Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Pareri Andro Temper Tech All+

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Pareri Andro Temper Tech All+

    Buna ziua.
    Daca detineti acest lemn ,v-as ruga niste pareri in legatura cu viteza,controlul,rigiditatea.Daca se poate ,in comparatie cu un lemn cunoscut:Yasaka Sweden Classic.Va multumesc.

  • #2
    am eu... mi-am luat saptamana trecuta, am jucat cu el toata saptamana, e diferit de orice lemn all/all+ e mult mai rapid de atat si foarte controlabil, nu degeaba e cotat lemnul cu cel mai mare control de pe tabletennis.db... poti face orice cu el, e potrivit pt aparatori cat si pentru atacanti, totul depinde de fetele ce le pui... eu am pus fete moi si joc ca si atacant si simt ca poate mai mult de atat dar trebuie fete cu o treapta mai dure, foarte bun si pentru jocul cu iarba... lemn foarte bun in toate aspectele dar repet, depinde de stilul de joc si de fete! foarte mult de fete!... pt stil all around fete moi(ce am si eu), pt atac fete rapide(gen acuda, tenergy, razant, joola phoenix), pt aparare iarba/sandwich si forehand ceva mai lent sau cum prefer eu o chinezeasca ... daca dai cu el, la prima impresie ramai wow ce de control dupa vezi

    ps: am uitat, control foarte ridicat, viteza mica dar indeajuns cu fetele potrivite pt jucatori si de divizia A sa dea si de la distranta, are dwel time foarte mare poti genera mult efect, este facut cu un sweet spot enorm nu am mai intalnit la nici un lemn constanta asa mare pe partile laterale, si este semi-rigid nu se compara cu alte lemne all care sunt in general moi si flexibile, are trasaturi de lemne tari rigide pt atac
    Ultima editare de Radu668; 05.nov.2012, 01:29.
    Lemn: Butterfly Petr Korbel
    BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

    Comentariu


    • #3
      Am jucat si eu cu el (vreun an de zile) si nu subscriu intru totul parerilor lui Radu. E intr-adevar un lemn de calitate, dar nu se potriveste cu orice tip de fața. Cu Palio Thor's, de exemplu, nu se-mpaca. La fel cu ierbile in OX. Din punctul meu de vedere arunca prea tare pentru un joc de aparare pur. Chiar si pentru fețe chinezesti considerate de viteza medie (ex: Friendship Cream Transcend) mi s-a parut prea rapid / saltaret.
      Cat de bine ti s-ar potrivi depinde mult de mana, stilul de joc si fetele ce i le vei pune. Cum Thor's e apropiat ca proprietati de Tenergy 05, nu exclud o nepotrivire si cu aceasta fața.
      Mi-au placut mai mult lemnele ce mi le-a facut Dl. Levi decat Temper Tech All+.
      Daca era asa de grozav Temper Tech-ul cum se scrie nu testam vreo 6 formule diferite impreuna cu dl. Levi pana sa ajung la niste lemne super-echilibrate, care merg exccelent si cu iarba.
      DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
      Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

      Comentariu


      • #4
        Fiecare cu parerea lui... eu stiu 5 jucatori de divizia A in Danemarca ce joaca cu acest lemn cu tenergy 05, acuda s1 turbo si andro rasant... daca aia nu stiu tenis, atunci cine? Posibil ca pt iarba sa fie prea rapid pt stil clasic de aparare, dar pt block si atac cu fh sau chiar tops e bestial... o spun din proprie experienta, totul depinde de preferintele jucatorului
        Lemn: Butterfly Petr Korbel
        BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

        Comentariu


        • #5
          Va multumesc pt raspunsuri.Stilul meu de joc este allround si cautam un lemn cu control la fel de bun ca la YSC dar mai rigid si care sa mearga bine si la topspin..Fetele pe care vreau sa le pun sunt Rakza 7 soft.Credeti ca in acest caz paleta va fi ,, prea grea pe fata" ?

          Comentariu


          • #6
            Incearca cu Joola Rhyzm 2.0 pe FH; tocmai ce mi-am pus si merge de minune.
            Yasaka Sweden Classic
            FH: Joola Rhyzm 2.0
            BH: Yasaka Rakza 7 Soft 2.0

            Comentariu


            • #7
              Pentru topspin e in mod cert un lemn bun. Hinoki fiind o esenta medie spre moale care arunca destul de tare, n-as opta pt. o fața soft pe FH. O fata moale ar adauga efectului de catapulta al lemnului, care este oricum pronuntat. Ideal ar fi sa testezi cateva fete diferite de la amici pentru a te lamuri care se potrivesc stilului tau de joc.
              E si destul de rapid lemnul. Cu Sweden Classic n-am jucat, dar din ce se scrie pe forumuri despre el deduc ca e mai lent decat Ternper Tech.
              DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
              Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

              Comentariu


              • #8
                Lemnul a sosit ieri si l-am testat 3 ore cu Vega elite pe FH si Rakza 7 soft pe BH(singurele disponibile momentan).Vreau sa spun ca Radu668 a reusit sa descrie perfect lemnul si ca are perfecta dreptate in privinta fetelor ce trebuie folosite.Mai adaug ca finisarea este foarte buna,iar ca puncte slabe:-minerul prea subtire si un pic prea scurt(miner drept)
                -cu fete mai grele echilibrul paletei nu mai este asa bun(se ingreuneaza pe fata)
                In concluzie, daca puteti trece de aceste neplaceri(folosind un grip si fete mai usoare) este un lemn excelent pe care il recomand.

                Comentariu


                • #9
                  De unde l-ai cumparat?

                  Comentariu


                  • #10
                    www.andro.ro

                    Comentariu


                    • #11
                      Da, stiu site-ul insa nu am gasit in oferta lor acest lemn...imi poti da un link exact?

                      Comentariu


                      • #12
                        poti cumpara de la d-l Patzi sau cum s-o scrie... de are produse andro dhs si butterfly... are un nr de tel pe forum, suna-l si vezi...160 lei e unul nou la dansul
                        Lemn: Butterfly Petr Korbel
                        BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

                        Comentariu


                        • #13
                          Scuze pentru oftopic domnule "Raud 686 sau cum s-o scrie". Minimul respect fata de un membru al forumului impune scrierea corecta a numelui de user. Nu e scuzabila o astfel de gresala nici cand e rodul unei dactilografieri gresite, daraminte atunci cand intentionat apelezi pe cineva sub un nume aiurea, care ti-a venit pe loc in minte, fara sa-ti dai osteneala pentru o minima verificare! Parerea mea!
                          Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                          Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                          Comentariu


                          • #14
                            Va rog sa nu exageram situatia dl laky ... avem destule comenturi "taioase" pe forum si nu cred ca mai trebuie inca un FightClub .
                            Citind tot topicul, sincer nu cred ca dl Radu668 a intentionat sa jigneasca. Poate doar ca ar fi putut face un minim efort sa caute numele exact pentru a-l scrie corect. Dar, repet, nu cred ca a fost un coment care s-a dorit jignitor la adresa dlui PASZI si putem sa trecem cu vederea eroarea de scriere a nickname-ului.
                            Stima dl laky, dl Radu, dl PASZI si tuturor celorlalti. Spor la tenis
                            Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                            Comentariu


                            • #15
                              Sigur ca nu a vrut sa jigneasca. Dar a omis acel minim efort de care aminteati...Si nu e corect.
                              Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                              Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                              Comentariu


                              • #16
                                Asta e... vrei sa faci un bine si iti sare lumea-n cap... scz ca am gresit numele dar nu l-am mai gasit pe moment si chiar nu intentionam sa fac mishto ca e un domn... in fine... spor la gasit toate acele din caru cu fan dl Laky
                                Lemn: Butterfly Petr Korbel
                                BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

                                Comentariu


                                • #17
                                  radu s-a adresat cu „dansul” si sa nu uitam ca l-a recomandat...
                                  tibhar def plus jumulita
                                  gambler reflectoid 1,0
                                  dawei 388 D-1 ox

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de Radu668 Vezi post
                                    Asta e... vrei sa faci un bine si iti sare lumea-n cap... scz ca am gresit numele dar nu l-am mai gasit pe moment si chiar nu intentionam sa fac mishto ca e un domn... in fine... spor la gasit toate acele din caru cu fan dl Laky
                                    Nu e obiceiul meu sa caut acul in carul cu fan. Dar asta era la vedere... si prea era in ochi!
                                    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Va salut.Andro Temper Tech ALL+ face casa buna cu tenergy 05 ?Multumesc


                                      Postat în original de tudorprecup Vezi post
                                      Am jucat si eu cu el (vreun an de zile) si nu subscriu intru totul parerilor lui Radu. E intr-adevar un lemn de calitate, dar nu se potriveste cu orice tip de fața. Cu Palio Thor's, de exemplu, nu se-mpaca. La fel cu ierbile in OX. Din punctul meu de vedere arunca prea tare pentru un joc de aparare pur. Chiar si pentru fețe chinezesti considerate de viteza medie (ex: Friendship Cream Transcend) mi s-a parut prea rapid / saltaret.
                                      Cat de bine ti s-ar potrivi depinde mult de mana, stilul de joc si fetele ce i le vei pune. Cum Thor's e apropiat ca proprietati de Tenergy 05, nu exclud o nepotrivire si cu aceasta fața.
                                      Mi-au placut mai mult lemnele ce mi le-a facut Dl. Levi decat Temper Tech All+.
                                      Daca era asa de grozav Temper Tech-ul cum se scrie nu testam vreo 6 formule diferite impreuna cu dl. Levi pana sa ajung la niste lemne super-echilibrate, care merg exccelent si cu iarba.

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de mariandan Vezi post
                                        Va salut.Andro Temper Tech ALL+ face casa buna cu tenergy 05 ?Multumesc
                                        Nu e rau dar incearca cu ceva tot de la Andro. Eu am folosit Andro Temper Tech All+ cu Rasanter R47, loveam excelent.
                                        Am Andro Temper Tech All+ cu Rasanter R47 la vanzare daca te intereseaza.

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Salut
                                          Am jucat pana recent cu baterfly și am comandat și eu rasanter r 53 am ca lemn freitas alc și As dori sa știu dacă a probat cineva in formula asta iar dacă nu cu ce lemn s-ar potrivi fetele . Ms


                                          Gesendet von iPhone mit Tapatalk

                                          Comentariu

                                          Who has read this thread:
                                          Procesare...
                                          X