Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneul Wolkswagen 2012 China vs. Wolrd Team Challenge, 24-26 noiembrie

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneul Wolkswagen 2012 China vs. Wolrd Team Challenge, 24-26 noiembrie

    Aici se transmite. Vizionare placuta.
    http://cdn.laola1.tv/ittf/iframe/pla...26partnerid=24
    FH: GoldArc 8, 2.1
    STIGA XU XIN
    BH: XIOM VEGA SPO 2.0

  • #2
    Si aici se transmite :
    http://www.ittf.com/ittv/
    BLADE :VISCARIA(FL) fluture negru , FH : Victas v 01 Limber , BH : Tibhar Evolution FX-P
    "Atentie : Dacă aprinzi proiectoarele de ceață noaptea (afară nefiind ceață) mașina ta primește automat 25 CP in plus !"

    Comentariu


    • #3
      iata si lista participantilor:
      Volkswagen 2012 China vs. World Team Challenge
      Confirmed list of players and coaches
      Men’s Teams
      World Ranking No.10 / 2012 Player Team
      5 BOLL Timo - GER
      10 OVTCHAROV Dimitrij - GER WORLD STAR TEAM
      15 MAZE Michael - DEN
      3 XU Xin – CHN
      6 MA Lin – CHN CHINA
      9 WANG Liqin – CHN
      Women’s Teams
      World Ranking No.10 / 2012 Player Team
      5 KIM Kyung Ah – KOR
      6 FENG Tianwei – SIN WORLD STAR TEAM
      23 SAMARA Elizabeta - ROU
      1 DING Ning – CHN
      14 CHENG Meng – CHN CHINA
      25 ZHU Yuling – CHN
      - - - Actualizat - - -
      Ne bucura nespus de mult prezenta Elizei Samara in echipa lumii, in confruntarea galactica cu echpa Chinei. Este meritul ultimelor 2 rezultate de exceptie ale Samarei care au ridicat-o pe pozitia 23 in lume.
      Bravo, Eli !

      Comentariu


      • #4
        Sa nu mai vorbim ca Eliza este singura jucatoare din Europa participanta la aceasta competitie.
        Lemn:Butterfly Liu Shiwen
        FH: Tenergy 05
        BH: Dignics 05

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de george25 Vezi post
          Sa nu mai vorbim ca Eliza este singura jucatoare din Europa participanta la aceasta competitie.
          Cu atat mai mare este meritul Elizei. Se pare ca este cea mai in forma jucatoare europeana ...si cea mai incisiva, ceea ce va crea spectacol sportiv. Acesta o fi fost argumentul principal al selectionarii Elizei.

          Comentariu


          • #6
            Ultimele performante ale Elizei confirma momentul de exceptie pe care il traverseaza!Sa speram ca intalnirea cu chinezoaicele va fi in aceiasi nota,daca nu cumva va constitui apogeul acestui moment fericit din acest an!Hai Eliza!Hai Romania!
            I love table tennis !

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de mschumy Vezi post
              Si aici se transmite :
              http://www.ittf.com/ittv/
              Meciurile vor incepe sambata 24.11 si pot fi urmarite incepand de la ora 9:30 pana la ora 11:10 (ora Ro), iar duminica 25 nov. de la ora 7:00 pana la 9:45 a.m.
              Vizionare placuta !
              Hai Eliza !!!!
              - - - Actualizat - - -
              In primul meci al galei de azi, cuplul FENG Tianwei/SAMARA Elizabeta WT - CHEN Meng/ZHU Yuling CHN = 2-3 (1-11, 11-4; 11-6, 8-11,13-15) . Inceput ezitant al echipei lumii la fem. Nu stiu daca cele doua sportive au jucat in cuplu vreodata si asta s-a vazut in primul set, a carui scor spune tot. Revenire insa a cuplului WT si...era cat pe ce sa fie 3-1, dar chinezoaicele au intors scorul si au castigat setul 4 la 8, desi au fost conduse permanent.Aceeasi situatie in setul decisiv - WT conducea cu 10-8 dar s-a ajuns in ...prelungiri, unde Feng, in lipsa de forma, a gresit toate mingile si astfel chinezoiacele au castigat nesperat, dupa cum a aratat meciul. Asta eeste! Samara s-a comportat excelent si merita felicitari. Din pacate Feng a dezamagit, gresind mult.
              Urmeaza meciul de dublu la masc.
              - - - Actualizat - - -
              MA Lin/WANG Liqin - BOLL Timo/OVTCHAROV Dimitrij
              - - - Actualizat - - -
              In primul meci al galei de azi, cuplul FENG Tianwei/SAMARA Elizabeta WT - CHEN Meng/ZHU Yuling CHN = 2-3 (1-11, 11-4; 11-6, 8-11,13-15). Inceput ezitant al echipei lumii la fem. Nu stiu daca cele doua sportive au jucat in cuplu vreodata si asta s-a vazut in primul set, a carui scor spune tot. Revenire insa a cuplului WT si...era cat pe ce sa fie 3-1, dar chinezoaicele au intors scorul si au castigat setul 4 la 8, desi au fost conduse permanent. Aceeasi situatie in setul decisiv - WT conducea cu 10-8 dar s-a ajuns in ...prelungiri, unde Feng, in lipsa de forma, a gresit toate mingile si astfel chinezoiacele au castigat nesperat, dupa cum a aratat meciul. Asta este! Samara s-a comportat excelent si merita felicitari. Din pacate Feng a dezamagit, gresind mult.
              Urmeaza meciul de dublu la masc.
              MA Lin /WANG Liqin - BOLL Timo/OVTCHAROV Dimitrij
              Inceput excelent al cuplului german care s-a impus in primul set mai usor decat arata scorul : 11-6
              Aceeasi situatie, dar invers, in setul 2. Scuturati bine la pauza, probabil, sau treziti la realitate, cuplul chinez revine furtunos si castiga la 5.
              In setul 3, nemtii au condus ostilitatile, dar s-a ajuns la 10-10 si chinezii s-au impus cu 12-10. De remarcat cateva crossuri excelente ale lui Liqin.
              In setul 4 nemtii conduc din nou, pana la 9, dar chinezii revin si castiga.
              MA/WANG - BOLL/OVTCHAROV = 3-1 (6-11, 11-5, 12-10, 11-9)

              CHN - WT = 2-0
              - - - Actualizat - - -
              Urmeaza primul meci de simplu: la fem DING Ning CHN - KIM Kyung Ah KOR-WT
              - - - Actualizat - - -
              Meci aproape fara istoric, in care Ding ...s-a cam plictisit, cel putin in primele 2 seturi, in care a condus autoritar.
              In primul set Kim nu a reusit sa castige nici o minge, astfel incat Ding a fost nevoita sa serveasca, la 10-0, in ...gol. In setul 2 Kim face ce stie mai bine, adica taie orice minge si astfel mai castiga cate un punct spaland rusinea primului set. Insa Ding e prea tare... Nu degeaba este WC si 1WR.
              In setul 3, cu cateva mingi norocoase, Kim ajunge, nesperat, sa conduca si ...sa castige la 2, pe seama plictiselii afisate de Ding si a lipsei de concentrare. Cred insa ca Ding a vrut sa relanseze putin jocul si sa-l mai anime, pentru spectacol. Dar Kim nu se lasa si setul 4 devine mai echilibrat. Kim, revenita cu moralul, isi permite si cateva exchibitii, spre deliciul publicului spectator.
              DING - KIM = 3-1 (1, 5, -2, 9) si astfel scorul CHN - WT devine 3-0.
              - - - Actualizat - - -
              In primul meci de simplu: MA Lin - Timo BOLL

              Comentariu


              • #8
                2-1 , s-a trezit Ma lin dupa primul set, lucru combinat cu "tepele" succesive pe care le-a luat Timo la serva, a gresit 3-4 retururi pe set...

                Comentariu


                • #9
                  MA -BOLL = 3-1 (-9, 8, 7, 9)
                  In setul 4 Boll conducea cu 5-1, dar Ma revine si face 7-5. Se ajunge la 9-9, dar Ma se impune in cele din urma.
                  CHN - WT = 4-0
                  Pe maine, de la ora 7:00 a.m. (ora Ro)

                  Comentariu


                  • #10
                    In reluare nu se poate vedea? ..de obicei au meciurile inregistrate,dar de data asta nu..sau nu vad eu?

                    Comentariu


                    • #11
                      In general apar inregistrarile dupa cate-va ore.

                      Comentariu


                      • #12
                        A inceput primul meci de azi, la simplu fem, meciul 2, in care se infrunta CHEN Meng CHN - SAMARA Elizabeta ROU
                        - - - Actualizat - - -
                        Primul set este castigat de Samara cu 11-9, dupa ce avea 10-7. Foarte incisiva Samara...
                        - - - Actualizat - - -
                        Al doilea set este castigat la 5 de Chen, care a citit-o pe Samara si a variat jocul, surprinzand-o pe Eli cu mingi pe rever.
                        - - - Actualizat - - -
                        Si in setul 3 Samara acuza tactica adversarei si nu poate sa-si faca jocul, bazat pe atacuri de forhand, astfel incat adversara ei ajunge la 7-3. Setul se incheie la 5 pentru chinezoaica. E clar, Samara este vadit incomodata de tactica adversare,i care n-o lasa sa-si faca jocul de atac.
                        - - - Actualizat - - -
                        Chinezoaica castiga si setul 4 la 7 si meciul cu 3-1(-9, 5, 5, 7), astfel incat scorul meciului CHN - WT devine 5-0.
                        Urmeaza meciul 2 la masc.: XU Xin CHN - MAZE Michael DEN
                        - - - Actualizat - - -
                        XU Xin CHN - MAZE Michael DEN-WT = 3- 1 (4, -9, 5, 9). Frumoasa minge de 5-5 in setul 2 si 7-5 in setul 4, minge spactacol de 3-3 in setul 3 incercata de chinez. Prea mult a gresit Maze mingea a doua.

                        CHN - WT = 6-0 (3-0 la fem si 3-0 la masc)
                        - - - Actualizat - - -
                        In meciul 3 la simplu fem joaca acum: ZHU Yuling CHN - FENG Tianwei SIN
                        - - - Actualizat - - -
                        ZHU Yuling CHN - FENG Tianwei SIN = 3-1 (-8, 6, 1, 9) Spectaculoase schimburile de mingi la 7-4 si 10-5 in setul 2, 1-0 in setul 3, 6-4 in setul 4.
                        Quo erat demonstrandum: chinezii sunt (aproape) de neinvins.
                        - - - Actualizat - - -
                        In meciul 3 masculin : WANG Liqin - OVTCHAROV Dimitrij
                        - - - Actualizat - - -
                        WANG Liqin - OVTCHAROV Dimitrij = 3-2 (5, -10, -7, 5, 3 ) Liqin a castigat multe puncte pe mingea a doua, in special in primul set. In setul 3 Dimitri s-a dezlantuit si nu i-a lasat nici o sansa lui Liqin. Spectacol la mingea de 6-5 in setul 4. Dimi acuza o raceala.
                        Replica dura a lui Liqin in setul 5:i se ajunge la 6-0 si 11-3.
                        Oricum, Dimi este singurul sportiv din WT(exceptand dublul fem) care castiga 2 seturi la sportivii chinezi.

                        CHN - WT = 4-0 la fem
                        CHN - WT = 4-0 la masc

                        Comentariu


                        • #13
                          Frumoasa si curajoasa prestatia lui dimitry o.

                          Comentariu


                          • #14
                            Un meci amical traditional, in care china a venit cu garnitura a doua, onorat cu prezenta a catorva dintre cei mai buni jucatori ai lumii, dar care, lipsit de miza, poate doar cu ceva orgolii, a oferit un spectacol relativ modest. Premiile insa au meritat efortul: 33.000 usd pentru sportivii WT si 66.000 usd pentru sportivii chinezi, atat la masc cat si la fem.
                            - - - Actualizat - - -
                            Cam atat, prieteni!
                            Cum am mai spus mai inainte, sunt greu de batut chinezii. Noroc ca se mai bat intre ei caci altfel ne-am cam ...plictisi.
                            - - - Actualizat - - -
                            Cat despre inregistrarile meciurilor, sper sa fie postate. Mi-ar face placere sa revad cateva dintre ele.

                            Comentariu


                            • #15
                              ...si Elisabeta noastra pe acel podium...,singura sportiva europeana printre celelalte 5 sportive de origine asiatica...A primit cupa aceea pentru locul 2...si dupa aceea la festivitatea masculina pe locul ei a stat Timo Boll,alaturi de Maze si Otcharov.
                              Important este ca a fost acolo in echipa lumii...,o mare onoare pentru Samara si pentru Romania,o performanta de exceptie...
                              Daca mi-au dat lacrimile,inseamna ca sunt un...om slab?...eu cred ca ele vin din suflet...Bravo Elisabeta!!!!,Hai Romania !!!
                              FH:Hurricane lll National Butterfly VISCARIA FL BH:Tenergy 64

                              Comentariu


                              • #16
                                de ce spectacol relativ modest
                                a fost un eveniment foarte frumos, cu meciuri foarte normale
                                ce-ar fi trebuit sa se intample ca sa nu fie relativ modest ?

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de danr Vezi post
                                  de ce spectacol relativ modest
                                  a fost un eveniment foarte frumos, cu meciuri foarte normale
                                  ce-ar fi trebuit sa se intample ca sa nu fie relativ modest ?
                                  Nici un premiu (in bani) nu poate egala miza unui titlu, mondial, olimpic, european, turneu mare, unde concurenta incita si provoaca ...A fost totusi un spectacol, amical e drept...
                                  Revedeti meciurile (daca se poate) si o sa va convingeti. Am vazut ceteva schimburi extraordinare, mingi fantastice, dar au fost destul de rare. Ce am remarcat a fost incercarea Elizei de a invinge si ar fi fost aproape daca nu-i contracara chinezoaica jocul. Mi-au placut cel mai mult Eliza si Dimitrij, cu Boll sunt obisnuit, ceilalti sportivi din WT nu m-au convins. A lipsit miza si asta s-a vazut. De asta am spus ca spectacolul a fost relativ modest. Crede-ma, prietene, am vazut turnee la care am stat extaziat de la prima pana la ultima minge...Nu s-a intamplat aici, desi cu inima am fost alaturi de Samara, pe care o felicit, din nou, si-n fata careia ma inclin cu respectul cuvenit.
                                  Chinezii sunt tari si abia astept pe cineva sa sparga gheata si sa devina ...obsesie pentru chinezi. Ma intelegi ?
                                  Am urmarit toate meciurile si asta a fost impresia mea

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    "obsesie pentru chinezi. Ma intelegi"
                                    nu, nu inteleg
                                    sunt cei mai buni, joaca extraordinar, si castiga pe merit
                                    ma uit cu placere la ei de fiecare data
                                    e ca si cum ai spune ca daca a castigat barcelona si a dat messi 3 goluri nu te poti bucura de meci
                                    eu ma bucur de meciurile pe care le vad si ma doare fix la basca daca pot boll sau ovtcahrov sa-i bata sau nu, ma uit pentru placerea jocului
                                    a, ref. la samara sigur ca mi-a parut chiar foartre rau, si nu neaparat acum cat mi-a parut rau la world cup inb meciul cu ding ning
                                    da ca sa-mi para rau pentru boll sau ovtcharov, nu ma intereseaza
                                    si meciurile au fost foarte ok
                                    ref. la ce spuneai cu miza si obsesia pentru chinezi
                                    pe principiul asta ar fi trebuit sa-ti para rau cand l-a scos crisan pe boll la olimpiada, ca boll era singurul capabil sa ia poate aurul la individual
                                    ca dovada l-a batut pe jike la meciurile pe echipe, deci ar fi putut sa-i ia si aurul la la individual in finala
                                    n-a fost sa fie, bravo lui crisan, desi fii sigur ca in afara de romani pe afara toata lumea s-a gandit ia uite frate l-a scos pe boll prematur s-a gasit si asta sa faca un meci bun cand nu trebuia......

                                    Comentariu

                                    Who has read this thread:
                                    Procesare...
                                    X