Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Avertismente și banări

Adună
Acest topic este închis
X
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Postat în original de grasomega Vezi post
    Scuze din greseala am dat

    Comentariu


    • #52
      Postat în original de dantim Vezi post
      Scuze din greseala am dat
      Dane, uite butonul pe care trebuie sa apesi: Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	likes.png 
Afișări:	1 
Mărime:	3,3 KB 
ID:	771153 îmi place mesajul
      Blog de tenis de masă

      Comentariu


      • #53
        Postat în original de grasomega Vezi post
        Dane, uite butonul pe care trebuie sa apesi: [ATTACH=CONFIG]8205[/ATTACH] îmi place mesajul
        Nu stia cum sa-ti faca cinste cu o bere si iata ca a gasit modalitatea !

        Comentariu


        • #54
          Postat în original de Antal Denes Vezi post
          Nu stia cum sa-ti faca cinste cu o bere si iata ca a gasit modalitatea !
          Si as mai completa si faptul ca acest buton trebuie apasat cat mai des,ori de cate ori posteaza domnul Cristian mesaje pe acest forum,adica in 99,99 din cazuri.De cele mai multe ori ,aceste mesaje sunt benefice,documentate si de ajutor pentru marea majoritate a userilor acestui forum.
          Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
          Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

          Comentariu


          • #55
            Endrio=killdill045= clone = fake IP de Pakistan

            Se baneaza "endrio" pentru cersetorie si se acorda avertisment pentru killdill045
            lemn: Waldner Dotec Carbon
            fețe: Dignics 05/Dignics 05

            Comentariu


            • #56
              Un cadou de Mos Craciun pentru nea Ion Dinicescu sa ii da-ti drumul la manuta sa scrie si el

              Comentariu


              • #57
                Postat în original de dantim Vezi post
                Un cadou de Mos Craciun pentru nea Ion Dinicescu sa ii da-ti drumul la manuta sa scrie si el
                in presa locala,povesti la nepoti,memorii,dar lasa-l acolo unde e !

                Comentariu


                • #58
                  Userul c0bra se baneaza pe perioada nedeterminata pentru cersetorie pe forum.
                  Detalii aici: http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...0-centi-paypal
                  lemn: Waldner Dotec Carbon
                  fețe: Dignics 05/Dignics 05

                  Comentariu


                  • #59
                    Postat în original de grasomega Vezi post
                    Dane, uite butonul pe care trebuie sa apesi: îmi place mesajul
                    am dat eu unul pentru „contrabalansare”.... domnule Petrov, mai repar mult ce stricați dumneavoastră...?

                    Comentariu


                    • #60
                      Datorita abuzurilor la acordarea "nu-mi place" (peste 25 de "nu-mi place" acordate in aceeasi zo aceluiasi utilizator) am sters aceste calificative si am dezactivat accesul la sistemul "imi place/nu-mi place" utilizatorului alinguru
                      lemn: Waldner Dotec Carbon
                      fețe: Dignics 05/Dignics 05

                      Comentariu


                      • #61
                        Postat în original de clau Vezi post
                        Datorita abuzurilor la acordarea "nu-mi place" (peste 25 de "nu-mi place" acordate in aceeasi zo aceluiasi utilizator) am sters aceste calificative si am dezactivat accesul la sistemul "imi place/nu-mi place" utilizatorului alinguru
                        Toate cele 25 "nu-mi place" sunt posturi scrise impotriva regulilor stabilite de tine draga Clau, asadar toate posturile scrise la "putere fara minte" sau "polemici si aberatii asupra sistemului Amatur" sunt posturi calomnioase, insultatoare, denigratoare scrise de PrizaTok si te rog sa le studiezi si sa revi la decizia pe care ai luat.o.

                        Eu chiar am vrut sa-ti scriu ca nu este normal sa tolerezi atacurile la persoana, calomniile si insultele, iar pentru aceasta (mai tarziu), am sa aduc aici motivul pentru care Priza Tok nu merita tolerat.

                        Ieri am primit unlike de la PrizaTok total nemotivat, la turneul B unde am fost organizator, iar astazi am sa citesc din nou toate posturile ce mi-au fost dedicate si am sa.i aplic unlike,...cred ca.s mai mult de 25.
                        Hobby: Motoare si ski !
                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                        Comentariu


                        • #62
                          Postat în original de PRIZA TOK
                          Referirea din final facuta la adresa jucatorului de tenis de masă Gelu,este cat se poate de adevarata.A ajuns printre conducatorii Amaturului acest personaj controversat ,vorba ta fara MINTE,care-si ”baga nasul”peste tot pe forum,care acum,vezi Domne a redeschis cutia cu aberatii pe care tot el a deschis-o,ca sa ce sa arate?O noua aberatie marca Gelu-brasovelu.M-am tot gandit,oare ceilalti din conducerea Amatur ,de ce nu posteaza parerile lor personale,nu intervin in discutiile de tot felul asa cum o face brasoveanul?Pentru ca ei,ceilalti organizatori au MINTE.Slava Domnului ca NU toata puterea este in mainile lui Gelu,ca avem 25 de ani de cand am scapat de un dictator,si sigur nu mai vrem altul.
                          .....
                          http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...ere-fara-Minte
                          Cam acestea sunt cuvintele lui PriaTok, total imotriva regulilor acestui forum, si Atentie, in acest post nu am scris nici macar un cuvant, desi are mai multe pagini si zeci de jigniri.
                          Hobby: Motoare si ski !
                          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                          Comentariu


                          • #63
                            Postat în original de clau Vezi post
                            Datorita abuzurilor la acordarea "nu-mi place" (peste 25 de "nu-mi place" acordate in aceeasi zo aceluiasi utilizator) am sters aceste calificative si am dezactivat accesul la sistemul "imi place/nu-mi place" utilizatorului alinguru
                            Postat în original de PRIZA TOK
                            In alta ordine de idei,am constatat ca Zosim1,NU face parte nici din organizatorii locali ai turneului final si NICI din organizatorii generali(3 la numar).El este raspunzator cu transportul meselor cu tirul prin tara si aici la turneu,unde are si stand de vanzari.Deci nu are ”licenta” necesara sa raspunda concret problemelor ridicate aici pe forum la turneul final,dar in schimb se incadreaza de minune prin raspunsurile ABERANTE la aceasta sectiune a fight-lui.Sa fiti siguri ca organizatorii acestui turneu isi vor da toata silinta posibila sa impace si ”capra si varza”,iar in acest sens domnul GELU a dat un raspuns cat se poate de normal.Si din punctul meu de vedere la acest turneu final trebuie sa primeze partea organizatorica(ma refer la confortul de la masa de joc) si apoi in functie de spatiu si ceilalti factori(inscrisi la open)sa fie posibil sa participe la turneu si amatori mai slabi clasati in clasament.Este cat se poate de logic,daca doriti sa fiti mai multi amatori la turneu si sa nu se ”umble”la confortul tarcului de joc,atunci este necesara INCA o sala cu toata logistica care se impune intr-o astfel de situatie.Te-ai gasit tocmai tu Zozim1, ”cocoselul”acestui turneu sa dai povete si sfaturi ,in loc sa mai lecturezi intre doua deplasari cu tirul gramatica limbii romane si exprimarea ceva mai coerenta in aceasta limba.Si daca tot sustii ca esti obosit de atatea deplasari cu masina si nu te poti exprima coerent,iti dau un sfat, ca in aceasta situatie sa te exprimi in ”somn”,asa ca sa nu fi auzit de toata lumea si astfel iti vei gasi linistea sufleteasca.
                            Intradevar pentru incalcarea regulilor este necesar luarea de masuri,de aceea te rog Clau sa faci public si avertismentul adresat (privat) user-ului PRIZA-TOK in luna noiembrie pentru acest post,deoarece consider ca nu l-a luat in seama si nu l-a interesat acest aspect,continund sa jigneasca si sa incalce regulile acestui forum.
                            Multumesc EMI

                            Comentariu


                            • #64
                              Cateva posturi scrise cu dedicatie pentru subsemnatul .Solicit sanctionarea user-ului Priza Tok pentru cele de mai jos.
                              Postat în original de PRIZA TOK
                              Atunci cand un om ajunge la putere,din pacate in PRIMUL rand se gandeste mai intai la el .......
                              Postat în original de PRIZA TOK
                              Referirea din final facuta la adresa jucatorului de tenis de masă Gelu,este cat se poate de adevarata.A ajuns printre conducatorii Amaturului acest personaj controversat ,vorba ta fara MINTE,care-si ?baga nasul?peste tot pe forum,....O noua aberatie marca Gelu-brasovelu........
                              Postat în original de PRIZA TOK
                              ...........O persoana de la ?centru?trebuie sa-l lamureasca pe acest jucator legitimat si care a jucat efectiv in turul diviziei A.Deci trebuia sa te autosesizezi ,adica sa-ti ?bagi nasul?in aceasta poveste si sa-i dai un raspuns corect,oficial....................
                              Postat în original de PRIZA TOK
                              ....Se pare ca a fost deschis indirect de gelu(cu g mic),care are prostul obicei de a-si ?baga nasul?cam in toate topicurile sau postarile deschise,ca deh,este atotstiutor............
                              Postat în original de PRIZA TOK
                              .......Trebuie instituita si o corectitudine in desfasurarea concursurilor de tenis de masă viitoare.Puneti acesta propunere in dezbatere publica pe acest forum,sau poate gelule iti este frica de esec.
                              Postat în original de PRIZA TOK
                              Poate ai dreptate,(Hitler)dar numai UNUL este seful.Si culmea are si (alt fel de )mustata.
                              Postat în original de PRIZA TOK
                              .......,adversarii domnului Sterea s-au prezentat la masa de joc,deoarece linia meciurilor acestuia inclusiv si in finala arata un SEC 3-0.Poate gelu cel mic ,cu capul îșic?,trage vreo concluzie din cele relatate mai sus.
                              Postat în original de PRIZA TOK
                              Eu cred mai degraba ca face la olita,ca daca are sonda trebuie sa faca ?pe el?in punga.
                              Postat în original de PRIZA TOK
                              Acum ,dupa incheierea turneului de la Bacău,pot sustine sus si tare ca s-a ?furat?o cupa la sectiunea open.Oare gelutule,te-ai intrebat ce-a fost in mintea ......
                              Pentru asta sunt eu aici pe forum,sa-ti deschid ?ochii cat cepele?sa te gandesti la acest aspect si pe viitor sa nu se mai repete.
                              ...................
                              Postat în original de PRIZA TOK
                              .....Glumind vorbind,putem instaura o ?dictatura?de fier,a la Coreea comunista si pe cei ce trec aceasta granita,ii ?impuscam?.
                              ....
                              Postat în original de PRIZA TOK
                              Acest mesaj,n-a ramas fara raspuns,pe care l-am dat pe privat,asa incat sa nu se mai osteneasca gelutu in a mai da like ?fara acoperire justa?.
                              Postat în original de PRIZA TOK
                              ..........
                              In alta ordine de idei,am constatat ca Zosim1,NU face parte nici din organizatorii locali ai turneului final si NICI din organizatorii generali(3 la numar).El este raspunzator cu transportul meselor cu tirul prin tara si aici la turneu,unde are si stand de vanzari.Deci nu are ?licenta? necesara sa raspunda concret problemelor ridicate aici pe forum la turneul final,dar in schimb se incadreaza de minune prin raspunsurile ABERANTE la aceasta sectiune a fight-lui..............
                              Te-ai gasit tocmai tu Zozim1, ?cocoselul?acestui turneu sa dai povete si sfaturi ,in loc sa mai lecturezi intre doua deplasari cu tirul gramatica limbii romane si exprimarea ceva mai coerenta in aceasta limba.......
                              Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                              I s-au legat gresit nucleotidele ADN-lui.
                              In loc de A-T si C-G,sau legat A-C si T-G,de unde rezulta o grava dereglare de metabolism.Deci este de inteles greseala facuta.Sper sa-si revina.
                              ...
                              Extras din Regulament:
                              "Reguli generale de funcționare:
                              - Rasismul, antisemitismul și atacul la persoană sunt interzise. Vă rugăm să fiți civilizați.
                              Avertizarile si titlul de troll se acorda pentru:
                              - Folosirea agresiunii verbale (in scris), a limbajului vulgar, defaimator, jignirile, înjuraturile, insultele, atacul la persoana precum si a gramaticii, rasism si antisemitism
                              ..............
                              Banarile se acorda pentru:
                              - Dupa cel putin o avertizare, asa cum a fost descris mai sus, la decizia administratorilor/ moderatorilor
                              - Repetarea actiunilor care au condus la avertizarea respectivului membru
                              - Orice atac asupra echipei de moderare cu insinuari, jigniri, acuze si alte actiuni defaimatoare se va pedepsi drastic. Contestarea publica a actiunilor moderatorilor va fi pedepsita la fel. Pedepsele vor fi aplicate imediat fara postarea de comentarii sau alte explicatii.
                              Pentru semnalarea de catre membri a incalcarilor regulamentului se va folosi functia ?Report? in care se va descrie motivul raportarii."
                              Hobby: Motoare si ski !
                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                              Comentariu


                              • #65
                                Nu o sa incep o polemica in aceasta sectiune astfel incat acesta va fi singurul mesaj al meu despre aceasta problema:
                                1. Eu personal nu voi media conflictele intre persoanele de pe forum. Doar pot sa va rog sa nu va atacati verbal (in scris). Asta nu inseamna ca cineva o sa asculte de acest sfat.
                                2. Intentionat exista sectiunea "fight" unde userii vorbesc mai deschis fara a polua alte topicuri, concursuri, anunturi, etc.
                                3. Abuzurile de imi place /nu-mi place duc la banarea unui utilizator astfel ca nu voi permite ca cineva sa dea 25 de "nu-mi place" intr-o singura zi la toate posturile unei persoane (atentie!) din sectiunea FIGHT. Indiferent de motivele pe care le-ar avea persoana respectiva.
                                4. Orice hotarare as lua eu, sa banez pe X sau pe Y, ar insemna sa fiu partinitor (da, am luat astfel de decizii in conditii de inselaciune, de furt, pentru limbaj injurios in topicuri de vanzare sau concursuri amatur - ceea ce nu e cazul aici).

                                Deci va rog inca o data, dati dovada de maturitate, raspundeti ironiilor prin ignorarea sau blocarea userului. In nici un caz nu o sa intru in razboaie locale, in nici un caz nu o sa ma erijez in justitiar sau conducator al unei osti formate din 2-3 utilizatori lezati de atacurile sau ironiile altui user, dar nici aliatul unora care abereaza pe forumuri, plictisiti de lipsa de activitate din vacanta de sarbatori.

                                Repet actiunile pe care le-am luat in aceasta privinta:
                                Prizatok - avertisment pentru limbaj (chiar daca era sectiunea Fight)
                                alinguru - dezactivarea functiei "imi place/nu-mi place" si stergerea tuturor calificativelor acordate.
                                lemn: Waldner Dotec Carbon
                                fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                Comentariu


                                • #66
                                  Postat în original de adriannn Vezi post
                                  este foarte bine cum zice.ti dvs.de ce sa joc eu ,depinde unde ma repartizeaza la masa cu lumina f slaba(offf lucsi astia NU I-Am inteles niciodata,la fizica am lipsit)

                                  si cine o fi d-l gpopescu de acorda unlike.are dreptul?mars ma gunoiule de aici !!!!!!!!!!!!!!!!rog adm sa ia masuri.....
                                  Cred ca trebuie luata o masura pt acest limbaj vulgar,si bineinteles stergerea ultimei propozitii din postul turneului.
                                  Multumesc anticipat EMI

                                  EDITAT CLAU:
                                  Multumesc de sesizare, rezolvat.
                                  Ultima editare de Zosim1; 07.ian.2015, 22:34.

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...aferente/page5
                                    se acorda titlul de troll lui Adimucu pentru intreaga activitate. depinde de el daca acest titlu se retrage sau nu.
                                    lemn: Waldner Dotec Carbon
                                    fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Ami pare rau dragi colegi dar nu mi place ce vad pe aici asa la inceput de An Nou desi se spune ca 2015 va fi anul iubiri intre semeni, am sa ma rog mai mult (sper sa mai faca si alti acelasi lucru) ca acest lucru sa devina realitate, in primul rand aici pe forum intre noi jucatori de tenis de masă si in casele noastre...

                                      Eu spun ca nu este tarziu asa de inceput de An Nou ca cei care sau certat sau au avut ceva de impartit cu cineva aici pe forum chiar de anul trecut, acum are jansa in 2015 sa se impace chiar daca poate el are derptate si nu este vinovat, cu persoana in cauza vinovata... cred ca asa ar face un adevarat om al tenisului.



                                      asa cum spune poezia,,, Hai sa dam m?na cu m?na / Cei cu inima româna, / Sa-nv?rtim hora fratiei / Pe pământul României! / DOAMNE AJUTA!




                                      as incepe chiar cu mine,,, va rog să mă iertați dragi colegi de pe forum daca v am suparat, sau am jignit, pe cineva cu voia sau fara voia mea... Va multumesc!
                                      .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ..........................
                                      Ultima editare de leo33; 12.ian.2015, 16:10.

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        ''Un troll este un provocator fără cauză, cineva care lansează o discuție cu scopul de a recrea un conflict de idei. Uneori, conflictul devine amuzant pentru troll, dar aproape niciodată pentru participanții inocenți.

                                        Troll-ul se folosește de subiecte clasice, cunoscute pentru pasiunea pe care o pot genera și pentru imposibilitatea de a le argumenta definitiv. Adesea, troll-ul se folosește de subiecte specifice comunității în care dorește să stârnească z?zania, cum ar fi regulile sau eticheta. Atunci când ?ntâmpină rezistență, de cele mai multe ori troll-ul nu se va adresa unei singure persoane ci audienței, într-o speranță de instigare a acesteia în ajutorul său. De aceea el va răstălmăci de cele mai multe ori mesajele și le va modela cât mai tendențios prezent?nd această "dezvăluire" publicului larg cu scopul de a defăima.

                                        Troll-ul atacă orice formă de autoritate care îl împiedică să creeze z?zanie folosind expresii cheie cum ar fi: cenzură, comunism, libertate de exprimare."

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                          ''Un troll este un provocator fără cauză, cineva care lansează o discuție cu scopul de a recrea un conflict de idei. Uneori, conflictul devine amuzant pentru troll, dar aproape niciodată pentru participanții inocenți.

                                          Troll-ul se folosește de subiecte clasice, cunoscute pentru pasiunea pe care o pot genera și pentru imposibilitatea de a le argumenta definitiv. Adesea, troll-ul se folosește de subiecte specifice comunității în care dorește să stârnească z?zania, cum ar fi regulile sau eticheta. Atunci când ?ntâmpină rezistență, de cele mai multe ori troll-ul nu se va adresa unei singure persoane ci audienței, într-o speranță de instigare a acesteia în ajutorul său. De aceea el va răstălmăci de cele mai multe ori mesajele și le va modela cât mai tendențios prezent?nd această "dezvăluire" publicului larg cu scopul de a defăima.

                                          Troll-ul atacă orice formă de autoritate care îl împiedică să creeze z?zanie folosind expresii cheie cum ar fi: cenzură, comunism, libertate de exprimare."
                                          Exact Cornel, iar daca ai reciti jumatate din postarile lui Adimucu ai recunoaste trollul din el.
                                          Cum scrie mai sus:
                                          1. "ataca orice forma de autoritate" - bifat
                                          2. "expresii cheie cum ar fi cenzura, comunism, libertate de exprimare" - bifat (se tot plange de lipsa libertatii de exprimare, cere cravata de pionier, etc)
                                          3... mi-e lene sa mai caut si nici macar nu are sens

                                          Cornel, ti-am raspuns la "nu-mi place" pe care mi l-ai acordat si la postarea de mai sus care-i vine ca o manusa lui Adimucu.
                                          Deci NU ai reusit sa demonstrezi ceea ce ai fi vrut dar iti respect libertatea de exprimare.
                                          lemn: Waldner Dotec Carbon
                                          fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Postat în original de leo33 Vezi post

                                            Eu spun ca nu este tarziu asa de inceput de An Nou ca cei care sau certat sau au avut ceva de impartit cu cineva aici pe forum chiar de anul trecut, acum are jansa in 2015 sa se impace chiar daca poate el are derptate si nu este vinovat, cu persoana in cauza vinovata... cred ca asa ar face un adevarat om al tenisului
                                            Ai dreptate,insa adimucu nu este banat,ci numai are acest statut asa cum a scris Clau-perioada depinde de el.
                                            Acest lucru cu inceput de an imi aduce aminte de o postare de pe fb ,in care cineva spunea"fiti mai buni nu numai de Craciun.." si ma rog,mai era si o continuare care nu o pot posta aici,INSA:
                                            Nu poti stresa cu comentarii aiurea un an intreg (daca nu mai mult) sub convingerea ca va veni inceputul de an si gata-se sterge cu buretele la tot cu iertarea.
                                            Apoi in ultimul timp s-a cam lasat de poezie fiind prea ocupat pe forum cu atotstiinta lui in domeniul tenisului si al tuturor subiecteleor postate..,poate recupera acum !

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Postat în original de clau Vezi post
                                              http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...aferente/page5
                                              se acorda titlul de troll lui Adimucu pentru intreaga activitate. depinde de el daca acest titlu se retrage sau nu.

                                              toata aceasta poveste a pornit de la faptul ca subiectul cu anuntul turneului A+ de la Sibiu a fost dublat de inca un subiect (de rezerva ), inutil si aberant. La nici un turneu Amatur nu s-a mai deschis un astfel de subiect paralel, care pana la urma a avut un efect contrar, provocand la discutii inutile si penibile de ambele parti.

                                              imi pare rau ca moderatorii nu au sesizat insa si expresiile jignitoare de genul "agarici" sau prescurtari de pseudonime de genul "mucu" sau "cucuru" venite din partea victimei GeluBv....

                                              concluzia este ca a fost "pedepsit" unul dintre putinii useri care stiu sa puna cratima acolo si numai acolo unde este cazul si care din intimplare a scris chiar si o carte despre si pentru cei care fac parte din miscarea AmaTur.
                                              Butterfly Michael Maze Arylate
                                              BH Tibhar Speedy Soft / FH Joola Maxxx

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Postat în original de clau Vezi post
                                                http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...aferente/page5
                                                se acorda titlul de troll lui Adimucu pentru intreaga activitate. depinde de el daca acest titlu se retrage sau nu.

                                                Bine v-am regasit!
                                                Am citat aici un post din data de 12 ianuarie.
                                                Avand in vedere ca au trecut de atunci mai mult de 3 luni (si de vreo luna n-am mai postat absolut nimic), va rog umil sa-mi retrageti titlul de troll, ca sa redevin in sfarsit un user normal.

                                                Va urez in continuare numai turnee reusite.

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  cu riscul de a face spam, va mai rog odata cu deosebit respect sa-mi scoateti titlul de troll.

                                                  imi pare rau ca mai scriu odata, dar au trecut deja 2 saptamani si nu raspunde nimeni nimic. (vezi postul 73)

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Postat în original de adimucu Vezi post
                                                    cu riscul de a face spam, va mai rog odata cu deosebit respect sa-mi scoateti titlul de troll.

                                                    imi pare rau ca mai scriu odata, dar au trecut deja 2 saptamani si nu raspunde nimeni nimic. (vezi postul 73)
                                                    Am scos titlul de troll pentru Adimucu.
                                                    Asteptam cu interes urmarea.
                                                    lemn: Waldner Dotec Carbon
                                                    fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X