Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemn rapid cu simt moale

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Lemn rapid cu simt moale

    Saptamana trecuta am schimbat cateva mingi cu paleta lui George Durdun,si am ramas cu gandul la acel simt formidabil pe care nu il mai intalnisem la niciun lemn.
    Paleta este formata din Rakza 9 si un ZLC care din pacate nu se mai fabrica.
    Eu joc in momentul de fata cu Rakza 7 si Donic Ovtcharov Senso,Soft carbon.
    Paleta este rapida,produce mult spin,viteza foarte buna,dar simtul este hard,foarte greu simt mingea.
    As dori din experienta voastra sa imi spuneti un lemn medium-soft sa zicem,dar cu destula putere pentru toate tipurile de topspinuri.
    Lemn:Butterfly Liu Shiwen
    FH: Tenergy 05
    BH: Dignics 05

  • #2
    Nu gasesti lemn ca al meu
    App e BTY ZLC Zhang Yining
    http://ooakforum.com/viewtopic.php?f...3467da06f3494b

    www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
    www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
    Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

    Comentariu


    • #3
      Parerea mea este Korbel SK7.Nu vreau sa supar pe nimeni,dar dupa mine,lemnele Donic,sunt cele mai slabe din toate puctele de vedere.

      Comentariu


      • #4
        Asta este,caut o alternativa macar,am citit ca si lemnul Zhang Jike ar avea un simt foarte bun,dar cam piperat la pret.
        Am citit de Xiom Aria Lite ca ar avea un simt moale,dar e potrivit pentru topspinuri atat moi cat si in forta.
        Lemn:Butterfly Liu Shiwen
        FH: Tenergy 05
        BH: Dignics 05

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de ticu sorin Vezi post
          Parerea mea este Korbel SK7.Nu vreau sa supar pe nimeni,dar dupa mine,lemnele Donic,sunt cele mai slabe din toate puctele de vedere.
          Printre, nu ar trebuii sa superi pe nimeni, asta e si parerea mea, fac exceptie cateva modele, pana la urma, urmei e doar o parere.

          www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
          www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
          Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

          Comentariu


          • #6
            Se pare ca pe unele situri din strainatate se mai gasesc lemne Zhang Yining ZLC,la preturi cam de 200 dolari,dar pe langa pretul mare,mai sunt si costurile de transport,unde cine stie ce ar pati pe drum.
            Oricum,asta este un lemn din categoria dai un ban dar stai in fata :d
            Lemn:Butterfly Liu Shiwen
            FH: Tenergy 05
            BH: Dignics 05

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de ticu sorin Vezi post
              Parerea mea este Korbel SK7.Nu vreau sa supar pe nimeni,dar dupa mine,lemnele Donic,sunt cele mai slabe din toate puctele de vedere.
              Nici mie nu.mi plac lemnele Donic,am probat multe dar nu mi-a placut nici unul
              DHS Hurricane Long 5
              FH: Tenergy 05
              BH: Giant Dragon Talon

              Comentariu


              • #8
                Era pe 31 oct 2008 320e... acum o fi vre-o 1000e, exact cate bucati s-au facut
                Are you seriously going to buy one?
                That's over 600AUD (400USD, 320Euros)...
                This blade is Limited Edition of 1000 quantities and it is only sold in China.
                Ti-l dau eu pe al meu pe 999e
                Luat de pe ooak
                Am avut un elev care mi-a oferit 400e si l-am refuzat

                www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                Comentariu


                • #9
                  Salutare George...dupa mine,la ceea ce joci acum sau la nivelul pe care l-ai atins în prezent, cred ca ți-ar fi bun un lemn Stiga Offensive NCT...Lemnele NCT de la Stiga le-am recomandat celor care vor sa aibe forța carbonului și simțul lemnelor all wood...iar cel amintit de mine are atât cât trebuie din toate, adica viteza suficienta,control bun și simț foarte bun și-n plus nu depașește 170 de Ron la preț din câte știam... Sper ca pâna la urma sa faci alegerea corecta și-n final ?ți urez spor la treaba !

                  Comentariu


                  • #10
                    (at) emil, braila
                    Multumesc fain pentru recomandare, dar momentan nu renunt la lemnul meu decat daca primesc o oferta de nerefuzat
                    Scuze de offtpic George

                    www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                    www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                    Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                    Comentariu


                    • #11
                      Cred ca domnul Emil se referea la mine
                      Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                      FH: Tenergy 05
                      BH: Dignics 05

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de adelin27 Vezi post
                        Nici mie nu.mi plac lemnele Donic,am probat multe dar nu mi-a placut nici unul
                        Incearca Li Ping Kitex....vei ramane surprins de viteza, control si simt...pretul este de dumping...
                        Si eu am incercat mai multe lemne de la Donic....nefiind prea scumpe....nu mi-a placut din gama epox, nici burn...ba chiar nici dotec...in schimb, un lemn moale, cu control si simt bun este Donic Waldner carbon senso, desi poate cam lent...nu am incercat altele, gen Ovtcharov senso ultra carbon, sau altele mai rapide...
                        un lemn rapid, cu sunet foarte placut, si simt ok este Donic Persson Carbotec...dar Li Ping ramane in topul preferintelor
                        Deasemenea, poti incerca si un Nittaku Shake offensive...mi-a placut mult...viteza, control, stabilitate, simt...un lemn ofensiv clasic japonez, cu hinoki si carbon
                        Ultima editare de gabikr; 25.nov.2012, 22:59.
                        Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                        Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                        Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                        Comentariu


                        • #13
                          Donic waldner legend carbon
                          BUTTERFLY TIMO BOLL ZLF
                          XIOM OMEGA VII PRO
                          GAMBLER ZERO

                          Comentariu


                          • #14
                            Din gama Innerforce, ZLC, ZLF, ALC, Tamca ULC...toate au viteza si simt deosebit, dar sunt cam piperate la pret.
                            Donic Li Ping Kitex
                            Stiga Ebenholtz NCT V, Rosewood....daca nu vrei cu compozite
                            Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                            Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                            Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                            Comentariu


                            • #15
                              Multumesc mult pentru sugestii.
                              Cel mai probabil o sa merg pe Yasaka Silverline All Wood cu rakza 9 si rakza 7 soft.
                              Am testat combinatia la Viva sport,si spre surprinderea mea se potriveste perfect jocului meu-si viteza si spin si mai ales control la blocaje si mingi taiate,sau flickuri,dar si extraordinara la retopspinuri,avand si un simt placut,nici rigid dar nici moale
                              Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                              FH: Tenergy 05
                              BH: Dignics 05

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de george25 Vezi post
                                Saptamana trecuta am schimbat cateva mingi cu paleta lui George Durdun,si am ramas cu gandul la acel simt formidabil pe care nu il mai intalnisem la niciun lemn.
                                Paleta este formata din Rakza 9 si un ZLC care din pacate nu se mai fabrica.
                                Eu joc in momentul de fata cu Rakza 7 si Donic Ovtcharov Senso,Soft carbon.
                                Paleta este rapida,produce mult spin,viteza foarte buna,dar simtul este hard,foarte greu simt mingea.
                                As dori din experienta voastra sa imi spuneti un lemn medium-soft sa zicem,dar cu destula putere pentru toate tipurile de topspinuri.
                                Daca ai dat cu lemnul lui Durdun si te-a impresionat sa dai cu lemnul lui Seni sa vezi acolo viteza si control..nici un lemn nu este la fel..numele lui nu spune nimic..sant lemne intre lemne..vorba lui fratele Durdun:feelingul nu se vinde

                                Comentariu


                                • #17
                                  Kokutaku Staysher, modelul vechi
                                  Bty Cryzer pe la 85 gr
                                  Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
                                  FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
                                  BH: Tibhar Quantum X Pro Max

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Mizutani e tot ZLC si destul de flexibil, poate ar merita o proba
                                    Jun Mizutani
                                    Tenergy 05 FX

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      iti recomand bty Amultart ( e un fel de Ferrari al lemnelor). este un lemn complet, poti juca orice cu el, avind in vedere ca esti f tinar si te poti misca mult la masa. de fapt este un primorac carbon imbunatatit.
                                      ps. si chiar nu costa degeaba cit costa
                                      0751840078, stadinadi@yahoo.com
                                      G3FX BTY TIMO BOLL SPIRIT Black Tag Rakza X

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        un simt asemanator il are lemnul timo bol zlc (nu zlf), dar e ff scump 730 de ron, am probat tbs, jun mitzutani, alc,dar nimic nu se compara cu cel ce ti l-am recomandat fiind si f usor... mai aproape de TB ZLC ar fi photino... Nu am probat viscaria ca nu am avut de unde... oare ala cum o fi?

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Dupa opinia mea si a altor baieti care au dat cu Viscaria mea, are cel mai placut feeling dintre toate lemnele cu care joaca ei. Din cate vad pe forumurile in engleza cred ca este unul dintre lemnele cu feelingul cel mai placut in joc dintre toate lemnele de pe piata. Este foarte apreciat acest lemn.
                                          Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Sunt foarte curios sa dau cu un lemn Zhang Jike Pe forumurile de afara este foarte mult asemanat cu Viscaria la toate capitolele:Simt,viteza,control,etc.
                                            Deocamdata am cumparat un lemn Silverline all wood de la Yasaka.
                                            Cu Rakza 9 si Joola sensitive xplode-e tot ce imi trebuie pentru moment-viteza suficienta,control super si un simt foarte placut
                                            Ce m-a impresionat la aceasta paleta este jocul scurt,unde am reusit sa fiu mult mai constant,cat si retururile servelor,capitole care mi s-au imbunatatit semnificativ,paleta fiind destul de putin reactiva la spinul advers,si ma ajuta sa pastrez mingea cat mai jos posibil pe masa.
                                            Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                                            FH: Tenergy 05
                                            BH: Dignics 05

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Daca urmaresti pe forumurile din afara o sa vezi ca Zhang Jike are un simt mult mai nasol decat Viscaria. Nu se compara. Multi au vandut ZJ destul de repede dupa ce l-au cumparat. Se spune ca in Arylate-Carbon lemnul ZJ are o concentratie mai mare de carbon decat Viscaria si de aceea este mai rigind, cu simt mult mai slab. Nu stiu ce sa spun...
                                              Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                viscaria sau amultart
                                                Butterfly Viscaria fl
                                                Butterfly tenergy05

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Parerile sunt impartite , si eu cunosc pe cnv care a cumparat Amultart ,atunci cand a aparut ,si era cel mai scump lemn si dupa 2 saptamani l-a vandut ca nu s-a putut acomoda cu el, e destul de greu sa gasesti un lemn de care sa fii 100% multumit , dar tu George25 ai toate sansele daca mergi la o sala unde vin jucatori poti proba foarte multe lemne si fete si iti poti da seama cu ce te-ai simti cel mai bine.
                                                  Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                                                  BH : Tenergy 05Fx
                                                  FH : Tenergy 05Fx

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X