Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Turneu Final AmaTur 2016", Târgoviște - 19.11.2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Victor Sencu Vezi post
    Prea multe ecuatii
    Bah
    Daca jucati cu Ma Long mai ziceam
    Dar asa
    Suntem toti niste amatori
    Ca i incepatori avansati sau open ,tot Amatori stem
    Anul trecut turneul asta l am jucat la incepatori
    Anul asta la Open
    Aveam medie nu stiu
    Va zic: sunt jucatori de la amatori sau incepatori care ii bat p astia de la Open la curu gol
    In afara de primii zece de la Open,restul sunt mancati
    Asa ca prea multa tevatura din nimic


    Sent from my HTC One using Tapatalk
    Voi stiti cati ierbari antispin mushamale antidumping antispray antiCascada Niagara sunt la Open?
    .....Garlaaaaaa
    20 % au soft pe ambele fețe
    Si alea arse de soare
    Si povestea continua daca s provocat

    Sent from my HTC One using Tapatalk

    Comentariu


    • Am primit un telefon: URSULE CE NE FACEM????
      Am raspuns: MERGEM ?NAINTE CU CE VOM AVEA VOIE
      Fiti tari dragi ierbari si oixari , haideți să demonstrăm ca nu moare amaturul ierburilor, las modestia la o parte si va transmit in direct, ca daca suntem tenismani pur s?nge ne vom descurca cu orice față, URSU din barlog va ajuta pe oricine va iubesc pe toti!
      Blade: VECHITURA CU 70 LEI
      FH: FATA DE ROATA DE MASINA
      BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

      Comentariu


      • Si eu am primit 12,5 telefoane
        Mi s a propus sa joc cu o cratita sau facalet,ca nu i nicio diferenta
        Am o ntrebare
        Crisan tot cu antidrog joaca?

        Sent from my HTC One using Tapatalk

        Comentariu


        • Lu Lu? Nu ai ajuns la mere... Sau ți - o fo frică? De Ana...
          BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
          Blade: KAZAK
          FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

          Comentariu


          • Postat în original de Victor Sencu Vezi post
            Si eu am primit 12,5 telefoane
            Mi s a propus sa joc cu o cratita sau facalet,ca nu i nicio diferenta
            Am o ntrebare
            Crisan tot cu antidrog joaca?

            Sent from my HTC One using Tapatalk
            Victoras nu-i frumus sa stricam turneul final !
            Deschideti alt topic pentru aceste discuti.

            Comentariu


            • Dragi amaturisti capul sus, cu ierburi sau fara ierburi,fete interzise sau nu,... AMATUR-ul merge inainte si asta e foarte bine

              Comentariu


              • Lulu ai jucat anul acesta la turneul A+ de la Targoviște, prin bunavointa organizatorilor locali. Anul trecut la Focșani, la turneul final nu ai participat. Si sunt mai mult de 10 jucatori de la Open care poate sa te invinga cu usurinta, dar acesti jucatori nu participa asa des si nu au clasament.

                Trimis de pe al meu ASUS_Z00AD folosind Tapatalk
                Blade:Butterfly Innerforce ZLC
                FH: Donic Bluefire JP 01 max
                BH:Yasaka Rakza X max

                Comentariu


                • images hosting

                  Comentariu


                  • Bai nu stiu cum e cu F.R.T.M ,dar daca Amaturul dispare , eu ma las de tenis .
                    Care ar mai fii farmecul daca nu ne vedem cu totii la fiecare concurs ??
                    Amaturul nu cred ca va disparea cel putin in urmatorii 10 ani
                    FH - Tenergy 05
                    Blade - Bty Viscaria
                    Bh - Tenergy 64

                    Comentariu


                    • Ma consider prieten al lui Taru Alex si admir spiritul de fair-play al acestuia.Am jucat impreuna sute de meciuri oficiale sau de antrenament si deseori am fost placut surprins de deciziile lui privind pierderea unor puncte in conditii similare cu cele descrise in postarile anterioare.Totusi, pentru a nu mai pierde puncte decisive ?i recomand sa se tunda mai scurt.

                      Comentariu


                      • Primul pas spre "normalitate" a fost facut, din 2017 jucam cu fete omologate, din 2018 jucam..... in sali omologate. Daca vrem regulile ITTF/FRTM, cred, ca asta trebuie sa fie urmatorul pas "normal".....

                        Comentariu


                        • nu gasesc nimic legat de interzicerea fetelor ne-omologate. E din sursa sigura informatia?

                          Postat în original de Barta Istvan-Zsolt Vezi post
                          Primul pas spre "normalitate" a fost facut, din 2017 jucam cu fete omologate, din 2018 jucam..... in sali omologate. Daca vrem regulile ITTF/FRTM, cred, ca asta trebuie sa fie urmatorul pas "normal".....
                          JOOLA Zelebro
                          FH Joola Rhyzer Pro 45
                          BH Joola Rhyzer Pro 45

                          Comentariu


                          • Postat în original de Pinzar Alin Vezi post
                            nu gasesc nimic legat de interzicerea fetelor ne-omologate. E din sursa sigura informatia?
                            Informatia se pare ca provine din sursa sigura, insa nu este intocmai exacta. ☺
                            FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                            Tel : 0742 257 995

                            Comentariu


                            • Postat în original de Barta Istvan-Zsolt Vezi post
                              Primul pas spre "normalitate" a fost facut, din 2017 jucam cu fete omologate, din 2018 jucam..... in sali omologate. Daca vrem regulile ITTF/FRTM, cred, ca asta trebuie sa fie urmatorul pas "normal".....
                              Bine ar fi sa fie asa cum zici tu....dar nu o sa se intample asta pt ca "Unele Persoane"vor sa faca in Amatur numa ce vor ei si atunnci ce nu le convine schimba....daca vor sa fim "Profi"atunci sa avem tot ce trebuie pt asta....dar ii mai usor si mai convenabil pt unele pers sa scoata fetele interzise dar nu conteaza daca nu avem conditii de joc.
                              La turneul final a fost 50 lei taxa....de ce asa mult?ca sa ne "ofere ceva special?"

                              Comentariu


                              • Postat în original de Barta Istvan-Zsolt Vezi post
                                Primul pas spre "normalitate" a fost facut, din 2017 jucam cu fete omologate, din 2018 jucam..... in sali omologate. Daca vrem regulile ITTF/FRTM, cred, ca asta trebuie sa fie urmatorul pas "normal".....
                                Putem face o scindare...
                                AMATUR afiliat regulilor ITTF/FRTM... cei care vor sa joace TENIS DE MASA, conform regulilor si regulamentelor in vigoare

                                AMATUR fara nici o afiliatie, de genul "funny moments", in care se poate juca fara reguli (de ex se poate juca pana la 25 cu 5 serve ca acum 10 ani), sau cu materiale cat mai diverse si interesante (linoleum in loc de fețe, bucati de lemn sau metal in loc de palete, un ghem de ata in loc de minge etc...). Aici distractia ar fi maxima, dar cine vrea sa joace tenis de masă va prefera sa joace conform regulamentelor actuale (se poate avea in vedere inclusiv trecerea la migi de plastic in viitorul apropiat). Cum ar fi sa facem un turneu de fotbal in care sa jucam cu o minge de plastic in locul mingii obisnuite de piele?

                                Stima tuturor!
                                Ultima editare de CornelTT; 23.nov.2016, 15:24.
                                Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                                Comentariu


                                • Postat în original de Marian Florea Vezi post
                                  Probabil din acest motiv ești acasă și nu la turneu ......................
                                  Pentru că nu înțelegi ............. acest sport .....................
                                  Prietene sti cate turnee internationale.a castigat DARIUS ?

                                  Postat în original de Adrian Lazaroiu Vezi post
                                  Va multumesc tuturor ! Acum ca am terminat cu aceasta competitie , pot spune ca nu regret nimic din ce am facut , doar ca de atat sunt in stare . Cei 7 ani care s-au scurs mi-au adus mari bucurii, multi prieteni, multe locuri vazute si revazute. Asa cum am spus-o de cateva ori ... ,,eu nu strivesc...''. Peste ani , mi-ar placea sa va amintiti cu placere Targoviștea si sa o asociati cu Adrian Lazaroiu . . A , era sa uit... ramaneti valori certe ... toti!
                                  Postat în original de PETRICA BV Vezi post
                                  Buna seara,
                                  Acum ca sau mai linistit spiritele, tin sa felicit organizatorii pentru munca depusa ...pentru ca lor le datoram in mare masura faptul ca ne intalnim intr-un cadru organizat, sa-i felicit pe campionii de la toate categoriile..si nu numai..dar si pe toti participantii, pentru efort, jocuri, dar mai ales placerea de a ne revedea..
                                  In ce ma priveste, sunt oarecum surprins de realizare...si pe aceasta cale tin sa le multumesc prietenilor de la Brașov, Paul,Ovidiu,Gigi,Alin si in special lui Gelu (pentru ca ma suporta)...
                                  Sa ne revedem cu bine...

                                  Trimis de pe al meu HTC Desire 510 folosind Tapatalk

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de ghitza Vezi post
                                    Bine ar fi sa fie asa cum zici tu....dar nu o sa se intample asta pt ca "Unele Persoane"vor sa faca in Amatur numa ce vor ei si atunnci ce nu le convine schimba....daca vor sa fim "Profi"atunci sa avem tot ce trebuie pt asta....dar ii mai usor si mai convenabil pt unele pers sa scoata fetele interzise dar nu conteaza daca nu avem conditii de joc.
                                    La turneul final a fost 50 lei taxa....de ce asa mult?ca sa ne "ofere ceva special?"
                                    Sunt convins ca si cheltuielile au fost foarte mari, nu trebuie blamat organizatorul pentru ca a pus un anumit pret. L-am vazut pe Adi Lazaroiu terminat nervos pentru ca pranzul la amatori nu venea la timp, toata lumea il intreba cand vine masa. Pana la urma cand au venit pachetele a luat fiecare cat a vrut, nu s-a mai tinut cont de persoane. Adrian si-a facut treaba foarte bine si trebuie felicitat si apreciat, acum chiar regretat fiindca nu mai vrea sa organizeze turnee.

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de tokosp Vezi post
                                      Postat în original de Pinzar Alin
                                      nu gasesc nimic legat de interzicerea fetelor ne-omologate. E din sursa sigura informatia?
                                      Informatia se pare ca provine din sursa sigura, insa nu este intocmai exacta. ☺
                                      Chiar daca informatia nu este intocmai exacta (adica se interzic fetele neomologate de la 1 iulie 2017 si nu de la 1 ianuarie 2017). esenta totusi ramane. Ca sa respectam regulile FRTM, asta a ramas singura care mai trebuia rezolvata, adica avem sali omolgate, la standarde internationale, caldura si lumina la intensitate regulamentara, scorere la fiecare masa, arbitri cu papion...

                                      Prevad un viitor sumbru pentru AmaTur, pentru ca cei care anul acesta au propus scoaterea in afara legii a fetelor care nu sunt pe lista ITTF, peste un an, doi, vor propune interzicerea fetelor cu zimti si atunci vor scapa de oamenii mai in varsta, de cei supraponderali, de cei care au vazut un antrenor de tenis de masă doar la televizor, care utilizand diferite materiale, chiar si interzise in randul profesionistilor, au participat in numar mare la concursuri. Si vor propune acest lucru, pentru ca, daca in cativa ani, de cand vad, ca se tot plang pe forum, nu au reusit sa invete jocul impotriva unui Dr.Neubauer Superblock, nu vor putea invata jocul, nici contra unui Andro Chaos, de exemplu...
                                      Scuze pentru postul off topic, dar nu am gasit locul potrivit pentru a posta..

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Barta Istvan-Zsolt Vezi post
                                        Chiar daca informatia nu este intocmai exacta (adica se interzic fetele neomologate de la 1 iulie 2017 si nu de la 1 ianuarie 2017). esenta totusi ramane. Ca sa respectam regulile FRTM, asta a ramas singura care mai trebuia rezolvata, adica avem sali omolgate, la standarde internationale, caldura si lumina la intensitate regulamentara, scorere la fiecare masa, arbitri cu papion...

                                        Prevad un viitor sumbru pentru AmaTur, pentru ca cei care anul acesta au propus scoaterea in afara legii a fetelor care nu sunt pe lista ITTF, peste un an, doi, vor propune interzicerea fetelor cu zimti si atunci vor scapa de oamenii mai in varsta, de cei supraponderali, de cei care au vazut un antrenor de tenis de masă doar la televizor, care utilizand diferite materiale, chiar si interzise in randul profesionistilor, au participat in numar mare la concursuri. Si vor propune acest lucru, pentru ca, daca in cativa ani, de cand vad, ca se tot plang pe forum, nu au reusit sa invete jocul impotriva unui Dr.Neubauer Superblock, nu vor putea invata jocul, nici contra unui Andro Chaos, de exemplu...
                                        Scuze pentru postul off topic, dar nu am gasit locul potrivit pentru a posta..
                                        Stiu ierbari care nu sunt grasi, au antrenori, se misca bine la masa...ce facem cu ei ? Mi s-ar parea interesant ( mai ales pentru neinitiati si cei care doresc sa organizeze ) de publicat reteta unui turneu...un vis frumos ar fi la toate turneele ! Putem face asta transparent ? Adica, taxa e atat, s-a cheltuit atat pe...., a ramas atata profit ! Din acest profit , dupa pofta organizatorului, se pot face diverse : baga in buzunar, donatii, ajutoare in materiale pentru altii mai necajiti, sponsorizari, etc...n-ar fi frumos ??
                                        TRUST NO ONE !

                                        Comentariu


                                        • Jerba antispin antidumping antivirus antioxidants antibiotics antidecan s a inventat ptr cei cu handicap locomotor care nu fac fata unui joc agresiv de tipul unui turneu adevarat

                                          Sent from my HTC One using Tapatalk

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Victor Sencu Vezi post
                                            Jerba antispin antidumping antivirus antioxidants antibiotics antidecan s a inventat ptr cei cu handicap locomotor care nu fac fata unui joc agresiv de tipul unui turneu adevarat

                                            Sent from my HTC One using Tapatalk
                                            Am jucat cu unu n grupe(nu dau nume dar era primu pe lista), ....eu ma topsinguiam si el punea cratita, dar nu altceva
                                            Sincer va zic
                                            La a 3 a incercare am dat un topspin din efectul meu unde am plecat din podea pana n Luna cu paleta...degeaba...fileu
                                            Stau si ma ntreb
                                            Ma doare carca si acum,iar el saracu, cu burta, n avea nici o treaba cu transpiratia
                                            Unde e fair play ul?
                                            Lipsa de respect


                                            Sent from my HTC One using Tapatalk

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de danmihai Vezi post
                                              Putem face asta transparent ? Adica, taxa e atat, s-a cheltuit atat pe...., a ramas atata profit ! Din acest profit , dupa pofta organizatorului, se pot face diverse : baga in buzunar, donatii, ajutoare in materiale pentru altii mai necajiti, sponsorizari, etc...n-ar fi frumos ??
                                              Daca se dovedeste ca, organizatorul a dus de acasa 100-200-300 de lei sau mai mult Amaturul va achita diferenta??? Personal va garantez ca, organizatorii din Reghin sunt pe minus!!! ... si mai sunt si alti organizatori care sunt in situatia aceasta!!!

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Victor Sencu Vezi post
                                                Jerba antispin antidumping antivirus antioxidants antibiotics antidecan s a inventat ptr cei cu handicap locomotor care nu fac fata unui joc agresiv de tipul unui turneu adevarat

                                                Sent from my HTC One using Tapatalk
                                                Mie dor de tine MAN 😂 ești tare..ca ierbar (fost de ieri) sunt pentru interzicerea ierburilor frictionless! Deoarece amaturul a crescut atât de mult..nivelul este mult mai tare la toate categoriile.. sunt oameni care se antrenează din greu si vine unu care joacă odată pe săptăm?nă cu mușamaua si face ceva pe munca si antrenamentele respectivului..suntem în noua era a tenisului de masa unde poți găsi pe You tube sute de antrenamente

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Victor Sencu Vezi post
                                                  Jerba antispin antidumping antivirus antioxidants antibiotics antidecan s a inventat ptr cei cu handicap locomotor care nu fac fata unui joc agresiv de tipul unui turneu adevarat

                                                  Sent from my HTC One using Tapatalk
                                                  Esenta NU ati scris-o!!! Nici un jucator cu handicap locomotor NU joaca cu fete interzise!!!

                                                  Comentariu


                                                  • Nu am absolut nimic cu ierbari.anti-spinosi,anti-ciulini.vreau sa subliniez altceva : sunt copii de 10-14 ani,care vin de la cluburi cu ierburi.Au rezultate in AmaTur dar,false.Nu au nici-un viitor.Parintii,care platesc, traiesc cu ideea ca au in casa un viitor campion.Nu-i mintiti.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X