Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Blufire

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Postat în original de laky Vezi post
    Au aparut prin iunie, eu joc cu ea de atunci, 4-5 ore pe saptamana. Nici o urma de uzura! Daca topshetul e la fel de rezistent ca la Accuda, atunci garantat tine un an jumate, doi!
    se lipesc bn pe lemn?ati intampinat ceva probleme?
    tb alc t05/t05 fx

    Comentariu


    • #27
      Am folosit lipiciul eco lex si s-a lipit perfect de lemn fara nici o problema!

      Comentariu


      • #28
        Postat în original de ma long Vezi post
        se lipesc bn pe lemn?ati intampinat ceva probleme?
        Am lipit cu Spring Fresh, un strat pe lemn, uscat cu uscatorul de par, pana ce devine absolut transparent, apoi cel putin doua straturi succesive, al doilea aplicat dupa uscare primului, pentru o fata noua. Se lipeste perfect.
        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

        Comentariu


        • #29
          cate gr are o fata m1 taiata 150-157?
          tb alc t05/t05 fx

          Comentariu


          • #30
            Buna. Mi-am cumparat doua fete Donic bluefire M2 si vreau sa stiu daca este vreo problema in cazul in care le lipesc cu Donic speed glue. A lipit cineva bluefire cu speed glue? Cum s-au comportat? Multumesc.
            Blade: Mizutani ZLC
            FH Nittaku Fastarc G1
            BH Xiom Sigma II Euro

            Comentariu


            • #31
              Postat în original de Johnny Erasure Vezi post
              Buna. Mi-am cumparat doua fete Donic bluefire M2 si vreau sa stiu daca este vreo problema in cazul in care le lipesc cu Donic speed glue. A lipit cineva bluefire cu speed glue? Cum s-au comportat? Multumesc.
              Buna Ziua,
              Un sfat: eu spun sa nu lipiti aceste fete cu speed-glue...Aceasta generatie de fete noi sunt facute cu burete special pentru a fi lipite cu adeziv ecologic( pe baza de apa), dar niciun caz cu adeziv ce contine substante volatile(toluen,diluant,etc) Cu stima!
              BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

              "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

              Comentariu


              • #32
                buna
                veti distruge fetele !
                Butterfly Viscaria fl
                Butterfly tenergy05

                Comentariu


                • #33
                  Postat în original de drukeru Vezi post
                  Buna Ziua,
                  Un sfat: eu spun sa nu lipiti aceste fete cu speed-glue...Aceasta generatie de fete noi sunt facute cu burete special pentru a fi lipite cu adeziv ecologic( pe baza de apa), dar niciun caz cu adeziv ce contine substante volatile(toluen,diluant,etc) Cu stima!
                  Eu am lipit Bluefire M1 cu speed glue home made si nu avut nimic! S-a intins putin dar si-a revenit ulterior. Daca vreti sa faceti o proba lipiti marginile rezultate dupa taiere si vedeti ca nu se intampla nimic!
                  Lipiciul pe baza de apa are avantajul ca se curata mai usor.
                  Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                  Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                  Comentariu


                  • #34
                    Buna Ziua,
                    D-le LAKY, haideti sa va spun ceva...buretele la donic blue-fire(si nu numai) este foarte poros...adezivul speed-glue contine toluen si a fost/este folosit la fetele cu bureti foarte densi...in cazul in care se da pe aceasta fata(blue-fire) cu acest solvent, el patrunde foarte rapid prin acest burete poros ajungand la cauciuc...atunci va dati seama ce se poate intampla: va puteti trezi cu niste besicute de toata frumusetea, din cauza ca acest solvent topeste acel lipici folosit(prin presare) la lipirea cauciucului de burete...automat fetele se distrug mult mai repede ca si cand s-ar folosii un adeziv normal(pe baza de apa) si in ultimul rand, odata ce se intinde fata de la solvent, va pot spune sincer ca: acea fata isi schimba radical proprietatile, devenind partial incontrolabila, cu viteze foarte mari, dar singura chestiune frumoasa ca ramane cu un simt(feeling) superb care nu intalnesti la o lipire cu vreun alt adeziv...Aceasta este parerea mea...Cu stima!
                    BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                    "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                    Comentariu


                    • #35
                      Multumesc de sfaturi. Pacat. Am o cutie de tabla de 300 ml Donic Waldner speedmaster mai demult din care am folosit doar pentru lipirea, cate o singura data, a doua perechi de fete Sriver FX, din care una de aproape un an. Speed glue se prezinta foarte bine si nu as fi vrut sa mai dau banii pe solutia de lipit pe baza de apa. Parca m-as risca sa le lipesc cu speed glue o singura data, insa imi este teama sa nu le stric. O data lipite cu speed glue, fetele isi revin, dupa ce se duce efectul toluen-ului, la proprietatile de baza? Dupa cat timp? Mai le pot lipi cu adeziv pe baza de apa dupa ce le-am lipit cu speed glue? Pot taia fetele, cu cuter-ul, pe lemn fara a le lipi pentru a face proba din bucatile ramase? Scuze, dar am cam multe semne de intrebare.
                      Ultima editare de Johnny Erasure; 12.mar.2013, 14:32.
                      Blade: Mizutani ZLC
                      FH Nittaku Fastarc G1
                      BH Xiom Sigma II Euro

                      Comentariu


                      • #36
                        Postat în original de Johnny Erasure Vezi post
                        Multumesc de sfaturi. Pacat. Am o cutie de tabla de 300 ml Donic Waldner speedmaster mai demult din care am folosit doar pentru lipirea, cate o singura data, a doua perechi de fete Sriver FX, din care una de aproape un an. Speed glue se prezinta foarte bine si nu as fi vrut sa mai dau banii pe solutia de lipit pe baza de apa. Parca m-as risca sa le lipesc cu speed glue o singura data, insa imi este teama sa nu le stric. O data lipite cu speed glue, fetele isi revin, dupa ce se duce efectul toluen-ului, la proprietatile de baza? Dupa cat timp? Mai le pot lipi cu adeziv pe baza de apa dupa ce le-am lipit cu speed glue? Pot taia fetele, cu cuter-ul, pe lemn fara a le lipi pentru a face proba din bucatile ramase? Scuze, dar am cam multe semne de intrebare.
                        Vad ca sunteti din Resita...Mergeti la scoala generala 6(sala de sport), langa politie si rugati-l pe d-l Parvu Nicolae sau Frant Nicusor...oricare din acesti doi domni care se ocupa de tenis acolo, iti v-a lipii fetele fara nicio problema...spuneti-i ca veniti din partea d-lui Marta Ghita de la Timișoara si eu va garantez ca va face paleta perfecta...Cu stima!
                        BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                        "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                        Comentariu


                        • #37
                          Multumesc d-l Ghita de sfat si de recomandare.
                          Blade: Mizutani ZLC
                          FH Nittaku Fastarc G1
                          BH Xiom Sigma II Euro

                          Comentariu


                          • #38
                            Postat în original de Johnny Erasure Vezi post
                            Multumesc d-l Ghita de sfat si de recomandare.
                            Cu mare placere! Cu stima!
                            BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                            "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                            Comentariu


                            • #39
                              Buna. Ieri am lipit cele doua fete noi de Bluefire M2 de 2.0 mm cu adeziv Eco Lex de la Radu668 si am si probat o ora la sala fetele. Prima constatare: sunt destul de grele, au 100 grame ambele fete taiate pe lemn de 150/157. Fata de ce am avut, Sriver FX, sunt ceva deosebit, adica viteza si efect mult mai mari iar control garla. Impreuna cu un lemn HMLevi OFF formeaza un setup care parca tipa sa dai topspin la fiecare minge. Desi au un control foarte mare, au o viteza teribila atunci cand accelerezi, la smash-uri, adversarul nemaiavand nici o sansa. Imi vor trebui multe ore de antrenament deoarece fata de Sriver, fara speed glue, sunt diferente enorme, insa va fi o placere sa joc cu ele.
                              Blade: Mizutani ZLC
                              FH Nittaku Fastarc G1
                              BH Xiom Sigma II Euro

                              Comentariu

                              Who has read this thread:
                              Procesare...
                              X