Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Blufire

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Blufire

    M-ar interesa care este diferenta intre Blufire M1, M2 respectiv M3!

  • #2
    Eu joc de 2 saptamani cu M2 si sunt senzationale, nu arunca in jos, au viteza foarte mare, spin, tot ce vrei, le compar cu Tenergy 05 FX (Bluefire M2)
    Eu am un lemn ZLC Limited Edition care e un OFF si joc cu max pe FH si 2.0 pe BH.
    M1 sunt prea tari , iar M3 sunt foarte bune daca le pui pe un Sardius, Primorac, Schalger, Gergely lemne foarte tari, iar M2 cred ca sar bine pe orice lemn.
    Toate cele bune,
    George Durdun

    www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
    www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
    Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

    Comentariu


    • #3
      diferenta e urmatoarea...M1 e fața de fh ...M2 e o fața all around...M3 e f moale ..deci e buna pentru bh pentru jocul de-aproape
      Eu am probat combinatia M1 pe fh si M2 pe bh pe lemnul meu Nittaku Clout ( off 5 straturi de hinoki ) si pot sa spun ca am ramas placut surprins. Mie personal si M2 mi se pare putin tare pt bh ..eu am jucat inainte cu rakza 9 pe bh si feelingu e cam la fel. Acum depinde si de stilu de joc ..de lovituri ...de cat de tare lovesti ..etc..
      Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

      Comentariu


      • #4
        M1 nu mi se pare o fata ultra rapida si nici foarte tare pe ALC meu. Eu joc cu ea pe Bh si mi se pare pan acu cea mai buna fata de bh din cate am avut.Are viteza buna combinat cu un control minunat,spin devastator cum nu am mai intalnit la nici o fata macar am avut fete destul de spinoase si pan acum. Dar ceea ce imi place cel mai mult este ca e senzationala atat la topsipn cat si la smashuri. Am avut multe fete dar nici una nu mergea atat de bine la ambele tipuri de lovituri ca M1. restul fetelor ori erau bune pt topspin si nu erau la smash ori invers. M1 le face pe toate cu o siguranta senzationala. Cateodata am impresia ca nu poti gresi cu ea indiferent ce tip de lovitura dai si asta la o viteza f buna. Cu M2 si M3 nu am dat dar presupun ca sunt mai lentedecat M1 care repet ca pe lemnul TB ALC e fenomenal de bun.La M2 si 3 ii las pe ceilalti care au incercat.
        Daca ar trebui sa fac comparatie la viteza si spin la M1 atunci as zice ca M1 are cam viteza la Acuda S 2 sau baracuda si aproximativ aceeasi duritate, dar un spin mai bun decat acestea dar si control mai bun. Chiar o idee mai lenta decat Rakza 7
        Ultima editare de krisztalori; 20.sep.2012, 14:03.
        Lemne: DHS Hurricane Long W997
        FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
        BH: DHS GoldArc 8

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de krisztalori Vezi post
          M1 nu mi se pare o fata ultra rapida si nici foarte tare pe ALC meu. Eu joc cu ea pe Bh si mi se pare pan acu cea mai buna fata de bh din cate am avut.Are viteza buna combinat cu un control minunat,spin devastator cum nu am mai intalnit la nici o fata macar am avut fete destul de spinoase si pan acum. Dar ceea ce imi place cel mai mult este ca e senzationala atat la topsipn cat si la smashuri. Am avut multe fete dar nici una nu mergea atat de bine la ambele tipuri de lovituri ca M1. restul fetelor ori erau bune pt topspin si nu erau la smash ori invers. M1 le face pe toate cu o siguranta senzationala. Cateodata am impresia ca nu poti gresi cu ea indiferent ce tip de lovitura dai si asta la o viteza f buna. Cu M2 si M3 nu am dat dar presupun ca sunt mai lentedecat M1 care repet ca pe lemnul TB ALC e fenomenal de bun.La M2 si 3 ii las pe ceilalti care au incercat.
          Daca ar trebui sa fac comparatie la viteza si spin la M1 atunci as zice ca M1 are cam viteza la Acuda S 2 sau baracuda si aproximativ aceeasi duritate, dar un spin mai bun decat acestea dar si control mai bun. Chiar o idee mai lenta decat Rakza 7
          M1 mai lenta ca rakza 7 ???? e clar ca nu ai probat rakza 7 ...M1 e o fața mai dura decat rakza 7 ...are mai mult spin si CLAR e mai rapida, arunca mai tare mingea...
          Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

          Comentariu


          • #6
            M1 = S1
            M2 = S2
            M3 = S3
            Rakza7 e o fata mult mai moale decat Bluefire M1, mai ales daca aceasta este soft, poate Rakza9 sa fie comparativa cu M1.
            Gama M, fata de gama S au un burete mai bun, ofera o viteza si un control un pic mai buna decat cele din gama S.
            Recomand intotdeauna sa va cumparati fete cat mai proaspete.
            Baietii de la VIVASPORT fac comenzi chiar si de 2 ori pe luna, deoarece nu doresc ca marfa sa se invecheasca, in cele din urma cine va avea de suferit nu va fi distribuitorul ci dumneavoastra, clientul, ca dupa foarte scurt timp veti constata ca buretele la 2 lipiri va ceda, pe margini fetele se vor rupe foarte usor, vor face basici etc.
            Toate cele bune,
            George Durdun

            www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
            www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
            Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

            Comentariu


            • #7
              Din punct de vedere al greutatii, ceva diferente intre Bluefire M2 si Acuda S2? Ma intereseaza o fata asemanatoarea cu S2, mai ales in privinta greutatii.
              Lemn: Butterfly Timo Boll ALL+
              FH: Tibhar Genius
              BH: Tibhar Genius

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de quenterro Vezi post
                Din punct de vedere al greutatii, ceva diferente intre Bluefire M2 si Acuda S2? Ma intereseaza o fata asemanatoarea cu S2, mai ales in privinta greutatii.
                In situatia asta am fost eu pana sa dau de Bluefire, doar ca nu ma interesa greutatea.
                In ce priveste greutatea, suna la VIVA SPORT (0733 108 475) si te vor servii cu placere, cred ca e un pic mai grea Bluefire, dar asta nu inseamna decat un pic mai mult echilibru.
                In ce priveste simtul, iti zic sincer si cu mana pe inima ca daca iti place Acuda S2, Bluefire M2 o sa o iubesti !
                Toate cele bune,
                George Durdun

                www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                Comentariu


                • #9
                  Blufire M2 2.0 taiat pe BTY, 157/152 aproximativ 51grame.

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de Alex.C Vezi post
                    M1 mai lenta ca rakza 7 ???? e clar ca nu ai probat rakza 7 ...M1 e o fața mai dura decat rakza 7 ...are mai mult spin si CLAR e mai rapida, arunca mai tare mingea...
                    Am probat rakza 7 chiar am jucat destul de mult cu ea si personal mi se pare mai iute decat M1 dar cum am zis extrem de putin
                    Lemne: DHS Hurricane Long W997
                    FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
                    BH: DHS GoldArc 8

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
                      Recomand intotdeauna sa va cumparati fete cat mai proaspete.
                      Baietii de la VIVASPORT fac comenzi chiar si de 2 ori pe luna, deoarece nu doresc ca marfa sa se invecheasca, in cele din urma cine va avea de suferit nu va fi distribuitorul ci dumneavoastra, clientul, ca dupa foarte scurt timp veti constata ca buretele la 2 lipiri va ceda, pe margini fetele se vor rupe foarte usor, vor face basici etc.

                      Toate cele bune,
                      George Durdun
                      Buna chestie , stie cineva daca pe ambalajul fetelor sau pe fete scrie pe undeva data fabricatiei ?
                      BLADE :VISCARIA(FL) fluture negru , FH : Victas v 01 Limber , BH : Tibhar Evolution FX-P
                      "Atentie : Dacă aprinzi proiectoarele de ceață noaptea (afară nefiind ceață) mașina ta primește automat 25 CP in plus !"

                      Comentariu


                      • #12
                        A dat cineva cu M3?

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de mschumy Vezi post
                          Buna chestie , stie cineva daca pe ambalajul fetelor sau pe fete scrie pe undeva data fabricatiei ?
                          Din pacate nu cred ca scrie.
                          Depinde de distribuitor si de provider calitatea materialelor.
                          Pana acum nu am intalnit nici o fata veche de la VIVA SPORT.
                          Postat în original de MaLong Vezi post
                          A dat cineva cu M3?
                          Am dat si cu M3 pe un lemn BTY Sardius si sar foarte bine, sunt niste fete moi, comparative cu Acuda S3, se preteaza foarte bine dupa cum am mai spus pe lemnele tari, Primorac, Gergely, dar sunt sigur ca sar bine si pe lemne gen Timo Boll Spirit si lemne cu hinoki.

                          www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                          www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                          Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                          Comentariu


                          • #14
                            Fetele din gama Bluefire sint de productie noua , sint ultimele fețe aparute si nu au cum sa fie vechi la fel si Yasaka Rakza 9 si Joola Rhyzm ...
                            Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                            Fete de palete tenis de masa
                            TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de valigti Vezi post
                              Fetele din gama Bluefire sint de productie noua , sint ultimele fețe aparute si nu au cum sa fie vechi la fel si Yasaka Rakza 9 si Joola Rhyzm ...
                              Perfect de acord, e normal ca ce este nou iesit sa nu aiba cum sa fie vechi, dar sunt fete care pot sta "imbatranii" atat prin depozitele lor, cat si prin containerele noastre cat si la distribuitorii nostrii si asa se invechesc, am intalnit fete si de ani de zile, care s-au facut frenjuri la prima dezlipire.
                              E greu, chiar foarte greu. Niciodata nu ai de unde sta sti cat de veche este o fata, decat daca sunt nou aparute.

                              www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                              www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                              https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                              Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                              https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                              Comentariu


                              • #16
                                Pai sa le scada pretul , sa nu mai stea pe rafturi cu anii. Personal, mi s-a parut intotdeauna, ca fetele nu au de ce sa coste mai mult sau cat un lemn, la care procesul de productie, cred ca este mult mai laborios. La Tenergy, s-a "sarit calul" de tot, or fi ele bune, dar nici asa...
                                Lemn- Bty Viscaria
                                FH - TENERGY 05
                                BH - TENERGY 80

                                Comentariu


                                • #17
                                  care dintre fete se poate compara cu t05?
                                  tb alc t05/t05 fx

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de ma long Vezi post
                                    care dintre fete se poate compara cu t05?
                                    Parerea mea ca Bluefire M1, iar M2 e comparativa cu 05FX.

                                    www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                    www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                    Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      m2 am avut ocazia sa probez!o fata foarta buna pentru bh!arunca destul de bn si are un control ridicat!
                                      tb alc t05/t05 fx

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        care este diferenta dintre buretele S2-ului si M2-ului ?
                                        pe site-ul donic, S2 are rating the All+ ( cu toate ca e un Off- mai degraba ) , iar M2 are rating the Off.
                                        poate cineva sa compare si topsheet-urile intre ele ?

                                        ms anticipat !
                                        Boys, be ambitious !

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          M2 are un burete cu o idee mai tare (medium fata de medium-) si un + la viteza 9++ fata de 9+.Ambele cu un spin teribil, dar un plus de control pentru M2. Intr-un cuvant, doua fete extraordinare, bune si pentru FH dar si pentru BH, in functie de stilul de joc al fiecaruia.
                                          Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                          Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            M1 este cea mai rapida, cea mai spinuoasa si cea cu cel mai mic control, clar o fata off+
                                            M2 este o fata mai lenta si mai putin spinuoasa decat M1 insa mai rapida si mai spinuoasa decat M3, dupa parerea mea o fata off-
                                            M3 este cea mai lenta si cea mai putin spinuoasa insa cea cu cel bun control, dupa parerea mea o fata All+

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Joaca cineva cu blufire M1 de mai multa vreme? Ma intereseaza daca se uzeaza rapid sau tin cat de cat....
                                              Blade: Butterfly Schlager Carbon
                                              FH:TENERGY 05
                                              BH:TENERGY 05

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                am probat ieri m1!o fata cu burete tare!control ridicat foarte buna la topspin!chiar ma gandesc sa-mi cumpar pt fh!t05 sunt prea scumpe!
                                                tb alc t05/t05 fx

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Au aparut prin iunie, eu joc cu ea de atunci, 4-5 ore pe saptamana. Nici o urma de uzura! Daca topshetul e la fel de rezistent ca la Accuda, atunci garantat tine un an jumate, doi!
                                                  Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                                  Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X