Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

LISTA NEAGRA cu utilizatori neseriosi

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Ovidiu scuze, tu esti de vina,,, de ce nu ai trimis lemnul inapoi imediat?.?..... daca ai ales sa vezi cum este lemnul , inseamna ca ai ales sa l cumperi,ai ales sa faci afacerea...!!!... asa ceva patesc si eu tot timpul,,,, scuze..... Adica el nu mai vrea sa mai cumpere lemnul, gaseste nu stiu ce scuza, dar asta dupa ce el a incercat lemnul si a vazut ca nu i place, si acum nu stie cum sa mi trimita lemnul inapoi.... Nu este corect, ai incercat lemnul este al tau acum , faci ce vrei cu el.... asa se face, si asa mi se pare corect. asa trebuie sa faci si tu..... imi pare rau, asa este corect.

    Cum era sa incerc lemnul si fetele de la tine, si daca nu imi placea cum merge sa gasesc nu stiu ce motiv sa ti trimit inapoi toata paleta...?.... (sti tu la ce ma refer)

    Este trist ca multi incerca acest lucru pe Forum, ma refer in general....

    Am facut afacerei cu amandoi si pot sa spun ca sunteti corecti,,,, .... o rezolvi tu cumva Ovidiu .... mergi mai departe
    Ultima editare de leo33; 13.iun.2016, 22:58.

    Comentariu


    • Mda...o să-i placa ZJ dar numai cu condiția să ?i mai trimit 100 lei sau să-l răscumpăr .... cu 450 lei. După cum ziceam ..... mda..
      SK7 / T64 / T64

      Comentariu


      • Asta mi-ai propus tu si nu e vorba ca nu imi place mie neaparat lemnul e vorba si de greutate de la 91 la 95 gr e ceva

        Trimis de pe al meu HTC Desire 510 folosind Tapatalk
        TBS /T05/T05 !

        Comentariu


        • Domnilor, haideti incercati sa ajungeti la un consens, ca va stie lumea pe amandoi, si mai mult decat atat, va faceti reclama proasta, suntem colegi toti si comercianti deasemenea. asa ca limpeziti apele si sa-i dam dam bataie
          Blade: VECHITURA CU 70 LEI
          FH: FATA DE ROATA DE MASINA
          BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

          Comentariu


          • Bogdan ,ma cunosti ..ai cumparat si tu un lemn de la mine (ti-am lasat si la pret) si cred ca totul a fost ok !

            Eu nu stau de cearta si de etc,si nu vreau sa-i fac reclama proasta ...doar ca el inaite de toate mi-a spus ca orice e in neregula ii spun si imi pune lemnu inapoi ...eu ieri am dat un antrenament cu lemnul si dupa l-am cantarit si sa vezi 95gr inloc de 90-91....e ok ? Frumos ar fi fost fara cearta fara nimic ,exact cum i-am zis ...imi pui lemnul si diferenta inapoi si iti pun lemnul tau inapoi ,totul e simplu ...el acum spune ca a trecut un wekeend (intr-advevar ,a trecut un wekeend dar eu am jucat abia luni cu lemnul ...)

            Sti ce ma deranjeaza de ce spui de la inceput " Ovi ,orice e in neregula facem sa fie bine ,in caz ca nu e ceva cum ti-am spus eu ma anunti " ...

            In fine ,daca el chiar o tine pe a lui si nu vrea sa fie un om asa cum trebuie ,o sa pun lemnul la vanzare asa cum a spus si dan (eu joc oricum cu alt lemn ),nu jucam nici cu sk7 dar de ce sa ne mintim ,are 90-91 de gr ....

            - - - Actualizat - - -

            Rog un moderator sa stearga mesajele .

            Am pus lemnul la vanzare si asta este ! Va multumesc
            TBS /T05/T05 !

            Comentariu


            • Ovidiu, nu ai inteles, de aceea ma repet: ti-am spus trimite-l in clipa aceea inapoi iar eu fac retur coletul pe care l-a trimis fara a-l mai deschide. Am mesajele pe telefon si raspunsul tau, ai spus ca ramane asa si ca totul este ok, peste cateva zile imi spui ca totusi te-ai razgandit, si imi spui direct ca-l trimiti inapoi. REPET, de asemenea: lemnul l-am cumparat de la JE de cateva luni si in descriere apare : 91 gr. !!!!!! NU TE MINT!!! Iar chestia cu " Ovi, orice e in neregula facem sa fie bine ... " ti-am acordat varianta asa cum am scris mai sus si am fost de acord sa-mi trimiti lemnul atunci inapoi si ai refuzat, a fost oferta mea de a " a face sa fie bine ". Este un termen limita pana la care trebuia sa astept daca iti place sau nu lemnul cum sare? Eu consider ca am fost de buna credinta, tu de asemenea, inseamna ca suntem doi oameni minunati. Sorry pt. circul ( gratuit dpdv al meu ) de pe comunitate. Si inca ceva, dupa ce m-ai facut de kaka pe comunitate ... mda ... poate sterge mesajele moderatorul, ca piatra a fost oricum aruncata. Peace!!!
              SK7 / T64 / T64

              Comentariu


              • Nu mai zic nimic. Am pus lemnul la vanzare si asta este. Un moderator poate sterge mesajele . O zi placuta tuturor

                Trimis de pe al meu HTC Desire 510 folosind Tapatalk
                TBS /T05/T05 !

                Comentariu


                • No comment nici eu. O zi placuta tuturor si din partea mea.
                  SK7 / T64 / T64

                  Comentariu


                  • Ovidiu, eu ca jucator de duminica care sunt nu cred ca in 2 ore de antrenament te poti obisnui cu un lemn si pentru 4-5 gr in + nu se merita atata forfota aici pe forum.
                    Pastreza lemnul, joaca cu el si garantat o sa ai multe mingi castigatoare.
                    Bafta sa ai!!
                    Blade Buterfly Apolonia Tiago
                    FH Tenergy 80
                    BH Tenergy 05 FX

                    Comentariu


                    • Iti spun eu ca si 1 gr conteaza. In fine subiectul e inchis,lemnul e la vanzare . Bafta si tie

                      Trimis de pe al meu HTC Desire 510 folosind Tapatalk
                      TBS /T05/T05 !

                      Comentariu


                      • Ovidiu, nu iau apararea nimanui, insa din experienta iti spun ca lemnele iau in greutate dupa ce lipesti fete pe ele si le cantaresti dupa ce dai fetele jos. Dupa cum bine stim, lemnele absorb apa, umiditate etc. Si eu am luat diverse lemne noi, aveau o anumita greutate dar dupa ce lipesti fete si dezlipesti, interesant e ca lemnele au greutate mai mare. In cutie sigilata sunt oarecum protejate impotriva umiditatii. Chiar ieri am cantarit, de curiozitate, un lemn care nou avea 91 de grame (am verificat si mailul in care cei de la magazin l-au cantarit si mi-au transmis greutatea si stiu ca l-am cantarit si eu cand mi-a ajuns) si acum are 95!



                        Postat în original de Ovidiubutterfly Vezi post
                        Iti spun eu ca si 1 gr conteaza. In fine subiectul e inchis,lemnul e la vanzare . Bafta si tie

                        Trimis de pe al meu HTC Desire 510 folosind Tapatalk

                        Comentariu


                        • Subiectul e inchis...

                          Trimis de pe al meu HTC Desire 510 folosind Tapatalk
                          TBS /T05/T05 !

                          Comentariu


                          • Postat în original de husarul Vezi post
                            Ovidiu, nu iau apararea nimanui, insa din experienta iti spun ca lemnele iau in greutate dupa ce lipesti fete pe ele si le cantaresti dupa ce dai fetele jos. Dupa cum bine stim, lemnele absorb apa, umiditate etc. Si eu am luat diverse lemne noi, aveau o anumita greutate dar dupa ce lipesti fete si dezlipesti, interesant e ca lemnele au greutate mai mare. In cutie sigilata sunt oarecum protejate impotriva umiditatii. Chiar ieri am cantarit, de curiozitate, un lemn care nou avea 91 de grame (am verificat si mailul in care cei de la magazin l-au cantarit si mi-au transmis greutatea si stiu ca l-am cantarit si eu cand mi-a ajuns) si acum are 95!
                            Maestre Ben, diferenta e intre cantare...nu cred ca dupa 5-6 lipiri, lemnul sufera asemenea modificari...ar insemna ca dupa cateva luni, ar sari de suta de grame...am cumparat de la toate firmele din tara si fiind oameni seriosi, au cantare bune..norocul meu a fost ca si cantarul meu sa " bata " aceeasi greutate...cantarind in schimb cu alte scule, au aparut diferente mari de pana la 5-6 grame...mare atentie atunci cand cumparati lemne second, vanzatorul poate fi de buna intentie si sa indice greutatea lemnului ( care poate sa nu fie insa si cea corecta )...de asta, se solicita poze cu lemnul asezat pe cantar pentru a se elimina eventualele discutii de dupa achizitie...spor !
                            TRUST NO ONE !

                            Comentariu


                            • Am vandut un M.Maze unui prieten cu 3 ani in urma si avea pe cantarul meu 85gr. Acum l-am recumparat de la el si are 88gr. DE CE??????????
                              *** T05/JWM/GD 612

                              Comentariu


                              • E un subiect interesant - ar trebui creat un post nou in sectiunea Echipament - poate ne lamureste cineva.
                                blade :TB ALC
                                fh : joola rhyzm-P, 2.0
                                bh : andro rasant grip, 2.0

                                Comentariu


                                • Postat în original de phill Vezi post
                                  Am vandut un M.Maze unui prieten cu 3 ani in urma si avea pe cantarul meu 85gr. Acum l-am recumparat de la el si are 88gr. DE CE??????????
                                  Un lemn bun în m?na unui jucător bun capătă greutate
                                  TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                  Comentariu


                                  • Nu doresc să intru în polemici cu nimeni însă doresc sa fac o precizare. Lemnul ZJK ALC a fost cumpărat de la mine de către user-ul nanebanane și avea greutatea de 91g. Eu l-am achiziționat din Franța și pe cântarul meu arăta 91 g, la fel cât mi-a spus și francezul. Lemnul fusese foarte puțin folosit, practic nu avea nici măcar urme de transpirație și tot la fel l-am vândut și eu. Este posibil ca sa aibe o mică toleranță și cântarul meu dar aceasta este de maxim 1g pentru că de-a lungul timpului am cumpărat multe lemne de afară și am făcut comparație cu greutățile declarate de către vânzători. Așa că, lemnul meu, cu corecțiile de rigoare, a avut 90-92g. De la această greutate pana la 95g nu pot să fac speculații însă știu și eu din experiența personală că un lemn ia cateva grame în plus de la transpirație și de la lipici atunci când este folosit mai intens, însă această variație nu a fost mai mult de 2-3g. Tocmai de aceea postez poze și cu lemnul pe cântar atunci când vând unul pentru a fi fără echivoc. Atât am avut de spus. Atașez poze cu lemnul pe cântar și seria acestuia. Cu stimă domnilor!

                                    Blade: Mizutani ZLC
                                    FH Nittaku Fastarc G1
                                    BH Xiom Sigma II Euro

                                    Comentariu


                                    • Multumesc Johnny, aceste poze fac cat o mie de cuvinte ...... Chiar daca eu sunt mai nou pe comunitate, imi confirmi faptul ca aceasta este alcatuita din oameni CORECTI si cu BUN SIMT, asa cum fara falsa modestie ma consider si eu. Acum, ca mi s-a luat o piatra de pe inima, abia astept sa se faca ora 18 sa ma duc la sala sau joc vreo 10 meciuri.... O zi placuta tuturor.
                                      Ultima editare de nanebanane; 15.iun.2016, 14:58.
                                      SK7 / T64 / T64

                                      Comentariu


                                      • Johnny lemnul avea la tine 91 ....dar eu nu l-am cumparat de la tine ci de la nanabanane si lemnul acum are 95 gr . In fine putin mai conteaza,lemnul este la vanzare .(lemnul este ok ,control foarte bun ,viteza e ok ,si in combinatie cu tenergy merge destul de bine ,dar eu personal joc cu alt lemn si nu l-as lasa pt asta ,plus de asta ma asteptam la 90gr cum mi-a spus el ) Dar per ansamblu lemnul e ok . Subiectul e inchis ,lemnul este la vanzare ,si sper ca urmatorul cumparator sa se bucure de el ! O seara placuta tuturor
                                        TBS /T05/T05 !

                                        Comentariu


                                        • va cer parerea unde se incadreaza domnul gabi_74 care ,,ma executa " cu o multime de ,,nu imi place" in postul meu ,,vand:Butterfly M.Maze" fara sa inteleg de ce si fara sa imi raspunda la intrebare ce am pus pe MP ???

                                          .....mai tarziu:

                                          A raspuns pe Fight Club domnul gabi_74. (Nu mai sunt interesat de alte pareri pt.ca o cunosc pe a dânsului si este suficientă ) .INCHID SUBIECTUL!
                                          Ultima editare de phill; 06.iul.2016, 17:55.
                                          *** T05/JWM/GD 612

                                          Comentariu


                                          • Buna ziua dragi colegi! A facut cineva tranzactii sau schimburi cu userul " GRIZLY"?
                                            Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                                            FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                                            BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                                            Comentariu


                                            • Buna ziua dragi colegi! A facut cineva tranzactii sau schimburi cu userul " GRIZLY1973"?
                                              Am luat prima teapa in 7 ani de cand am cont pe acest forum, am trimis un tenergy si nu am mai vazut banii, ATENTIE LA ACEST USER!!!
                                              Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                                              FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                                              BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                                              Comentariu


                                              • Bogdane, n-ai văzut cum îl cheamă ... ăsta se vrea urs mai tare decât tine. Pe de alta parte ... nasol ... ��
                                                TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                                Comentariu


                                                • Un pic de research...Milos Gianni din Alexandria, 42-43 primaveri, etc...ia legatura cu cei din zona, sa-i bata nitel obrazul cu vreo doua palete...pana-i crapa de rusine ! Bafta !
                                                  TRUST NO ONE !

                                                  Comentariu


                                                  • Nasol colega, poate pe viitor, avand in vedere ca esti un membru serios, ar trebui sa soliciti tu banii in avans!!!

                                                    Cat despre faptas sunt curios daca are o explicatie logica pentru aceasta situatie sau este chiar nesimntit.
                                                    FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X