Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

729 Dinasty Hinoki( fara carbon)

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • 729 Dinasty Hinoki( fara carbon)

    Pt cei care l-au incercat: Cum e acest lemn si cam cu ce seamana respectiv cat de bine merge cu fete chinezesti si europene?
    Lemne: DHS Hurricane Long W997
    FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
    BH: DHS GoldArc 8

  • #2
    Este un lemn foarte bun, raportat la pretul pe care-l are. Are un fel de balsa foarte tare la mijloc, ceea ce face sa fie foarte bun la capace dar si foarte stabil. Este mai bun cu fete europene, cele chinezesti, nu se "asaza" foarte bine pe lemnele hinoki si e si pacat sa "inabusi" un lemn moale, cu fete tari. Daca nimeriti unul bun, face mai mult decat banii pe care-i dati pe el.
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

    Comentariu


    • #3
      Am dat odata cu unul....stratul din centru este chiar balsa...asa, ca o paranteza, sunt doua tipuri de balsa....unul moale si foarte usor, iar altul, ceva mai dens si mai tare....
      Lemnul mi s-a parut a avea un soi de vibratii cam ca Yasaka Sweden Clasic (poate gresesc, nu vreau sa supar pe nimeni care apara Yasaka), dar si un pic mai rapid....nu am dat prea mult cu el, pentru ca proprietarul l-a vandut repede, intrucat dorea altceva....varianta cu carbon....
      Mie, la vremea aceea, nu mi-a placut....eu avand, la vremea respectiva, jocul axat mai mult pe capace, iar lemnul vibra prea tare....fata de TSP balsa fitter 6.5....cu care jucam atunci....desi balsa e indicat la jocul de aproape si capace, dar poate un balsa mai gros, ce nu vibreaza....sau varianta cu carbon....
      Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
      Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
      Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

      Comentariu


      • #4
        gabi, nu inteleg nimic din commentul tau!

        Comentariu


        • #5
          citeste de mai multe ori....
          Pe scurt, ca sa-ti traduc, nu mi-a placut, pentru ca vibra prea tare...restul, sunt "paranteze"....
          Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
          Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
          Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

          Comentariu


          • #6
            Am unul la vanzare, care nu vibreaza deloc, are o priza excelenta si este mai stabil decat unele lemne compozit.
            http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...ionate-si-fete
            Lemn- Bty Viscaria
            FH - TENERGY 05
            BH - TENERGY 80

            Comentariu

            Procesare...
            X