Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sfatul batranilor

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Sfatul batranilor

    Buna seara!Deschid acest topic in speranta ca cei "batrani" vor avea "viata" si maine si poimaine pe acest site...
    Departe de mine ideea de a "taia" aripile celor tineri privind postarile lor de pe acest site,...dar sunt unele persoane(nu dau nume) care toata ziua posteaza indiferent de subiectul deschis,care "stiu"cam tot ce "misca" in tenisul de masa...,care dau sfaturi in toate "directiile",..care "detin" adevarul absolut privind setupuri,tactici,tehnici de joc si cate si mai cate...
    Poate un pic de temperament in a posta la orice subiect,nu ar strica...
    De ce fac aceasta precizare...,sunt membru si pe alte forumuri,care la inceput erau adevarate "carti" de specialitate( privind sfaturi,idei si progrese) in ..."sportul"respectiv..., dar care in timp au devenit..."campul de batalie" al anumitor useri..., s-au format "bisericute"teritoriale,...de "prietenie",...de "interese"...,care se razbuna unele pe altele...Toate acestea au dus in timp la ..."apatia" site-ului respectiv,doar "zvacniri"...din cand in cand cu adevarat progresive...
    Daca "privim" si acest site,observam ca in ultima vreme..."greii",posteaza tot mai rar..., experienta lor nu mai ..."are" loc...si asa... "stau"topicuri fara valoare si fara "viata" in prim plan...!
    Hai sa-i lasam pe aceia care au intr-adevar ceva de a spune cu adevarat despre ...istoria si viitorul tenisului de masa...
    FH:Hurricane lll National Butterfly VISCARIA FL BH:Tenergy 64

  • #2
    Aveti perfecta dreptate , de multe ori citesc posturi scrise doar asa aiurea , dar cu cat numarul de useri este fi mai mare ca atat mai " poluat" va fi forumul , atata timp cat acest forum este public si oricine poate sa isi faca un cont aici nu va fi rezolvata problema postarilor "aiurea" , daca va deveni ( eu nu as vrea ) un forum la care trebuie sa dai ceva banuti ca sa fii membru lucrurile se vor schimba radical . Asa ca nu ne ramane decat sa selectam topicurile pe care vrem sa le citim.
    BLADE :VISCARIA(FL) fluture negru , FH : Victas v 01 Limber , BH : Tibhar Evolution FX-P
    "Atentie : Dacă aprinzi proiectoarele de ceață noaptea (afară nefiind ceață) mașina ta primește automat 25 CP in plus !"

    Comentariu


    • #3
      interesanta abordare sa fie un forum exclusivist cu taxa de participare! cred ca multi ar renunta depinde de suma impusa dar nici nu ar strica acest fapt. sa se adune o cotizatie intrun cont care stiu eu sa e foloseasca tot in cadrul amatour pt diverse nevoi !! donatii pt sportivi fara posibilitati financiare pt achizitii prin rotatie de materile mese mntinele etc pt zone care au nevoie de logistica !
      ps... probabil ca cei care posteaza aiurea au si ceva banuti si tot ar ramane aici pt placerea lor de a posta oricum !!
      DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

      Comentariu


      • #4
        pai ideea de forum asta presupune sa spuna cine ce vrea, altfel ar fi tot un fel de bisericuta. exista un moderator care poate interveni. daca s-ar da ceva bani, cred ca ar fi bine sa fie retribuit cineva care sa perieze topicurile, ptr ca acest lucru cere timp si nimeni nu e obligat sa faca munca patriotica la nesfarsit. iar faptul de a limita accesul pe forum ar duce si la imposibilitatea incepatorilor care nu dispun macar de banii necesari sa-si cumpere o paleta, ce sa mai spunem de taxa,sa ceara ajutor. eventual impartit forumul in sectiune ptr incepatori si una ptr "profesionisti". dar cum ii selectionezi pe "meseriasi"... dupa locul din amatur? mi se pare complicat si ineficient si contrar scopului unui forum.
        DONIC LI PING KITEX( kiso hinoki-ayous-texalium-kiri-texalium-ayous-kiso hinoki) - XIOM SIGMA PRO 2.2
        FH-DONIC COPPA X3 SILVER - DONIC WALDNER DIABLO GLASS FIBRE - BH-DONIC F3 BIG SLAM

        Comentariu


        • #5
          Stimati colegi,
          nici varsta si nici locul in clasament nu trebuie ne "departajeze" pe noi,amaturistii.,Profesionalismul,bunul simt,decenta si fair-play ul sunt cele care reusesc,de cele mai multe ori,sa ne apropie!Va salut cu respect!
          I love table tennis !

          Comentariu


          • #6
            As adauga in acest sens ca este nevoie si de multa....responsabilitate. Nu-ti poti permite sa deranjezi pe altii postand tot felul de "balarii" doar ca sa te dai "rotund" sau sa bifezi la capitolul nr.postari. Si, imi permit un sfat pentru cei cu astfel de ... apucaturi. Nu postati dupa ce ati consumat alcool. Dauneaza grav imaginii voastre si a forumului.
            Exista o lege a bunului simt si am vrea sa fie respectata. Sa ne consideram sportivi adevarati si asta este sinonim cu ce scria Csaba cu un post mai sus.
            Hai fiti sanatosi si sa aveti cat mai multe rezultate bune in concursurile Amatur!

            Comentariu


            • #7
              Eu nu o sa fiu ,,batran nici la 100 de ani,sa stiti ca nici voi nu sunteti batrani nici la 200 de ani,treba ramane cu seriozitatea,cu bunul simt ,cu buna crestere,cu respectul unul fata de celalat,astea sunt problemele esentiale.Sa fii respectat atunci cand vii de la sute de km.si sa fii primit intr-o sala corespunzatoare tenisului de masa ,sa ai colegi care intr-o sala de sport nu le creste alcoolemia mai rau ca la birt si exemplele ar putea continua.Astea sunt visurile mele voi puteti sa spuneti si sa scrieti ce vreti.TENISUL DE MASA v-a ramane ptr. totdeuna pe primul plan (inafara de sotie si copii)in activitatea mea si am sa dedic tot restul vietii invatand si pe altcineva sa joace si sa respecte acest sport.
              Blade . PHOTINO
              Fh. Tibhar ev. Mx-p
              Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X