Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Stiga Ebenholz NCT V

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Stiga Ebenholz NCT V

    Ce fete credeti ca merg cu acest lemn: Stiga Ebenholz NCT V-OFF;
    setap-ul pe care il am acum mi se pare un pic cam rapid pentru ce joc eu: rakza 7 2.0-BH cu baracuda big slam-max-FH.
    as vrea sa mai incerc si alte fete mai moi sau poate din gama celor chinezesti........
    astept pareri de la cei care au jucat cu acest lemn
    Va multumesc anticipat
    "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
    Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
    BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

  • #2
    Fetele sunt rapide, dar nu din cale-afara. Daca ti se pare prea rapida paleta, probabil este din cauza ca lemnul este rigid si rapid, iar fetele moi si elastice => paleta pentru jucatori avansati.
    Daca vrei niste fete mai controlabile, incearca unele care nu sunt Tensor, gen Yasaka Mark V HPS 2.0 sau Stiga Boost TS, Joola Phoenix, dar nu mai groase de 2.0, in nici un caz MAX. Pentru fete chinezesti las pe altii sa te indrume...
    Eu cred ca lemnul este prea rapid si atunci ar trebui sa cauti altul din gama ALL sau ALL+.
    Blog de tenis de masă

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de grasomega Vezi post
      Fetele sunt rapide, dar nu din cale-afara. Daca ti se pare prea rapida paleta, probabil este din cauza ca lemnul este rigid si rapid, iar fetele moi si elastice => paleta pentru jucatori avansati.
      Daca vrei niste fete mai controlabile, incearca unele care nu sunt Tensor, gen Yasaka Mark V HPS 2.0 sau Stiga Boost TS, Joola Phoenix, dar nu mai groase de 2.0, in nici un caz MAX. Pentru fete chinezesti las pe altii sa te indrume...

      Eu cred ca lemnul este prea rapid si atunci ar trebui sa cauti altul din gama ALL sau ALL+.
      lemnul este controlabil si cu un simt f bun, motiv pentru care nu as vrea sa il schimb daca as putea sa creez un setup undeva la OFF-/paleta cu alte fete.
      multumesc oricum pentru sfaturi
      "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
      Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
      BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

      Comentariu


      • #4
        Acuda S2 pe Fh si Rakza 7 soft pe Bh.
        Este o combinatie mai controlabila un pic parerea mea
        Lemn:Butterfly Liu Shiwen
        FH: Tenergy 05
        BH: Dignics 05

        Comentariu


        • #5
          mai moale si mai controlabil decat ceea ce ai tu acum pe lemn este donic desto f3 big slam..
          Nittaku Violin​Fastarc G-1 / Fastarc S-1

          Comentariu


          • #6
            Daca vrei sa incerci chinezesti, cred ca ar merge foarte bine un H3 #19 pe forehand si un Galaxy Moon sau un Focus III Snipe pe rever. Ar sari mai incet din paleta pe lovituri lente, dar ai avea destula putere pt. topspin in forta, chiar mai multa pe partea de forehand.
            Am recomandat H3 #19 pe fh, pt. ca am vazut ca joci cu burete mai moale pe acea parte si H3 Neo ar fi prea tare daca te-ai obisnuit asa.
            www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
            http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

            Comentariu


            • #7
              stiga ebenholz v
              fh:joola x-plode sensitive 2.0
              bh: xiom omega IV elitte 2.0
              BUTTERFLY TIMO BOLL ZLF
              XIOM OMEGA VII PRO
              GAMBLER ZERO

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de norther Vezi post
                stiga ebenholz v
                fh:joola x-plode sensitive 2.0
                bh: xiom omega IV elitte 2.0
                Da, subscriu...
                Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de gabikr Vezi post
                  Da, subscriu...
                  cred ca acesta va fi setapul final: FH-cu joola x-plode sensitive 2.0 si BH-xiom omega IV elite 2.0 sau xiom vega europe 2.0
                  Daca are cineva de vanzare una din aceste 3 fete-astept oferte
                  "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                  Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                  BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de viorel.andrei Vezi post
                    cred ca acesta va fi setapul final: FH-cu joola x-plode sensitive 2.0 si BH-xiom omega IV elite 2.0 sau xiom vega europe 2.0
                    Daca are cineva de vanzare una din aceste 3 fete-astept oferte
                    Deschide post nou la sectiunea vanzare-cumparare...ca acolo gasesti mai repede ce cauti
                    Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                    Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                    Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de norther Vezi post
                      stiga ebenholz v
                      fh:joola x-plode sensitive 2.0
                      bh: xiom omega IV elitte 2.0
                      Nu e rea combinatia...
                      Poti sa tii Baracuda Big Slam si sa pui Xiom Omega IV Elite langa ea...
                      Blog de tenis de masă

                      Comentariu

                      Procesare...
                      X