Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Abuzuri in acordarea "like-don't like" si "reputatie" - postati aici

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    O sa fac o verificare mai amanuntita si voi sterge negativele cand o sa am acces la un "mysql", deoarece, asa cum am mai spus, nu pot face curatenie din interfata actuala. Posturile care nu au ce cauta acolo vor fi mutate la "Fight" , daca nu le-a mutat deja Florin.
    lemn: Waldner Dotec Carbon
    fețe: Dignics 05/Dignics 05

    Comentariu


    • #27
      Asa cum am promis ieri, am facut putina curatenie in multitudinea de "nu-mi place" acordate uneori gratuit, alteori ca si razbunare.
      Dar sper ca sunteti constienti ca ceea ce d-voastra va ia o secunda (un click), mie imi ia cu mult mai mult.
      Trebuie sa caut toate negativele din sectiunea respectiva . Sau daca omul a fost mai "harnic" si a trecut razbunarea pe alte posturi ale celuilalt imi ia iarasi o gramada de timp.
      Apoi urmeaza "judecata".. oare merita sau nu acel negativ, apoi stergerea.
      Sugestia mea e sa fiti mai temperati, deoarece imi e cu mult mai simplu sa interzic global la anumiti useri posibilitatea de a da "nu-mi place".
      lemn: Waldner Dotec Carbon
      fețe: Dignics 05/Dignics 05

      Comentariu


      • #28
        Userului remy i-a fost retras dreptul de a acorda "multumiri/nu-mi place" ca urmare a abuzurilor .
        A acordat azi noapte cateva sute de "nu-mi place" unui utilizator, la absolut toate mesajele lui....
        De asemenea am sters toate calificativele oferite de el.

        Ca si o paranteza, observasem de multa vreme ca abuzeaza in acordari de calificative la tranzactii, i-am scris un mesaj privat sa se domoleasca dar nu am primit nici un raspuns.
        Ca urmare, voi monitoriza activitatea acestui user (remy) si voi aplica sanctiunile necesare, ajungand pana la excluderea lui de pe forum, pe care oricum il foloseste doar pentru a vinde materiale.

        23:09 - remy accesat Nu-mi place pentru acest post: Lemn Timo Boll T5000 de floppy
        23:08 - remy accesat Nu-mi place pentru acest post: Re: sfat de floppy
        23:08 - remy accesat Nu-mi place pentru acest post: Re: sfat de floppy
        23:08 - remy accesat Nu-mi place pentru acest post: Lemn Xiom - Zetro Quad de floppy
        23:08 - remy accesat Nu-mi place pentru acest post: Vand fata Donic Baracuda de floppy
        23:08 - remy accesat Nu-mi place pentru acest post: Re: Vand fata Donic Baracuda de floppy
        23:08 - remy accesat Nu-mi place pentru acest post: Cumpăr Tenergy 05 2.1 neagr? de floppy
        23:08 - remy accesat Nu-mi place pentru acest post: Re: Cumpăr Tenergy 05 2.1 neagr? de floppy
        23:08 - remy accesat Nu-mi place pentru acest post: Cumpăr Tenergy 05 2.1 rosie de floppy
        23:08 - remy accesat Nu-mi place pentru acest post: Vand fete Xiom Vega Europe Max rosie si neagr?-70 lei/buc de floppy
        23:08 - remy accesat Nu-mi place pentru acest post: Re: Vand Xiom Vega Europe Max Rosie de floppy
        23:08 - remy accesat Nu-mi place pentru acest post: Re: Vand Xiom Vega Europe Max Rosie de floppy
        23:08 - remy accesat Nu-mi place pentru acest post: Re: Vand Xiom Vega Europe Max Rosie de floppy
        23:08 - remy accesat Nu-mi place pentru acest post: Vand fata Donic Baracuda MAX Rosie Vanduta de floppy
        23:07 - remy accesat Nu-mi place pentru acest post: Re: Vand fata Donic Baracuda MAX Rosie de floppy
        23:07 - remy accesat Nu-mi place pentru acest post: Re: Vand fata Donic Baracuda MAX Rosie de floppy
        23:07 - remy accesat Nu-mi place pentru acest post: Vand Tenergy 05 2.1 - Vandute de floppy
        23:07 - remy accesat Nu-mi place pentru acest post: Re: Vand setup din lemn Xiom Zetro Quad si fete Tenergy 05 2 de floppy
        23:07 - remy accesat Nu-mi place pentru acest post: Re: Vand lemn Xiom Zetro Quad si fete Tenergy 05 2.1 de floppy
        23:07 - remy accesat Nu-mi place pentru acest post: Re: Vand lemn Xiom Zetro Quad si fete Tenergy 05 2.1 de floppy
        lemn: Waldner Dotec Carbon
        fețe: Dignics 05/Dignics 05

        Comentariu


        • #29
          Toate calificativele "imi place/nu-mi place" acordate de userul Vasilescu=minu au fost sterse.
          Cei doi (de fapt unul si acelasi) useri au fost dezactivati la cererea d-lui Vasilescu.
          Detalii aici.

          Imi cer scuze daca s-au sters din greseala si alte "imi place/ multumesc", insa interfata de stergere este inexistenta, deocamdata solutionez astfel de probleme direct din baza de date cu mici scriptulete.
          lemn: Waldner Dotec Carbon
          fețe: Dignics 05/Dignics 05

          Comentariu


          • #30
            Postat în original de clau Vezi post
            Toate calificativele "imi place/nu-mi place" acordate de userul Vasilescu=minu au fost sterse.
            Cei doi (de fapt unul si acelasi) useri au fost dezactivati la cererea d-lui Vasilescu.
            Detalii aici.

            Imi cer scuze daca s-au sters din greseala si alte "imi place/ multumesc", insa interfata de stergere este inexistenta, deocamdata solutionez astfel de probleme direct din baza de date cu mici scriptulete.
            Userul Minu era aceeasi persoana cu userul Vasilescu?
            Unul dintre useri avea varsta specificata 45 de ani, celalalt 41 de ani.
            Interesant este ca dl. Vasilescu dadea lectii de buna purtare pe forum unor useri...

            Multumim, Clau, din nou, pentru curatenie
            Blog de tenis de masă

            Comentariu


            • #31
              grasomega, am corectat linkul, vezi detalii aici
              lemn: Waldner Dotec Carbon
              fețe: Dignics 05/Dignics 05

              Comentariu


              • #32
                Tibi68, Cule,tokosp,GeluBv...
                Nittaku septear black tag/baracuda/baracuda
                "Si cand va veni dusmanul/Sa va ia pamant de drept/Romani,scuturati gorunul/Din mormant sa ma destept!" Avram Iancu

                Comentariu


                • #33
                  Postat în original de jhon Vezi post
                  Tibi68, Cule,tokosp,GeluBv...
                  Despre religie si Ardeal...
                  18:00 - jhon accesat Nu-mi place pentru acest post: Controverse jhon de GeluBv
                  De fapt traducerea este...
                  17:59 - jhon accesat Nu-mi place pentru acest post: MUTAT FIGHT CLUB - vand/schimb lemne:OSP VIRTUOSO+ ,KAZAK, DR Neubauer firewall plus. de Zosim1
                  1.Am spus clar: fetele...
                  17:59 - jhon accesat Nu-mi place pentru acest post: MUTAT FIGHT CLUB - vand/schimb lemne:OSP VIRTUOSO+ ,KAZAK, DR Neubauer firewall plus. de Zosim1
                  1.Am intrebat daca POT...
                  17:58 - jhon accesat Nu-mi place pentru acest post: MUTAT FIGHT CLUB - vand/schimb lemne:OSP VIRTUOSO+ ,KAZAK, DR Neubauer firewall plus. de Zosim1
                  Regulile sunt niste...
                  17:58 - jhon accesat Nu-mi place pentru acest post: MUTAT FIGHT CLUB - vand/schimb lemne:OSP VIRTUOSO+ ,KAZAK, DR Neubauer firewall plus. de danmihai
                  si cred ca cel mai bine...
                  17:56 - jhon accesat Nu-mi place pentru acest post: MUTAT FIGHT CLUB - vand/schimb lemne:OSP VIRTUOSO+ ,KAZAK, DR Neubauer firewall plus. de Tibi68
                  TIBI cand vor veni...
                  17:56 - jhon accesat îmi place pentru acest post: MUTAT FIGHT CLUB - vand/schimb lemne:OSP VIRTUOSO+ ,KAZAK, DR Neubauer firewall plus. de cezar
                  TIBI cand vor veni...
                  17:56 - jhon accesat Nu-mi place pentru acest post: MUTAT FIGHT CLUB - vand/schimb lemne:OSP VIRTUOSO+ ,KAZAK, DR Neubauer firewall plus. de Tibi68
                  ms am fost aici de...
                  17:53 - jhon accesat Nu-mi place pentru acest post: Controverse jhon de cule
                  Ba locul meu e chiar...
                  17:53 - jhon accesat Nu-mi place pentru acest post: Controverse jhon de cule
                  Stiu ca "cersitul" e...
                  17:52 - jhon accesat Nu-mi place pentru acest post: Controverse jhon de adimucu
                  Nu uitati ca totul a...
                  17:52 - jhon accesat Nu-mi place pentru acest post: Controverse jhon de zoltikaa
                  "...Pentru ca aceasta...
                  17:52 - jhon accesat Nu-mi place pentru acest post: Controverse jhon de laky
                  De fapt traducerea este...
                  17:52 - jhon accesat Nu-mi place pentru acest post: Controverse jhon de laky
                  我明白了! Adica „I...
                  17:51 - jhon accesat Nu-mi place pentru acest post: Controverse jhon de tokosp
                  ? Ce inseamna asta? !...

                  Comentariu


                  • #34
                    Deci, pana la urma, jhon a fost banat pentru abuz de Nu-mi place?
                    Nu e cam drastica decizia?
                    Daca sunt alte motive, sunt curios care sunt acestea. Jhon era membru al forumului din 2009 - mi se pare ca a fost exclus cam usor din comunitate. Am vazut ca avea ceva dispute cu cativa useri pe marginea unui post d ela vanzare-cumparare, dar nu cred ca acestea sunt motive suficiente.
                    De asemenea, daca este vorba de controversa cu numele jucatoarei respective, din nou mi se pare prea putin. Cred ca un avertisment cu suspendarea temporara a contului (sau alte metode) ar fi fost suficiente.
                    Inainte, cand era banat un user, motivele acestei decizii erau publicate de Clau intr-un topic dedicat. M-am uitat acolo si nu am vazut nimic legat de acest caz.
                    Blog de tenis de masă

                    Comentariu


                    • #35
                      Sunt de acord cu tine in totalitate... Daca omul nu a pus foto, nu cumpăra nimeni nici un produs si/sau adminul ii închide postul (asa mi se pare firesc si un pic logic), iar in legătura cu controversatul subiect, are si dansul dreptate in felul lui. Poate a fost un pic mai înfocat/nationalist, dar, sa nu uitam, acesta este un forum in limba romana, toată lumea ar trebui sa vorbească romanește, daca nu poate/nu stie, ar trebui sa folosească Google Translate, asa cum s-a sugerat de către unii useri. Daca nu, poate ar trebui sa deschidem un topic pentru cei ce vorbesc alta limba (la un moment dat era un topic pentru limba engleza), si toată lumea va posta acolo unde se simte mai bine, avand ocazia sa vorbească limba pe care o doresc, cu cine vor ei! Revenind, cred ca denumirea de Troll era suficienta. Si încă ceva... De ce mai exista butonul "nu imi place", daca nu ai voie sa il apeși de cate ori nu iti place un post, mai ales ca userul respectiv era direct implicat in "fightul" respectiv? Extrapol?nd, de ce nu exista nici un user banat pentru apasarea excesiva a butonului "imi place"?

                      LE: Sau poate pentru sectiunea Fight, si doar pentru aceasta, ar trebui dezactivate butoanele respective...
                      Ultima editare de Claudiu84; 26.feb.2016, 11:06.

                      Comentariu


                      • #36
                        http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...l=1#post291417

                        daca mai adaugati si asta la tot ce ati spus mai sus, tot mai credeti ca nu e justificata banarea?

                        Comentariu


                        • #37
                          Postat în original de jhon
                          faceti un referendum printre etnicii dv si solicitati o sectiune in limba maghiara.
                          Postat în original de jhon
                          O zi buna tuturor ROMANILOR! Si o zi MIZERABILA tuturor care se simt altfel in ROMANIA!
                          Alte motive...

                          Comentariu


                          • #38
                            Deci a fost banat pentru xenofobie...

                            Comentariu


                            • #39
                              Postat în original de Mihai Vranceanu Vezi post
                              http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...l=1#post291417

                              daca mai adaugati si asta la tot ce ati spus mai sus, tot mai credeti ca nu e justificata banarea?
                              @Mihai Vranceanu: Uite ce zice omul: http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...l=1#post291421

                              Postat în original de Kralizec Vezi post
                              Alte motive...
                              Inteleg banarea pentru motivele aratate. Recunosc ca nu citesc chiar toate postarile tuturor.

                              Totusi, raman la parerea ca masura este exagerata si ca putina diplomatie ar fi putut sa pastreze in comunitate un om care era aici din 2009.
                              Xenofobia nu este buna (ca orice forma de discriminare, de altfel), insa discutiile respective s-ar fi putut evita, sunt sigur de asta.

                              In fine, indiferent de deznodamant, cred ca bunul obicei de a specifica motivele unei banari intr-un topic dedicat nu ar trebui lasat sa moara.
                              Blog de tenis de masă

                              Comentariu


                              • #40
                                M-am mai gandit putin si cred ca doresc sa fac urmatoarea cerere:

                                Va rog sa reconsiderati decizia de banare a userului jhon, intrucat motivele aratate mi se par insuficiente pentru a o justifica.
                                Tin sa reamintesc faptul ca useri ca Dinicescu sau Motoroi au fost mult mai ofensivi, dar li s-au acordat avertismente si apoi li s-a banat contul, dupa multiple reveniri (in cazul Dinicescu). Poate ca titlul de Troll sau suspendarea temporara a contului ar fi fost mai potrivite pentru inceput.

                                P.S. Nu pot sa spun ca sunt prieten cu jhon, dar banarea sa mi se pare nejustificata.
                                Blog de tenis de masă

                                Comentariu


                                • #41
                                  Eu nu am interpretat ca ar avea o aversiune fata de persoane de alta nationalitate ci doar ca a transat (exagerat) un anumit punct de vedere legat de patriotism. Sustin parerea lui Cristi si a lui Claudiu, de i se oferi lui Jhon ocazia sa "indrepte lucrurile". Fiecare om merita o a doua sansa, chiar daca pe prima nu a meritat-o. Sa-i oferim o speranta si poate ne cladeste un univers. Ar fi un bun medicament.
                                  Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Nu eu l-am banat (nu am acest drept) dar va enumar mai jos regulile si regulamente incalcate:

                                    Postat în original de clau Vezi post
                                    Regulament pentru postarea unui Anunț de Vânzare-Cumpărare
                                    ...
                                    2. Conținutul topicului va conține OBLIGATORIU o descriere a produsului, dacă sunt defecte vizibile, dacă este funcțional, etc. Este OBLIGATORIE atașarea de poze REALE la produs astfel se mărește șansa ca acel produs să fie mai ușor vandabil!
                                    ...
                                    Abaterea de la aceste reguli duce la ștergerea anunțului și avertizarea celui în cauză.
                                    Pentru abateri repetate se poate lăsa și cu ban, chiar și pe o perioada nedeterminată!
                                    Postat în original de clau Vezi post
                                    Reguli generale de funcționare:
                                    - Rasismul, antisemitismul și atacul la persoană sunt interzise. Vă rugăm să fiți civilizați.
                                    - Sunt interzise conturile multiple. Descoperirea de către moderatori sau administratori a acestor conturi va duce la suspendarea definitivă a conturilor clonă precum și suspendarea pe o perioada nedeterminată a contului principal.
                                    ...
                                    Orice încălcare a prezentului Regulament permite moderatorilor sau administratorilor să dea avertismente și/sau să restricționeze accesul membrilor în cauză.

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Acum... de cate ori am văzut clone pe forum, sau fotografii neclare, care sunt egale cu 0.... sau anunțuri care sunt făcute in asa fel încât baga in ceata posibilii cumpărători... si nu s-au luat nici un fel de masuri.... pot da exemple nenumărate, insa nu e treaba mea, fiecare cumpăra de unde vrea... dar acum sa il bannezi ca nu a pus foto....e prea de tot. Cred ca chestia asta cu atașatul fotografiilor poate fi trecuta cu vederea (nu este singurul care a refuzat, insa este singurul care a fost banat si din cauza asta).

                                      In legătura cu punctul 2, au fost cazuri (vezi Dinicescu, Dan Petrov), cu atacuri la persoana, jigniri etc mult mai "grave"... pentru care s-au acordat bannuri, s-au luat, s-au dat iar... insa mi se pare o masura prea drastica pentru o persoana care a avut curajul sa-si exprime opinia si mai mult decât atat, sa o si sustina, fara a lua poziția ghiocelului atunci când ... restul e cancan...

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        "Claudiu84"ținând cont ca mai citat am să încerc să sintetizez oarecum această controversă a ta .......daca la mine " restul e cancan " la tine.... "încă nu este destul cancan"și
                                        ai mai vrea sa se scrie vreo două pagini de scandal și nu cred că e cazul !!!

                                        Pe Norocel îl înțeleg pentru că el e un suflet mare și oferă oricui o a doua șansă....sau poate ca sa greșit cu banarea lui Ionut și în cazul acesta eu sunt primul care cere relogarea lui pe forum DAR cu o condiție , cei care sunt vinovați de această nedreptate să primească un avertisment ..primul sint eu

                                        Dar oricât mi-as pune mintea la contribuție nu pot să înțeleg CEREREA lui"grasomega" (un om impecabil în tot cea ce scrie pe forum) de a se reconsidera decizia de banare a lui Ionut ...dar.noi care ne-am simțit jigniți de tot cea ce a scris Ionut ce ar trebui sa facem ???...dupa tot ce sa discutat aici pe această temă tu vi să spui că vrei cu totul altceva ???...fa o cerere și pentru noi așa ca sa fi impartial

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Eu mi-am expus parerea: banarea lui Jhon a fost insuficient justificata. De fapt, nu a fost justificata deloc. Clau obisnuia sa scrie un mesaj prin care arata clar motivele pentru care a fost luata decizia. De aceasta data, nimic. Vi se pare normal?
                                          Am spus acest lucru cuiva in privat azi si voi spune si aici: unde este linia de demarcatie si cine o traseaza? Daca exista un Regulament, acesta trebuie sa specifice drepturi si obligatii de ambele parti.

                                          Cred ca e o problema generala in Romania escaladarea raspunsului la o provocare: eu te calc pe bombeu, tu ma injuri, eu iti dau o palma, tu-mi dai un pumn, eu scot un cutit si tu ma impusti, ca sa incheiem rapid. Nu mai exista nicio cale de mijloc?

                                          Fac, deci, urmatoarea cerere:

                                          Sa fie scrisa o regula in Regulamentul de Utilizare a forumului prin care oricarui user care incalca celelalte reguli sa i se dea intai avertisment public, apoi sa i se retraga diferite drepturi, apoi sa fie banat, daca nu se obtine nimic de la el in niciun mod, iar admin-ul care da avertismentele sa le argumenteze cu citate si/sau link-uri si sa faca publice motivele de fiecare data, fara exceptie.

                                          Userii au mereu la indemana raportarea posturilor, dar nu am vazut nicaieri ca un user vechi de 7 ani sa fie banat dupa 10 replici si 10 Nu-mi place. Luati-i dreptul de a acorda Imi place/Nu-mi place, dati-i calificativul de Troll, explicati-i in privat (cu frumosul) ca ceea ce scrie ii va atrage sanctiuni, dar nu-i puneti pumnul in gura de la prima abatere sau chiar si de la a doua.

                                          Nu-mi place ca trebuie sa fiu avocatul lui, dar, nu stiu daca realizati, in discutie este un principiu, nu doar contul lui Jhon.
                                          Nu a contat vechimea omului in comunitate, nu a contat ca a contribuit intr-un fel sau altul. A suparat pe unul sau doi sau douazeci si doi si atunci l-am exclus. Solutia de a-i inchide cuiva gura este usoara: inchiderea contului. Altii au primit nenumarate avertismente inainte de asta.

                                          Sper sa intelegeti ce scriu aici si sa nu o luati vreunul in nume personal, pentru ca nu este. Discutiile despre religie, politica, etnie etc. ating puncte sensibile, dar, in concluzie, ca am lungit-o suficient: un abuz nu spala alt abuz. Trebuie cautata alta cale.

                                          P.S. @Tibi68: poate va suna cam avocatesc limbajul meu si poate nu sunt un tip asa de popular ca Norocel ( noro), dar, in principiu, am aceeasi idee: sa i se acorde oricui a doua sansa.
                                          P.S.2 Chestiunea cu clona este destul de neverosimila: cine-si face un cont in 2007, apoi unul in 2009, pe care sa-l foloseasca pana in 2016, cand il foloseste pe cel vechi ca pe clona? E aiurea. Eu cred ca Jhon spune adevarul, si oamenii stau in acelasi birou si au acelasi IP.
                                          Blog de tenis de masă

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            ?n aceasta chestiune nu pot fi de acord cu tine , dar acest lucru nu imi schimbă părerea despre tine. Numai bine

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Postat în original de grasomega Vezi post
                                              Eu mi-am expus parerea: banarea lui Jhon a fost insuficient justificata. De fapt, nu a fost justificata deloc. Clau obisnuia sa scrie un mesaj prin care arata clar motivele pentru care a fost luata decizia. De aceasta data, nimic. Vi se pare normal?
                                              Am spus acest lucru cuiva in privat azi si voi spune si aici: unde este linia de demarcatie si cine o traseaza? Daca exista un Regulament, acesta trebuie sa specifice drepturi si obligatii de ambele parti.

                                              Cred ca e o problema generala in Romania escaladarea raspunsului la o provocare: eu te calc pe bombeu, tu ma injuri, eu iti dau o palma, tu-mi dai un pumn, eu scot un cutit si tu ma impusti, ca sa incheiem rapid. Nu mai exista nicio cale de mijloc?

                                              Fac, deci, urmatoarea cerere:

                                              Sa fie scrisa o regula in Regulamentul de Utilizare a forumului prin care oricarui user care incalca celelalte reguli sa i se dea intai avertisment public, apoi sa i se retraga diferite drepturi, apoi sa fie banat, daca nu se obtine nimic de la el in niciun mod, iar admin-ul care da avertismentele sa le argumenteze cu citate si/sau link-uri si sa faca publice motivele de fiecare data, fara exceptie.

                                              Userii au mereu la indemana raportarea posturilor, dar nu am vazut nicaieri ca un user vechi de 7 ani sa fie banat dupa 10 replici si 10 Nu-mi place. Luati-i dreptul de a acorda Imi place/Nu-mi place, dati-i calificativul de Troll, explicati-i in privat (cu frumosul) ca ceea ce scrie ii va atrage sanctiuni, dar nu-i puneti pumnul in gura de la prima abatere sau chiar si de la a doua.

                                              Nu-mi place ca trebuie sa fiu avocatul lui, dar, nu stiu daca realizati, in discutie este un principiu, nu doar contul lui Jhon.
                                              Nu a contat vechimea omului in comunitate, nu a contat ca a contribuit intr-un fel sau altul. A suparat pe unul sau doi sau douazeci si doi si atunci l-am exclus. Solutia de a-i inchide cuiva gura este usoara: inchiderea contului. Altii au primit nenumarate avertismente inainte de asta.

                                              Sper sa intelegeti ce scriu aici si sa nu o luati vreunul in nume personal, pentru ca nu este. Discutiile despre religie, politica, etnie etc. ating puncte sensibile, dar, in concluzie, ca am lungit-o suficient: un abuz nu spala alt abuz. Trebuie cautata alta cale.

                                              P.S. @Tibi68: poate va suna cam avocatesc limbajul meu si poate nu sunt un tip asa de popular ca Norocel ( noro), dar, in principiu, am aceeasi idee: sa i se acorde oricui a doua sansa.
                                              P.S.2 Chestiunea cu clona este destul de neverosimila: cine-si face un cont in 2007, apoi unul in 2009, pe care sa-l foloseasca pana in 2016, cand il foloseste pe cel vechi ca pe clona? E aiurea. Eu cred ca Jhon spune adevarul, si oamenii stau in acelasi birou si au acelasi IP.
                                              Cristi,sunt mai multe reclamati la user-ul jhon pentru limbajul folosit si in ceea ce priveste contul lui,si in ceeea ce inseamna incalcarea regulamentului forumului.Eu personal am sesizat de cel putin 5 ori admin sau moderator in cateva cazuri de incalcare,si din cate am fost informat a fost de cateva ori avertizat si a continuat.Nu intru in detali,dar poti multe sa afli singur studind in amanuntime forumul.
                                              P.S.Cred si sunt convins ca cei ce militeaza si au o gandire xenofoba nu au ce cauta in mijlocul nostru al forumului si nici macar in mijlocul acestei comunitati unde ne petrecem cele mai frumoase momente ale hobby-ului nostru in armonie cu celelalte minoritati.

                                              P.S.2Limba oficiala este romana in Romania,dar denumirea localitatilor este deasemeni oficiala sa fie bilincva in comunitatile unde minoritatile isi fac simtita prezenta.Si deasemeni exprimarea libera in orice limba pe teritoriul Romaniei este o caracteristica a democratiei.

                                              P.S.3Personal nici nu il cunosc pe Ionut cel in cauza dar nu conteaza eu sunt pt avertizarea,suspendarea si eliminarea tuturor celor ce incearca tulburarea armoniei acestei comunitati.

                                              Respect tuturor.EMI

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                pe forumul acesta, cu caracter sportiv, unde se promoveaza fair-play-ul, chiar nu-si aveau rost remarcile xenofobe si ultra-nationaliste ale acelui user. Sincer mie chiar mi-a fost rusine cand citeam acele randuri. Am ajuns in anul 2016 si unii inca mai gandesc in acest fel...pacat. Totusi, banarea ar putea fi pe o perioada limitata de timp, dupa care sa (in caz de recidiva) sa fie permanenta
                                                JOOLA Zelebro
                                                FH Joola Rhyzer Pro 45
                                                BH Joola Rhyzer Pro 45

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                                  Cristi,sunt mai multe reclamati la user-ul jhon pentru limbajul folosit si in ceea ce priveste contul lui,si in ceeea ce inseamna incalcarea regulamentului forumului.Eu personal am sesizat de cel putin 5 ori admin sau moderator in cateva cazuri de incalcare,si din cate am fost informat a fost de cateva ori avertizat si a continuat.Nu intru in detali,dar poti multe sa afli singur studind in amanuntime forumul.
                                                  P.S.Cred si sunt convins ca cei ce militeaza si au o gandire xenofoba nu au ce cauta in mijlocul nostru al forumului si nici macar in mijlocul acestei comunitati unde ne petrecem cele mai frumoase momente ale hobby-ului nostru in armonie cu celelalte minoritati.

                                                  P.S.2Limba oficiala este romana in Romania,dar denumirea localitatilor este deasemeni oficiala sa fie bilincva in comunitatile unde minoritatile isi fac simtita prezenta.Si deasemeni exprimarea libera in orice limba pe teritoriul Romaniei este o caracteristica a democratiei.

                                                  P.S.3Personal nici nu il cunosc pe Ionut cel in cauza dar nu conteaza eu sunt pt avertizarea,suspendarea si eliminarea tuturor celor ce incearca tulburarea armoniei acestei comunitati.

                                                  Respect tuturor.EMI
                                                  Multumesc, Emi, pentru lamuriri.
                                                  Daca au fost facuti pasii corecti, inseamna ca aceasta discutie si-a atins scopul si trebuie sa ia sfarsit.

                                                  Probabil ca ar trebui mutata bucata inceputa de mine intr-un topic nou sau in cel legat de banari si avertismente.
                                                  Blog de tenis de masă

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Postat în original de grasomega Vezi post
                                                    Deci, pana la urma, jhon a fost banat pentru abuz de Nu-mi place?
                                                    Nu e cam drastica decizia?
                                                    Daca sunt alte motive, sunt curios care sunt acestea. Jhon era membru al forumului din 2009 - mi se pare ca a fost exclus cam usor din comunitate. Am vazut ca avea ceva dispute cu cativa useri pe marginea unui post d ela vanzare-cumparare, dar nu cred ca acestea sunt motive suficiente.
                                                    De asemenea, daca este vorba de controversa cu numele jucatoarei respective, din nou mi se pare prea putin. Cred ca un avertisment cu suspendarea temporara a contului (sau alte metode) ar fi fost suficiente.
                                                    Inainte, cand era banat un user, motivele acestei decizii erau publicate de Clau intr-un topic dedicat. M-am uitat acolo si nu am vazut nimic legat de acest caz.

                                                    Userul john s-a banat singur cum se spune:

                                                    Postat în original de clau Vezi post
                                                    Am adaugat inca doua "promovari", negative de data asta:
                                                    cine ajunge la -15 reputatie este automat "troll"
                                                    cine ajunge la -25 reputatie este automat "banat"
                                                    PS: Intre timp a mai "acumulat" cateva "imi place" , a urcat in reputatie si s-a "debanat".

                                                    Poate e buna sugestia sa limitez "like/dont like" in sectiunea fight club.

                                                    Alte propuneri?

                                                    LATER EDIT:
                                                    Nu pot dezactiva LIKE/DONT LIKE in forumul "Fight Club". Aceasta este o optiune doar pentru varianta platita a aplicatiei.
                                                    lemn: Waldner Dotec Carbon
                                                    fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X