florin pentru ajutorul dat pentru buna organizare a turneului.
                                                  Rezultate : OPEN ECHIPE:
                                                  1 Speed Bistrița(Sipos Renata, Pop Sorin, Nistor Dorel, Bauer Lajos)
                                                  2. SGSL Cluj( Gabi Gogu, Garduli Silviu, Nascu Serban, Toth Laszlo)
                                                  3. TTT Argeș( Sorin Botarca, Toma Florin, Vasiliu Remus, Ciuca Dan)
                                                  3. Gladiatorii București( Navacioiu Marian, Lungu Cosmin, Dascalasu Viorel, Micuda Mihai)
                                                  AMATORI ECHIPE:
                                                  1. TEAM DEVA( Popa Radu, Szakacs Bela, Szakacs Raul, Stancu Tiberiu)
                                                  2. Vatra Dornei( Ciobanu Gabriel, Hagatis Andrei, Morosanu Vasile)
                                                  3. TDM Astra Turda( Pop Cosmin, Soos Dezso, Rusu Cali, Maxim Valentin)
                                                  3. Roninii București( Stefan Mosoia, Burlacel Ionut, Macelaru Eugen)
                                                  Echipele vor fi premiate la turneul final din luna Decembrie!!!
                                                  Dublu OPEN:
                                                  1. Pop Sorin - Sipos Renata ( Bistrița-Oradea)
                                                  2. Nistor Dorel - Bauer Lajos ( Bistrița- Tg-Mureș)
                                                  3. Sorin Botarca - Traistaru Marius ( Topoloveni)
                                                  3. Gatman Laurentiu - Cruceru Sergiu ( Targu Jiu)
                                                  5-8.
                                                  Farkas Gabor - Nascu Horea ( Tg-Mureș-Cluj)
                                                  Apian Florin -Toth Laszlo ( Bistrița-Cluj)
                                                  Gogu Gabriel - Garduli Silviu ( Cluj)
                                                  Daneliuc Gabi - Morosanu Vasile ( Sibiu-Suceava)



                                                  Dublu AMATORI
                                                  1. Ciobanu Gabriel- Hagatis Andrei( Vatra-Dornei)
                                                  2. Popa Radu- Szakacs Bela( Deva)
                                                  3. Bekesi Zsolt- Avram Victor( Arad)
                                                  3 . Tara Viorel- Rus Mihai ( Bistrița)
                                                  5-8 Miron Mihai- Moldovan Ioan ( Cluj)
                                                  Zidar Victor- Kantor Imre-Zoltan ( Reghin)
                                                  Benyi Crinel-Csiki Alexandru( Târnaveni)
                                                  Bacanu Paulian- Vladoiu Gelu( Brașov)
                                                  Ultima editare de FlorinBN; 24.sep.2012, 09:01.

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X