tt-shop.ro 468x60 2tt-shop.ro 468x60 3pingpongshop.ro 468x60
Pagina 82 din 83 PrimulPrimul ... 327280818283 UltimulUltimul
Rezultate 1.216 la 1.230 din 1243

Subiect: Întreabă-l pe Durdun (www.pingpongshop.ro)

senior
    Data înscrierii
    14.10.2009
    Locație
    Vaslui
    Vârstă
    44
    Postări
    341
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    31 z 6 h 5 m
    Timp online pe zi
    13 m
    Reputație
    65
    Ce fata de la Andro e cea mai apropiata de Tenergy 05 - viteza, control si spin.
    blade :TB ALC
    fh : joola rhyzm-P, 2.0
    bh : andro rasant grip, 2.0

maestru
    Data înscrierii
    20.01.2009
    Locație
    Bucuresti, Romania
    Vârstă
    31
    Postări
    1.386
    Timp total online
    42 z 21 h 9 m
    Timp online pe zi
    18 m
    Reputație
    1875
    Citat Postat în original de lucian75 Vezi post
    Ce fata de la Andro e cea mai apropiata de Tenergy 05 - viteza, control si spin.
    Salutare Lucian,

Personal folosesc andro RASANTER R42 ultramax; consider ca este cea mai buna raportata viteza-control-spin, este ceva mai moale gen 05FX.
    Ca si saritura andro RASANTER R47 ar fi similara 05.

Daca ar fi sa le dau note (1-10) dpmdv cele 2 fete in grosime ultramax ar arata cam asa :

andro RASANTER R42
    viteza - 8
    control - 9
    spin - 10

andro RASANTER R47
    viteza 9
    control 8
    spin 10

cadet Avatarul lui dany01
    Data înscrierii
    19.08.2012
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    21
    Postări
    25
    Timp total online
    21 h 13 m
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    1
    Salut ! Ce parere ai despre fetele oldschool, in special despre seria Donic Coppa ? Joc cu Baracuda de aprox. 1 an si sunt absolut multumit de ea, dar as vrea sa incerc si Coppa Gold poate, tu ce spui ? Merita investita ? Multumesc !
    Blade : HM Levi OFF+
    FH: Donic Baracuda
    BH: Yasaka Mark V

maestru
    Data înscrierii
    08.06.2015
    Locație
    Brașov
    Vârstă
    33
    Postări
    238
    Timp total online
    5 z 20 h 11 m
    Timp online pe zi
    5 m
    Reputație
    1493
    Citat Postat în original de dany01 Vezi post
    Salut ! Ce parere ai despre fetele oldschool, in special despre seria Donic Coppa ? Joc cu Baracuda de aprox. 1 an si sunt absolut multumit de ea, dar as vrea sa incerc si Coppa Gold poate, tu ce spui ? Merita investita ? Multumesc !
    Salut! Cred că ai greșit topicul. Aici se discuta despre Andro, Der materialspezialist, DHS. Sunt destule informații pe net despre fețe.
    https://revspin.net/rubber/donic-coppa-jo-gold.html

https://www.youtube.com/channel/UCUo...RVMbKfWxb7sp6w

https://www.facebook.com/309680636343003

boboc
    Data înscrierii
    04.03.2019
    Postări
    1
    Timp total online
    1 h 9 m
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    0
    Buna ziua! As dori, daca se poate, sa imi spuneti o parere despre paleta DHS POwer G7. Am vazut unele review-uri interesante pentru segmentul asta de pret. Multumesc!

Trimis de pe al meu FIG-LX1 folosind Tapatalk

maestru
    Data înscrierii
    20.01.2009
    Locație
    Bucuresti, Romania
    Vârstă
    31
    Postări
    1.386
    Timp total online
    42 z 21 h 9 m
    Timp online pe zi
    18 m
    Reputație
    1875
    Citat Postat în original de dany01 Vezi post
    Salutare,

Cunosc ambele fete, ambele de generatie veche, cea din urma este una celebra, foarte buna la un moment dat.
    Sincer nu cred ca merita o investitie intr-o fata de generatie veche, acum se joaca cu alta minge, iar atat saritura cat si efectul este net inferior.
    Iti recomand daca ti-a placut ce ai avut andro Rasanter R42, o fata medie ca duritate, conceputa special pentru mingea de plastic, care cu siguranta te vei intelege minunat de la primul contact cu mingea.
    O varianta ceva mai ieftina, dar la fel de calitativa ar fi noile fete andro HEXER Grip SFX

Cu prietenie,

Citat Postat în original de Oktaw Marius Vezi post
    Salut! Cred că ai greșit topicul. Aici se discuta despre Andro, Der materialspezialist, DHS. Sunt destule informații pe net despre fețe.
    https://revspin.net/rubber/donic-coppa-jo-gold.html

https://www.youtube.com/channel/UCUo...RVMbKfWxb7sp6w

https://www.facebook.com/309680636343003
    Atata timp cat cunosc un produs imi pot da o parere, cand nu, nu

Citat Postat în original de ionutcon Vezi post
    Buna ziua! As dori, daca se poate, sa imi spuneti o parere despre paleta DHS POwer G7. Am vazut unele review-uri interesante pentru segmentul asta de pret. Multumesc!

Trimis de pe al meu FIG-LX1 folosind Tapatalk
    Salutare,

Banuiesc ca va referiti la lemnul DHS Power G7..
    Un lemn dpmdv OFF-, din 7 straturi, cu un raport control-viteza foarte echilibrat la un pret mai mult decat accesibil.
    Se pliaza bine pe jucatorii care joaca de langa masa sau cel mult semi-distanta.

cadet
    Data înscrierii
    24.04.2018
    Locație
    buzias jud timis
    Vârstă
    54
    Postări
    72
    Timp total online
    2 z 14 h 14 m
    Timp online pe zi
    6 m
    Reputație
    9
    buna seara d-l Gheorghe,la ce pret s-ar ridica doua perechi de tricouri cu short-uri de la Andro?Multumesc

- - - Actualizat - - -

marimea L ?

maestru
    Data înscrierii
    20.01.2009
    Locație
    Bucuresti, Romania
    Vârstă
    31
    Postări
    1.386
    Timp total online
    42 z 21 h 9 m
    Timp online pe zi
    18 m
    Reputație
    1875
    Bucuria Învierii Domnului să vă aducă în suflet linişte, pace şi fericirea de a petrece aceste clipe magice cu cei dragi.

maestru
    Data înscrierii
    20.01.2009
    Locație
    Bucuresti, Romania
    Vârstă
    31
    Postări
    1.386
    Timp total online
    42 z 21 h 9 m
    Timp online pe zi
    18 m
    Reputație
    1875
    Reduceri articole imbracaminte
    Stoc actualizat astazi 04.06.2019!

junior

Data înscrierii
    31.05.2017
    Locație
    IASI
    Vârstă
    43
    Postări
    61
    Timp total online
    22 h 35 m
    Timp online pe zi
    1 m
    Reputație
    104
    Citat Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
    Salut,
    Multi dintre voi ma cunosc de pe internet sau personal alti nu.
    Am 24 ani si practic acest sport de 12 ani, timp in care am avut ocazia inevitabila sa probez si sa testez, sute de lemne si fete.
    Am deschis acest topic in dorinta de a ajuta, sfatui, indruma ba chiar de ce nu a invata, iubitori ai tenisului de masa in alegerea materialelor, care din cate am vazut, se pare ca este foarte grea. Actual pe piata sunt foarte multe brand-uri specializate in comercializarea materialelor atat profesionale cat si hobby de tenis de masa, avem posibilitatea de a alege brand-uri mai scumpe, mai ieftine, cu fete incepand de la cele cu zimti lungi si fara burete pana la fete netede sau cu zimti scurti, de diferite grosimi a buretelui, dar si lemne, de diferite grosimi, texturi, cu diferite compozitii etc.
    Consider ca este foarte, dar foarte important ca acel ce doreste sa isi achizitioneze o paleta (fie ca e la inceput de drum, sau la un nivel cat de cat avansat) sa fie bine indrumat si in acelasi timp constient de ceea ce doreste si cel mai important de jocul lui.
    Fiind de ceva ani aici pe forum, am dedus cat de usor se pot pacalii multi iubitori ai acestui sport, bazandu-se pe review-uri de pe internet, referitoare la viteza, control, spin, etc., care, toate vor fi bune, e normal, altfel comerciantii nu ar mai vinde acele produse.
    Am intalnit cazuri aici pe forum, unde acum vedeam in sectiunea Vanzare-Cumparare, anunturi de genul "Cumpar Butterfly Schlager Carbon OFF+ si fete Butterfly Tenergy 05", iar dupa 2 saptamani tot in aceeasi sectiune, tot, acel user, posta "Vand Butterfly Schlager Carbon OFF+ si fete Tenergy 05" cu motivul ca este prea rapida pentru mana lui. Intrebarea este urmatoarea : De ce ai dorit acest setup ? Raspunsul fiind : Am vazut pe internet ca este o paleta buna din review-uri ! Daca intr-un review scrie ceva bun despre un anumit produs nu inseamna ca este bun si pentru tine !
    Intotdeauna cand am indrumat, sfatuit pe cineva in alegerea unui setup nu am facut-o pentru a avea un castig, ci pentru ca acel om pe care l-am indrumat am vrut sa fie multumit si satisfacut de ce i-am recomandat.
    Este foarte adevarat ca exista o gama larga de variante in alegerea unui setup, sunt oameni pretentiosi care le place un anumit brand care e mai scump si ei considera ca e mai bun, sunt alte persoane care le plac brand-urile mai ieftine. Din fericire suntem diferiti.
    Un anumit material daca e mai scump nu inseamna intotdeauna ca e mai bun.
    Asadar, pentru a va putea ajuta in alegerea materialelor am nevoie ca in cererea pe care o faceti sa luati in considerare aspectele de mai jos :
    1. Ce joc practicati
    Ofensiv (atac)
    Defensiv (aparare)
    - langa masa
    - din spate
    Mixt
    2.Cu ce jucati mai mult
    Forehand
    Rever (backhand)
    Mixt
    3. Care este setup-ul actual cu care jucati
    Lemn
    Fata FH
    Fata BH
    Eventual pentru a obtine si mai multe informatii in legatura cu jocul vostru, daca aveti posibilitatea sa va filmati si sa imi puneti si un video as putea sa va ajut si cu indrumari in ce priveste miscarile de baza, asezarea la masa si multe altele.
    Acest topic este un concept, pentru sugestii in legatura cu acest topic, pentru al face mai practic, mai util, etc., astept cu nerabdare mesaje pe privat.
    Pentru a putea ajuta si alti iubitori ai acestui sport va rog sa nu imi trimiteti mesaje private, deoarece sunt foarte multi care au stiluri asemanatoare si se pot inspira din posturile voastre si raspunsurile mele.

Toate cele bune,
    PING PONG SHOP
    George Durdun
    - - - Actualizat - - -

Hristos s-a înălțat ! Aș vrea să schimb setap-ul actual.Ce îmi recomandați ? Acum folosec lemn Yasaka Sweden Extra, forehand DHS Hurricane 3 Blue Sponge grosime 2,1, rever Yasaka Mark V grosime max. Joc cu mâna stânga.
    Stil de joc aproape de masă cu mult spin (site aproape în toate inclusiv chiar și la topsin sau la rever), cine joacă prima dată cu mine în general îi ea ceva timp până se acomodează cu stilul meu (cam strâmb). Aproape ca nu am lovituri drepte sau smash. Probleme mari am când joc contra celor cu iarbă sau antispin. Loviturile de rever mai mult la antrenament le folosesc.

maestru
    Data înscrierii
    20.01.2009
    Locație
    Bucuresti, Romania
    Vârstă
    31
    Postări
    1.386
    Timp total online
    42 z 21 h 9 m
    Timp online pe zi
    18 m
    Reputație
    1875
    Citat Postat în original de MARIN DORU Vezi post
    - - - Actualizat - - -

Hristos s-a înălțat ! Aș vrea să schimb setap-ul actual.Ce îmi recomandați ? Acum folosec lemn Yasaka Sweden Extra, forehand DHS Hurricane 3 Blue Sponge grosime 2,1, rever Yasaka Mark V grosime max. Joc cu mâna stânga.
    Stil de joc aproape de masă cu mult spin (site aproape în toate inclusiv chiar și la topsin sau la rever), cine joacă prima dată cu mine în general îi ea ceva timp până se acomodează cu stilul meu (cam strâmb). Aproape ca nu am lovituri drepte sau smash. Probleme mari am când joc contra celor cu iarbă sau antispin. Loviturile de rever mai mult la antrenament le folosesc.
    Ce va nemultumeste la acest setup si ati dori in plus?

Cu prietenie si sportivitate,
    George

junior

Data înscrierii
    31.05.2017
    Locație
    IASI
    Vârstă
    43
    Postări
    61
    Timp total online
    22 h 35 m
    Timp online pe zi
    1 m
    Reputație
    104
    Vreau să-mi i-au un lemn mai rapid dar cu control și simț și altă față pe rever. Actualul setup nu fac față la drepte eu dau tare cât pot dar vine mai repede înapoi din cauză vitezei lor (ZLF, ZLC, ALC, etc carbon) + sweet spoot mai mare. La lemn mă gândeam la un yasaka ma lin soft carbon iar pe rever un andro rasanter 42 sau 37.

cadet
    Data înscrierii
    25.07.2019
    Locație
    Braila
    Postări
    24
    Timp total online
    1 z 5 h 44 m
    Timp online pe zi
    13 m
    Reputație
    3
    lemn DHS PG7 OFF+ impreuna cu fetele rasanter R42 de 2.0mm... pareri?

sunt un jucator mediu ....care joaca aproape de masa .. joc bazat pe taiate, chopuri si block,
    atac atunci cand am ocazia si pe Bh si pe Fh ... de multe ori fac un topspin destul de bun...

ca si experienta pot sa spun ca joc de mult timp (peste 20 ani) insa fara profesor si doar la nivel amator desigur. Am castigat concursuri la nivel de amatori (cupa pe oras, liceu, facultate si un loc 8 pe tara la cupa pe licee la amatori)...

cum vedeti aceasta combinatie? lemn DHS PG7 OFF+ impreuna cu fetele rasanter R42 de 2.0mm

maestru
    Data înscrierii
    20.01.2009
    Locație
    Bucuresti, Romania
    Vârstă
    31
    Postări
    1.386
    Timp total online
    42 z 21 h 9 m
    Timp online pe zi
    18 m
    Reputație
    1875
    Citat Postat în original de MARIN DORU Vezi post
    Vreau să-mi i-au un lemn mai rapid dar cu control și simț și altă față pe rever. Actualul setup nu fac față la drepte eu dau tare cât pot dar vine mai repede înapoi din cauză vitezei lor (ZLF, ZLC, ALC, etc carbon) + sweet spoot mai mare. La lemn mă gândeam la un yasaka ma lin soft carbon iar pe rever un andro rasanter 42 sau 37.
    Salutare,

Un lemn fara carbon ca unul din seria andro Novacell ar fi foarte bun. Ca si fata de paleta, R42 este una ce se pliaza pe toata gama de lemne de la DEF pana la OFF+
    Nu aveti cum sa dati gres.

Citat Postat în original de gheorghemarius Vezi post
    lemn DHS PG7 OFF+ impreuna cu fetele rasanter R42 de 2.0mm... pareri?

sunt un jucator mediu ....care joaca aproape de masa .. joc bazat pe taiate, chopuri si block,
    atac atunci cand am ocazia si pe Bh si pe Fh ... de multe ori fac un topspin destul de bun...

ca si experienta pot sa spun ca joc de mult timp (peste 20 ani) insa fara profesor si doar la nivel amator desigur. Am castigat concursuri la nivel de amatori (cupa pe oras, liceu, facultate si un loc 8 pe tara la cupa pe licee la amatori)...

cum vedeti aceasta combinatie? lemn DHS PG7 OFF+ impreuna cu fetele rasanter R42 de 2.0mm
    Salutare,

Am discutat la telefon.

cadet
    Data înscrierii
    28.07.2010
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    29
    Postări
    47
    Timp total online
    8 z 2 h 27 m
    Timp online pe zi
    3 m
    Reputație
    2
    Buna ziua, domnul Gheorghe

As avea nevoie de parerea dumneavoastra in ceea ce priveste o comparatie intre Zhang Jike ALC si Timo Boll ALC

Pentru care ati opta dintre cele doua si care ar fi motivele.

Precizez ca fetele sunt Tenergy 05 Hard (forehand) si Tenergy 05 (backhand)

Multumesc mult!

Subiecte similare

1. Durdun George - www.pingpongshop.ro
    De Durdun Gheorghe în forumul Multimedia
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 17.10.2019, 17:25
  2. VÂND Mese profesionale andro Competition Amatur Romania (www.pingpongshop.ro)
    De Durdun Gheorghe în forumul Anunțuri Vânzare-Cumpărare
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 09.11.2018, 22:55

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •