Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cumpar donic waldner senso carbon

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cumpar donic waldner senso carbon

    Am gasit fețe Acuda S2, ramane valabil anuntul pentru lemn. Stima tuturor!
    "Dupa cum zice titlul caut sa cumpar acest lemn. As vrea aiba undeva la 85g si de preferat cu maner drept.
    Astept oferte. La multi ani tuturor!"
    Ultima editare de CornelTT; 21.ian.2013, 10:19.
    Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

  • #2
    Waldner senso ultra carbon la 85 grame nu va intereseaza? Este aproape aceeasi ca si cel simplu cu control f bun poate o idee mai rapid dar aproape insesizabil!
    Lemne: DHS Hurricane Long W997
    FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
    BH: DHS GoldArc 8

    Comentariu


    • #3
      Care ar fi diferenta intre cele 2 lemne? Eu am dat putin cu Senso Carbon si mi s-a parut ca are un feeling excelent. Cu Senso Ultra Carbon nu am jucat. Puteti face o comparatie mai detaliata intre ele?
      Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

      Comentariu


      • #4
        Am dat si eu cu amandoua. Ceea ce pot spune este ca initial am jucat de mai multe ori cu paleta prietenului meu care avea waldner senso simplu si mie mi-a placut foarte mult acest lemn cu filing bun, cu vibratii minore dar parca mie personal imi lipsea un plus de viteza cu toate ca avea tenergy 05 pe el. De aceea am decis sa imi iau cealata varianta Ultra carbonul care speram sa fie mai rapida. Cand mi-am luat lemnul initial am pus fete baracuda de 2 mm pe el cu care se potrivea foarte de bine dar ceea ce am constatat era ca la viteza nu difera aproape deloc de modelul simplu cu toate ca numele denota altceva. Oricum lemnul mi-a placut pt ca avea o priza dreapta cum nu am intalnit la nici un alt lemn pana atuci, parca facut numai pt topspin . Ca si modelul simplu este un lemn cu vibratii minore, elastic, control foarte bun si viteza poate chiar o idee mai rapida decat modelul vechi dar nu mai mult. La dimensiuni cred ca are circumferinta putin mai mica lama decat waldner senso. Merge doar cu fete moi dar nu prea cu fete mai tari, am incercat si asta. Per ansamblu este un lemn bun dar nu mai bun decat Timo Boll ALC pt care l-am pus deoparte
        Lemne: DHS Hurricane Long W997
        FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
        BH: DHS GoldArc 8

        Comentariu


        • #5
          Suna interesant. Ma gandeam sa pun pe lemn Acuda S2. Au un burete mediu si cred ca ar merge. Credeti ca trebuie neaparat un burete soft pe acest lemn, ceva gen Acuda S3 sau Vario Big Slam? Intreb pentru ca fețele prea soft nu sunt pe placul meu
          Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

          Comentariu


          • #6
            Am eu un Waldner carbon, dar maner AN...impecabil, nelovit...
            Pe el am taiat pe FH o fata DHS G888, cu un burete un picut mai tare decat cele europene, dar se comporta extraordinar pe acest lemn ca viteza si spin, poti face orice...
            Lemnul are un control si un simt foarte bun, iar pentru stilul meu a trebuit sa pun fete foarte rapide...G888 are control foarte bun la drepte, ca nu arunca tare si se manifesta controlul oferit de lemn, iar la topspin este devastatoare ca efect si viteza...Lemnul este un suport excelent pentru control - aparare si atac controlat.
            Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
            Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
            Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

            Comentariu


            • #7
              Trimite-mi niste poze pe PM te rog ... Poate incerc si un lemn AN. As vrea doar lemnul. Dar mai discutam asta.
              Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

              Comentariu


              • #8
                O sa deschid zilele urmatoare un topic in care se va regasi si aceasta paleta, printre altele (dupa ce voi face foto), dar vor fi pentru un schimb, caci eu caut un IF ZLC FL. In alta situatie nu e de vanzare.
                Stima
                Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                Comentariu


                • #9
                  Deci fi hotarat dl Gaby ... Daca nu e de vanzare ci doar pt schimb nu prezinta interes pentru acest topic. Eu caut doar sa cumpar cum am zis si in titlu, nu am nimic la schimb momentan. Oricum bafta
                  Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de CornelTT Vezi post
                    Deci fi hotarat dl Gaby ... Daca nu e de vanzare ci doar pt schimb nu prezinta interes pentru acest topic. Eu caut doar sa cumpar cum am zis si in titlu, nu am nimic la schimb momentan. Oricum bafta
                    Daca va intereseaza si ultra carbonul e de vanzare va puteti uita la topicul meu, cred ca e mai in spate putin. Acesta merge cel mai bine cu fete nici foarte moi dar nici tari: gen Acuda S1, S2, Bluefire M1 sau M2, Baracuda, Rakza 7. dar ceea ce am remarcat in general la lemnele donic este ca merg cel mai bine cu fete donic si mai putin bine cu alte branduri, execptand facand Rakza 7 care intr-adevar merge cu lemnul acesta. De aici e poate si parerea unora cum am citit ca lemnele donic sunt cele mai slabe.
                    Lemne: DHS Hurricane Long W997
                    FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
                    BH: DHS GoldArc 8

                    Comentariu


                    • #11
                      Mersi de oferta. Lemnul arata destul de ok. Am vb insa cu cineva care a jucat cu ambele lemne si am inteles ca ultra carbonul are vibratii mai puternice. Trebuie sa caut pe cineva care are acest lemn sa dau putin si cu el. Deocamdata mai caut Senso carbon.
                      Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

                      Comentariu


                      • #12
                        VALABIL!
                        Am gasit fețe Acuda S2, ramane valabil anuntul pentru lemn. Stima tuturor!
                        "Dupa cum zice titlul caut sa cumpar acest lemn. As vrea aiba undeva la 85g si de preferat cu maner drept.
                        Astept oferte. La multi ani tuturor!"
                        Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

                        Comentariu


                        • #13
                          Lemnul s-a cumparat. Multumesc dl Razvan.
                          Se poate inchide topicul.
                          Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

                          Comentariu

                          Procesare...
                          X