Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

lemne pt paleta

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 5 (0 members and 5 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • lemne pt paleta

    Buna,sunt nou pe acest forum,as dori sa-mi cumpar o paleta fara fete si am gasit cateva dar nu stiu pe care sa o aleg: timo boll all,gruba carbon all +,finewod off ,maze pasion off toate de la butterfly, am facut greseala si mi-am cumparat din magazin un butterflay timo boll platin plus cu fete wakaba ce parere aveti despre aceasta paleta,multumesc si astept raspunsuri.
    Bty Timo boll alc

  • #2
    Salut.Sper ca nu va ganditi sa lipiti fetele wakaba pe un lemn profesional,pentru ca nu veti reusi decat sa rupeti buretele acestora.
    Va recomand de la Butterfly daca doriti neaparat lemnul Butterfly Andrzej Grubba,un excelent lemn pentru inceput,cu control mare si ideal pentru invatarea miscarilor corecte.
    Sa ne spuneti si ce buget aveti pentru paleta.
    Pentru fete ieftine si bune,apelati la userul Rblade,ce va va ajuta cu fete chinezesti.
    Paleta pe care o aveti acum este buna pentru joc ocazional,dar va tine pe loc,in niciun caz nu se poate aunge la un nivel ridicat de joc cu ea.
    Lemn:Butterfly Liu Shiwen
    FH: Tenergy 05
    BH: Dignics 05

    Comentariu


    • #3
      bugetul este de 300 de lei pt toata paleta,joc tenis de 3 ori pe saptamana,ce ziceti de Butterfly Grubba Carbon All +
      Bty Timo boll alc

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de popi 76 Vezi post
        bugetul este de 300 de lei pt toata paleta,joc tenis de 3 ori pe saptamana,ce ziceti de Butterfly Grubba Carbon All +
        Aveti aici http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Bfy-IF-ZLC-FL ceva apropiat de ceea ce doriti...
        Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
        Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
        Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

        Comentariu


        • #5
          Buna,
          Ai putea incerca un lemn foarte bun cu fibra de bazalt, cel mai nou lemn compozit. Detaliile le gasesti in anuntul:
          http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...678#post144678
          Producatorii straini vand ceva similar la 160 EUR, iar al d-lui Levi e 100 lei:
          http://www.soulspin.tt/de/shop/details.html?tt_products[backPID]=5&tt_products[cat]=1&tt_products[product]=8489&cHash=bda1e4a284dff5e852421991abc20ddf
          Gasesti aici informatii despre fibrele de bazalt:
          http://www.soulspin.tt/en/technology/basalt-faser.html
          DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
          Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

          Comentariu


          • #6
            Nu stiu ce sa mai inventeze fabricantii de materiale : sa sune cat mai exotic si sa ne ia banii.....
            Yasaka Rakza 7 Soft‎ /HM Levi /Butterfly Tenergy 05

            Comentariu


            • #7
              Eu stiam ca acest bazalt este o roca....foarte dura....o fi un fel de pulbere de piatra (bazalt) "stropita" pe straturile de lemn.....
              Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
              Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
              Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

              Comentariu


              • #8
                Re: lemne pt paleta

                Postat în original de gabikr Vezi post
                Eu stiam ca acest bazalt este o roca....foarte dura....o fi un fel de pulbere de piatra (bazalt) "stropita" pe straturile de lemn.....
                Este fibra din bazalt tras in fire, asa cum scrie in link-ul de la soulspin.tt.
                Blog de tenis de masă

                Comentariu


                • #9
                  Am achizitionat un lemn de la yasaka sweden clasic cred ca este suficient pt ce imi trebuie mie,oricum multumesc pt sfaturi
                  Bty Timo boll alc

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de popi 76 Vezi post
                    Am achizitionat un lemn de la yasaka sweden clasic cred ca este suficient pt ce imi trebuie mie,oricum multumesc pt sfaturi
                    Foarte buna alegere Merge perfect cu orice tip de fete,si este iertator la mici greseli de executie.
                    Sa il stapaniti sanatos,si la cat mai multe victorii!
                    Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                    FH: Tenergy 05
                    BH: Dignics 05

                    Comentariu


                    • #11
                      topicul se poate inchide
                      Bty Timo boll alc

                      Comentariu

                      Procesare...
                      X