Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Donic Wang Xi Dotec control

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Donic Wang Xi Dotec control

    Ply combination : 5+2 plies, 0,6 Limba 0,6 Ayous, DOTEC, 3,5 Kiri, DOTEC, 0,6 Ayous, 0,6 Limba
    Citind compunerea straturilor la acest nou lemn de la Donic, am ramas cu o necunoscuta. Ce fel de material este stratul numit (fibra) Dotec?
    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

  • #2
    Grea intrebare! Peste 80 de vizualizari si nici un raspuns?
    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

    Comentariu


    • #3
      Am lansat eu aceasta intrebare si pe http://mytabletennis.net/forum/forum...le=dotec-fiber Se pare ca nu stie nimeni nimic exact
      We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
      Aristotle



      Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

      Comentariu


      • #4
        Ceva asemanator am vazut in structura dr.Neubauer Bulldog ce pare a fi fibra de sticla. Si aici apar doua straturi foarte subtiri, de culoare verde deschis. Ce alt compozit se aseamana la culoare?
        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

        Comentariu


        • #5
          Salutare domnul Laky...nu vreau sa ma expun ca un mare cunoscator, vreau doar sa-mi expun parerea personala în legatura cu materialul(sau fibra) Dotec... Am reparat cu ajutorul lui Danuț Pop din Dej un lemn Donic Persson Dotec Off al unui prieten și care trebuia efectiv „peticit” în v?rful lamei, având furnirul de hinoki desprins, dupa ce-i ?mprumutase unui așa zis prieten paleta ca sa joace cu ea...Ei bine, materialul Dotec este de fapt un „mesh”...chestia asta am vazut-o scrisa pe un forum de specialitate unde tot niște amatori spuneau ca este practic o țesatura(speciala sau nu) de culoare verde și care da lemnului în discuție un feeling aparte...simți efectiv cum mingea parca „s-ar ?ngropa” o clipa-n lemn, crescând astfel dwell-time-ul lemnului și facându-l mai maleabil sa zicem, sporindu-i controlul, conferind lamei și o elasticitate deosebita, întâlnita la puține lemne...
          Nu am vazut așa ceva la Dr Neubauer Bulldog, dar nu ma contrazic...de exemplu la Dr Neubauer Gladiator am vazut tot datorita unor desprinderi ale furnirului exterior ca aceasta lama(Gladiator) are dedesubtul furnirului exterior o rețea de plasa din duraluminiu...și dupa ce am aranjat lemnul, care era vai de steaua lui, simțul i s-a âmbunatațit simțitor, put?ndu-se distinge (atunci când se probeaza lemnul gol dând cu mingea câteva lovituri) cum la început mingea se ?ngroapa puțin în furnirul exterior dupa care este controlabil respinsa...Deh, tehnici și tehnici la brandurile astea specializate și nu numai...
          Sper sa va faca placere „compunerea” mea și nu va plictisit lungimea materialului...
          Ultima editare de emil,braila; 29.ian.2013, 23:15.

          Comentariu

          Procesare...
          X