Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Propuneri pentru îmbunătățirea Circuitului AmaTur 2016-2017.

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Buna seara ,

    O propunere : Turneul A +Regional , la anul daca se poate sa se tina cont de distanta dintre participantii , pe pe la jumatatea drumului ....nu ca anul acesta ....si nu.mi pot explica cum de noi din ALBA , am fost numiti in Regionala zona 8...cand ar trebui sa fim in zone mai apropiate cum ar fii : Arad , Sibiu s.a.m.d....dupa cum sa vazut la turneul Regional zona 8 - au fost f. putini participanti ...multumesc.

    Comentariu


    • Postat în original de mihais mioveni Vezi post
      La 1 noiembrie 2016 eu aveam 24 de turnee A neexpirate, iar pentru clasament se tine cont de 6 cele mai bune din ultimile 7. Daca dupa turneul A+ de la Bistrița stateam acasa si nu mai participam la inca 4 turnee (m-a mancat paleta si nu am putut rezista ..... m-o fi gadilat iarba!), acum eram campion / Argeș la amatori. Propun sa se gaseasca o formula in care sa se ia in calcul mai multe turnee (fara discriminare, mai bune sau mai rele) pentru determinarea clasamentului.


      Toti suntem campioni...datorita acestui minunat sport numit 'ping pong' :-B
      Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
      Pe spate: Tenergy 80
      Pe fata.: Tenergy 64

      Comentariu


      • Propun modificarea limitei MP între începatori și Avansați
        Avansați/începători = 5 maxim 7

        daca este sa ?i numim începători atunci trebuie sa fie începători:
        - care intra în circuitul Amatur
        - care ?nvață sau abia stie să țină paleta în mina
        - majoritatea sunt copii
        - ca sa nu mai spun ca sunt jucatori la începatori cu MP între 7- 11 care fac probleme jucatorilor chiar cu MP de 13- 14 datorita stilului sau paletei
        - sau pentru cei cu medie de sub 7 nici nu înțeleg ce se întâmplă dacă cei cu MP între 7- 11 au palete deosebite



        Numărul participanților la un turneu pentru aceasta secțiune poate fi aproxima de organizatorul care face această aceasta secțiune
        ?n funcție de mediile și locurille de la turneul anterior
        Sau chiar se poate modificat nr locurilor cu 3 zile înainte de începerea turneului în funcție de nr înscrierilor la sectiuni

        acest lucru pate duce chiar și la înscrierile sau retragerile cu 3 zile înainte și verificarea listelor de cei care au facut înscrieri cu 2 zile înainte de începerea turneelor

        Comentariu


        • Propun ca organizatorul sa nu mai inscrie persoane din "burta" ..si propun ca cei care inscriu mai mult de 2 persoane la turneu sa confirme telefonic,daca nu au acces la site
          Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
          Pe spate: Tenergy 80
          Pe fata.: Tenergy 64

          Comentariu


          • 1.Alegerea Organizatorului Zonal si a Coordonatorului Zonal de catre Organizatorii zonei respective.
            2.Votul si hotararile Organizatoriilor si Coordonatorilor Zonali sa fie deschis, transparent si nominal.(sa vada toata lumea ce si cine ne reprezinta)
            3.Impartirea categoriilor.
            3.1.Incepatori mp maxim 5
            3.2 .Avansati mp 5-15
            3.3 Open mp mai mare de 15
            3.4 Master toti legitimatii activi indiferent de rasa,sex,varsta, fara drept de participare la celelalte categorii.
            4.Gestionarea retragerilor si la 3-4 retregeri suspendarea participarii.

            Comentariu


            • Trebuie sa luam odata ptr. totdeauna o masura impotriva acelora care intentionat in ultima clipa se retrag.Va pot da exemple ,dar cred ca nu e cazul .Bine punctat Emi.
              Blade . PHOTINO
              Fh. Tibhar ev. Mx-p
              Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

              Comentariu


              • Postat în original de victor.arad Vezi post
                Revin din nou la ideea mea ( observ ca a disparut postul meu... ) si anume trecerea de la Grupe inferioare de 6-7 jucatori direct la tablou eliminatoriu, calificandu-se primii 4, acestia punandu-se pe tablou in functie de pozitia ocupata in grupa. Acest sistem cred eu ca are 2 mari avantaje si anume : 1. Scurtarea foarte mult din punct de vedere a timpului fiecarui turneu ( Eu inteleg gandirea unora ca vor sa joace mai multe meciuri..... dar totusi turneul este turneu pana la urma cei mai buni sa castige, nu are rost sa o lalaiam cu superioare... ca deh ai mai jucat 3 meciuri in plus. Antrenamentele se fac acasa nu la turnee..,turneul este turneu pana la urma ) si 2. Evitarea multor magarii si anume blaturile.. pentru ca fiecare este interesat sa traga tare sa termine grupa pe 1 sa aibe culoar mai bun si astfel adevari mai slab cotati. Pentru ca de multe ori s-a intamplat ca si capii de serie sa nu traga in inferioare ca oricum se califica in superioare... si de acolo trag ei sa termine pe 1,2 sa mearga in tablou. Deci din start se pleaca de la multe meciuri aranjate... chiar de la inceput. Sper macar sa fie propusa aceasta idee la sedinta.

                Pentru asigurarea cel putin a unui joc in plus pentru cei ce se califica din inferioare... s-ar putea face un sistem dublu-knockout.




                Victore pana la urma de ce ne intalnim la Tenis?... sa jucam si sa ne simtim bine impreuna.... si in mod special sa jucam cat mai mult uni cu alti,,,,!!! si cu cat mai multi jucatori cu stiluri diferite de joc.....nu?... asa ceva nu gasesti la antrenamente acasa..... modul in care o spui tu este sa terminam repede si sa mergem acasa odata........ ,,,, pai de ce ne mai adunam atunci?.... vin oameni de la departare sa joace cateva partide si sa mearga acasa repede..?!.. pai ei se gandesc atunci mai bine nu mai merg, si banii care il cheltuiește pe drum mai bine joaca acasa toata ziua.......nu?.. La un Turneu mai este si emotia jocului, pana te obisnuiesti cu acesta problema ati trebuie cateva partide de joc.... dupa care ati dai drumul la joc, si tu vrei sa plec acasa cand deja am scapat putin de emoti.....
                Desi daca stau si ma gandesc bine, stiu ce vrei sa spui... meriti toata laudele mele si cred ca a multor colegi, ai avansat mult bravo tie,,, in mod normal si la Open ar trebui sa mai fie o categorie voi astia mai vechi si mai buni sa jucati uni cu alti,si sa nu va plitisiti poate sa intre la voi si cei legitimatii, si aici merge ideia ta..... adica eu care vin de la Amatori la Open si multi alti colegi posibil sa va plitisiti putin cu noi, si noi cu voi...... stiu ca nu este posibil asa ceva ....... posibil sa fie un subiect mai delicat acesta.....



                Cred ca trebuie gasit o solutie la problema acesta,,, multi vin de la asa departare si sa ma joca tot cu colegul lui de acasa, am vazut foarte des acest lucru..... cu el daca trebuie sa ma intalnesc sa fie in eliminatori daca este posibil, sau in finala.... nu din prima sa pic cu el, si cu alti 2 tot de la mine.......





                Si cel mai important lucru sa stim sa fim fair-play cu colegul nostru de joc..... sunt destule persoane, am vazut care vin de acasa peregatiti sa te enerveze ,,,, nu trebuie sa fie asa ceva la Tenis.

                - - - Actualizat - - -

                aaaaaaaaaaa, era sa uit anul trecut la Focșani erau 2 pusti fratii impreuna cu tatal lor,,,,,,, la fiecare minge striga, chiar si la tus ..... si chiar tatal lor le spunea sa urle la fiecare minge ca asa sigur ne enerveaza pe noi , si asa castiga meciul....... poate sa confirme colegi care au fost acolo si cu care au jucat ei...... va rog sa faceti ceva in acest sens......

                - - - Actualizat - - -

                striga si la mingea lui, dar si la mingea mea de ficare data........
                Ultima editare de leo33; 17.nov.2016, 08:39.

                Comentariu


                • Impartirea categoriilor pentru turnee A si A+:
                  1.Incepatori MP sub 10
                  - la aceasta categorie cred ca in medie participa cam 20 de jucatori iar acum o scadere prea drastica a mediei ar cam lasa categoria fara participanti .
                  - pe de alta parte cel putin aici ar trebui sa se organizeze turneu de consolare (poate chiar obligatoriu ) ca cei care sunt chiar la inceput sa joace intre ei . Jucand cu jucatori de valoarea ta iti ridica moralul si te face sa iti doresti sa mai participi dar desigur este bine sa intalnesti si jucatori mai buni care sa te faca sa iti doresti si sa progresezi .
                  2.Avansati MP sub 20
                  - consider ca este categoria de baza a Amatur si prin urmare trebuie sa aiba "partea leului" adica sa aiba cat mai multi participanti si prin asta si cei de la incepatorii sa isi doreasca sa ajunga aici si sa avem cazuri cat mai putine de jucatori macar la incepatori care intentionat isi coboara media .
                  3.Open MP sub 30
                  4.Masters
                  Cu mentiunea ca in lipsa de participanti sau alte considerente Incepatori + Avansati respectiv Open+Masters se pot comasa sau cu alte cuvinte categoriile obligatorii sa ramana Avansati si Open .

                  La turneele "B" avand in vedere ca oricum nu se tine cont la MP as lasa o flexibilitate foarte mare si practic la latitudinea organizatorului care cunoaste cel mai bine ce are in zona. De exemplu daca el doreste sa organizeze incepatori pana la MP 5 sa poata face .

                  Turneul final cred ca ar trebui organizat prin rotatie in fiecare zona deoarece din cate vad eu participanti la un turneu final in mare ii putem imparti in doua categorii : o parte care vin indiferent unde se tine turneul final si o parte care locuieste in zona in care se desfasoara turneul final. In concluzie este evident ca locatia\zona conteaza si prin urmare trebuie sa acordam la toti sanse relativ egale .

                  Comentariu


                  • Postat în original de Pitzi Vezi post
                    Impartirea categoriilor pentru turnee A si A+:
                    1.Incepatori MP sub 10
                    - la aceasta categorie cred ca in medie participa cam 20 de jucatori iar acum o scadere prea drastica a mediei ar cam lasa categoria fara participanti .
                    - pe de alta parte cel putin aici ar trebui sa se organizeze turneu de consolare (poate chiar obligatoriu ) ca cei care sunt chiar la inceput sa joace intre ei . Jucand cu jucatori de valoarea ta iti ridica moralul si te face sa iti doresti sa mai participi dar desigur este bine sa intalnesti si jucatori mai buni care sa te faca sa iti doresti si sa progresezi .
                    2.Avansati MP sub 20
                    - consider ca este categoria de baza a Amatur si prin urmare trebuie sa aiba "partea leului" adica sa aiba cat mai multi participanti si prin asta si cei de la incepatorii sa isi doreasca sa ajunga aici si sa avem cazuri cat mai putine de jucatori macar la incepatori care intentionat isi coboara media .
                    3.Open MP sub 30
                    4.Masters
                    Cu mentiunea ca in lipsa de participanti sau alte considerente Incepatori + Avansati respectiv Open+Masters se pot comasa sau cu alte cuvinte categoriile obligatorii sa ramana Avansati si Open .

                    La turneele "B" avand in vedere ca oricum nu se tine cont la MP as lasa o flexibilitate foarte mare si practic la latitudinea organizatorului care cunoaste cel mai bine ce are in zona. De exemplu daca el doreste sa organizeze incepatori pana la MP 5 sa poata face .

                    Turneul final cred ca ar trebui organizat prin rotatie in fiecare zona deoarece din cate vad eu participanti la un turneu final in mare ii putem imparti in doua categorii : o parte care vin indiferent unde se tine turneul final si o parte care locuieste in zona in care se desfasoara turneul final. In concluzie este evident ca locatia\zona conteaza si prin urmare trebuie sa acordam la toti sanse relativ egale .
                    Propunerea d-vs dovedeste ca urmariti cu atentie desfasurarea turneelor Amatur si va pricepeti la reglajele "fine". Am aceeasi opinie si voi sustine aceste limite, cu o mica diferenta: Limita Open -Masters o propun usor flexibila, deoarece numarul jucatorilor la Masters va fi mic si de multe ori incert, pentru fluiditate si predictibilitate ar fi nevoie de scheme fixe de joc (pt 0, 8, 10, 12, 15, 16, 18, 20 jucatori). Nesiguranta participarii la Masters datorita pozitiei chiar a creat printre participanti o usoara tensiune (pozitiva) si emotie.
                    Alegerea turneului final s-a facut intotdeauna (din cate stiu) pe baza propunerilor primite, nu stiu sa fi fost refuzata vreo propunere de organizare pe motiv de distanta, doar ca se pun in balanta ofertele care pt acest nivel maxim au fost mereu foarte putine.
                    Maine dupa amiaza probabil vor fi din nou luate in discutie eventuale oferte de disputare a TF.
                    Ultima editare de Dan2; 17.nov.2016, 11:50.

                    Comentariu


                    • As vrea sa vad cine isi asuma responsabilitatea organizarii Turneului Final de anul viitor. Acela are mare curaj. Dupa mine organizarea turneeelor Finale este o responsabilitate si nu un privilegiu. Pentru cei care doresc organizarea Turneului final undeva in centrul tarii, trebuie sa ii anunt ca multi dintre noi NU dorim sa organizam, avand in vedere munca mare care o implica organizarea.Din cate stiu toti organizatorii turneelor finale din ultimii 4-5 ani au ramas cu un gust amar in gura. ( In concret si Gelu Vladoiu a fost criticat si Olah Oliver si Costi Corcoz) asa ca si Adi Lazaroiu se poate astepta deja la critici dupa terminarea turneului. Din partea mea are UN BIG LIKE!!!

                      Comentariu


                      • Postat în original de Pitzi Vezi post
                        Impartirea categoriilor pentru turnee A si A+:
                        1.Incepatori MP sub 10
                        - la aceasta categorie cred ca in medie participa cam 20 de jucatori iar acum o scadere prea drastica a mediei ar cam lasa categoria fara participanti .
                        - pe de alta parte cel putin aici ar trebui sa se organizeze turneu de consolare (poate chiar obligatoriu ) ca cei care sunt chiar la inceput sa joace intre ei . Jucand cu jucatori de valoarea ta iti ridica moralul si te face sa iti doresti sa mai participi dar desigur este bine sa intalnesti si jucatori mai buni care sa te faca sa iti doresti si sa progresezi .
                        2.Avansati MP sub 20
                        - consider ca este categoria de baza a Amatur si prin urmare trebuie sa aiba "partea leului" adica sa aiba cat mai multi participanti si prin asta si cei de la incepatorii sa isi doreasca sa ajunga aici si sa avem cazuri cat mai putine de jucatori macar la incepatori care intentionat isi coboara media .
                        3.Open MP sub 30
                        4.Masters
                        Cu mentiunea ca in lipsa de participanti sau alte considerente Incepatori + Avansati respectiv Open+Masters se pot comasa sau cu alte cuvinte categoriile obligatorii sa ramana Avansati si Open .

                        La turneele "B" avand in vedere ca oricum nu se tine cont la MP as lasa o flexibilitate foarte mare si practic la latitudinea organizatorului care cunoaste cel mai bine ce are in zona. De exemplu daca el doreste sa organizeze incepatori pana la MP 5 sa poata face .

                        Turneul final cred ca ar trebui organizat prin rotatie in fiecare zona deoarece din cate vad eu participanti la un turneu final in mare ii putem imparti in doua categorii : o parte care vin indiferent unde se tine turneul final si o parte care locuieste in zona in care se desfasoara turneul final. In concluzie este evident ca locatia\zona conteaza si prin urmare trebuie sa acordam la toti sanse relativ egale .


                        Postat în original de Dan2 Vezi post
                        Propunerea d-vs dovedeste ca urmariti cu atentie desfasurarea turneelor Amatur si va pricepeti la reglajele "fine". Am aceeasi opinie si voi sustine aceste limite, cu o mica diferenta: Limita Open -Masters o propun usor flexibila, deoarece numarul jucatorilor la Masters va fi mic si de multe ori incert, pentru fluiditate si predictibilitate ar fi nevoie de scheme fixe de joc (pt 0, 8, 10, 12, 15, 16, 18, 20 jucatori). Nesiguranta participarii la Masters datorita pozitiei chiar a creat printre participanti o usoara tensiune (pozitiva) si emotie.
                        Alegerea turneului final s-a facut intotdeauna (din cate stiu) pe baza propunerilor primite, nu stiu sa fi fost refuzata vreo propunere de organizare pe motiv de distanta, doar ca se pun in balanta ofertele care pt acest nivel maxim au fost mereu foarte putine.
                        Maine dupa amiaza probabil vor fi din nou luate in discutie eventuale oferte de disputare a TF.

                        Parerea mea este ca trebuie facute niste simulari inainte de a lua decizia. Unui amaturist cu MP 10 sau 11 o sa-i fie foarte greu sa prinda un loc la TF(turneul final).
                        Trebuie tinut cont ca daca acum erau inscrisi la avansati si cei cu MP intre 19-20, atunci un doritor de TF trebuia sa fi fost cel putin pe pozitia 450 pentru a fi sigur de participare. Ori in primii 450 nu cred ca sunt prea multi cu media 10-11, indiferent la cate turnee au participat.
                        Mi se pare ecartul prea mare intre 10 si 20. E pacat pentru cei care au multe turnee, dar au o medie cu ghinion, sa nu poata participa nici la avansati nici la incepatori.
                        Rudius

                        Comentariu


                        • Cunosc foarte multi jucatori care participand la turnee au crescut de la 10-11 MP la 15, 16 si chiar 17mp. Antrenamentul sustinut si participarea la turneele B zonale a fost cheia succesului.. In februarie 2016 toti acesti jucatori nici nu visau sa prinda turneul final.
                          Va dau un exemplu : Eusebiu Lovin din Comănești (si nu e junior legitimat la club) - loc 145 , MP=17.85

                          Comentariu


                          • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
                            As vrea sa vad cine isi asuma responsabilitatea organizarii Turneului Final de anul viitor. Acela are mare curaj. Dupa mine organizarea turneeelor Finale este o responsabilitate si nu un privilegiu. Pentru cei care doresc organizarea Turneului final undeva in centrul tarii, trebuie sa ii anunt ca multi dintre noi NU dorim sa organizam, avand in vedere munca mare care o implica organizarea.Din cate stiu toti organizatorii turneelor finale din ultimii 4-5 ani au ramas cu un gust amar in gura. ( In concret si Gelu Vladoiu a fost criticat si Olah Oliver si Costi Corcoz) asa ca si Adi Lazaroiu se poate astepta deja la critici dupa terminarea turneului. Din partea mea are UN BIG LIKE!!!
                            Adi Lazaroiu are un suflet urias, merita apreciat si foarte probabil chiar este, intradevar este foarte greu sa organizezi un turneu final cu sute de participanti. Si asta cred ca este al treilea pe care il organizeaza, la unul dintre ele, acum vreo 5 ani, am carat si eu la mese in noaptea de dinainte.

                            Comentariu


                            • Alta propunere cu privire la cei absenți în ziua turneului

                              Daca nu se retrag pana Joia Seara - un punct penalizare

                              Daca nu se retrag pana Vineri seara - doua punct penalizare , nu are dreptul sa joace 3 luni în Amatur

                              Daca nu se retrag pana la începerea turneului - doua punte penalizare , nu are dreptul sa joace 3 luni în Amatur și dreptul organizatorului sa nu îl mai primeasca pe acel jucator la turneele organizate de el

                              Comentariu


                              • Postat în original de adof Vezi post
                                Alta propunere cu privire la cei absenți în ziua turneului

                                Daca nu se retrag pana Joia Seara - un punct penalizare

                                Daca nu se retrag pana Vineri seara - doua punct penalizare , nu are dreptul sa joace 3 luni în Amatur

                                Daca nu se retrag pana la începerea turneului - doua punte penalizare , nu are dreptul sa joace 3 luni în Amatur și dreptul organizatorului sa nu îl mai primeasca pe acel jucator la turneele organizate de el
                                Ok..am inteles...pare in regula...si dk, intr.adevar sunt motive serioase care apar si determina jucatorul sa nu mai poata ajunge la concurs? ( de ex o urgenta de familie )?..parerea mea..ca..ar trebui sa se precizeze de la inceput, ca ultima retragere se face in ziua ( ex: joi, vineri)...si atat...mai strict ar trebui sa fie pt Turneul final...dar ..e doar o parere de Incepator..organizatorii stiu mai bn ce e se facut...succes si sarbatori fericite !

                                Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

                                Comentariu


                                • Da Ana , ai dreptate, nu ai de unde sa stii ce se intampla intr-un minut d'apai intr-o saptamana.

                                  Adevarul este ca te cam lasa nervii cand vezi ca unii se inscriu si la doua turnee ce au loc in acelasi timp, altii au facut o regula de a se inscrie din reflex , sa nu mai vorbesc de cei ce inscriu pe altii fara sa intrebe daca vor sau nu. Problema este delicata (toti avem dreptate!), si binenteles ca nu putem trage la raspundere pe cei ce se retrag omeneste sau la timp.

                                  Oare ce s-ar intampla daca toti am purta o mai mare responsabilitate!?
                                  Hobby: Motoare si ski !
                                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                  Comentariu


                                  • La înscriere, sa se perceapă o taxa de 10 ron nerambursabili(diferenta la sala) sau chiar integral. Cu totii deținem cel putin un card cu care putem face plati online.

                                    Trimis de pe al meu V370 folosind Tapatalk
                                    JOOLA Zelebro
                                    FH Joola Rhyzer Pro 45
                                    BH Joola Rhyzer Pro 45

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de adof Vezi post
                                      Alta propunere cu privire la cei absenți în ziua turneului

                                      Daca nu se retrag pana Joia Seara - un punct penalizare

                                      Daca nu se retrag pana Vineri seara - doua punct penalizare , nu are dreptul sa joace 3 luni în Amatur
                                      Daca tot nu vine de unde sa-i scazi punctele ?


                                      Daca nu se retrag pana la începerea turneului - doua punte penalizare , nu are dreptul sa joace 3 luni în Amatur și dreptul organizatorului sa nu îl mai primeasca pe acel jucator la turneele organizate de el
                                      Organizatorul oricum isi rezerva dreptul sa nu primeasca un jucator daca acesta are antecedente cu absentele, daca da dovada de lipsa de sportivitate sau pentru alte motive serioase.


                                      Cred mai degraba ca inscrierile fara fond sau retragerile in ultimul moment, stiind ca oricum nu puteai participa din cauza transportului, serviciului, etc, tin de bunul simt al jucatorului. N-ar fi rau si ca partenerii de antrenament sa-i atraga atentia cu privire la acest lucru.
                                      Blade: lemn off...ce lemn !
                                      Bh: cu tepi
                                      Fh: fara tepi

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                        1.Alegerea Organizatorului Zonal si a Coordonatorului Zonal de catre Organizatorii zonei respective.
                                        2.Votul si hotararile Organizatoriilor si Coordonatorilor Zonali sa fie deschis, transparent si nominal.(sa vada toata lumea ce si cine ne reprezinta)
                                        3.Impartirea categoriilor.
                                        3.1.Incepatori mp maxim 5
                                        3.2 .Avansati mp 5-15
                                        3.3 Open mp mai mare de 15
                                        3.4 Master toti legitimatii activi indiferent de rasa,sex,varsta, fara drept de participare la celelalte categorii.
                                        4.Gestionarea retragerilor si la 3-4 retregeri suspendarea participarii.
                                        Ideea e buna dar, eu as propune ca medii maxime 10 pentru incepatori, 18 pentru avansati, 30 pentru open.

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                          Ideea e buna dar, eu as propune ca medii maxime 10 pentru incepatori, 18 pentru avansati, 30 pentru open.
                                          Daca maxim pentru Open este 30...cei care depasesc aceasta medie, nu mai au voie sa joace?

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de florin toma Vezi post
                                            Daca maxim pentru Open este 30...cei care depasesc aceasta medie, nu mai au voie sa joace?
                                            Ba da,doar ca invitati speciali!

                                            Comentariu


                                            • Cred, ca aceste ultime propuneri sunt putin intarziate, hotararile privind sezonul 2016-2017 au fost deja adoptate, doar ca au nivel de clasificare "strict secret", de aceea nu apare nimic pe forum

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Barta Istvan-Zsolt Vezi post
                                                Cred, ca aceste ultime propuneri sunt putin intarziate, hotararile privind sezonul 2016-2017 au fost deja adoptate, doar ca au nivel de clasificare "strict secret", de aceea nu apare nimic pe forum
                                                Nu sunt deloc secrete. O să apară cât de curând în integralitate și hotăr?rile adoptate la ședința de la turneul final.
                                                Sunt câteva propuneri care trebuie nuanțate și care se află momentan în dezbatere.
                                                Regulamentul AmaTur 2017 o să intre în vigoare începând cu 1 Ianuarie 2017 și o să fie postat pe forum până la sf?rșitul anului.
                                                Vă mulțumim pentru înțelegere!
                                                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de florin toma Vezi post
                                                  Daca maxim pentru Open este 30...cei care depasesc aceasta medie, nu mai au voie sa joace?
                                                  Cei cu media peste 30 joaca la masters

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                                    Nu sunt deloc secrete. O să apară cât de curând în integralitate și hotăr?rile adoptate la ședința de la turneul final.
                                                    pun și eu niște întrebări mai timide așa, dar care mi se par de bun simț. și sper să primesc și niște răspunsuri de bun simț.

                                                    dacă tot ați făcut ''ședință'', a venit careva la ședința aia cu soluții concrete pe domeniul logistic...? că văd că tot discutați într-o veselie regulamente, medii ponderate, legitimări, delegitimări și relegitimări, fețe interzise dar totuși permise, fețe permise dar care urmează a fi interzise, etc. , cam de vreo 5 sau 6 ani, de când mă pot pronunța că mai înainte nu știu totuși, spiritele pe forum au fost mereu încinse și vor mai fi, legat de lumină, umiditate, spațiu redus sau prost construit....

                                                    a venit careva la ședința asta să spună că dispune de aparatură ca să poată face lumina slabă din orice sală cu probleme să arate ca o lumină perfectă?
                                                    a venit vreun binevoitor să spună că dispune de material ca să poată schimba suprafața de joc în orice sală unde sunt probleme cu alunecatul uneori chiar la scurt timp după începerea turneelor...?

                                                    ați invitat la ședință vreun specialist în construcții, care să vă explice cum se pot transforma sălile care au fost construite ca să încapă în ele maxim 80 de persoane, în niște săli care pot găzdui turnee de.... 400...?

                                                    a participat la ședința asta vreun reprezentant al administrației locale, pe care să încercați să-l convingeți să reconceapă, să reconstruiască și să reamenajezeo sală de sport pe care a construit-o cum a vrut el sau cum au vrut ăia din guvern, astfel încât să corespundă cerințelor unei competiții de tenis de masă și...de masă? că Emi și alți oameni cu inimă sau cu spirit întreprinzător ne mai aduc mese, mingi, haine și alte necesare în activitatea asta, iar bani de benzină ori de-un ''senviș'' mai facem rost, că doar în România nu se lucrează pe nasturi.... da săli de sport exact așa cum ne-ar place tuturor nu ne dă nimeni. va trebui până la urmă să ni le facem singuri, nu să tot așteptăm para aia mălăiață să cadă de pe cracă, sau vreo cucoană mai zbanghie, care să ne moaie posmagii...


                                                    cu tot respectul cuvenit, din ce se vede pe aici de la o vreme încoace, dacă la fel veți face și în continuare nu veți rezolva nimic.
                                                    iar AmaTurul ăla pe care-l știu eu și de care chiar m-am îndrăgostit, .......moare, încet, dar moare.

                                                    ....mi-a zis o femeie odată, mai demult, că până la urmă și iubirea moare. am vrut s-o strâng de g?t. acum văd că încep să-i dau dreptate

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X