Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemne facute la comanda

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Lemne facute la comanda

    A auzit/folosit cineva de lemne facute la comanda de Levi sau asa ceva ?
    Blade : Spinlord Ultracarbon Def
    FH : Spinlord Degu 2.1 mm
    BH : Spinlord Sternenfall OX

  • #2
    Aici veti gasi informatiile de care intrebati http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...e-Made-by-Levi

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de gabriel1962 Vezi post
      A auzit/folosit cineva de lemne facute la comanda de Levi sau asa ceva ?
      buna ziua,
      Alex care vine pe la sala si se antreneaza cu bogdan are un lemn levi, nu stiu de care are, dar are control foarte bun.
      Cred ca poti sa l incerci pe al lui
      Blade: Bty M. Maze
      FH: T. Genius 2.0
      BH: T. Genius 2.0

      Comentariu


      • #4
        Multumesc emi
        - - - Actualizat - - -
        Multumesc
        Blade : Spinlord Ultracarbon Def
        FH : Spinlord Degu 2.1 mm
        BH : Spinlord Sternenfall OX

        Comentariu


        • #5
          sper sa arunce pe aici un ochi tudor precup...cred ca e cel mai avizat in esente si te poate ajuta f.mult mai ales ca folositi amandoi soft pe fh si iarba pe rever...dupa ce tudor iti spune combinatia dai comanda d.levi...nu poti lua orice lemn levi...
          tibhar def plus jumulita
          gambler reflectoid 1,0
          dawei 388 D-1 ox

          Comentariu


          • #6
            Salutare,
            Cele mai bune combinatii de esente pentru lemne combi testate de mine pana acum sunt:
            pt FH - llimba (exterior) + nuc (cu miez de plop)
            pt BH - pin (exterior) + mahon (cu miez de balsa)
            Conteaza foarte mult miezul, iar concluzia mea dupa foarte multe experimente este ca balsa reduce putin posibilitatile de exprimare in joc. Daca ai un stil reactiv, bazat in principal pe blocuri pe ambele parti, chop pe BH si atacuri drepte, te avantajeaza miezul de balsa. Pentru un joc foarte variat pe ambele parti recomand ayous sau tei pt miez. Balsa nu iarta la topspin, deci trebuie sa ai miscari foarte corecte ca sa-ti iasa daca-l folosesti.
            Mai am de testat doar lemne cu salcie si tei. Configuratia care simt ca va fi ideala pt ambele parti (in cazul meu) este :
            limba - nuc sau mahon - ayous sau tei - mahon sau salcie - salcie
            FH ---------------------------------------------------------BH
            Cu 2 straturi de salcie ar putea deveni excesiv de lent lemnul pe BH
            Mahonul e ceva mai lent decat nucul si amortizeaza o idee mai bine (bun pt blocuri)
            Teiul e si el o idee mai lent decat ayous si amortizeaza excelent, conform celor citite si spuselor d-lui Levi.
            Momentan nu are salcie dl Levi si nici nu a gasit inca o sursa. Daca nu vrei s-astepti pana face rost, poti incerca
            limba - nuc sau mahon - ayous sau tei (miez) - mahon - tei
            FH ---------------------------------------------------BH
            Daca ataci extrem de rar cu iarba si vrei efect deranjant semnificativ la chopuri/blocuri, poti face rocada mahon-tei ca sa fie mahonul la suprafata. Ierburile cu peri tari (ex: TSP Curl P-H, Palio CK si multe alte chinezarii) se-mpaca binisor cu lemn moale la suprafata (tei, salcie), iar cele cu peri moi sau medii (ex: TSP Curl P1r, Giant Dragon Dragon's Talon) recomand sa le pui pe o esenta ceva mai dura (ex: mahon sau chiar stejar) daca vrei deranj mare pt adversar.
            Discuta direct cu dl Levi si-ti va spune el ce variante poate oferi, in functie de stilul tau de joc.
            Sper sa tragi foloase de pe urma experimentelor mele.
            DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
            Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

            Comentariu

            Procesare...
            X