Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Intretinere fete chinezesti...

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Intretinere fete chinezesti...

    Va salut,

    Cum se intretin fetele chinezesti ca sa-si pastreze mediul acela tacky(lipicios) si dupa mai mult timp ? eu le cam spal cu apa si sapun...am mai dat si cu solutii de curatat, gen TSP,Butterfly,etc...tot dispare...este vreo metoda care sa ramana in aceasta stare pentru mai multa vreme ? Citisem pe un forum strain aceasta chestiune cu ceva timp in urma, dar nu mai gasesc acel post...Atunci ma interesa sa nu fie asa de lipicioasa fata...acum insa ma intereseaza exact contrariul...Va rog...orice sugestie este bine venita!...Va multumesc!
    BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

    "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

  • #2
    dupa ce joci cu ele, sterge-le si apoi pune o foaie de plastic peste. Nu trebuie sa fie lipicioasa sau speciala pentru tenis, merge si o tipla pentru foi de la librarie.
    TBS - FH H3 prov, BH Pryde 40

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de Ashes Vezi post
      dupa ce joci cu ele, sterge-le si apoi pune o foaie de plastic peste. Nu trebuie sa fie lipicioasa sau speciala pentru tenis, merge si o tipla pentru foi de la librarie.
      Chiar e indicat sa nu fie lipicioasa folia si cel mai bine sterge-le doar cu apa cu un burete fin. Cu metoda asta pare sa nu se duca niciodata lipiciul acela.
      mirel.burla mirel.burla likes this.
      www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
      http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

      Comentariu


      • #4
        Re: Intretinere fete chinezesti...

        Eu folosesc geospin tacky, dupa ce joc o spal doar apa si pe urma ii pun folie, decupata dintr-un a4 de indosariere, iar dupa un an si-a pierdut f putin din proprietati.
        Ideea consta in aderarea la folie a cauciucului si lipsa aerului care degradeaza cauciucul natural.
        GeoSpin Tacky (2.2mm, 42deg) / LKT Instinct+/ 729 OEM (2.1mm, medium)

        Comentariu


        • #5
          Apa curata si un burete fin,folia e obligatorie si raman lipicioase.

          Comentariu


          • #6
            Am inteles...va multumesc mult...eu cred ca faceam contrariul...spalam cu apa si sapun...apoi puneam folie lipicioasa...o sa incerc si variantele dv-stra...Stima si Numai Bine!
            BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

            "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

            Comentariu


            • #7
              Re: Intretinere fete chinezesti...

              Postat în original de drukeru Vezi post
              Am inteles...va multumesc mult...eu cred ca faceam contrariul...spalam cu apa si sapun...apoi puneam folie lipicioasa...o sa incerc si variantele dv-stra...Stima si Numai Bine!
              O sa se regenereze dar ff greu, la nivel de luni
              GeoSpin Tacky (2.2mm, 42deg) / LKT Instinct+/ 729 OEM (2.1mm, medium)

              Comentariu

              Procesare...
              X