Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Parere setup

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Parere setup

    Buna ziua! va cer o parere legata daca se poate strict de acest setup, parere bazata pe informatile pe care vi le dau despre stilul meu de joc.Lemn stiga Tube Light, FH un bty Tenergy 05 iar pe Bh un Globe 999.Stilul meu de joc este unul relativ simplu, se bazeaza destul de mult pe atac , topspinuri consecutive pe FH , atac bine si cu Bh insa prefer sa fac un joc de tatonare pentru a imi pregati atacul pe Fh.Va rog sa va referiti strict la setup, dar ca sa nu existe dubii va garantez ca sant instare sa controlez tenergy-ul , cat despre Globe nu cred ca este chiar atat de imposibil de controlat.
    Multumesc anticipat!Pantea Codrin

  • #2
    Ca sa fiu scurt, si sa nu deviez de la subiect, pentru ca am vazut din alte posturi ca vrei raspunsurile la obiect, desi nu cred ca te ajuta cu ceva: paleta este foarte buna, pentru cei care stiu sa dea cu ea, si foarte proasta pentru cei care nu o stapanesc, sau nu li se potriveste ca stil.
    Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
    Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
    Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

    Comentariu


    • #3
      Multumesc frumos de raspuns, prefer aceste raspunsuri pentru ca este de la sine inteles ca daca nu poti sa o stapanesti sau nu joci la nivelul respectiv nu vei putea sa o controlezi, ma intereseaza doar daca pentru ce vreau eu(in informatile care le-am dat) este potrivitaCat despre stil eu zis ca imi vine manusa, acum probabil ca la inceput voi avea cateva probleme la control, inclin sa cred ca voi avea mai multe probleme cu Globe-ul, pe Fh din punctul meu de vedere atac destul de bine si topspinurile si blocajele le-am exersat in timp( ca sa nu spuna nimeni ca probabil am impresia doar ca joc bine, ca am jucat probabil(judecand dupa varsta) doar in fata blocului, va spun ca am fost membru in cadrul unui club din Bihor timp de cativa ani si am avut timp sa invat sa execut cat de cat corect loviturile)Sper sa fie bine, voi posta aici prima impresie despre paleta.
      Ultima editare de codrinpantea; 02.dec.2012, 20:40.

      Comentariu


      • #4
        Am jucat cateva luni cu Globe 999 National si nu-s incantat de ea. Parerea-mi e impartasita de un amic ce-l foloseste pe BH. Concluzia noastra e ca are puncte moarte, din care mingea refuza sa plece si merge slab la blocuri. De asemenea, al meu e si excesiv de lent. Poate ca e rebut, desi nu ma pot pronunta inca pt ca nu l-am folosit 20 de ore; stiu ca multe fețe chinezesti au nevoie de un rodaj prelungit pt a-si da drumul. Cea de la amicul meu, luata de la mine gata rodata, are suficient zvac.
        Ca sa scoti maximul din t05 ai putea avea nevoie de un lemn cu strat ceva mai dur la suprafata decat al tau (ex. koto). Viteza si controlul lemnului tau sunt super-ok.
        Multi recomanda pe forumuri un lemn rigid sau macar un strat dur si rigid la suprafata intrucat t05 are dwell time foarte mare si daca-i mai adauga si lemnul poti avea probleme. Eu am mers pe varianta a 2-a cand am comandat de la dl. Levi un lemn din tei (miez) limba si koto pt. un prieten innebunit dupa t05 pentru a nu pierde lemnul din simt. Merge exceptional combinatia.
        DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
        Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

        Comentariu

        Procesare...
        X