Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sfat va rog frumos, alegere paleta

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Sfat va rog frumos, alegere paleta

    Buna seara, joc tenis de masă de 3-4 ani(nu constant, constant joc de 2 ani) si am folosit mereu palete din comert preasamblate, as dori sa trec la una putin mai profi, nu foarte scumpa cu urmatoarele specificatii...ma axez foarte mult pe spin,topspin, lovituri scurte si rapide, in principiu joc ofensiv, iar ca defensiva contra loviturilor puternice tai mingile de la departare mare de masa sau pun capace de la inaltime medie...prefer paletele usoare cu o manevrabilitate maricica, cu controlul ma descurc, manevrabilitate in sensul ca jocul meu se bazeaza mult pe miscari din incheietura atunci cand nu e vorba de topspin..fete relativ lipicioase(ca un alt detaliu, majoritatea topspinuri-lor le dau cu BH)...puteti sa imi faceti o recomandare va rog? nu am un buget prea mare, astept parerile voastre...multumesc mult
    - - - Actualizat - - -
    am auzit ca fetele tibhar nianmor sunt bune si cred ca mi s-ar potrivi, dar sunt cam scumpe...cum spuneam, astept parerile voastre

  • #2
    http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...414#post126414

    poti schimba fatele cu altele din lista...nianmor cred ca-s rapide...e cam brusca trecerea...
    tibhar def plus jumulita
    gambler reflectoid 1,0
    dawei 388 D-1 ox

    Comentariu


    • #3
      ai 16 ani deci esti 100% incepator din moment ce jucai cu palete de comert... recomand sa dai bani cat mai putini pe o paleta profesionala, ideal ar fi sa iti cumperi un lemn bun pe care sa nu il mai schimbi si fetele orice doar sa respinga sa te obisnuiesti cu fete putin mai ofensive ca ceea ce ai avut... buget nu prea mare... fiind? Recomand un lemn andro temper tech all+, primorac off-, sau orice de genul acesta, pt buget si mai mic recomand sa iti cumperi direct o paleta preasamblata de la Rblade... spor si invata mishcarile corecte
      Lemn: Butterfly Petr Korbel
      BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

      Comentariu


      • #4
        cum am zis, joc de ceva timp , cu controlul ma descurc, iar cu viteza asta si vreau..spin,topsin si viteza buna... mai astept pareri, eventual si preturi la sugestiile voastre, de asemenea multumesc celor care au raspuns deja
        Ultima editare de Robert Mares; 11.nov.2012, 22:39.

        Comentariu


        • #5
          Un setup pt început ar fi:
          Lemn: DONIC PERSSON POWERPLAY
          Fh: Nittaku Moristo
          Bh: Focus III Sniper
          Lemn: Donic PersoonPowerPlay Senso V2
          Fh: Yasaka Rakza 7
          Bh: Donic Acuda S1

          Comentariu


          • #6
            sau ia legatura cu Gelu Popescu "tibi" pe furum el te poate ajuta:http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...enismasa-ro%29
            DHS Hurricane Long 5
            FH: Tenergy 05
            BH: Giant Dragon Talon

            Comentariu


            • #7
              I-am dat mesaj Domnului Gelu, pana imi raspunde, ce parere aveti de urmatoarele ? lemn Galaxy Yinhe N-10 sau N-11 FH: LKT Red Diamond, BH :LKT Black Powder...ce lipici mi-ati recomanda ?
              Ultima editare de Robert Mares; 12.nov.2012, 08:27.

              Comentariu


              • #8
                Nu ai nevoie sa cumperi lipici.
                Daca comanzi o paleta completa,asamblarea se va face gratuit.
                Paleta este foarte buna pentru inceput,vei avea si control,si ceva viteza de la fete,dar cu siguranta vei observa schimbari mari in jocul ce il practicai pana acum si jocul pe care il vei juca in viitor.
                Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                FH: Tenergy 05
                BH: Dignics 05

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de george25 Vezi post
                  Nu ai nevoie sa cumperi lipici.
                  Daca comanzi o paleta completa,asamblarea se va face gratuit.
                  Paleta este foarte buna pentru inceput,vei avea si control,si ceva viteza de la fete,dar cu siguranta vei observa schimbari mari in jocul ce il practicai pana acum si jocul pe care il vei juca in viitor.
                  chiar imi faceam griji ca nu ai postat pana acum aici :P

                  Comentariu


                  • #10
                    Am ramas la urmatoarea configurație... Lemnul n 10 red Diamond pe fh și pro xp pe bh.. Pt spin și topspinuri cu reversul e ok ?

                    Comentariu


                    • #11
                      da...e bun ptr spin si topspin cu ambele parti

                      Comentariu

                      Who has read this thread:
                      Procesare...
                      X