tenismasa.ro 468x60pingpongshop.ro 468x60tt-shop.ro 468x60 2
Pagina 2 din 83 PrimulPrimul 12341252 ... UltimulUltimul
Rezultate 16 la 30 din 1243

Subiect: Întreabă-l pe Durdun (www.pingpongshop.ro)

junior Avatarul lui REMI
    Data înscrierii
    01.02.2012
    Locație
    Iasi
    Vârstă
    42
    Postări
    59
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    55 z 6 h 34 m
    Timp online pe zi
    27 m
    Reputație
    31
    Salut,
    am paleta din semnatura si caut alte fete mai usoare decat genius,
    dar cu spinul si viteza asemanatoare.
    Sunt multumit de fetele mele dar sunt prea grele. De andro rasant ce stii?
    Ma poti ajuta cu un sfat?
    Multumesc
    Blade: Bty M. Maze
    FH: T. Genius 2.0
    BH: T. Genius 2.0

maestru
    Data înscrierii
    20.01.2009
    Locație
    Bucuresti, Romania
    Vârstă
    31
    Postări
    1.386
    Timp total online
    42 z 20 h 29 m
    Timp online pe zi
    19 m
    Reputație
    1875
    Citat Postat în original de george25 Vezi post
    Ce parere ai George de Stiga Offensive NCT?Ai jucat cu el?sti pe cineva care a jucat sau joaca cu el si care ar putea sa imi dea un mic feedback?
    Citat Postat în original de REMI Vezi post
    Salut,
    Multumesc
    La aceste doua intrebari ve-ti fi sfatuiti de partenerul meu secret in acest mic proiect, despre care am mai spus ca am foarte mare incredere, un baiat deosebit !
    De multe ori la sala avand impreuna discutii in ceea ce priveste fetele si lemnele, caracteristici etc, mi-am dat seama ca suntem pe aceeasi lungime de unda !

boboc
    Data înscrierii
    12.10.2012
    Locație
    tg.-mures
    Vârstă
    14
    Postări
    4
    Timp total online
    4 h 26 m
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    0
    Buna Gheorghe!
    Fata mea are aproape 8 ani. Joaca tenis de masa de 2 ani jumate. Eu am practicat acest sport acum 30 de ani, iar evolutia ma depaseste. Desi antrenorii sunt superi, asi vrea sa ajut in calitatea antrenamentelor. Sunt multi copii la antrenament, iar antrenoarea este de una singura. Chiar daca lucreaza la cutie pe tot parcursul antrenamentului, copii ajung la masa ei aproximativ 15-20 minute. Te rog sa-mi spui daca este adecvat folosirea unui robot de antrenament? Care propui? Eventual daca stii pe cineva cu robot utilizat de vanzare sau un topic cu vanzari si cumparari de produse folosite, te rog sa ma anunti.
    Mersi
    Zoli

înțelept
    Data înscrierii
    01.11.2008
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    44
    Postări
    2.716
    Timp total online
    93 z 23 h 8 m
    Timp online pe zi
    41 m
    Reputație
    2414
    Salutare tuturor!
    A sosit momentul sa deconspiram colaboratorul secret al lui George. Ei bine, este vorba despre... mine
    Si acum raspunsurile:
    Citat Postat în original de george25 Vezi post
    Ce parere ai George de Stiga Offensive NCT?Ai jucat cu el?sti pe cineva care a jucat sau joaca cu el si care ar putea sa imi dea un mic feedback?
    Am jucat eu cu Stiga Offensive NCT. Lemnul este pe linia lui YEO, cu constructia limba - spruce - ayous - spruce - limba. YEO este walnut - spruce - ayous - spruce - walnut (nuc). Lemnul de limba este soft si asta defineste simtul lui OFF NCT, insa lemnul este stabil, rigid, mai rapid ca YEO. Lemnul de nuc de la suprafata lui YEO il face mai dur, dar faptul ca este ceva mai subtire ii ofera o elasticitate mai mare.
    Viteza lui OFF NCT este mai mare langa masa, dar YEO este mai rapid de la distanta, la topspin-uri in forta. OFF NCT merge bine cu fete din toate categoriile, moi penru cei care cauta control, medii si tari pentru cei care au nevoie de viteza. Lemnul participa la spin, dar trebuie sa ai miscarea formata bine, altfel este usor sa gresesti - nu este un lemn pentru incepatori, mai degraba pentru intermediari si avansati, insa mai usor de controlat ca YEO.
    Greutatea lui NCT se inscrie in limite destul de largi si viteza variaza proportional: in jur de 80g este pe la OFF-, cu cat ne apropiem de 90g devine OFF, apoi devine mai greu de manevrat, dar nu ajunge in OFF+ niciodata.
    Salut,
    Multumesc
    Am facut un review la Andro Rasant aici. Nu le pot compara cu Tibhar Genius, intrucat nu am jucat cu acestea, dar pot sa spun cateva cuvinte pe scurt: Rasant sunt fete grele, rapide, cu burete de 45 grade, care totusi se simt destul de tari din cauza topsheet-ului. Comparabile cu Tenergy 64 la viteza si comportament.
    Pentru Michael Maze niste fete relativ usoare care se potrivesc sunt Yasaka Rakza 7 Soft sau o combinatie Rakza 9 la FH si Rakza 7 Soft la BH, cu grosime de 2.0 mm. Paleta va fi ceva mai usoara. De asemenea, de la Donic ar merge Acuda S1 si S2 sau S2 si S3 daca preferati mai moi sau, din generatia cea mai noua, Bluefire M2 si M3 (M1 sunt grele si tari).
    Daca ofertele de la Yasaka si Donic par a fi prea tari sau prea grele, ne putem uita si la Joola, care scos de curand fetele Joola Rhyzm 425 si 375, care, impreuna cu versiunea initiala cu burete de 48 grade, completeaza intreaga gama de duritati. Mai sunt si Joola X-plode Sensitive - foarte bune si usoare - fac pereche excelenta cu Michael Maze. La categoria foarte moi si foarte usoare - Joola Samba+ aproape ca nu are concurenta.

5. Mulțumesc george25 au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place Claudiu84, Durdun Gheorghe, adelin27, zalter le-a plăcut acest mesaj
    maestru
    Data înscrierii
    03.02.2010
    Locație
    Calarasi
    Vârstă
    34
    Postări
    1.815
    Timp total online
    75 z 21 h 59 m
    Timp online pe zi
    33 m
    Reputație
    856
    Citat Postat în original de grasomega Vezi post
    Salutare tuturor!
    A sosit momentul sa deconspiram colaboratorul secret al lui George. Ei bine, este vorba despre... mine
    Nu cred ca exista vreo indoiala...

7. Îmi place grasomega le-a plăcut acest mesaj
    maestru
    Data înscrierii
    20.01.2009
    Locație
    Bucuresti, Romania
    Vârstă
    31
    Postări
    1.386
    Timp total online
    42 z 20 h 29 m
    Timp online pe zi
    19 m
    Reputație
    1875
    Cu adevarat cu review de nota 10 !

junior Avatarul lui REMI
    Data înscrierii
    01.02.2012
    Locație
    Iasi
    Vârstă
    42
    Postări
    59
    Timp total online
    55 z 6 h 34 m
    Timp online pe zi
    27 m
    Reputație
    31
    Citat Postat în original de grasomega Vezi post
    Salutare tuturor!
    Am facut un review la Andro Rasant aici. Nu le pot compara cu Tibhar Genius, intrucat nu am jucat cu acestea, dar pot sa spun cateva cuvinte pe scurt: Rasant sunt fete grele, rapide, cu burete de 45 grade, care totusi se simt destul de tari din cauza topsheet-ului. Comparabile cu Tenergy 64 la viteza si comportament.
    Pentru Michael Maze niste fete relativ usoare care se potrivesc sunt Yasaka Rakza 7 Soft sau o combinatie Rakza 9 la FH si Rakza 7 Soft la BH, cu grosime de 2.0 mm. Paleta va fi ceva mai usoara. De asemenea, de la Donic ar merge Acuda S1 si S2 sau S2 si S3 daca preferati mai moi sau, din generatia cea mai noua, Bluefire M2 si M3 (M1 sunt grele si tari).
    Daca ofertele de la Yasaka si Donic par a fi prea tari sau prea grele, ne putem uita si la Joola, care scos de curand fetele Joola Rhyzm 425 si 375, care, impreuna cu versiunea initiala cu burete de 48 grade, completeaza intreaga gama de duritati. Mai sunt si Joola X-plode Sensitive - foarte bune si usoare - fac pereche excelenta cu Michael Maze. La categoria foarte moi si foarte usoare - Joola Samba+ aproape ca nu are concurenta.
    salut,
    multumesc mult pentru raspuns.
    Am citit review ul, dar se pare ca nu o sa gasesc ceea ce caut....o fata asemanatoare cu tenergy 05 sau genius dar mai usoara
    Am incercat genius sound, sunt mai usoare si mai moi decat genius,dar am nevoie de un pic de viteza in plus.
    Cred ca, pentru a scadea greutatea ar trebui sa incerc sa combin Fh genius +Bh genius sound
    O zi buna
    Blade: Bty M. Maze
    FH: T. Genius 2.0
    BH: T. Genius 2.0

maestru
    Data înscrierii
    20.01.2009
    Locație
    Bucuresti, Romania
    Vârstă
    31
    Postări
    1.386
    Timp total online
    42 z 20 h 29 m
    Timp online pe zi
    19 m
    Reputație
    1875
    Citat Postat în original de mihai.13 Vezi post
    Joc ofensiv
    LEMN:Butterlafy Shlageher Inspire
    FH:ternergy 64
    BH:tenergy 05 fx
    Si as vrea sami iau un hurricane national pe forhand ce imi recomanzi sa fac te rog trimitemi mesaj prisvat.
    Am vorbit la Radauti si dupa cum ti-am spus acolo, iti recomand fata chinezeasca (poate fi si provinciala, chiar comerciala) cu incredere deoarece cum am mai spus, te obliga sa folosesti mana mai mult si inveti sa lovesti corect mai usor decat una europeana. Pe BH poti ramane la Butterfly Tenergy 05FX de 1.9mm pentru a controla mai bine.
    Citat Postat în original de adorjanicsilla Vezi post
    Buna Gheorghe!
    Fata mea are aproape 8 ani. Joaca tenis de masa de 2 ani jumate. Eu am practicat acest sport acum 30 de ani, iar evolutia ma depaseste. Desi antrenorii sunt superi, asi vrea sa ajut in calitatea antrenamentelor. Sunt multi copii la antrenament, iar antrenoarea este de una singura. Chiar daca lucreaza la cutie pe tot parcursul antrenamentului, copii ajung la masa ei aproximativ 15-20 minute. Te rog sa-mi spui daca este adecvat folosirea unui robot de antrenament? Care propui? Eventual daca stii pe cineva cu robot utilizat de vanzare sau un topic cu vanzari si cumparari de produse folosite, te rog sa ma anunti.
    Mersi
    Zoli
    Buna ziua,
    Nu sunt adeptul robotului, nu am fost niciodata si nici nu am sa fiu, eu mergand pe ideea "cutia este sfanta", dar pot sa zic, ca robotul este un real ajutor atata timp cat langa acesta este cineva (obligatoriu) care sa supravegheze elevul.
    E foarte probabil ca dumneavoastra prin binele care intentionati sa il faceti fetitei s-ar putea sa ii faceti un rau, deoarece nefiind dna antrenoare langa ea e foarte probabil sa ii faceti alte miscari decat ce i se spune la sala.
    Cautati o modalitate de a gasi pe cineva (antrenor sau jucator) care sa ia legatura cu dna antrenoare si sa se ajunga la un consens in ce priveste miscarile copilului, iar apoi puteti sa ii cumparati un robot (nu conteaza asa tare modelul) si impreuna cu antrenorul, jucatorul pe care il gasiti sa se apuce de treaba.
    Puteti posta in sectiunea Anunturi Vanzare-Cumparare un anunt in care doriti sa cumparati un robot de antrenament.
    Toate cele bune,
    George Durdun
    Spor la treaba

11. Mulțumesc adorjanicsilla au mulțumit pentru mesaj
    înțelept
    Data înscrierii
    01.11.2008
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    44
    Postări
    2.716
    Timp total online
    93 z 23 h 8 m
    Timp online pe zi
    41 m
    Reputație
    2414
    salut,
    multumesc mult pentru raspuns.
    Am citit review ul, dar se pare ca nu o sa gasesc ceea ce caut....o fata asemanatoare cu tenergy 05 sau genius dar mai usoara
    Am incercat genius sound, sunt mai usoare si mai moi decat genius,dar am nevoie de un pic de viteza in plus.
    Cred ca, pentru a scadea greutatea ar trebui sa incerc sa combin Fh genius +Bh genius sound
    O zi buna
    Da, clar este o solutie decenta.
    Chestia e ca toate fetele cu burete tare sunt grele, ca buretele tare este mai dens. Cele cu burete mediu si moale sunt mai usoare, densitatea fiind mai mica. O combinatie intre o fata tare la FH si una mai moale la BH face paleta suficient de rapida si destul de usoara.

organizator turnee
    Data înscrierii
    02.02.2010
    Locație
    Sinpaul, Mures
    Vârstă
    39
    Postări
    1.377
    Timp total online
    102 z 6 h 55 m
    Timp online pe zi
    45 m
    Reputație
    603
    Caut un lemn fara vibratii prea mari pt H3 Neo provincial negru pe FH si Baracuda pe BH! Oscilez intre doua lemne: Donic Waldner Legend Carbon si Dinasty Hinoki dar nu cunosc trasaturile acestor lemne numai datele pe care le ofera magazinele online si nu stiu cat de bine merg cu aceste fete lemnele respective. Poate aveti ceva sfaturi utile si pt mine. Multumesc!

Ar trebui sa fie acesta paleta mea de rezerva ceva mai" chinezesc" pe FH pt ca si ce am acum imi place f mult
    Lemne: DHS Hurricane Long W997
    FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
    BH: DHS GoldArc 8

maestru
    Data înscrierii
    20.01.2009
    Locație
    Bucuresti, Romania
    Vârstă
    31
    Postări
    1.386
    Timp total online
    42 z 20 h 29 m
    Timp online pe zi
    19 m
    Reputație
    1875
    Citat Postat în original de krisztalori Vezi post
    Caut un lemn fara vibratii prea mari pt H3 Neo provincial negru pe FH si Baracuda pe BH! Oscilez intre doua lemne: Donic Waldner Legend Carbon si Dinasty Hinoki dar nu cunosc trasaturile acestor lemne numai datele pe care le ofera magazinele online si nu stiu cat de bine merg cu aceste fete lemnele respective. Poate aveti ceva sfaturi utile si pt mine. Multumesc!
    Ar trebui sa fie acesta paleta mea de rezerva ceva mai" chinezesc" pe FH pt ca si ce am acum imi place f mult
    Chiar lemnul din semnatura ta este ceea ce cauti.
    Lemne fara vibratii sunt in general lemnele pe baza de hinoki. Ai putea incerca un Nittaku Septear, care este un super lemn, am jucat cu el mult timp si chiar cu H3 provincial pe FH merge minunat.
    Ai putea pune DHS H3 Neo pe FH si pe BH sa pui Xiom Sigma Pro, sigur vei fi multumit.
    Nu cauta sa iti faci 2 palete, sarind diferit te va obliga mai mult sau mai putin sa iti schimbi miscarile si nu te ajuta cu nimic in evolutia jocului tau, iar daca chiar vrei cu ardoare doua palete cauta sa le faci la fel.

15. Mulțumesc krisztalori au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place nicuHD le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    02.02.2010
    Locație
    Sinpaul, Mures
    Vârstă
    39
    Postări
    1.377
    Timp total online
    102 z 6 h 55 m
    Timp online pe zi
    45 m
    Reputație
    603
    Multumesc frumos pt sfaturi! La H3 Neo provincial aveam dubii cat de bine merge cu ALC de aceea ma gandeam la alt lemn.
    Lemne: DHS Hurricane Long W997
    FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
    BH: DHS GoldArc 8

boboc
    Data înscrierii
    12.10.2012
    Locație
    tg.-mures
    Vârstă
    14
    Postări
    4
    Timp total online
    4 h 26 m
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    0
    Mersi pt. raspuns si idei. Va doresc toate ce bune.

senior

Data înscrierii
    27.04.2010
    Locație
    Falticeni
    Vârstă
    40
    Postări
    179
    Timp total online
    16 z 1 h 55 m
    Timp online pe zi
    7 m
    Reputație
    68
    Salut tuturor.
    As dori cateva sfaturi pentru un setup(ce fete sunt compatibile) avand un lemn BTY Ishlion tamca ulc.
    Jocul meu este :
    FH-70% topspin,20 % control pe masa si 10 % capac
    BH-taiat 60 % ,30 % capace si 10% topspin
    Am jucat cu Donic acuda s2 de 2 su yanus de 1,5
    Multumesc anticipat.

maestru
    Data înscrierii
    20.01.2009
    Locație
    Bucuresti, Romania
    Vârstă
    31
    Postări
    1.386
    Timp total online
    42 z 20 h 29 m
    Timp online pe zi
    19 m
    Reputație
    1875
    Citat Postat în original de ramyru Vezi post
    Salut tuturor.
    As dori cateva sfaturi pentru un setup(ce fete sunt compatibile) avand un lemn BTY Ishlion tamca ulc.
    Jocul meu este :
    FH-70% topspin,20 % control pe masa si 10 % capac
    BH-taiat 60 % ,30 % capace si 10% topspin
    Am jucat cu Donic acuda s2 de 2 su yanus de 1,5
    Multumesc anticipat.

Fetele cu care jucati sunt relativ potrivite jocului pe care il practicati.
    Lemnul in schimb este unul foarte bun, dar un pic cam rapid. Ati putea sa incercati un lemn mai moale, ceva ALL+ - OFF- (BTY Primorac OFF-, Yasaka Sweden Classic ALL+) pentru mai mult control atat pe FH cat si pe BH.
    Ca fete ati putea sa incercati Bluefire M2 (max pentru mai multa viteza sau 2.0mm pentru mai mult control) sau Yasaka Rakza 9 chiar si Joola Rhyzm pentru FH au mult spin si o textura diferita a buretelui fata de Donic Acuda gama S, iar pe BH a-ti putea incerca ceva de 1.8mm daca folositi 40% capace si topspin.

Un aspect foarte important este frecventa mersului la sala, de cate ori pe saptamana jucati.
    Daca jucati mai rar, incercati ce v-am scris sus (lemne), daca mergeti mai des puteti sa ramaneti foarte bine pe setup-ul care il aveti ca este bun.

Subiecte similare

1. Durdun George - www.pingpongshop.ro
    De Durdun Gheorghe în forumul Multimedia
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 17.10.2019, 17:25
  2. VÂND Mese profesionale andro Competition Amatur Romania (www.pingpongshop.ro)
    De Durdun Gheorghe în forumul Anunțuri Vânzare-Cumpărare
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 09.11.2018, 22:55

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •