Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Întreabă-l pe Durdun (www.pingpongshop.ro)

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de MARIN DORU Vezi post
    - - - Actualizat - - -

    Hristos s-a ?nălțat ! Aș vrea să schimb setap-ul actual.Ce îmi recomandați ? Acum folosec lemn Yasaka Sweden Extra, forehand DHS Hurricane 3 Blue Sponge grosime 2,1, rever Yasaka Mark V grosime max. Joc cu m?na stânga.
    Stil de joc aproape de masă cu mult spin (site aproape în toate inclusiv chiar și la topsin sau la rever), cine joacă prima dată cu mine în general ?i ea ceva timp până se acomodează cu stilul meu (cam strâmb). Aproape ca nu am lovituri drepte sau smash. Probleme mari am când joc contra celor cu iarbă sau antispin. Loviturile de rever mai mult la antrenament le folosesc.
    Ce va nemultumeste la acest setup si ati dori in plus?

    Cu prietenie si sportivitate,
    George

    www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
    www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
    Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

    Comentariu


    • Vreau să-mi i-au un lemn mai rapid dar cu control și simț și altă față pe rever. Actualul setup nu fac față la drepte eu dau tare cât pot dar vine mai repede înapoi din cauză vitezei lor (ZLF, ZLC, ALC, etc carbon) + sweet spoot mai mare. La lemn mă gîndeam la un yasaka ma lin soft carbon iar pe rever un andro rasanter 42 sau 37.

      Comentariu


      • lemn DHS PG7 OFF+ impreuna cu fetele rasanter R42 de 2.0mm... pareri?

        sunt un jucator mediu ....care joaca aproape de masa .. joc bazat pe taiate, chopuri si block,
        atac atunci cand am ocazia si pe Bh si pe Fh ... de multe ori fac un topspin destul de bun...

        ca si experienta pot sa spun ca joc de mult timp (peste 20 ani) insa fara profesor si doar la nivel amator desigur. Am castigat concursuri la nivel de amatori (cupa pe oras, liceu, facultate si un loc 8 pe tara la cupa pe licee la amatori)...

        cum vedeti aceasta combinatie? lemn DHS PG7 OFF+ impreuna cu fetele rasanter R42 de 2.0mm

        Comentariu


        • Postat în original de MARIN DORU Vezi post
          Vreau să-mi i-au un lemn mai rapid dar cu control și simț și altă față pe rever. Actualul setup nu fac față la drepte eu dau tare cât pot dar vine mai repede înapoi din cauză vitezei lor (ZLF, ZLC, ALC, etc carbon) + sweet spoot mai mare. La lemn mă gîndeam la un yasaka ma lin soft carbon iar pe rever un andro rasanter 42 sau 37.
          Salutare,

          Un lemn fara carbon ca unul din seria andro Novacell ar fi foarte bun. Ca si fata de paleta, R42 este una ce se pliaza pe toata gama de lemne de la DEF pana la OFF+
          Nu aveti cum sa dati gres.

          Postat în original de gheorghemarius Vezi post
          lemn DHS PG7 OFF+ impreuna cu fetele rasanter R42 de 2.0mm... pareri?

          sunt un jucator mediu ....care joaca aproape de masa .. joc bazat pe taiate, chopuri si block,
          atac atunci cand am ocazia si pe Bh si pe Fh ... de multe ori fac un topspin destul de bun...

          ca si experienta pot sa spun ca joc de mult timp (peste 20 ani) insa fara profesor si doar la nivel amator desigur. Am castigat concursuri la nivel de amatori (cupa pe oras, liceu, facultate si un loc 8 pe tara la cupa pe licee la amatori)...

          cum vedeti aceasta combinatie? lemn DHS PG7 OFF+ impreuna cu fetele rasanter R42 de 2.0mm
          Salutare,

          Am discutat la telefon.

          www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
          www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
          Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

          Comentariu


          • Buna ziua, domnul Gheorghe

            As avea nevoie de parerea dumneavoastra in ceea ce priveste o comparatie intre Zhang Jike ALC si Timo Boll ALC

            Pentru care ati opta dintre cele doua si care ar fi motivele.

            Precizez ca fetele sunt Tenergy 05 Hard (forehand) si Tenergy 05 (backhand)

            Multumesc mult!

            Comentariu


            • Postat în original de sweetsorrow Vezi post
              Buna ziua, domnul Gheorghe

              As avea nevoie de parerea dumneavoastra in ceea ce priveste o comparatie intre Zhang Jike ALC si Timo Boll ALC

              Pentru care ati opta dintre cele doua si care ar fi motivele.

              Precizez ca fetele sunt Tenergy 05 Hard (forehand) si Tenergy 05 (backhand)

              Multumesc mult!
              Salutare,

              Nu pot face o comparatie deoarece am dat doar cu al 2-lea lemn, dar avand in vedere ca ambele au ALC (arylate-carbon) cred ca sunt asemanatoare ca saritura, probabil difera ca simt datorita greutatii si stratului de la exterior daca acesta este diferit.
              Fetele sunt unele cunoscute, de viteza, prima fiind este de generatie mai noua, mai dura, conceputa pentru mingea de plastic (daca nu ma insel) in timp ce a doua este de generatie mai veche pentru mingea de celuloid.
              Orice combinatie ai alege, vei avea putere si viteza, dar si control daca ai ceva experienta.

              Cu prietenie si sportivitate,

              www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
              www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
              https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
              Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
              https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

              Comentariu


              • Dupa o perioada in care celebrul site Revspin (clasament bazat pe recenziile utilizatorilor) a catalogat fata andro RASANTER R37 ca fiind cea mai buna fata la capitolul control.. a aparut noua fata de paleta andro HEXER Grip SFX sa devina foarte rapid alegerea jucatorilor ce isi doresc control, dar in acelasi timp sa nu piarda din viteza si spin.
                Conceputa special pentru mingea din plastic 40+ aceasta fata cu burete mediu-moale te va ajuta atat la control pentru a servii, prelua si directiona usor cat si in ofensiva unde buretele de ultima generatie iti va permite lovituri in forta fara mare efort.


                www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                Comentariu


                • Salut. Doresc sa imi fac un setup din Andro TP LIGNA OFF/S + ANDRO HEXER POWERGRIP SFX (ambele fete). Joc de 6 luni si am inceput cu un setup mult prea rapid pentru mine, respectiv Stiga Infinity VPS V Diamond Touch + Tibhar Evolution MX-P. As vrea sa am un control mai bun, dar in acelasi timp si o viteza buna, avand un joc destul de ofensiv. Ce parere ai ? As putea sa schimb doar lemnul si sa pastrez fetele vechi ? Multumesc
                  Ultima editare de razvandicu; 21.aug.2019, 18:51.

                  Comentariu


                  • Postat în original de razvandicu Vezi post
                    Salut. Doresc sa imi fac un setup din Andro TP LIGNA OFF/S + ANDRO HEXER POWERGRIP SFX (ambele fete). Joc de 6 luni si am inceput cu un setup mult prea rapid pentru mine, respectiv Stiga Infinity VPS V Diamond Touch + Tibhar Evolution MX-P. As vrea sa am un control mai bun, dar in acelasi timp si o viteza buna, avand un joc destul de ofensiv. Ce parere ai ? As putea sa schimb doar lemnul si sa pastrez fetele vechi ? Multumesc
                    Salutare Razvan,

                    Setup-ul pe care il ai nu se prea "pupa" lemnul cu fetele; lemnul este all wood elastic, iar fetele sunt dure cu control scazut.
                    Ce ai gandit este ok, lemnul all-wood Andro TP LIGNA OFF/S, rigid, cu putere destul de mare, dar care nu isi pierde mult din control, avand un "sweet spot" foarte mare. (S de la capat la toate modelele inseamna "speed") cat despre fetele Andro HEXER Powergrip SFX sunt niste fete medii ca duritate (ceva mai moi decat ce ai tu), control foarte bun si viteza arhi suficienta.
                    Le situez ca si saritura intre intre Andro RASANTER R42 si Andro RASANTER R47.

                    Colegul meu Radu Buta foloseste Andro TP LIGNA OFF/S cu Andro RASANTER R47 ultramax si este foarte, foarte multumit.
                    Mie personal nu imi place asa tare, e faina, are control, are viteza, dar simtul nu este cel care imi place.

                    Gusturile nu se discuta, din fericire suntem diferiti

                    Asadar daca cauti un lemn mai rigid cu o viteza asemanatoare de ce ai, dar cu un control mai bun, Andro TP LIGNA OFF/S este o solutie foarte buna.
                    Daca vrei o viteza inferioara fata de ce ai poti combina lemnul asta rigid cu Andro HEXER Grip SFX (ceva mai moi decat Andro RASANTER R37)
                    Daca vrei un control mai bun si mai putina viteza poti merge pe Andro TP LIGNA CI OFF (lemnul cu care joc eu) in combinatie cu Andro HEXER Powergrip SFX iti garantez ca vor face echipa super.

                    Sper ca ti-am fost de folos!

                    Cu prietenie si sportivitate,

                    www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                    www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                    Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                    Comentariu


                    • Multumesc mult pentru raspuns.
                      Astazi m-am antrenat si cu Rasanter R37 puse Ligna OFF si mi-a placut mult. Chiar daca sunt mai lente, am avut un super control.
                      Acum sunt cam nehotarat.
                      Inteleg ca lemnul cu care joci tu, Andro TP LIGNA CI OF, iti ofera un control mai bun decat Andro TP LIGNA OFF/S.
                      Daca iau lemnul tau, ce fete ar fi cele mai potrivite ? Andro HEXER Powergrip SFX, sau si pentru un mai bun control sa pun fete mai moi, adica Rasanter R37 sau 37 pe BH si 42 pe FH.
                      Multumesc inca o data.

                      Comentariu


                      • George ai observat vreo diferenta la joc intre fetele identice rosii si cele negre? joc cu R42 si simt o diferenta..cea neagra mi se pare mai controlabila

                        Comentariu


                        • Postat în original de razvandicu Vezi post
                          Multumesc mult pentru raspuns.
                          Astazi m-am antrenat si cu Rasanter R37 puse Ligna OFF si mi-a placut mult. Chiar daca sunt mai lente, am avut un super control.
                          Acum sunt cam nehotarat.
                          Inteleg ca lemnul cu care joci tu, Andro TP LIGNA CI OF, iti ofera un control mai bun decat Andro TP LIGNA OFF/S.
                          Daca iau lemnul tau, ce fete ar fi cele mai potrivite ? Andro HEXER Powergrip SFX, sau si pentru un mai bun control sa pun fete mai moi, adica Rasanter R37 sau 37 pe BH si 42 pe FH.
                          Multumesc inca o data.
                          Salutare Razvan,

                          Da, dar din spate are un plus de putere fata de OFF/S avand carbon.
                          Cea mai buna varianta ar fi cu R37 2.0mm, urmand ca in cateva luni sa schimbi cu ultramax. Trecerile sunt bine sa fie facute din aproape in aproape.
                          Intotdeauna raportul viteza-control e bine sa fie mai mult spre control.

                          Cu prietenie si sportivitate,

                          - - - Actualizat - - -

                          Postat în original de ada Vezi post
                          George ai observat vreo diferenta la joc intre fetele identice rosii si cele negre? joc cu R42 si simt o diferenta..cea neagra mi se pare mai controlabila
                          Salutare Ada,

                          Nu ar trebuii, decat daca sunt grosimi diferite.
                          Sa vehiculat ceva la un moment dat de saritura/efectul dintre fetele rosii si cele negre, cum ca cele negre ar fi mai bune (toti chinezii joaca cu negru pe FH) cum ca, cauciucul negru ar fi mai bun, personal cred ca booster-ul pe care il folosesc la fetele chinezesti se "pupa" mai bine pe fetele negre, decat pe cele rosii, atata tot.

                          Cu prietenie si sportivitate,

                          - - - Actualizat - - -

                          Am intrat oficial in ultima saptamana de preturi promotionale pentru fetele andro ��
                          Profita si comanda acum ��

                          RASANTER ➡️ https://bit.ly/2Zem5SW
                          HEXER ➡️ https://bit.ly/2KY8XZz
                          GTT ➡️ https://bit.ly/2L9sZyX

                          #androtabletennis #androrasanter #androhexer #androgtt #rasanter #hexergrip #hexerpowergrip #gtt #magazinonlinetenisdemasa #magazinpingpong #amatur #androromania #pingpongshop


                          www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                          www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                          Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                          Comentariu


                          • Buna,
                            Nu am citit tot threadul, dar stie cineva sa-mi spuna ce carbon e folosit in LIGNA OFF si in TP LIGNA CI OFF? E bazalt?

                            A incercat cineva LIGNA OFF+? Daca da, il rog sa-mi spuna ce impresie a avut despre lemn. Am citit ca e rapid, dar cu dwell time mare si bun la topspin.
                            Mersi.

                            Comentariu


                            • salutare George,

                              am si eu nevoie de cateva sfaturi pentru alegerea unui setup
                              sunt un jucator intermediar,
                              joc la semidistanta si aproape de masa. folosesc FH in mare parte si incerc sa dau topspin de fiecare data (nu intotdeauna intra pe masa). atunci cand am ocazia lovesc tare incercand sa termin punctul. cand joc aproape de masa apelez la blockuri in general iar cand ma departez la semidistanta numai taiate largi cu efect foarte puternic. BH meu este unul destul de modest... cu BH doar blockuri si taiate... nu prea reusesc sa dau topspin de rever. per total ma consider un jucator allround dar imi doresc sa devin un jucator ofensiv cu un joc aproape de masa si de semidistanta. am jucat pana acum cu un lemn All impreuna cu fete Rasanter R37 de 2.0mm (nu mai stiu modelul lemnului fiind paleta al unui prieten) si cred ca e putin cam lenta aceasta paleta pentru mine.

                              ma gandeam la urmatorul setup
                              lemn: Yasaka Sweden Classic
                              fete: Yasaka Rakza 7 sau 7 soft (nu stiu care e mai potrivita pentru ca 7 soft are tensor si 7 nu are... nu stiu in ce masura e bun acel tensor )

                              Comentariu


                              • Postat în original de thoth Vezi post
                                Buna,
                                Nu am citit tot threadul, dar stie cineva sa-mi spuna ce carbon e folosit in LIGNA OFF si in TP LIGNA CI OFF? E bazalt?

                                A incercat cineva LIGNA OFF+? Daca da, il rog sa-mi spuna ce impresie a avut despre lemn. Am citit ca e rapid, dar cu dwell time mare si bun la topspin.
                                Mersi.
                                Salutare,

                                Carbonul folosit atat la vechiul Andro Ligna OFF cat si la Andro TP Ligna CI OFF este kevlar, practic acelasi lemn cu o noua denumire.
                                Dinferenta dintre Andro Ligna OFF+ si Andro Ligna OFF era atat de saritura cat si de compozitie.
                                Daca Ligna OFF/TP Ligna CI venea cu carbon, Ligna OFF era doar lemn, cu o vibratie mai mare si cu un simt pe o m maraie parte de lemn (sweet spot)
                                Corespondentul lui Andro Ligna OFF+ acum este Andro TP Ligna OFF/S (OFF/speed).

                                Cu prietenie,


                                Postat în original de cosmin66 Vezi post
                                salutare George,

                                am si eu nevoie de cateva sfaturi pentru alegerea unui setup
                                sunt un jucator intermediar,
                                joc la semidistanta si aproape de masa. folosesc FH in mare parte si incerc sa dau topspin de fiecare data (nu intotdeauna intra pe masa). atunci cand am ocazia lovesc tare incercand sa termin punctul. cand joc aproape de masa apelez la blockuri in general iar cand ma departez la semidistanta numai taiate largi cu efect foarte puternic. BH meu este unul destul de modest... cu BH doar blockuri si taiate... nu prea reusesc sa dau topspin de rever. per total ma consider un jucator allround dar imi doresc sa devin un jucator ofensiv cu un joc aproape de masa si de semidistanta. am jucat pana acum cu un lemn All impreuna cu fete Rasanter R37 de 2.0mm (nu mai stiu modelul lemnului fiind paleta al unui prieten) si cred ca e putin cam lenta aceasta paleta pentru mine.

                                ma gandeam la urmatorul setup
                                lemn: Yasaka Sweden Classic
                                fete: Yasaka Rakza 7 sau 7 soft (nu stiu care e mai potrivita pentru ca 7 soft are tensor si 7 nu are... nu stiu in ce masura e bun acel tensor )
                                Salutare Cosmin,

                                Ce mi-ai spus tu ca fete sunt de generatie mai veche, dar tot tensor, facute pentru mingea de celuloid.
                                Eu iti recomand sa mergi tot pe fetele andro R37, tot in grosime de 2.0mm, controlul trebuie sa primeze; sa zic un maxim andro Rasanter R42 2.0mm. Ca lemn obligatoriu un all+
                                Deoarece doresti sa practici un joc ofensiv, poti merge pe 2.0mm pe BH, iar pe FH sa pui un ultramax pentru un plus de putere, atat la 37 cat si la 42.
                                Trebuie sa intelegi ca puterea o dai din brat, nu din paleta. In acest fel te obligi sa iti faci un automatism cat de cat corect (spun asa nefacand organizat, cu antrenor) si vei putea avea un progres bun.

                                Te salut cu prietenie,

                                www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                Comentariu


                                • multumesc pentru sfaturi George,
                                  lemnul este unul potrivit pentru fetele andro rasanter r42 de 2.0mm ...?
                                  as merge pe lemnul yasaka sweden classic cu fete andro rasanter r42 de 2.0mm

                                  Comentariu


                                  • Salut George,

                                    1. Jucator f. ofensiv; nivel mediu; pozitie 0.5m fata de masa
                                    2. Mixt, deja trag mai mult pe backhand
                                    3.Setup actual: palete preasamblate de la Decathlon- Joola 4 you 2mm; Tibhar varispin all around 1.8mm
                                    De obicei incerc sa trag din orice pozitie, sa inchei repede punctul.De asemenea pun mult accent pe serva (pendulum si reverse pendulum) si incerc sa servesc destul de jos (imi iese in mare parte) si cu maximum de efect.
                                    Problema cu paletele actuale: cu Tibhar servesc bine dar nu am forta pe topspin forehand; cu Joola nu servesc cu suficient efect si simt ca se poate mai mult pe partea ofensiva.
                                    Mi-au atras atentia paletele Andro si ma gandesc la un setup gen TP ligna OFF/CI + fete R37/R42?
                                    Multumesc pentru opinie.

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de cosmin66 Vezi post
                                      multumesc pentru sfaturi George,
                                      lemnul este unul potrivit pentru fetele andro rasanter r42 de 2.0mm ...?
                                      as merge pe lemnul yasaka sweden classic cu fete andro rasanter r42 de 2.0mm
                                      Salutare,

                                      Bine ca nu am uitat ca am un topic pe aici
                                      Fetele de paleta andro Rasanter R42 merg in principiu pe orice lemn, fie el, def sau chiar off+
                                      Depinde acum ce vrei sa joci cu aceasta paleta. Lemnul pe care mi l-ai mentionat este un lemn bun, dar pe care daca vrei totusi un pic de viteza trebuie sa pui niste fete mai rapide.
                                      Eu iti recomand andro Timber 5 ALL/S, un lemn all+ spre off- cu un control foarte bun, dar si cu ceva viteza.

                                      Cu prietenie,


                                      Postat în original de sorinm100 Vezi post
                                      Salut George,

                                      1. Jucator f. ofensiv; nivel mediu; pozitie 0.5m fata de masa
                                      2. Mixt, deja trag mai mult pe backhand
                                      3.Setup actual: palete preasamblate de la Decathlon- Joola 4 you 2mm; Tibhar varispin all around 1.8mm
                                      De obicei incerc sa trag din orice pozitie, sa inchei repede punctul.De asemenea pun mult accent pe serva (pendulum si reverse pendulum) si incerc sa servesc destul de jos (imi iese in mare parte) si cu maximum de efect.
                                      Problema cu paletele actuale: cu Tibhar servesc bine dar nu am forta pe topspin forehand; cu Joola nu servesc cu suficient efect si simt ca se poate mai mult pe partea ofensiva.
                                      Mi-au atras atentia paletele Andro si ma gandesc la un setup gen TP ligna OFF/CI + fete R37/R42?
                                      Multumesc pentru opinie.
                                      Salutare Sorin,

                                      Ok, inteleg. E normal sa nu poti executa multe lovituri cu paletele pe care mi le-ai enumerat. Dealtfel eu au fost gandite pentru fun, nicidecum pentru progres.
                                      Andro TP Ligna CI OFF este un lemn destul de rapid pentru cineva care trece de la o paleta preasamblata, hobby.
                                      Iti recmand mai degraba sa mergi mai intai pe un ALL, si daca vrei ceva mai premium te poti uita la TP LIGNA ALL, aceleasi finisaje ca si la CI OFF, dar cu o saritura mai inceata, mai permisiva si cu care poti avea cat de cat un progres corect tehnico-tactic. E bine acesti pasi sa ii faci din aproape in aproape. O paleta care iti arunca tare de la inceput iti va automatiza lovituri gresite si mai tarziu vei fi nevoit sa corectezi ceea ce e foarte greu.
                                      In orice combinatie faci paleta va fi cu mult peste ce se gaseste in dechatlon, metro etc.
                                      Fetele de paleta andro Rasanter R37 si andro Rasanter R42 sunt fete moi, cu un control foarte bun, iar ce e fain la ele, este ca in grosime ultramax (2.3mm) au si putere (eu joc cu R42 ultramax si dau suficient de tare)
                                      Asadar recomandarea ar fi cam asa:

                                      1.
                                      Lemn andro TP Ligna ALL
                                      Fete andro Rasanter R37 ultramax

                                      2.
                                      Lemn andro TP Ligna ALL
                                      Fete andro Rasanter R42 2.0/ultramax

                                      Ca si sfat.. cam dupa +/- 6 luni schimbi fetele cu urmatoarea varianta de viteza (ex ai 37 ultramax, pui R42 2.0, dupa R42 ultramax), dupa alte 6 luni la fel si faci schimbarea din aproape in aproape lemnul stand pe loc.

                                      Sper ca ti-am fost de folos, chiar daca am uitat un pic ca am un subiect aici

                                      Cu prietenie,

                                      www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                      www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                      Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                      Comentariu



                                      • www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                        www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                        https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                        Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                        https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
                                          Pfffff... GEORGICĂ, credeam că ai pus ceva Black Friday... �� �� ��... Crăciun fericit!!!
                                          BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
                                          Blade: KAZAK
                                          FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

                                          Comentariu


                                          • A mai trecut un an alături de voi.. ma înclin!
                                            Vă doresc ca anul 2020 să fie unul de excepție; plin de ?mpliniri, realizări și nu în ultimul rând plin cu sănătate si voie bună!
                                            Vă trimit toate gandurile bune, vouă și familiilor voastre și vă multumesc încă odata că ne sunteți alături!
                                            La mulți ani! [emoji971][emoji1635]

                                            Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk

                                            www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                            www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                            Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                            Comentariu


                                            • Da, este paleta lui Simon Gauzy
                                              Putem spune ca este una dintre paletele care incanta inca de la prima lovire ❤

                                              Lemn Andro Gauzy SL OFF
                                              Fete Andro RASANTER R53 ultramax



                                              www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                              www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                              https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                              Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                              https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                              Comentariu


                                              • Salut,

                                                Sunt incepator, si am urmatorul setup :
                                                Lemn : Donic Exclusive Persson OFF
                                                FH : Xiom Musa I
                                                BH : Nittaku Arufeel

                                                Ca joc, practic un joc ofensiv, cu accent pe FH, in ultima vreme insa am inceput sa lucrez si al imbunatatirea BH.

                                                Nu prea simt asa bine fata de pe bh, in special la topspin contra backspin, si ma gandesc la un tibhar evolution fx-p pentru un increase in spin, dar cu mentinerea unui control bun.

                                                O parere despre setup-ul asta ?

                                                Multumesc!

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de capitanui Vezi post
                                                  Salut,

                                                  Sunt incepator, si am urmatorul setup :
                                                  Lemn : Donic Exclusive Persson OFF
                                                  FH : Xiom Musa I
                                                  BH : Nittaku Arufeel

                                                  Ca joc, practic un joc ofensiv, cu accent pe FH, in ultima vreme insa am inceput sa lucrez si al imbunatatirea BH.

                                                  Nu prea simt asa bine fata de pe bh, in special la topspin contra backspin, si ma gandesc la un tibhar evolution fx-p pentru un increase in spin, dar cu mentinerea unui control bun.

                                                  O parere despre setup-ul asta ?

                                                  Multumesc!
                                                  Salutare,

                                                  Sincer nu am habar de nici un produs din cele mentionate de tine in sensul ca nu am dat cu ele, daca lemnul este unul cu maner mov il stiu, e un lemn bun. De pastrat.
                                                  Intradevar o fata mai moale pe BH intotdeauna va oferii un plus de control, de constanta, de siguranta.
                                                  Eu sincer iti recomand andro Hexer Grip SFX, o fata moale cu un efect de catapulta foarte bun, usor de initiat cu ea si nu in ultimul rand pliabila pe aproape orice lemn.
                                                  La FH e bine sa ai o fata un pic mai dura, cu ceva mai multa putere, care sa te ajute atat la jocul de langa masa cat si la jocul din spate, aici as avea ca recomandare andro Hexer Powergrip SFX, 42.5 grade duritate, similar cu andro Rasanter R42, dar cu un control mai ridicat si cu care nu vei mai avea probleme la capitolul facut punct.
                                                  Sper ca ti-am fost de ajutor,

                                                  Cu prietenie si sportivitate,

                                                  www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                                  www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                                  https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                                  Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                                  https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                                  Comentariu


                                                  • salutare.... in urma discutie cu tine de la Cheile Gradistei, am schimbat setupul vechi(Joola Rossi Emotion) cu Andro TP Ligna CI . Intradevar am gasit plusul de consistenta al lemnului (pe care il cautam). Acum joc cu fete Hexer Powergrip sfx max insa ar trebui in viitorul apropiat sa schimb fata de pe forehand. Ma inteleg bine de tot cu ea insa as incerca ceva putin mai tare, de aceea te intreb daca trecerea de la Powergrip sfx la o fata Hexer grip de 2.1 este un salt mare ca si viteza & control ? Inca nu am am incercat Rasanter dar ideea era ca pe vechiul lemn Joola incepusem sa imi placa fetele cu burete de 45(pe FH), de aceea ma roade sa incerc si pe acest lemn o fata cu burete de 45.
                                                    Merci anticipat
                                                    JOOLA Zelebro
                                                    FH Joola Rhyzer Pro 45
                                                    BH Joola Rhyzer Pro 45

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X