Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Asociatie Amatour?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Asociatie Amatour?

    Cred ca a sosit vremea unei dezbateri serioase pe aceasta tema.
    Cum vedeti dezvoltarea acestei miscari?
    Organizarea de nuclee Amatour in centrele importante? Infiintarea unei asociatii pe tara? sau poate intai asociatii si dupa aceea o federatie?
    Se gasesc "voluntari" priceputi care isi pot oferi timpul lor liber pentru aceasta activitate?
    Prietenii nostri de la Cluj nu au pierdut timpul si au demonstrat ca sunt o echipa unita. Bravo lor! Poate se molipsesc si alte orase... Poate Galați, Piatra Neamț, Oradea, Constanța, București...
    In București, putem face la fel? Poate ca Visco, Valigti, Bogdanel, si altii, care au aratat ca pun mult suflet, vor si pot sa initieze o asociatie.
    Poate ca la Galați se poate initia organizarea la nivel national.
    Multumim lui Daniel pentru informatii, intr-adevar, pe internet exista informatii clare privind pasii care trebuie facuti.
    Ce parere aveti?

  • #2
    Trebuie sa cautam o formula care sa ne fie de ajutor si relativ usoara care sa nu ingreuneze umerii unora dintre noi
    Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
    Fete de palete tenis de masa
    TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

    Comentariu


    • #3
      Cand incepem?

      Comentariu


      • #4
        Hehe hehe...a aparut si topic separat despre aceasta problema...
        Bun bun....
        Si eu sunt curios de reactiile majoritatii
        Dar deoarece la nivel national mi se pare ca e mai greu sa se faca asa ceva...banui ca ar fi posibil pentru inceput sa se inceapa o organizare la nivel local.....iar la nivel national sa se concretizeze o asociatie care doar sa centralizare.... sa existe un regulament la care sa adere orice organizatie locala...etc
        Banui ca nu suna rau Amatour Cluj (care deja exista ) sau Amatour Galați sau Amatour București ....etc
        In felul acesta fiecare grup de amatori de pe plan local poate cauta sa se organizeze....si cred ca e mult mai simplu asa. Dar este doar o opinie!
        Cealalta varianta ar fi o organizatie natioanala la care toti amatorii sa se inscrie individual.
        Comparativ fiecare solutie are avantajele ei.
        Dar la modul general.....toata lumea are de castigat...
        Dar sa ascultam ''batranii'' ce zic
        Butterfly Kiso Hinoki VII
        FH Sriver FX 2.1
        BH BTY Tackines Chop 2 1.7

        Comentariu


        • #5
          La Galați chiar aveti pe cine va bizui!

          Avem posibilitati si dorinta!

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X