Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

inca o intrebare despre sandwis adresata cunoscatorilor !~

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 11 (0 members and 11 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • inca o intrebare despre sandwis adresata cunoscatorilor !~

    care ar fi cel mai bun sandwis pentru fh si care pentru bh ?
    multumesc
    Butterfly Viscaria fl
    Butterfly tenergy05

  • #2
    Am incercat si eu odata un sandwich si mi s-a parut greu de folosit, pana am dat cu Dr. Newbauer Leopard, e fata foarte usor de folosit, aproape ca o fata soft foarte permisiva la efectele adversarilor.
    Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
    BH : Tenergy 05Fx
    FH : Tenergy 05Fx

    Comentariu


    • #3
      Short pips Dr.Neubauer Tornado Ultra, dr.Neubauer Pistol pe FH, 729 Friendship 802-40, DHS 652 sau un Amstronh Atack 3,(half long pips) pe BH.
      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

      Comentariu


      • #4
        Short pips

        Scuze de Off-topic, dar cred ca "usor de folosit" depinde foarte mult de tehnica pe care o stapanesti deja.
        Altfel, cred ca trebuie sa-ti redefinesti stilul de joc aproape total pentru a te adapta la SP, daca ai jucat cu fete lise pana acum. Trebuie sa iei mingea repede, in urcare si sa dai drept in ea. Daca vreti sa observati acest stil, cautati ceva filmari cu Otilia Badescu, ea a jucat / joaca cu Speedy PO si Challenger Attack, parca.
        Daca ar fi sa recomand ceva (eu joc soft-soft), as recomanda probabil Tulpe 119, Challenger Attack sau Butterfly Raystorm la BH, iar la FH - ceva mai tare, gen Speedy PO, probabil.
        Blog de tenis de masă

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de grasomega Vezi post
          Scuze de Off-topic, dar cred ca "usor de folosit" depinde foarte mult de tehnica pe care o stapanesti deja.
          Altfel, cred ca trebuie sa-ti redefinesti stilul de joc aproape total pentru a te adapta la SP, daca ai jucat cu fete lise pana acum. Trebuie sa iei mingea repede, in urcare si sa dai drept in ea. Daca vreti sa observati acest stil, cautati ceva filmari cu Otilia Badescu, ea a jucat / joaca cu Speedy PO si Challenger Attack, parca.
          Daca ar fi sa recomand ceva (eu joc soft-soft), as recomanda probabil Tulpe 119, Challenger Attack sau Butterfly Raystorm la BH, iar la FH - ceva mai tare, gen Speedy PO, probabil.
          buna Cristi
          Am probleme serioase cu oasele si se pare ca trebue sa ma adaptez unui nou stil !!!!!!!!!!
          Dar de tenis nu vreau sa ma las
          Butterfly Viscaria fl
          Butterfly tenergy05

          Comentariu


          • #6
            Confirm ca e greu de jucat cu SP. Mi-am luat din curiozitate un Friendship 802 cu burete de 2 mm pt FH si gresesc mult cu el. Mare parte din blocuri nu-mi trec fileul, atacurile merg si nu merg, intrucat tehnica de lovire difera semnificativ fata de cea folosita cu fete lise. E foarte buna insa fata pentru joc bazat in principal pe mingi plasate, chopuri si ca antidot pentru iarba. Partea interesanta e ca se-ntelege cel mai bine cu un lemn de paleta ieftina, din comert, ce m-a costat vreo 19 lei.
            In ciuda reducerii eficientei pe FH, am avut duminica placuta surpriza de-a castiga fara drept de apel cu 3 din cei 4 adversari si face egal cu al 4-lea, care e un jucator foarte bun. Se pare ca minusurile fetei sunt compensate de cresterea controlului si preciziei in jocul cerebral, cu mingi plasate.
            Am testat si cateva sandwichuri scumpe (ex. Raystorm), care nu mi s-au parut mai stralucite. Singurul inconvenient la 802 e buretele prea moale pentru gustul meu.
            DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
            Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

            Comentariu


            • #7
              Sunteti sigur ca e vorba de 802? Acesta are burete tare, 802-40 e cu burete moale.
              Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
              Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de laky Vezi post
                Sunteti sigur ca e vorba de 802? Acesta are burete tare, 802-40 e cu burete moale.
                802 se gaseste cu mai multi bureti. De ex.: daca-l luati de pe eacheng e tare, iar daca-l luati de la mine e moale (chiar cu acelasi burete care se afla sub 802-40).
                Gasisem un articol scris de un antrenor chinez care spunea ca un senvis cu burete moale lipit pe un lemn dur e combinatia perfecta pt. stilul de joc cu senvis.
                Am incercat si eu 802-40 si mi-a placut la jocul scurt si la drive-uri din taiate de langa masa. Bineinteles ca daca pierdeam initiativa aveam tendinta sa ma departez de masa si nu mai faceam nimic cu senvisul.
                www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                Comentariu


                • #9
                  Eu joc cu Xiom Zava 1 de 2 mm pe rever si va pot spune ca este un sandwis extraordinar..contre devastatoare si la capac intoarce mingea ca din iarba dar fara viteza..greu sa o dai pe a doua dupa primul capac..cine a jucat cu mine stie

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de viospin Vezi post
                    Eu joc cu Xiom Zava 1 de 2 mm pe rever si va pot spune ca este un sandwis extraordinar..contre devastatoare si la capac intoarce mingea ca din iarba dar fara viteza..greu sa o dai pe a doua dupa primul capac..cine a jucat cu mine stie
                    Pai reverul tau oricum era in cartea de istorie

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de viospin Vezi post
                      Eu joc cu Xiom Zava 1 de 2 mm pe rever si va pot spune ca este un sandwis extraordinar..contre devastatoare si la capac intoarce mingea ca din iarba dar fara viteza..greu sa o dai pe a doua dupa primul capac..cine a jucat cu mine stie
                      Da, fi-ti-ar al dreaq sandwich-ul ala penal, ca nici tu nu stii cum ajunge mingea inapoi pe masa cand dai cu el!
                      Blog de tenis de masă

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de grasomega Vezi post
                        Da, fi-ti-ar al dreaq sandwich-ul ala penal, ca nici tu nu stii cum ajunge mingea inapoi pe masa cand dai cu el!
                        Ba da stie,intreaga

                        Comentariu


                        • #13
                          Sandwich ... bun bun ... cu shaorma cu de toate ...


                          Lemn : Nittaku Septear ; InnerForce ALC
                          FH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx
                          BH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx .... No more Anti .. Game

                          Comentariu


                          • #14
                            Johnny huang joaca cu SP-SP(802-40 forehand si 802 backhand cred, dar avea speed glue sa le imbunatateasca), se mai gasesc niste meciuri cu el pe youtube, e batranel acum. Ar trebui ceva capabil de efect mai mare pe FH cu burete mai gros ( pentru serve cu efect si ceva mai multa forta), din familia 802-40 ( raystorm, are si dr.neubauer unele, haifu dolphin, joola express ultra, cred ca rakza P.O ), iar pentru rever ceva mai "mort", fara efect deosebit : 802 si unele asemanatoare ( flarestorm I si II, TSP Spectol). Aceeasi regula ca la ierburi: cu cat deranjeaza mai tare, cu atat e mai greu de jucat cu el si cu atat difera mai tare de fetele normale. Se joaca cu chestii diferite pentru variatie, vine diferit mingea dintr-un SP spinos fata de unul care avantajeaza trasul drept. In principiu, un lemn mai degraba rigid cu 7 straturi de lemn.
                            Asta e tot ce stiu

                            Comentariu

                            Procesare...
                            X