Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ce lemn este acesta?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 9 (0 members and 9 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Ce lemn este acesta?


    Ma tot straduiesc sa imi dau seama ce lemn este acesta...
    Banuiesc ca este un lemn din gama IF, dar nu este IF ZLC, si nici ZL CARBON editie limitata ca al d-lui Durdun.... deoarece nu se potriveste repartitia culorilor: IF ZLC are galben in interior si negru in exterior. La fel si ZL Carbonul editie limitata, numai ca acolo difera un pic forma...
    Avem nevoie de ajutor, parerea expertilor?
    Ultima editare de Claudiu84; 27.nov.2012, 11:36.

  • #2
    Innerforce ZLF cred ca e... asa pare cel putin
    Lemn: Butterfly Petr Korbel
    BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

    Comentariu


    • #3
      IF ZLF e cu albastru...nu cu negru...
      - - - Actualizat - - -
      Lemnul apartine lui Zhu YuLing...in meciul de duminica, cu Feng Tianwei...
      Lemnul Zhang YiNing, este acesta:

      ...si se aseamana foarte bine cu un IF ZLC
      ... galbenul de pe maner urca pana dincolo de "semicerc"...
      In poza postata de Claudiu, culoarea neagra de pe mijlocul manerului nu urca asa de sus, ci se opreste inainte de "semicerc"...
      La lemnul Zhang YiNing culoarea pastilei este neagra, la IF ZLC sau ZL Carbon editie limitata, parca sa zic eu ca fondul pastilei este argintiu...
      Ultima editare de gabikr; 27.nov.2012, 11:35.
      Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
      Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
      Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

      Comentariu


      • #4
        Poate aici se vede mai bine:

        As zice: IF ZLF (culoarea distorsionata) sau custom.
        Sau aici:
        Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Img4460968_n.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	67,1 KB 
ID:	766568
        Blog de tenis de masă

        Comentariu


        • #5
          sa nu fie cumva vreo paleta custom ...
          Boys, be ambitious !

          Comentariu


          • #6
            Se mai vede bine si la minutul 33.58...pe final de meci...cred ca la serva ultimei mingi jucate...Cristi, te rog posteaza tu print screen-ul...
            Scuze, acum am vazut ca a postat imaginea Claudiu in primul post...
            Deci...intrebarea ramane fara raspuns....
            Ultima editare de gabikr; 27.nov.2012, 12:11.
            Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
            Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
            Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

            Comentariu


            • #7
              L-a postat deja Claudiu in primul post.
              Innerfoce ZLF colorat cu negru in loc de albastru (inseamna ca are si carbon - dupa codurile de culoare ale gamei) - as zice: custom.
              Blog de tenis de masă

              Comentariu


              • #8
                ziceti ce vreti dar e innerforce ZLF
                Lemn: Butterfly Petr Korbel
                BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

                Comentariu


                • #9
                  Din intamplare...sau nu....sunt in posesia celor doua lemne in discutie ce se prezinta ca principali candidati pentru aflarea raspunsului intrebarii din topic...IF ZLC si ZLF...
                  Pot spune, cu siguranta, ca, asa cum iarna nu-i ca vara, nici albastrul nu este negru... nici despre distorsiune de culoare, cel putin nu atat de mare, pentru ca in respectivele fotografii exista destul albastru nedistorsionat...
                  Hai sa dam un raspuns de compromis....un lemn custom, sa-i zicem....ZCF....
                  Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                  Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                  Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                  Comentariu


                  • #10
                    si lemnul lui Timo Boll, ALC-ul pare de foarte multe ori ZLC din cauza neclaritatii camerelor, posibil sa fie aceeasi chestie si in aceasta situatie, oricum seamana ingrozitor de mult cu ZLF, nu are nici o treaba cu Zhang YiNing uita-te atent ca nu seamana deloc
                    Lemn: Butterfly Petr Korbel
                    BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

                    Comentariu


                    • #11
                      Este un Innerforce ZLF mai murdarel
                      Nittaku Violin​Fastarc G-1 / Fastarc S-1

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de Radu668 Vezi post
                        si lemnul lui Timo Boll, ALC-ul pare de foarte multe ori ZLC din cauza neclaritatii camerelor, posibil sa fie aceeasi chestie si in aceasta situatie, oricum seamana ingrozitor de mult cu ZLF, nu are nici o treaba cu Zhang YiNing uita-te atent ca nu seamana deloc
                        Am postat pozele cu lemnul lui Zhang YiNing urmare a unor discutii pe privat, considerand ca e cel mai apropiat ca forma si culoare cu IF ZLC si ca cel al lui Durdun, serie limitata.
                        Stiu ca nu acesta este lemnul din discutie...
                        O sa incarc cateva poze cu Bfy Photino, care sigur are manerul galben cu albastru, si unde se vede, prin comparatie, ca se poate face confuzie de culori intre albastru si negru, asa cum poate fi si in cazul nostru...

                        ...desi negrul ala din imaginile din discutie este al dracului de negru, negru taciune, fara dubii....
                        Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                        Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                        Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                        Comentariu


                        • #13
                          Nu este Photino deoarece are "dopul" din capatul manerului de culoare galbena.Este 100% Innerforce ZLF mai uzat,murdar de la joc.
                          Ultima editare de Teodorus; 27.nov.2012, 22:11.

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de Teodorus Vezi post
                            Nu este Photino deoarece are "dopul" din capatul manerului de culoare galbena.Este 100% ZLF mai uzat,murdar de la joc.
                            Nici nu am spus ca este Photino...am postat pozele, dupa cum am spus, ca sa faceti comparatie intre mai multe fotografii ale aceluiasi lemn si unde albastrul, in unele dintre ele, poate parea surprinzator de negru...
                            ...si, ca sa completez....am si un Photino in "colectie"....
                            Pana la urma...m-am decis...IF ZLF.
                            Ultima editare de gabikr; 27.nov.2012, 22:14.
                            Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                            Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                            Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                            Comentariu


                            • #15
                              Off Topic...O chestie ce mi-a venit acum in minte si trebuie sa o spun chiar daca deviez niscvai de la subiect: este adevarat ca Timo Boll joaca cu ceva lemn de la stiga doar cu praselele de ALC ? ori am citit pe un forum strain, ori mi-a spus cineva...nu mai retin...daca stie cineva rog sa confirme...este chiar o chestiune interesanta pentru mine...Numai Bine!
                              BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                              "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                              Comentariu


                              • #16
                                De la Stiga sigur nu.Eu am auzit ca placa este de Spirit sau de Viscaria,oricum f greu de spus...

                                Comentariu


                                • #17
                                  -pot sa spun, cu scuzele de rigoare ca intervin, am construit si eu niste lemne (s-a dus in strainetate, nu vreu sa spun unde si la cine), deci se joace la un nivel f. mare, la lemnul respectiv a fost schimbat praselele, si comandate altele, tot fara manere.....pana la urma, urmei "sponzorizarea" e mare domn...
                                  lemn:HML -carbon, hinoki
                                  fetze; Victas V>01 Limber
                                  si echipament Xiom

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Dupa cum am mai spus si in alta interventie, pe un alt subiect...cred ca fiecare jucator joaca cu ce-i place...cu manere de care "trebuie", adica de care spune sponsorul...
                                    Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                                    Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                                    Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Anul acesta la europene s-a uitat atent la lemnul lui Timo Boll un prieten si a zis ca e ALC-ul sau cel putin cu fetele lipite nu iti dadeai seama de diferente
                                      Lemn: Butterfly Petr Korbel
                                      BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        ALC, spirit si viscaria seamana intre ele...sunt diferente doar la grosime... iar daca mai sunt si fetele lipite, nu cred ca se poate face diferenta intre ele doar din textura cantului!

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Noi, astia amatorii, tot cautam pretexte pentru faptul ca nivelul nostru este mult sub al celor de top...ca ei dau cu materiale diferite, nu ce e in comert pentru tot omul, serii limitate, si alte cele....ba de lemne, ba de fețe...dar uitam cel mai important lucru....talentul ...cu carul....si munca...multa....
                                          ..simplu, nu?
                                          ....si uite asa ajungem sa cumparam un PG7 cu maner de PG3 (care costa 100 si ceva de lei) cu pretul de 500 de euro, apoi il punem in vitrina, de frica sa nu dam cu el de coltul mesei...hehe
                                          - - - Actualizat - - -
                                          Idee de afacere: se cumpara un DHS PG7 si un PG3, se pun plaselele de la PG3 pe lama de PG7, apoi se vinde ca nou la second hand cu 350 de euro, in loc de 500, cat este pe ttnpp.cc ....lemnul lui Ma long... sa vedeti atunci ce lemn extraordinar devine dintr-o data....
                                          Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                                          Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                                          Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Timo Boll blade, problem solved!
                                            - - - Actualizat - - -
                                            Multumiri d-lui Teodorus pentru fotografia mai mult decat edificatoare!

                                            Comentariu

                                            Procesare...
                                            X