Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Parere setup

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Parere setup

    Lemn: Tsp Balsa 8,5
    Fh: yasaka rakza 7
    Bh Donic acuda s1
    Pareri despre setup?
    Lemn: Donic PersoonPowerPlay Senso V2
    Fh: Yasaka Rakza 7
    Bh: Donic Acuda S1

  • #2
    Este o paleta rapida ..pt cei care au ''mana'' este buna,pt incepatori nu..ai sa dai cu ea numai in ''neoane''

    Comentariu


    • #3
      Eu ma înțeleg foarte foarte bine cu paleta si chiar nu dau in ,,neoane"
      Lemn: Donic PersoonPowerPlay Senso V2
      Fh: Yasaka Rakza 7
      Bh: Donic Acuda S1

      Comentariu


      • #4
        baiete pai atunci de ce ne mai intrebi daca tot sti raspunsul?... ,,, dl. Vio are dreptate tot ce contine paleta ta este o racheta>>,,,

        Comentariu


        • #5
          Are 15 ani,ganditi-va ca joaca cu colegii de clasa si cu jucatori mai slabi ca el cel mai probabil ei jucand cu palete din comert la 10-20 ron paleta,iar el daca da smashuri,si pune mingi usoare pe masa normal ca i se pare buna.
          Sa se filmeze jucand si sa puna filmuletul aici,si sigur ii va fi mult mai bine,putand fi ajutat sa isi imbunatateasca postura la masa,loviturile,de catre jucatorii mai experimentati
          Poate dupa aceasta va incepe incet-incet sa isi dezvolte forhandul,si sa dea macar un pui de topspin,si o sa se convinga singur ce racheta detine
          Lemn:Butterfly Liu Shiwen
          FH: Tenergy 05
          BH: Dignics 05

          Comentariu


          • #6
            George eu joc tenis cu oameni mult mai in vârsta ca mn,care au palete de sute de lei. Miscarile nu trebuie sa le ?nvaț pt ca le știu deja,iar topspin-uri dau cu acea paleta.
            Eu doar am întrebat daca este buna combinatia de lemn si fete,atat!
            Lemn: Donic PersoonPowerPlay Senso V2
            Fh: Yasaka Rakza 7
            Bh: Donic Acuda S1

            Comentariu


            • #7
              Daca simteai tu ca este buna,nu mai veneai sa ne intrebi,deci sigur ai nelamuriri,iar orgoliul nu te lasa sa le dai frau liberi.
              Lemn:Butterfly Liu Shiwen
              FH: Tenergy 05
              BH: Dignics 05

              Comentariu


              • #8
                lacunele unim jucator se vand in momentul in care joaca cu persoane care sunt pe o alta scara valorica sau de valori cel putin egale,atunci o sa vezi daca setupul tau e lent,controlabil sau prea rapid! eu personal consider ca acest forum a fost creat pentru a ne ajuta sa ne perfectionam jocul!nu stiu cat te ajuta faptul ca tu zici ca ai un setup bun dar ceri parerea altora,este un forum amatur,majoritatea dintre noi avem multe de invatat,atat timp cat ascultam parerile persoanelor care vor sa ajute cu un sfat!!
                tb alc t05/t05 fx

                Comentariu


                • #9
                  Fetele sunt foarte bune, dar cred ca alte lemne s-ar putea potrivii mai bine cu cele.
                  Lemn: Butterfly Grubba Carbon All+ Anatomic
                  FH: Butterfly Tenergy 64 2.1mm
                  BH: Butterfly Tenergy 05 2.1mm

                  Comentariu


                  • #10
                    Un alt lemn mai controlabil sunt sigur ca ti-ar placea foarte multonic Burn All+ sau Yasaka sweeden Classic,sau Yasaka 2040,Yasaka extra 3d,care iti for conferi o mult mai mare siguranta in joc,precum si un excelent simt al mingii,pe care in momentul de fata nu cred ca il ai mai deloc.
                    Si eu aveam paleta din Donic Liga si Primorac Classic off-,bateam mai pe toata lumea la mine in zona,si credeam ca am cea mai buna paleta,dar cand am ajuns sa joc cu adevarati jucatori,mi-am dat seama ce inseamna spinul,sau blocul,sau topspinul,si de atunci am mai schimbat 2 palete pana sa ajung la una care sa imi placa cu adevarat.
                    Deci inscrie-te la un turneu Amatur,sau si mai bine,la Olimpiada Sportului Scolar,castiga competitia pe scoala,si sa ne spui ce ai facut pe judet,unde vin si jucatori de club(care nu ar avea ce cauta intr-o astfel de competitie destinata pur copiilor ,dar asta e alta poveste) si spune-ne ce parere ai pe urma
                    Bafta
                    Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                    FH: Tenergy 05
                    BH: Dignics 05

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de haotique Vezi post
                      George eu joc tenis cu oameni mult mai in vârsta ca mn,care au palete de sute de lei. Miscarile nu trebuie sa le ?nvaț pt ca le știu deja,iar topspin-uri dau cu acea paleta.
                      Eu doar am întrebat daca este buna combinatia de lemn si fete,atat!
                      -in general, lemne cu miez din balsa, nu prea va ajuta la topspin, deci setapul.... e OK?
                      lemn:HML -carbon, hinoki
                      fetze; Victas V>01 Limber
                      si echipament Xiom

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de haotique Vezi post
                        George eu joc tenis cu oameni mult mai in vârsta ca mn,care au palete de sute de lei. Miscarile nu trebuie sa le ?nvaț pt ca le știu deja,iar topspin-uri dau cu acea paleta.
                        Eu doar am întrebat daca este buna combinatia de lemn si fete,atat!
                        E tare! S-a nascut Super Timo Boll de Călărași! Sau nu??? Cred ca nici macar "originalul" nu cunostea la 15 ani toate miscarile!!! Cum de nu intelegeti ca pentru a atinge culmea perfectiunii, are nevoie doar de confirmarea ca setupul lui... e cel mai tare din parcare !
                        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                        Comentariu


                        • #13
                          Eu l-am vazut pe copil cum joaca...Intelegeti si voi ca e ...un copil...la varsta lui, are impresia ca stie miscarile din tenis, desi nu a facut sportul asta cu antrenor profesionist...in Călărași nu exista o astfel de "specie" rara...
                          Faptul ca are parteneri de masa jucatori mai in varsta cu palete de sute de lei, asta nu e un criteriu in evaluarea nivelului de joc...Sper sa-si fi dat seama de nivelul de joc la concursul de la Călărași, cand a avut ce vedea...

                          Pt haotique:
                          Lemnul TSP balsa (Fitter) 8.5 este unul dintre cele mai rapide lemne cu care am jucat, foarte bun la drepte, dar fara control la topspin...fetele te ajuta, agata bine, dar greu dai 3-4 topspinuri la rand pe masa....te penalizeaza imediat pozitionarea gresita la minge.
                          Daca vrei sa pestrezi lemnul, pune-i fete mai "cuminti"...un astfel de lemn are dl. Topologeanu, a pus pe el tot felul de fete "la moda", dar, dupa spusele dumnealui, cel mai bine s-au potrivit pe el niste butterfly Sriver Fx mai vechi, evident, nelipite cu speed glue.
                          Una dintre regulile de baza din tenisul de masa este ca mingea se reintoarce in terenul tau....cu cat tragi mai tare, cu atat se va intoarce mingea mai repede inapoi si te va prinde nepregatit pt urmatoarea lovitura.....daca nu esti in stare sa pui o minge pe masa in plus decat pune adversarul, atunci ai nevoie de control si nu de viteza....si trebuie sa cauti un setup mai de control, chiar daca la inceput vei avea impresia ca scade viteza, dar vei trage mult mai multe topspinuri PE MASA.
                          Bafta, si succes la masa de joc.
                          Ultima editare de gabikr; 06.nov.2012, 10:01.
                          Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                          Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                          Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                          Comentariu


                          • #14
                            Ti-as sugera sa incerci o paleta formata din lemn Timo Boll Spirit si fete Yasaka Rakza 7 Soft!!! Atunci vei simti diferenta adevarata!!! Cred ca ti-ar trebui o paleta cu care sa ai mult mai mult control in joc, iar apoi poti trece cu brio la ce ai ales tu!!!
                            Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                            FH - Xiom Sigma II Pro
                            BH- Xiom Sigma II Pro

                            Comentariu

                            Procesare...
                            X