Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Întreabă-l pe Durdun (www.pingpongshop.ro)

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • va multumesc frumos pentru sfat,vreau sa imbrac un timo boll spirit alc si caut ceva mai ieftin ca nu ma tine punga deocamdata,o seara frumoasa

    Comentariu


    • Sanatate! Ce diferente sunt intre andro ligna off si andro ligna fr ?

      Comentariu


      • Salut! Ce fete îmi recomanzi pentru Ligna Off. Ma gîndeam la un R37 pe rever și V42 sau R42 pe forhand. Când as putea sa iau doua fețe de la tine?

        Trimis de pe al meu VTR-L09 folosind Tapatalk

        Comentariu


        • Postat în original de reveneala Vezi post
          Sanatate! Ce diferente sunt intre andro ligna off si andro ligna fr ?
          Salut Reveneala,

          andro Ligna OFF avand carbonul destul de in interior, este un lemn cu un control deosebit, mult simt, dar si viteza din spatele mesei unde carbonul isi face datoria, in timp ce andro LIGNA F.R. este un lemn cu carbonul imediat dupa primul strat de lemn, mai rigid, cu un control mai scazut, dar cu o viteza superioara atat de langa masa cat si din spatele acesteia.

          Cu prietenie,


          Postat în original de LucianG Vezi post
          Salut! Ce fete îmi recomanzi pentru Ligna Off. Ma gîndeam la un R37 pe rever și V42 sau R42 pe forhand. Când as putea sa iau doua fețe de la tine?

          Trimis de pe al meu VTR-L09 folosind Tapatalk
          Salut Lucian,

          Este combinatia perfecta, cel putin pentru mine, andro LIGNA OFF cu andro RASANTER R42 ultramax fac o paleta deosebita atat pentru jucatori experimentati cat si pentru jucatori amatori.
          In combinatie cu andro RASANTER R37 pe rever, castigi un plus de control pe o parte unde chiar avem nevoie.

          Cu prietenie,

          www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
          www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
          Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

          Comentariu


          • buna seara,la ce pret oferi doua rasanter 47 second ?

            Comentariu


            • As fi interesat si eu de două fețe second.

              Comentariu


              • Postat în original de puiu64 Vezi post
                buna seara,la ce pret oferi doua rasanter 47 second ?
                Postat în original de BogdanZLC Vezi post
                As fi interesat si eu de două fețe second.
                Am, dar nu pentru comercializare, ci pentru testare in limita stocului, ceea ce este cu totul altceva.
                Este o problema destul de delicata dpmdv comercializatul fetelor second hand.
                De ce nu incurajez acest lucru am sa simplific in cateva cuvinte :

                1. Nu poti cunoaste uzura adevarata a acestor fete (chiar daca se vad urmele unde o fata este uzata, nu acesta e singurul aspect, ele pot fi dealtfel "tratate" sa arate mai bine si cel mai important depinde cine a jucat cu ele, daca a jucat un incepator sunt ok, dar daca a jucat un profi nu mai sunt atat de ok)
                2. Nu poti sti cati "proprietari" a avut respectiva fata (cu toate ca poate fi o problema minora pentru unii, pentru mine este foarte importanta, imi place sa fiu primul )
                3. Nu poti sti cat timp aceste cauciucuri au stat prin depozite, showroom-uri, vanzatori, jucatori etc, pot fi si ani multi (fiind din cauciuc imbatranesc, pierd din caracteristici)

                Prin urmare, prefer sa ofer clientilor mei, produse calitative, noi, proaspete pe care fiecare dintre ei se poate baza intr-un antrenament/meci etc.

                Cu prietenie,

                www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                Comentariu


                • Buna din nou,cu scuzele pentru insistenta,m-ati convins,cum pot intra in posesia a doua fete,neagra si rosie,max,Andro Rasanter 47?Multumesc pentru intelegere.

                  Comentariu


                  • Salut George! Spune-mi, te rog, unde aș putea găsi/achiziționa un tub pentru culegerea mingilor de antrenament la fel ca cel pe care-l utilizezi tu? (tubul de plastic cu un mic resort la unul din capete) ?ți mulțumesc anticipat pentru răspuns și ?ți doresc baftă și spor în tot ce faci!

                    Comentariu


                    • Postat în original de gheo Vezi post
                      Salut George! Spune-mi, te rog, unde aș putea găsi/achiziționa un tub pentru culegerea mingilor de antrenament la fel ca cel pe care-l utilizezi tu? (tubul de plastic cu un mic resort la unul din capete) ?ți mulțumesc anticipat pentru răspuns și ?ți doresc baftă și spor în tot ce faci!
                      Va salut dl. Gheorghe,

                      Cred ca in Dedeman, sau in alte magazine de profil eu doar il folosesc, nu stiu cine le face, dar sunt bune

                      Cu prietenie,

                      www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                      www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                      Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                      Comentariu


                      • Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
                        Va salut dl. Gheorghe,

                        Cred ca in Dedeman, sau in alte magazine de profil eu doar il folosesc, nu stiu cine le face, dar sunt bune

                        Cu prietenie,
                        Mulțumesc Geroge! ?ți doresc o zi bună și o săptăm?nă excelentă!

                        Comentariu


                        • Luati legatura cu colegi din Bistrița,gasiti acolo,o zi buna.

                          Comentariu


                          • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                            Luati legatura cu colegi din Bistrița,gasiti acolo,o zi buna.
                            Muțumesc domnule Antal! O zi bună vă doresc!

                            Comentariu


                            • multumesc,au ajuns fetele,va salut cu respect

                              Comentariu


                              • Vă salut! Pentru lemn xiom stradivarius ar fi bine să pun xiom omega v pro și rakza 7soft . Mulțumesc!!

                                Comentariu


                                • Postat în original de puiu64 Vezi post
                                  multumesc,au ajuns fetele,va salut cu respect
                                  Sa le stapaniti cu placere!

                                  Postat în original de tenis_gelu Vezi post
                                  Vă salut! Pentru lemn xiom stradivarius ar fi bine să pun xiom omega v pro și rakza 7soft . Mulțumesc!!
                                  Salutare,

                                  Nu pot sa va dau prea multe informatii pentru ca nu am apucat sa joc cu produse XIOM, fata Yasaka este o fata buna pentru inceput, cu un control bun, dar cu un efect limitat.
                                  Dealtfel puteti sa aruncati un ochi si peste andro RASANTER R42, sau chiar R37 in grosime ultramax, fete moi, concepute pentru mingea de plastic cu un efect superior.

                                  Cu prietenie,

                                  www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                  www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                  https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                  Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                  https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                  Comentariu


                                  • Salutare!
                                    Tocmai ce mi au sosit niste fete DHS Neo 3 (red) 2.2 si 729 Super Fx (black) tot 2.2. Cu ele a venit si lemnul, un Yinhe Y15, am citit pe destule site uri ca sunt foarte decente lemnele.
                                    Ce tip de lipici ar trebui sa folosesc pentru asambale? Si de unde as putea sa achizitionez? Sau cunosti vreun loc in Cluj unde as putea sa o montez?
                                    Mersi !

                                    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

                                    Comentariu


                                    • Salut Gabi. Daca ai nevoie de ajutor in Cluj, suna-ma 0744557647 - Tudor.

                                      - - - Actualizat - - -

                                      Il salut si pe George abia astept sa ajung in București sa dam cateva mingi
                                      Butterfly Viscaria
                                      FH : Dignics 05
                                      BH : Dignics 05

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Gabii Vezi post
                                        Salutare!
                                        Tocmai ce mi au sosit niste fete DHS Neo 3 (red) 2.2 si 729 Super Fx (black) tot 2.2. Cu ele a venit si lemnul, un Yinhe Y15, am citit pe destule site uri ca sunt foarte decente lemnele.
                                        Ce tip de lipici ar trebui sa folosesc pentru asambale? Si de unde as putea sa achizitionez? Sau cunosti vreun loc in Cluj unde as putea sa o montez?
                                        Mersi !

                                        Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
                                        Salutare,

                                        Sa le folosesti cu placere. Sunt niste materiale d.p.m.d.v. entry-level, decente, DHS Hurricane 3 Neo fiind o fata lipicioasa cu o saritura destul de dezechilibrata, dar cu un spin bun.
                                        Lemnul si cealalta fata nu le cunosc, dar cred ca iti poti face treaba cu ele.
                                        Sunt materiale ce pot fi lipite cu solutie pe baza de apa.
                                        Poti merge la Asociatia Club Sportiv D.S.A. unde vei gasi persoane avizate ce te pot ajuta cu tot ce inseamna tenis de masă, nu doar lipit

                                        Cu prietenie,


                                        Postat în original de Tudor ATC Vezi post
                                        Salut Gabi. Daca ai nevoie de ajutor in Cluj, suna-ma 0744557647 - Tudor.

                                        - - - Actualizat - - -

                                        Il salut si pe George abia astept sa ajung in București sa dam cateva mingi
                                        Salutare,

                                        Cu mare drag!

                                        www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                        www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                        https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                        Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                        https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                        Comentariu


                                        • Mersi mult pentru sfaturi! O sa vad cum merg fetele si daca nu ma obisnuiesc cu ele o sa le schimb .
                                          Am reusit sa rezolv paleta cu ajutorul lui Tudor, un on foarte de treaba !

                                          Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

                                          Comentariu


                                          • Salut George. Știu că aveai ceva palete de test...nu ai întâmplător una cu vreun sendiș pe ea? Ai putea să o aduci sâmbătă la Targu Secuiesc?
                                            Mersi
                                            Andro TP Ligna CI Off
                                            Fh: Andro Rasanter R37 ultramax (neagră)
                                            Bh: Der Materialspezialist Spectre OX (mov)

                                            Comentariu


                                            • Te salut! Ce antidot recomanzi pentru fetele sandtwich? ( ce fata? Si pe ce lemn?)Multumesc!

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Gabii Vezi post
                                                Mersi mult pentru sfaturi! O sa vad cum merg fetele si daca nu ma obisnuiesc cu ele o sa le schimb .
                                                Am reusit sa rezolv paleta cu ajutorul lui Tudor, un on foarte de treaba !

                                                Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
                                                Salutare Gabi,

                                                Cu mare placere.

                                                Postat în original de Dan Popa Vezi post
                                                Salut George. Știu că aveai ceva palete de test...nu ai întâmplător una cu vreun sendiș pe ea? Ai putea să o aduci sâmbătă la Targu Secuiesc?
                                                Mersi
                                                Salutare Dan,

                                                Am palete gata facute atat cu sandvis, cat si iarba, anti sau orice soft RASANTER
                                                Le poti testa pe toate la Targul Secuiesc, ca dealtfel oricine doreste

                                                Cu prietenie,

                                                Postat în original de Mitar Marius Tiberiu Vezi post
                                                Te salut! Ce antidot recomanzi pentru fetele sandtwich? ( ce fata? Si pe ce lemn?)Multumesc!
                                                Salutare Marius,

                                                Hehe, buna asta cu antidotul. Antrenamentul contra acestui tip de fata este cel mai bun antidot.
                                                Sunt multe variante de fete de tip "short pimple", ele, si in general materialele (iarba, anti) se pliaza foarte bine pe lemne moi, elastice, dar nu este o regula.

                                                Cu prietenie,

                                                www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                                www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                                Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                                Comentariu


                                                • Salut, George! Am si eu o intrebare legata de noua serie de lemne de la Andro: din ce am inteles, noul lemn Andro TP_LIGNA CI OFF este echivalentul fostului Andro Ligna OFF, cu fibra de carbon in interior, langa nucleu. Cred ca ai si scris undeva pe forum ca asta e lemnul pe care il folosesti si tu. Asa e? Mersi mult!

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de mircea.contiu Vezi post
                                                    Salut, George! Am si eu o intrebare legata de noua serie de lemne de la Andro: din ce am inteles, noul lemn Andro TP_LIGNA CI OFF este echivalentul fostului Andro Ligna OFF, cu fibra de carbon in interior, langa nucleu. Cred ca ai si scris undeva pe forum ca asta e lemnul pe care il folosesti si tu. Asa e? Mersi mult!
                                                    Salutare,

                                                    Intradevar, andro TP LIGNA CI OFF este echivalentul vechiului andro Ligna OFF si da, este lemnul cu care joc
                                                    Andro a restrans gama lemnelor de la 62 lemne la doar 22 lemne, mult mai atent selectionate si mai usor de ales ceea ce are nevoie fiecare dintre noi.
                                                    Multe modele le-au facut dupa deja celebrul andro Ligna OFF care are la interior carbonul.
                                                    Asadar, de acum avem seriile LIGNA , TREIBER si KANTER cu carbon la suprafata sau la interior, pe preferintele fiecaruia.

                                                    CI/CO/FI/FO

                                                    CI/FI = Carbon/Fiber In (carbon/fibra situat in miezul lemnului)
                                                    Langa masa : viteza+, control++
                                                    Semi distanta - distanta : viteza++ control++
                                                    La loviturile mai in forta carbonul isi face simtita prezenta, in rest ai impresia ca e un all-wood.
                                                    CO/FO = Carbon/Fiber Out (carbon/fibra situat imediat dupa primul strat de furnir
                                                    Langa masa : control+ , viteza++
                                                    Semi distanta - distanta : control+, viteza++
                                                    Atat de langa masa cat si din spatele mesei, simti ca lemnul are putere si te poti baza pe lovituri puternice.

                                                    Cu prietenie,
                                                    George
                                                    Ultima editare de Durdun Gheorghe; 24.oct.2018, 15:56.

                                                    www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                                    www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                                    Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X