Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

LIEBHERR 2012 Men's World Cup,28 Sep 2012 - 30 Sep 2012, Liverpool, ENG

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Splendida partida. Punctul de 10-8 in decisiv a fost punctul turneului pana acum.

    Comentariu


    • #27
      Poate chiar punctul anului!

      Comentariu


      • #28
        CHUANG - SAMSONOV = 3-4 (11-9,6-11,11-6,7-11,10-12,12-10,10-12) In setul 6 Samsonov avea 10-7 si a pierdut inexplicabil 5 puncte ...si setul. In setul 7 aceeasi desfasurare: Samsonov canduce cu 8-4, Chuang egaleaza la 10 ...dar roata se schimba si Samsonov face 2 puncte si ..ajunge in semifinalele de maine. Frumos meci!

        Comentariu


        • #29
          Postat în original de lauritheone Vezi post
          Splendida partida. Punctul de 10-8 in decisiv a fost punctul turneului pana acum.
          Well done Samsonov

          Comentariu


          • #30
            JOO Saehyuk - BOLL = 0-4 (4-11,7-11,8-11,4-11) Cam sever scorul...
            Incepe Maze - MA Long. Astept sclipirea lui MA...

            Comentariu


            • #31
              gata si cu MAZE.0-4 cu ma long

              Comentariu


              • #32
                Asa cum anticipam Ma Long s-a mobilizat extraordinar si l-a spulberat pe Maze cu 4-0 (4,5,7, 7), incercand sa spele cumva rusinea de ieri, cand a pierdut cu acelasi scor la Chuang. In setul 4 Ma avea 7-0, dar Maze revine pana la 7-6 si ...pierde la 7.
                Maine de la 12:30 prima semifinala cu europenii Samsonov si Boll.
                In a doua semifinala, de la 13:15 Ma Long va juca cu invingatorul din meciul care urmeaza: Jiang Tianyi vs Xu Xin
                - - - Actualizat - - -
                Ultimul sfert de finala este castigat de Xu Xin, 4-0 (5, 6, 2, 10) cu Jiang Tianyi HKG si va juca in a doua semifinala de maine, cu Ma Long.

                Comentariu


                • #33
                  Mi s-a parut ca Maze a fost chiar in forma la turneul asta, foarte determinat...dar a dat oarecum nemeritat peste Ma Long (daca nu pierdea la Chuang nu se intalneau aici) care atunci cand se mobilizeaza este aproape imposibil de batut de jucatorii europeni...ramane de vazut ce va face cu Xu Xin...
                  Blade: Viscaria, FL
                  fh: T05, 2,1 mm, black
                  bh: T05, 2,1 mm, red

                  Comentariu


                  • #34
                    Re: LIEBHERR 2012 Men's World Cup,28 Sep 2012 - 30 Sep 2012, Liverpool, ENG

                    Meciul pierdut l-a mutat pe MaLong de pe culoarul de favorit I. Asa ca avem sansa unui finalist european.
                    Sent from my GT-S7500 using Xparent Cyan Tapatalk 2
                    TsE

                    Comentariu


                    • #35
                      Oare la cat se joaca finala?
                      merci mult.
                      Lemn:Xiom Zeta
                      Fete:MX-P

                      Comentariu


                      • #36
                        Nu apucasem sa vada inca meciul lui Samsonov...s-a mobilizat extrordinar "batranul"...i-a dat o lectie lui Chuang pe care l-a cam dominat pe tot pacursul partidei...acum are un meci dificil cu Boll pe care nu prea l-a mai batut in ultima vreme...
                        Blade: Viscaria, FL
                        fh: T05, 2,1 mm, black
                        bh: T05, 2,1 mm, red

                        Comentariu


                        • #37
                          Postat în original de gelcu Vezi post
                          Oare la cat se joaca finala?
                          merci mult.
                          La postul 25 era specificat: finala este programata la ora 17:30.

                          - - - Actualizat - - -
                          - - - Actualizat - - -
                          Sunteti gata, prieteni ? Incep semifinalale cu meciul Samsonov - Boll. Sigur o sa avem ce vedea azi.
                          - - - Actualizat - - -
                          De la ora 16:30 este programat meciul pt. locul 3.
                          - - - Actualizat - - -
                          Samsonov - Boll = 2-4 (11-7,11-8,2-11,7-11,7-11,10-12). Inceput greu pt.Boll, care abia in setul 3 isi revine, dupa ce l-a "ghicit" pe Samsonov si se dezlantuie plimbandu-l pe adversar de langa masa, cu mingi decisive plasate la corp si castigand setul la 2, apoi 3 si 4 la 7 si ultimul la 10. Boll, de 5 ori campion european, si-a demonstrat clasa si... va juca finala, sigur cu un chinez. Care va fi acesta vom vedea in minutele urmatoare. Urmeaza Ma Long -Xu Xin.

                          Comentariu


                          • #38
                            boll il bate pe samsonov!ce meci!boll a dovedit ca poate!este un jucator care mai are un cuvant de spus in ping-pongul mondial!fantastic a jucat!sincer mi-as dori sa castige finala!desi stiu ca va fi un meci greu indiferent cu cine cade!eu as vrea cu ma long!nu cred ca ma long are atata forta sa reziste presiunii!vom vedea!
                            - - - Actualizat - - -
                            xiu xin-ma long 0-3!vreo minune il va salva pe xiun xin!
                            tb alc t05/t05 fx

                            Comentariu


                            • #39
                              Am anticipat bine revenirea lui Ma Long. Inceput furtunos si ... l-a spulberat pur si simplu pe Xu Xin: 4-0 (11-4,11-4,11-4,11-8 ). Excelenta minge de 6-3 in setul 3 si spectaculoasa cea de 10-4 in acelasi set, la fel mingea de 4-6 si 7-8 in set 4. Mama ce bataie!!! Tresarire de orgoliu a lui Xu Xin in setul 4, dar... to late. ll va putea tempera oare Boll in finala?

                              Comentariu


                              • #40
                                Se vede clar cat de determinat este Ma Long sa castige...pe Xu Xin practic la spulberat desi anul acesta au fost echilibrati in meciurile disputate cu alte ocazii...pur si simplu nu l-a lasat sa respire pe bietul Xu...a fost cu o fractiune de secunda mai rapid la minge iar forehandul a functionat superb...Va fi o finala interesanta Boll - Ma Long dar sincer nu cred ca Boll ii va putea face fata...ramane de vazut totusi...
                                Blade: Viscaria, FL
                                fh: T05, 2,1 mm, black
                                bh: T05, 2,1 mm, red

                                Comentariu


                                • #41
                                  Eu sunt fan Ma Long si imi doresc sa castige competitia. Totusi mi se pare extrem de tras de par scorul Ma-Xu. Xu Xin nu a jucat... prea multe greseli nefortate, nu deschide jocul, prefera sa dea taiat lung in reverul lui Ma desi este in pozitie pt top spin, preluari inalte... cred ca l-a lasat sa castige.
                                  TBS - FH H3 prov, BH Pryde 40

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Probabil e "revansa" de la open-ul Chinei unde Ma Long n-a jucat.

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Sincer ma indoiesc...si care ar fi ratiunea...ca Ma Long sa mai ia si el niste bani de la sponsori... ca i-a spus antrenorul ca nu-l poate bate pe Boll in finala si ar fi mai bine sa il lase pe Ma sa castige...cu 4-0... Xu Xin are ceva de demonstrat de mult, este cam nr.3 din generatia noua a Chinei de seniori...usor, usor vin din urma Yan An, Fang Bo si alti "pustani" care ii vor detrona pe actualii regi...daca nu o face acum cand ?...sau e mai bine sa fii "iepure"...
                                      Blade: Viscaria, FL
                                      fh: T05, 2,1 mm, black
                                      bh: T05, 2,1 mm, red

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Postat în original de Ashes Vezi post
                                        Eu sunt fan Ma Long si imi doresc sa castige competitia. Totusi mi se pare extrem de tras de par scorul Ma-Xu. Xu Xin nu a jucat... prea multe greseli nefortate, nu deschide jocul, prefera sa dea taiat lung in reverul lui Ma desi este in pozitie pt top spin, preluari inalte... cred ca l-a lasat sa castige.
                                        in finala de la china open a fost blat!dar nu acum!ma long l-a dominat categoric pe xiu xin!sunt ambitii desturi de mari in joc!
                                        tb alc t05/t05 fx

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Nu stiu care-i logica si ratiunea si daca e ceva sau nu. Dar ambele meciuri au fost destul de ciudate. Si nu cred ca are vreo legatura cu Boll. Cred ca amandoi il bat fara probleme. Poate-i ordin de sus, sa-si imparta titlurile. Cine stie... Sau poate avem noi pitici pe creier .

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Si Adrian Crisan a fost învins categoric la Olimpiada de la Londra de taiwanezul Chuang Chih-Yuan, iar acum Crisan a reusit sa-l invinga pe Chuang. E vorba de miza, de concentrare, de forma de moment...
                                            Rudius

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              la chinezi e altfel!stie cineva la ce ora este finala?
                                              tb alc t05/t05 fx

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                poate ne spui tu in mandarina ora la care este finala; desigur ,ma refer la ora chinei ,se pare ca tu ai fost prin zona si stii exact cum sta treaba ,care sunt blaturi ,care nu sunt blaturi...

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Postat în original de ma long Vezi post
                                                  in finala de la china open a fost blat!dar nu acum!ma long l-a dominat categoric pe xiu xin!sunt ambitii desturi de mari in joc!
                                                  Acum am vazut ca voi sunteti trei malongi:
                                                  unul la Timișoara, 26 ani, comentator,
                                                  Altul tot pe acolo, dar mai tinerel, 22 ani, vanzator de materiale, cu numele scris impreunat,
                                                  si al treilea umbla prin lume, acum e la liverpool, parca are 24 ani.
                                                  Vreti sa va hotarati care e "el verdader jugador"?
                                                  TsE

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    eu mi-am spus parerea si o mentin!acum fiecare cu parea lui!
                                                    tb alc t05/t05 fx

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X