Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Fete pentru joc off

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Fete pentru joc off

    Salut! Tocmai am vb cu domnul levi pentru un lemn cu caracteristici asemanatoare cu TBS.
    M-ar interesa ce fete sugerati pentru un joc ofensiv, tinand cont ca nu imi place sa stau lipit de masa si joc putin departat,
    Antrenament 1 data pe saptamana.
    Nu sunt la un nivel atat de avansat sa merg pe Tenergy 05 sau Tenergy 64Fx(care am auzit k e foarte buna pentru BH) plus ca sunt
    mult prea scumpe noi.
    Astept cu drag sugestii de configuratii.
    P.S.: As avea cam 300 ron maxim pentru ambele fete.

  • #2
    pai poti incerca gama xiom,sunt destul de ieftine si foarte bune,eu folosesc xiom omega 4 pro,tot pe un lemn OFF,si sunt foarte multumit de ea.
    Butterfly Jonyer-h OFF
    FH: Butterfly Bryce Speed
    BH: Xiom Omega IV pro

    Comentariu


    • #3
      Donic BARACUDA,Yasaka Rakza 7,Joola Rhyzm iar dupa cum a spus si vasi25, si fetele din gama Xiom sunt foarte bune pentru acest stil de joc Bafta!
      Poate te ajuta: http://www.tabletennisdb.com/top-rub...dness-asc.html

      Comentariu


      • #4
        Am vazut in alt topic in care ai postat ca ai prefera fete cu viteza mare decat cu control.
        Este cea mai mare greseala posibila.
        Daca nu vrei sa iei fete cu control foarte mare,poti cumpara unele cu raportul viteza-control echilibrat,mai ales ca din ce am inteles lemnul tau are si carbon.
        Parerea mea ca vei progresa mult mai repede daca alegi fete precum Donic Acuda S2,sau Rakza 7,sau chiar Donic bluefire M2,care sunt mai controlabile decat Omega Iv Pro si decat gama Tenergy,avand si control bun,si spin cat cuprinde.
        Deasemenea este bine sa pui si ceva mai moale un pic pe rever,pentru a nu gresi foarte des cand faci schimbarea dintre lovitura de Fh si cea de rever.-Donic Acuda S3,sau Blufire M3,sau Rakza 7 soft,sau Joola Xplode sensitive.
        Mult Succes !
        Lemn:Butterfly Liu Shiwen
        FH: Tenergy 05
        BH: Dignics 05

        Comentariu


        • #5
          Multumesc pentru sugestii.
          As mai avea o intrebare; am vazut ca unele fete merg pana la 2.1 grosime.
          Se pierde prea mult control in detrimentul vitezei? Sau ce grosime ar fi optima pentru stilul asta de joc.
          Si merge aceeasi fata si FH si BH cum vad la tine George?
          Scuze poate pun intrebari stupide dar sunt neinitiat in configuratii de palete.
          Eu ma gandesc acum la Rakza 9 FH cu Yasaka Mark V soft pe BH poate.
          Mai astept ceva pareri. Nu vreau sa gresesc. Puteti sugera alte combinatii FH / BH?
          De asemenea cel mai ieftin shop mi se pare tenismasa.ro stiti altul mai bun?
          Mersi inca o data.
          Ultima editare de flaviusxl; 13.dec.2012, 17:31.

          Comentariu


          • #6
            yasaka mark V soft,folosesc eu pe BH,e foarte buna pentru taieturi,spinul pe care il produce e destul de mare, capace rapide controlul este bun,in schimb problema e cu topspinul pe BH,mingea sare destul de incet.sper ca te.am ajutat putin
            Butterfly Jonyer-h OFF
            FH: Butterfly Bryce Speed
            BH: Xiom Omega IV pro

            Comentariu


            • #7
              Man vad ca esti din Timișoara, daca vrei te putem ajuta mai multi sa iti alegi exact ce vrei... iti dau si fete sa probezi... astept pm daca ai nevoie de ajutor
              Lemn: Butterfly Petr Korbel
              BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

              Comentariu


              • #8
                Merge si aceeasi fata pe Fh si pe rever,dar nu stiu nivelul tau de joc,cu ce parte joci mai mult,mie imi place sa lovesc cu reverul si am vrut un plus de viteza.
                Daca simti ca nu iti merge reverul,pune ceva mai moale,si yasaka Mark soft este foarte buna pentru rever.
                Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                FH: Tenergy 05
                BH: Dignics 05

                Comentariu

                Procesare...
                X