Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Calficari Divizia B

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    buna ziua,
    am citit cu interes (desigur, mai ales partea cu echipele fruntase in acest moment ) ), dar, imi permit sa formulez o opinie proprie, opinie pe care mi am facut o prin anul 2011 cand ne am zbatut sa patrundem si sa ne mentinem in divizia B, aceasta experienta mi a confirmat, la prima mana, cam tot ce auzisem de la "radio sant"....
    opinia mea este: daca mai multe cluburi sau asociatii sportive ar adera la frtm, atunci toate aceste entitati sportive ar avea drept de vot, vot prin care isi pot exprima liber propriile interese si pareri, prin urmare ar putea decide spre exemplu ca, pentru a fi arbitru e imperios necesar sa poti vedea mingia de ping-pong in timpul jocului... a fost un exemplu ales intamplator .... sau ca regulamentul sa fie actualizat, tinandu se cont de realitate, si nu sa fie folosit cel din 2003 dar cu paragrafe sterse cu pixul, iar exemplele pot continua, poate chiar s ar putea muta, prin vot, organizarea principala, nu stiu ... la baicoi poate (acest exemplu NU este ales intamplator, acolo se pot sustine fara probleme competitii)..., poate s-ar putea chiar vota ca site ul federatiei ar trebui sa fie reprezentativ la nivel international si ca pentru a atinge aceasta performanta, ar trebui alocate fonduri, zic si eu ....
    dar, toate ideile si discutiile, cu toate ca sunt benefice pasionatilor de tenis de masă, nu prea devin realitate, cred eu, pentru ca pana la urma si asta este o afacere din care trebuie sa se si castige, iar aici ........ discutiile pot fi fara sfarsit.....
    w-end placut

    Comentariu


    • #52
      Returul Campionatului National ROMSTAL Echipe Seniori Divizia “B”, se va organiza la Buzău in perioada 07 – 09 februarie in 6 reuniuni.
      Sedinta de validare si sedinta tehnica vor avea loc in ziua de miercuri 06.02.2013 la Hotel Sport B90, de la ora 17:00 – validare, respectiv 19:00 - sedinta tehnica.
      Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
      http://www.VivaSportShop.ro

      Comentariu

      Who has read this thread:
      Procesare...
      X