Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu-B-GALATI 16.02.2013

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    1.-Giol Mihai
    2.-Pizlaru Ionel
    3.-Radu Costica

    restul clasamentului , un pic mai tarziu
    Ma Lin Soft
    Yasaka Rakza 7
    Xiom Yanus

    Comentariu


    • #27
      In primul rand felicitari castigatorilor !
      In al 2-lea rand felicitari organizatorilor si gazdei , care , ca de fiecare data, s-a intrecut pe sine in mentinerea unei atmosfere deosebit de placute in randul nostru.
      In al 3-lea rand (si din pacate aici vin remarcile neplacute) ma vad nevoit sa remarc cum , inca o data , "fenomenul Amatur" inca mai face victime si am sa incerc pe scurt sa explic la ce ma refer.
      Victima probabil ca sunt eu si multi altii ca mine , care avem naivitatea sa credem ca pe langa tenis , care e mica noastra pasiune (dar nu meserie , nu talent , nu performanta) importante sunt intalnirile unde ne place atmosfera si ne place sa socializam , sa intalnim oameni noi.
      Pentru aceasta consum energie , timp , ne rupem de cei dragi iar in deplasarile la distanta se mai cheltuiesc si bani , cu mult mai mult decat acele taxe simbolice de participare pe care , culmea , unii le-au reclamat ca fiind prea mari (dar asta nu subiectul meu).
      Suntem , multi dintre noi , niste simpli jucatori care , indiferent de paleta utilizata , fie ea iarba , sandwich sau soft , incercam si noi sa ne descurcam cat de bine putem atunci cand suntem la masa.
      N-am avut parte in viata noastra nici macar de o ora cu un antrenor adevarat de tenis.
      Ne respectam adversarul indiferent daca l-am mai intalnit anterior si am castigat sau am fost batuti , indiferent de paleta cu care acesta a jucat contra noastra.Ne face insa placere reintalnirea cu acesta.
      Si este evident ca multi dintre noi nu vor ajunge sa faca performanta niciodata.
      Performanta inseamna de fapt un Crisan si cei ca el.
      Culisele reflecta insa alta realitate. Avem printre noi jucatori de un real talent dar care (unii dintre ei) ajung sa se considere atotstiutori si ca atare stabilesc ei alte principii.
      Imi cer scuze D-lui Uzuneanu daca prin interpelarea mea de aseara i-am gresit cu ceva (neintentionat). Aveati dreptate d-le Uzuneanu, ierbarii folosesc acest gen de fete pentru a-si deranja adversarii si pentru a-i scoate din rutina lor de joc , uneori aproape robotizata. Dar numai cei care au jucat cu adevarat ani de zile reusesc aceasta performanta si nu unul ca mine. La softisti insa nu e la fel ? Pentru un jucator de nivel inalt se vede diferenta cand foloseste o fata Tenergy in raport cu batrana paleta Hanoi de pe vremea lui Ceausescu. Dar pentru unul ca mine e suficient si Hanoi-ul despre care imi pare rau ca nu l-am putut pastra.
      As vrea sa revin la utilizarea fetelor soft , dar nu mai am timpul necesar pentru aceasta.
      Mi-as fi dorit de asemenea ca atunci cand suntem la masa , sa ne bucuram si noi de linistea necesara pentru a ne desfasura jocul , asa cum s-a petrecut de exemplu la meciul dintre Mircea si Mihai Giol.
      Noi insa suntem prea mici , umplutura poate , contam doar ca sa iasa numarul de participanti ca oricum n-o sa ne numeasca nimeni jucatori de tenis vreodata.
      Am pierdut aseara ultimul meci cu bucuria ca a fost (pentru mine) cel mai frumos meci de ieri , mai ales ca a fost prima oara cand am jucat cu Dl Staicu. Dar as fi preferat sa joc in liniste . . . Nu din cauza ca as fi vrut sa castig insa nu s-ar fi stirbit nimic din placerea acelui joc.
      Finalul e simplu : probabil ca nu voi mai merge la concursuri pentru ca de castigat nu voi castiga niciodata si de fiecare data voi intalni aceleasi vesnice interpretari si aceiasi vesnici jucatori (adevarate talente de altfel) dar codasi la capitolul respect reciproc. Ramaneti voi fratilor atunci , va stiti intre voi si puteti stabili , in liniste , cum trebuie sa arate podiumul. Noi stim deja doar uitandu-ne pe listele de participare cum va arata acest podium. Dar nu mai vrem sa va fim spectatori doar de dragul de a asista la micile dvs rabufniri de orgoliu. Pentru asta sunt la TV si pe internet sute de meciuri de vazut unde cu cat mai mare e reputatia jucatorului , cu atat mai modest este.
      Sper sa ne mai vedem la Galați dar nu stiu daca mai pot sa-mi doresc sa joc si tenis - doar in conditii non concurs !
      Cu stima , Nicusor Roscan.

      Comentariu


      • #28
        Clasament:

        1.-Giol Mihai
        2.-Pizlaru Ionel
        3.-Radu Costica
        4.-Ion Marius
        5.-Mocanu Mircea
        6.-Badache Cristinel
        7.-Staicu Adrian
        8.-Ionita Valentin
        9.-Roscan Nicusor
        10.-Lefter Costel
        11.-Pusca Sergiu
        12.-Arion Costel
        13.-Uzuneanu Costica
        14.-Vana Narcis
        15.-Manea Mihaita
        16.-Mitu Manuel 1 v. s.
        17.-Pintilie Nela 1 v. s.
        18.-Dutu Constantin
        19.-Graur Robert
        20.-Caraivan Dan
        21.-Mureșan Ion 3 v. i.
        22.-Chirila Laurentiu
        23.-Stolearenco Igor
        24.-Dragomir Paul 2 v. i.
        25.-Tihan Silviu
        26.-Furcoi Florin
        27.-Pavel Nicolae
        28.-Pescariu Nelu
        29.-Szablyar Eugen
        30.-Podasca Traian
        31.-Anghelie Cristinel 1 v. i.
        32.-Cojocaru Fanel
        33.-Panait Adrian
        34.-Martinas Iuliana
        35.-Buhlea George 0 v.i.
        36.-Botea George
        37.-Ghiba Ioana
        38.-Botea Elena
        39.-Chirila Silviu
        40.-Constantin Bogdan
        Ma Lin Soft
        Yasaka Rakza 7
        Xiom Yanus

        Comentariu


        • #29
          Multumim gazdei, multumim organizatorilor, felicitari castigatorilor si tuturor participantilor.
          blade: Zhang Jike Super ZLC
          fh: Butterfly Tenergy 05
          bh: Dr. Neubauer Killer

          Comentariu


          • #30
            Multumim si noi oraganizatorilor acestui turneu! Ca de fiecare data, am fost surprinsi de caldura cu care ne-au primit si profesionalismul organizational de care au dat dovada.
            Din partea celor din Vrancea, felicitari sincere si va asteptam cu drag la Focșani, speram pe 16 martie!

            Comentariu


            • #31
              Si eu vreau sa-mi cer scuze d-lui Paul si participantilor ramasi in sala la momentul stabilirii tabelului eliminatoriu, de dupa grupe, cand am avut o discutie aprinsa cu organizatorul delegat de dl Paul, in speta Lus. Nu am avut intentia de a deranja pe nimeni - desi este clar ca am facut-o - ci numai ca stabilirea meciurilor din aceasta faza sa se fa*ca in mod corect si nu arbitrar, asa cum mi s-a parut ca se intampla la momentul respectiv. Desi i-am cerut scuze d-lui Paul personal, am considerat ca e corect sa fac acest lucru si public din doua motive: 1. atunci cand gresesc fata de una sau mai multe persoane in public si scuzele trebuie sa fie tot publice, nu particulare; 2. deranjul pe care discutia mea cu Lus l-a provocat nu l-a afectat doar pe dl Paul, ci si pe unii dintre concurenti, desi la acel moment singurul meci oficial care se disputa in sala era cel dintre Nicu ( Brăila - Nick name "Elcyd " ) si Adi Staicu si acela in chiar faza in care consideram ca meciurile nu au fost stabilite corect. Este adevarat ca avea loc chiar la masa de langa locul unde am avut discutia ( cearta ) cu Lus.
              Dupa ce am discutat cu dl Paul in seara respectiva, am stat si m-am gandit daca aveam sau nu dreptate la cu am procedat si am inteles ca, de fapt, nu conteaza acest lucru, pentru ca eu ar fi trebuit sa respect regulile stabilite de dl Paul in propria sala. Una dintre ele este ca organizatorul face regulile, indiferent daca deciziile acestuia sunt gresite sau nu iar a doua este ca nu se accepta certuri in sala dansului. Acum, la rece, am inteles asta si in viitor nu voi mai da prilejul sa mi se repete.
              Desi, din motivele mai sus spuse, nu conteaza daca Lus sau eu aveam dreptate ( si acum cred ca era O.K. in ambele sensuri, desi atunci eram convins 100% ca era corect ce sustineam eu ), cred, totusi, ca s-a ajuns la acea discutie nu atat pentru ce a stabilit Lus, cat pentru modul in care mi s-a argumentat de catre acesta decizia lui: " eu sunt organizatorul si fac asa cum consider eu, iar cui nu-i convine poate sa nu mai participe " sau " cand ai sa organizezi tu un concurs, ai sa faci asa cum vrei tu " desi cred ca daca ar fi deschis Regulamentul Amatur, asa cum l-am rugat, problema ar fi fost lamurita imediat fie intr-un sens, fie in altul.
              Printre cei carora le cer scuze, evident este si "Elcyd". Nu cred ca are sens sa intru in polemica cu el, pt ca am stabilit deja ca am gresit. Totusi, va trebui sa inteleaga ca intr-o sala nu foarte mare, unde sunt si 40-50 de persoane, este greu sa fie liniste totala. Totodata, sper sa tina cont ca si el - fara sa-si dea seama - poate deranja pe altii prin discutiile pe care le are pe margine atunci cand nu joaca ori prin plimbarile prin tarcurile unde se joaca. Nu-i aduc nici o acuza, ci incerc sa-l fac sa fie ceva mai ponderat, pentru ca la momentul la care l-am deranjat juca la masa nr 1, adica unde m-a deranjat si el, repetat, in meciul meu cu Nela, cand a trecut prin tarcul respectiv de 3-4 ori. Masa respectiva fiind amplasata chiar la iesirea din sala si langa pupitrul organizatorului, este de inteles ca cei care joaca la ea vor fi cei mai afectati. Cat despre linistea pe care si-o doreste cand joaca, aceasta dorinta este de inteles, pentru ca vrem toti sa avem parte de ea, indiferent ca ne referim la discutii aprinse, la plimbari repetate prin tarcuri, la rasetele galagioase are celor care se distreaza la glumele ori disputele amicale si personale ale altora ori la alte asemenea manifestari pe care eu le consider normale daca avem in vedere ca ne intalnim si ca sa ne distram si ca sa socializam si ca, da, suntem multi si, da, de multe ori ne deranjam uneori unii pe altii. Important este ca nu facem asta cu intentie si ca atunci cand ne dam seama sau suntem atentionati, vom avea grija pe viitor sa nu se mai intample.
              Elcyd, nu esti de umplutura, dimpotriva, cred ca te-am tratat cu tot respectul ( excluzand greseala de mai sus si pe care mi-am asumat-o ), cel putin eu, dar la un concurs la care participa atatea persoane, cu firi diferite, care nu s-au intalnit poate de mult timp, etc., fiecare va fi deranjat la un moment dat de ceva. Si un meci cum a fost cel dintre Mircea si Giol sau cele de dupa acest meci, nu au fost urmarite in liniste pentru ca tu ai fost desconsiderat cand ai jucat, ci pentru ca era un meci in fazele superioare, atunci cand de regula cei care asista sunt mai putini decat la inceput si pentru ca meciurile astea sunt mai spectaculoase. Da, cu totii ne dorim sa fim urmariti si admirati pentru cum jucam, dar motivul pentru care nu se intampla asta trebuie sa-l cautam la noi, nu la altii. Cei care au ajuns sa fie urmariti poate in liniste in fazele superioare au fost si ei ca tine, dar au investit munca multa, multa, multa..., ore, zile si ani, fara sa fie urmariti si admirati de nimeni in timpul asta, si au cheltuit bani multi si au sacrificat alte interese ca sa ajunga sa se bucure de admiratia celorlalti. Si la randul lor, ei ii admira pe altii, mai buni si care au muncit mai mult. Si tot asa...
              Don Paolo, SCUZELE MELE SINCERE, ATAT DUMITALE CAT SI PARTICIPANTILOR PE CARE I-A AFECTAT CEARTA MEA CU LUS.
              Senzatia mea - si nu numai - este, insa, ca aceasta cearta pe care am avut-o cu Lus si in care nu au fost folosite nici de o parte, nici de alta, injurii ori cuvinte jignitoare, a fost amplificata artificial prea mult, pentru ca la alte concursuri, chiar si in aceasta sala, s-au vazut alte lucruri mai importante si mai picante ori deranjante decat aceasta cearta...
              Nu este in intentia mea ca prin acesta postare sa jignesc sau sa deranjez pe cineva si nici nu voi mai da curs discutiei, indiferent de eventuale raspunsuri. Cred ca e de inteles, avand in vedere si dimensiunea mesajului meu...

              Comentariu


              • #32
                Postarea mea anterioara a fost pusa inainte de a citi ultima postare a d-lui Paul si, deci, nu are legatura cu ce scrie dansul, mai ales ca nu da nume. Eu, insa, nu ma ascund, pt ca n-am omorat pe nimeni. Scuzele mele raman valabile, insa nu au nici o legatura cu o eventuala dorinta a mea de a fi iertat ori de teama unei interdictii de a intra in sala... Il respect pe dl Paul, insa nu am nevoie sa fiu "iertat", ci sper ca lucrurile sa fie apreciate la adevarata lor dimensiune, adica o simpla discutie aprinsa de 10 minute ( cearta ), pe care am intalnit-o la multe concursuri, pe care mi-o asum si pe care ar trebui sa si-o asume si Lus, dar care sigur nu are relevanta unor lucruri care s-au intamplat in diverse concursuri din chiar aceasta sala... Si, da, e adevarat, nu e obligatorie participarea... cu atat mai mult cu cat eforturile nu sunt numai de partea organizatorului ... desi imi pare ca unii sustin ideea ca participantilor li s-ar face vreo favoare ca au acces la aceste concursuri. Cat priveste tenisul de masa, am jucat ani multi fara sa am acordul cuiva, fara sa fiu legat de vreo sala si fara sa dispar pentru ca o sala de tenis a continuat sa functioneze ori proprietarul a ales sa-si faca o sala de bingo ori de dansuri populare... Si am sa joc in continuare, cat timp am sa pot si am sa am chef...

                Comentariu


                • #33
                  Costel nu dezinforma lumea...., tu duci discutia acolo unde iti convine tie....eu nu am spus niciodata ; EU SUNT ORGANIZATOR SI FAC ASA CUM CONSIDER EU, IAR CUI NU-I CONVINE POATE SA NU PARTICIPE; nu-mi pune tu vorbe in gura ca nu merge, poate ar trebui sa fii mai sincer si sa recunosti ca nu iti place sa fii contrat, te-ai obisnuit sa ai intotdeauna dreptate, te-ai obisnuit ca toti din sala sa te respecte cu toate ca tu nu respecti la randul tau...., oamenii nu erau datori sa asculte tipetele si isteriile tale(accentuate si de ceva licoare). Erau o multime de oameni in jurul nostru, deci va rog domnilor, sa spuna cineva care a fost de fata daca asa am spun eu asa ceva:EU SUNT ORGANIZATOR SI FAC ASA CUM CONSIDER EU, IAR CUI NU-I CONVINE POATE SA NU PARTICIPE. Cum pot eu sa-mi permit in sala domnului Dragomir sa afirm asemenea lucruri si sa o fac pe autoritarul in casa lui? Cine ma cunoaste stie ca sunt un baiat corect si cu bun simt, deci lucrurile nu sunt asa cum spui tu Costele....De fapt pt ce ne adunam noi la turnee? sa jucam tenis, sa facem miscare, sa ne simtim bine in prezenta prietenilor si a amicilor, nu merita domn Paul tonuri ridicate si impunere in sala si casa lui si asa pt cine are ochi sa vada , vede ca el face toate astea pt noi....Daca am gresit si am suparat pe cineva imi cer scuze, marea mea greseala e ca am incercat de ceva timp sa fiu organizator, nu ca sa fiu cel mai bun cum afirma unul pe la colturi dar niciodata in fata,am incercat sa fiu organizator de dragul acestui sport, sa ne strangem cat mai des la miscare, sa fie bine....., organizez de ceva timp, sa-mi spuna si mie cineva care a fost la un turneu la Galați si a avut vreo nelamurire sau a cerut o informatie sau a fost nemultumit de ceva si eu l-am tratar orogant sau i-am raspuns in doi peri asa cum insinuiaza colegul COSTEL. eu consider ca venim la turnee sa jucam tenis, sa facem miscare, sa socializam, sa ne simtim bine(indiferent daca suntem materialisti sau softisti). nu voi mai organiza niciodata un turneu, ma repet imi cer scuze fata de toata lumea daca am gresit, chiar si fata de Costel....,el e prea orgolios sa o faca
                  Ma Lin Soft
                  Yasaka Rakza 7
                  Xiom Yanus

                  Comentariu


                  • #34
                    Lus,scuze ca intervin,dar rezultatul nu trebuie sa fie asta(sa numai organizezi concursuri).Important este sa ne gasim in continuare si greselile din trecut sa nu se mai repete.De la turneu la turneu,avem de castigat!
                    INDIFERENT CUM E FACUTA CHEIA,CEL MAI BUN CASTIGA!

                    Comentariu


                    • #35
                      eu aspropunesanu va mai certati atit si sa nu uitam pentru ce va intalniti ...
                      Cstel stii doar ca dispute sunt si vor fi mereu
                      Lus totul se invata
                      imi pare rau sa vad astefel de discutii contradictorii care nu isi au rostul mai ales aici pe forum .... rufele se spala in fam baieti nu pe forum

                      Comentariu


                      • #36
                        Lus, eu nu dezinformez pe nimeni. Eu mi-am spus parerea si chiar asa cred eu sincer ca s-au desfasurat lucrurile. Mizeriile tale cu bautura nu ma intereseaza, mai ales ca TIE ti-am platit prima mea bere ( din cele doua ) IN TIMPUL MECIULUI GIOL - MOCANU , adica dupa momentul la care am avut noi discutia. Pana atunci, n-am baut nimic, amice. Si nici dupa aceea. Faptul ca te-am rugat chiar inainte sa-mi pui pe fundul paharului ( exact asa cum suna, pt ca tu mi-ai pus ! ) o lingurita din coniacul ala al d-lui Paul, spunandu-ti ca as vrea sa vad si eu de ce il lauda cei care il beau, dupa ce l-am refuzat pe dl Paul (!) cand m-a servit repetat, nu cred ca te-a determinat sa spui ca eram baut. Pt ca nu eram. Si, oricum, nu-ti dau tie socoteala... Si, poti sa spui cui vrei tu, dar nu mie, ca nu mi-ai spus ca faci asa cum vrei pt ca tu esti organizator si ca daca vnu-mi convine sa organizez eu un concurs si sa fac atunci cum vreau eu... Evident ca nu mi-ai spus de la inceput asa, dar ai spus-o. Pai, de fapt, asta a fost si supararea mea, nu cine avea dreptate. Te-ai trezit "sef" si te-ai manifestat ca atare. Se pare ca tu nu intelegi ca eu la Galați vin la concursuri tocmai si numai ca sa joc cu Giol, cu Mocanu si cu Ion Marius, nu sa ma feresc de ei. Si, da, sunt oameni care au fost langa noi si care mi-au confirmat azi la telefon CA AU AUZIT CAND TI-AM SPUS SA DESCHIZI CALCULATORUL SI SA VEZI DACA AM DREPTATE SAU NU SI CA SINGURUL LUCRU PE CARE-L CER E SA VERIFICI DACA AM DREPTATE SAU NU. De asemenea, AU AUZIT cand ai spus ca tu esti organizatorul si ca faci asa cum VREI TU, iar cand am sa organizez eu un concurs sa fac atunci cum vreau eu. Evident ca nu te-ai obosit sa vezi daca am sau nu dreptate. Si nici nu conteaza daca aveam sau nu dreptate cat timp STIU sigur inca dinainte ca Mocanu Mircea nu "trebuia" sa castige concursul asta si ca singurii care l-ar fi putut eventual scoate din concurs eram eu sau Giol. Iar aprecierile personale ( cum ar fi ca sunt orgolios si nu stiu sa imi recunosc greselile ) lasa-le pe seama celor care ma cunosc, celor care imi sunt prieteni, CELOR CARE N-AU DEFECTE si celor care au minte si educatie sa ma poata judeca, pt ca MINCIUNILE, NERESPECTAREA CUVANTULUI DAT SI LINGUSELILE nu pe mine ma caracterizeaza ... chiar daca n-as fi avut dreptate in cazul asta pe fondul problemei. O stiu toti amicii mei si ai TAI de la sala.

                        Comentariu


                        • #37
                          Scuze, tuturor, pentru discutiile neplacute, insa uneori nu te lasa inima sa ii permiti unuia sa te terfeleasca cum vrea el, numai pt ca ai spus ca n-a facut ce trebuia sau ca atitudinea a fost gresita. Pt ca a mea sigur a fost gresita. Eu am incheiat aici subiectul, indiferent de replici.

                          Comentariu


                          • #38
                            Costel dezinformezi si dezinformezi tare, nu am spus niciodata ceea CE INCERCI TU SA IMI PUI IN GURA, NISTE VORBE MINCINOASE,de baut poti sa bei cat vrei sau poate nu, e problema ta.....,dar nu trebuie sa-ti inghit tie tipetele, danful si tonul superior, mizeriile sunt ale tale nu ale mele, nu eu am facut tot circul ala acolo..., si da am spus : DE ACUM INCOLO TE ROG SA ORGANIZEZI TU CONCURSURI, dar nu am spus minciunile care le afisezi tu pe aici. supararea ta era ca esti pe aceeasi parte a tabloului cu GIOL si cu MOCANU, de fapt cand mi-ai dat foaia si te-ai uitat pe ea prima afirmatia a ta a fost: :nu se poate sa fiu cu GIOL si cu MOCANU pe aceeasi parte:, nici macar nu ai verificat si apoi sa sustii, ai fost pornit de cum ai vazut foaia...., normal era sa verifici mai intai si apoi sa faci galagie.Cu toate ca ai vorbit cum ai vorbit de se auzea doar gura ta, eu nu ti-am dat curs la cearta si am avut un ton calm si respectos. DAR nu i-mi atribui tu vorbe pe care nu l-am spus.SI DA, SUNT OAMENI, DE FAPT CAM TOTI CARE MI-AU CONFIRMAT CA AI FOST VINOVAT PT CEEA CE AI FACUT,eu nu sunt obligat sa accept jignirile si criticile tale , nici aici si nici in alta parte, pt ca sunt nefondate si aberante, facute doar pt ca a indraznit cineva sa aiba o alta parere decat a ta. SPRE DEOSEBIRE DE unii NOI VENIM LA TURNEE sa ne simtim bine, si stim sa si pierdem
                            - - - Actualizat - - -
                            In toata pledoria ta plina de inversunare poate citesti mai sus ca am spus, IMI PARE RAU DACA AM GRESIT, da nu voi accepta sa faci atacuri mincinoase la adresa mea. de vorbit tu ai inceput sa vorbesti iar eu m-am simtit dator, iar cel caruia ii spui tu unuia se numeste Onelus si are dreptul la replica indiferent ca tu te numeste RADU COSTICA
                            - - - Actualizat - - -
                            Am pus punct si nu voi mai avea nici o replica
                            Ma Lin Soft
                            Yasaka Rakza 7
                            Xiom Yanus

                            Comentariu


                            • #39
                              Bine, Lus. Probabil ca nu mi-am dat seama la bautura si m-am certat de unul singur pe acolo, tu vorbindu-mi calm si respectuos . Hai, te rog, lasa-ma, ca m-apuca plansul de onestitatea si corectitudinea ta... Am simtit-o pe pielea mea in alte ocazii, cand iti era probabil mai greu...

                              Comentariu


                              • #40
                                Lus nu pune la inima! Ignora astfel de caractere, este cea mai buna solutie in viata! Si in nici un caz nu renunta la organizare de turnee, faci o treaba buna si cred ca si Dl. Paul e de acord cu acest lucru.
                                Blade-Darker speed 90
                                Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                Bh- Testing

                                Comentariu


                                • #41
                                  Si eu te salut COSTICA SI INCA ODATA,IMI CER SCUZE DACA AM GRESIT, numai cine nu munceste nu greseste.
                                  Ma Lin Soft
                                  Yasaka Rakza 7
                                  Xiom Yanus

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Lus, in sala nu am folosit nici un cuvant jignitor la adresa ta. Si, daca esti un om corect, cum pretinzi, ai sa recunosti atat acest lucru, precum si faptul ca nu eram baut, asa cum ai spus pe forum. Bai, frate, desi nu stiu cate persoane m-au vazut pe mine beat in 4 ani, am baut sigur cel putin cateva beri la alte concursuri, dar nu la asta, cel putin la momentul la care ne referim noi !! Sigur ca am gresit fata de tine pt ca am ridicat tonul, dar daca imi spui ca tu ai stat si mi-ai vorbit calm si respectuos cand eu tipam la tine, inseamna ca unul dintre noi fabuleaza.
                                    Stiu ca suntem cu totii supusi greselilor, tocmai asta incerc sa spun. Si ma refer inclusiv la mine. SI EU ITI CER SCUZE pentru faptul ca nu am realizat la momentul ala ca esti obosit dupa o zi de munca, ca nici macar nu ai avut posibilitatea si placerea ( in sensul ca nu ai putut ) sa participi la concurs si ca n-am avut rabdarea si intelepciunea sa inteleg toate lucrurile astea si raspunsurile tale la intrebarile mele. Stiu ca nu voi mai avea cu nimeni discutii de genul asta in viitor.

                                    Cat despre cel care se baga in seama mereu pe acest forum, indiferent ca ii spune toata lumea ca vorbeste mult, prost si fara continut ( ori, poate, nu ii spune nimeni si ii fac eu acum serviciul asta ) despre chestiuni la care nu a fost de fata ori despre persoane pe care nu le cunoaste, dar crede ca da, nu pot sa fac altceva decat sa ii dedic din tot sufletul o melodie, e drept a unei formatii pe care nu o apreciez prea tare : B.U.G. Mafia - "N-ai fost acolo". Desi bucata e veche, ramane de actualitate in unele situatii, iar versurile ii sunt special dedicate din partea mea. Si promit ca la prima intalnire cu el o sa i le cant pe viu, desi n-am voce... Si il asigur ca n-am sa uit si-mi voi confirma caracterul... Mai ales ca nu e prima oara cand vorbeste despre mine, desi m-a vazut in viata lui de 5 ori, maxim, si a discutat cu mine o data sau de doua ori cam trei secunde de fiecare data, cand m-a salutat.

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      In sala nu a fost nici un cuvant jicnitor nici din partea mea nici din a ta, nu iti sunt dator cu nici o explicatie sau recunoastere, nu pretind ci sunt corect. Am spus:;oamenii nu erau datori sa asculte tipetele si isteriile tale(accentuate si de ceva licoare);,tu insisti cu termeni; beat si baut;cuvinte pe care eu nu le-am folosit.Faptul ca pui ghilimelele de rigoare si afirmi(mincinos, linguseli, nerespectarea cuvantului dat) cu trimitere catre mine......, mai jignit. Nu am mintit cu nimic,iar daca apreciez munca unui om care face multe pt noi , astia impatimiti de tenis de masă, asta nu inseamna ca sunt lingusitor. Daca ti-am apreciat valoarea la masa de tenis in mod public de mai multe ori asta inseamna ca sunt lingusitor? cat despre nerespectarea cuvantului dat, unde vrei sa ajungi? nu am onorat o serata intre noi cei de la sala, pt ca am intrat intr-o criza de fiere, m-am scuzat si fata de tine printr-un ms.Parerea mea este sa incetam aceasta discutie, am genunchiul in pioneze.... am lucruri mult mai importante decat sa intru in polemica cu tine.
                                      Ma Lin Soft
                                      Yasaka Rakza 7
                                      Xiom Yanus

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        dupa cit vad eu voi baieti ati luoato razna si imi pare rau de tot si nui bine in loc sa fim prieteni si sa jucam,sa ne distram voi...........
                                        eu va transmit multa sanatate

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Multumim , Sorin...si noi iti dorim toate cele bune si te asteptam la urmatorul turneu.
                                          blade: Zhang Jike Super ZLC
                                          fh: Butterfly Tenergy 05
                                          bh: Dr. Neubauer Killer

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Lussssss,ceva poze?

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              salut Marius, da vor fi si poze ..., azi sau maine le voi afisa
                                              Ma Lin Soft
                                              Yasaka Rakza 7
                                              Xiom Yanus

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Precizari punctuale :
                                                Domnului Dragomir - nimeni nu a gresit cu nimic in mod intentionat si ca atare nu e cazul sa va scuzati pentru nimic si nici macar pentru altii. Va inteleg perfect in privinta eforturilor de a pastra sala de tenis in conditiile actuale si asta e suficient pentru a justifica faptul ca ati muncit si ati pus in primul rand pasiune pentru a ajunge la nivelul de astazi.
                                                Noi , cei de la Brăila , ar trebui sa fim invidiosi ca nu avem si noi un loc similar ca sala Dvs , dar n-o sa o facem niciodata pentru ca intelegem pe deplin ca cei care "pastoresc" locatiile unde jucam tenis in Brăila si-ar dori sa poata face mai mult pentru a imbunatati conditiile de joc , daca ar avea posibilitatea financiara sa o faca ! Ma refer la salile D-nei Nela si respectiv D-nei Mona / D-lui Bogdan.
                                                Important este ca , la fel ca si in cazul Dvs , peste tot am fost primiti cu inima deschisa iar gazdele intotdeauna , au incercat sa faca tot posibilul ca sa ne simtim bine. E suficient ca noi sa simtim asta , restul e de prisos.
                                                Domnului Radu Costica - nu pot vorbi de suparare in cazul Dvs , pentru care am o admiratie deosebita in ceea ce priveste talentul Dvs la tenis de masa si oricand am privit cu placere meciurile Dvs cu adversari de acceasi categorie. Cu siguranta aveti si alte calitati pentru care puteti fi admirat insa nu am reusit sa ne cunoastem asa de bine in viata de zi cu zi incat sa stiu care sunt acestea. Mi-as dori insa sa o putem face si de aceea sunteti oricand binevenit in a schimba cu mine orice impresii , altele decat cele legate de tenis de masa.
                                                Eu am dorit doar sa fac o atentionare si nu un repros. Motivul principal isi are radacinile in timp , anul trecut , cand am decis sa nu mai merg in tara la concursurile amatur , pentru ca peste tot am intalnit o serie de "supervedete" , unii dintre ei realmente talentati la tenis dar care luau si balacareau de pe margine pe mai toti jucatorii de tenis , asa ca mine , hotarand ei cu ce paleta ar trebui sa joace , in ce conditii etc. Nu e cazul Dvs fireste (desi marturisesc ca o clipa am fost tentat sa cred asta cand v-a furat valul in discutia Dvs contradictorie cu Lus)
                                                Asa cum am mai spus , consider jocul meu de tenis un hobby si nu o meserie iar notiunea de talent are un grad foarte mare de relativitate , cel putin in cazul meu.
                                                Ca sa fiu bine inteles , in orice meci de tenis , incerc sa fac fata , pe cat de bine ma pricep eu si evident ma incearca de fiecare data fiorul sperantei la victorie. Nu-mi place sa fiu acuzat ca am trisat folosind iarba sau sandwich pentru ca nu e adevarat. Utilizez materiale de acest gen pentru ca m-am adaptat mai bine cu acestea (acest subiect insa vizeaza alte persoane).Dar , de fiecare data cand un meci s-a incheiat, nu ma intereseaza rezultatele oficiale. La acest aspect ar trebui poate sa se gandeasca cei din conducerea Amatur , pentru ca aici e una din problemele esentiale - clasamentul starneste mari conflicte cand este vorba de cei plasati in frunte si , din pacate si in cazul unora care sunt mult mai jos in clasament.
                                                Cred cu tarie ca important este doar sa ne mentinem mica noastra comunitate de pasionati ai tenisului si sa nu avem resentimente cand un jucator mai putin talentat resuseste sa ne ciuguleasca ceva mai multe puncte intr-ub set , sau chiar sa mai castige cate unul. E un semn ca in acea zi a reusit sa se depaseasca pe sine si sa faca un meci "de zile mari".
                                                Domnilor Lus si Radu Costica - cred ca va cunoasteti de prea mult timp si e pacat sa nu recunoasca fiecare unde si cu ce a gresit , fara resentimente. Viata a ajuns sa ne ofere fiecaruia provocari mult mai urate , mai dureroase si mai grele de care de altfel incercam sa uitam atunci cand venim la sala. Ca doar pentru asta venim , nu-i asa ?
                                                Inchei dorindu-va tuturor numai bine si ramaneti asa cum sunteti , dar incercati sa recunoasteti ca uneori , cu totii mai gresim si de aceea trebuie si putem accepta si opiniile altora.

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Postat în original de Elcyd Vezi post
                                                  Precizari punctuale :
                                                  Domnului Dragomir - nimeni nu a gresit cu nimic in mod intentionat si ca atare nu e cazul sa va scuzati pentru nimic si nici macar pentru altii. Va inteleg perfect in privinta eforturilor de a pastra sala de tenis in conditiile actuale si asta e suficient pentru a justifica faptul ca ati muncit si ati pus in primul rand pasiune pentru a ajunge la nivelul de astazi.
                                                  Noi , cei de la Brăila , ar trebui sa fim invidiosi ca nu avem si noi un loc similar ca sala Dvs , dar n-o sa o facem niciodata pentru ca intelegem pe deplin ca cei care "pastoresc" locatiile unde jucam tenis in Brăila si-ar dori sa poata face mai mult pentru a imbunatati conditiile de joc , daca ar avea posibilitatea financiara sa o faca ! Ma refer la salile D-nei Nela si respectiv D-nei Mona / D-lui Bogdan.
                                                  Important este ca , la fel ca si in cazul Dvs , peste tot am fost primiti cu inima deschisa iar gazdele intotdeauna , au incercat sa faca tot posibilul ca sa ne simtim bine. E suficient ca noi sa simtim asta , restul e de prisos.
                                                  Domnului Radu Costica - nu pot vorbi de suparare in cazul Dvs , pentru care am o admiratie deosebita in ceea ce priveste talentul Dvs la tenis de masa si oricand am privit cu placere meciurile Dvs cu adversari de acceasi categorie. Cu siguranta aveti si alte calitati pentru care puteti fi admirat insa nu am reusit sa ne cunoastem asa de bine in viata de zi cu zi incat sa stiu care sunt acestea. Mi-as dori insa sa o putem face si de aceea sunteti oricand binevenit in a schimba cu mine orice impresii , altele decat cele legate de tenis de masa.
                                                  Eu am dorit doar sa fac o atentionare si nu un repros. Motivul principal isi are radacinile in timp , anul trecut , cand am decis sa nu mai merg in tara la concursurile amatur , pentru ca peste tot am intalnit o serie de "supervedete" , unii dintre ei realmente talentati la tenis dar care luau si balacareau de pe margine pe mai toti jucatorii de tenis , asa ca mine , hotarand ei cu ce paleta ar trebui sa joace , in ce conditii etc. Nu e cazul Dvs fireste (desi marturisesc ca o clipa am fost tentat sa cred asta cand v-a furat valul in discutia Dvs contradictorie cu Lus)
                                                  Asa cum am mai spus , consider jocul meu de tenis un hobby si nu o meserie iar notiunea de talent are un grad foarte mare de relativitate , cel putin in cazul meu.
                                                  Ca sa fiu bine inteles , in orice meci de tenis , incerc sa fac fata , pe cat de bine ma pricep eu si evident ma incearca de fiecare data fiorul sperantei la victorie. Nu-mi place sa fiu acuzat ca am trisat folosind iarba sau sandwich pentru ca nu e adevarat. Utilizez materiale de acest gen pentru ca m-am adaptat mai bine cu acestea (acest subiect insa vizeaza alte persoane).Dar , de fiecare data cand un meci s-a incheiat, nu ma intereseaza rezultatele oficiale. La acest aspect ar trebui poate sa se gandeasca cei din conducerea Amatur , pentru ca aici e una din problemele esentiale - clasamentul starneste mari conflicte cand este vorba de cei plasati in frunte si , din pacate si in cazul unora care sunt mult mai jos in clasament.
                                                  Cred cu tarie ca important este doar sa ne mentinem mica noastra comunitate de pasionati ai tenisului si sa nu avem resentimente cand un jucator mai putin talentat resuseste sa ne ciuguleasca ceva mai multe puncte intr-ub set , sau chiar sa mai castige cate unul. E un semn ca in acea zi a reusit sa se depaseasca pe sine si sa faca un meci "de zile mari".
                                                  Domnilor Lus si Radu Costica - cred ca va cunoasteti de prea mult timp si e pacat sa nu recunoasca fiecare unde si cu ce a gresit , fara resentimente. Viata a ajuns sa ne ofere fiecaruia provocari mult mai urate , mai dureroase si mai grele de care de altfel incercam sa uitam atunci cand venim la sala. Ca doar pentru asta venim , nu-i asa ?
                                                  Inchei dorindu-va tuturor numai bine si ramaneti asa cum sunteti , dar incercati sa recunoasteti ca uneori , cu totii mai gresim si de aceea trebuie si putem accepta si opiniile altora.
                                                  Foarte obiectiv si plin de bun simt acest dialog al celor implicati.As dori ca si altii sa ia aminte si sa reflecteze la acest tip de comportament si limbaj,fie el si in contradictoriu,dar de un maxim de bun simt.Precizez ca am fost placut impresionat atat de cele relatate cat si de continutul posturilor, de Costica,Paul,Onelus sau Elcyd de la Brăila,dialog-uri de bun simt,relaxate,fara resentimente si frustrari,si cat se poate de obiective..Felicitarile mele domnilor.
                                                  BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                                                  FH - TENERGY 64
                                                  BH - XIOM VEGA EUROPE

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Postat în original de Elcyd Vezi post
                                                    Precizari punctuale :
                                                    Domnului Dragomir - nimeni nu a gresit cu nimic in mod intentionat si ca atare nu e cazul sa va scuzati pentru nimic si nici macar pentru altii. Va inteleg perfect in privinta eforturilor de a pastra sala de tenis in conditiile actuale si asta e suficient pentru a justifica faptul ca ati muncit si ati pus in primul rand pasiune pentru a ajunge la nivelul de astazi.
                                                    Noi , cei de la Brăila , ar trebui sa fim invidiosi ca nu avem si noi un loc similar ca sala Dvs , dar n-o sa o facem niciodata pentru ca intelegem pe deplin ca cei care "pastoresc" locatiile unde jucam tenis in Brăila si-ar dori sa poata face mai mult pentru a imbunatati conditiile de joc , daca ar avea posibilitatea financiara sa o faca ! Ma refer la salile D-nei Nela si respectiv D-nei Mona / D-lui Bogdan.
                                                    Important este ca , la fel ca si in cazul Dvs , peste tot am fost primiti cu inima deschisa iar gazdele intotdeauna , au incercat sa faca tot posibilul ca sa ne simtim bine. E suficient ca noi sa simtim asta , restul e de prisos.
                                                    Domnului Radu Costica - nu pot vorbi de suparare in cazul Dvs , pentru care am o admiratie deosebita in ceea ce priveste talentul Dvs la tenis de masa si oricand am privit cu placere meciurile Dvs cu adversari de acceasi categorie. Cu siguranta aveti si alte calitati pentru care puteti fi admirat insa nu am reusit sa ne cunoastem asa de bine in viata de zi cu zi incat sa stiu care sunt acestea. Mi-as dori insa sa o putem face si de aceea sunteti oricand binevenit in a schimba cu mine orice impresii , altele decat cele legate de tenis de masa.
                                                    Eu am dorit doar sa fac o atentionare si nu un repros. Motivul principal isi are radacinile in timp , anul trecut , cand am decis sa nu mai merg in tara la concursurile amatur , pentru ca peste tot am intalnit o serie de "supervedete" , unii dintre ei realmente talentati la tenis dar care luau si balacareau de pe margine pe mai toti jucatorii de tenis , asa ca mine , hotarand ei cu ce paleta ar trebui sa joace , in ce conditii etc. Nu e cazul Dvs fireste (desi marturisesc ca o clipa am fost tentat sa cred asta cand v-a furat valul in discutia Dvs contradictorie cu Lus)
                                                    Asa cum am mai spus , consider jocul meu de tenis un hobby si nu o meserie iar notiunea de talent are un grad foarte mare de relativitate , cel putin in cazul meu.
                                                    Ca sa fiu bine inteles , in orice meci de tenis , incerc sa fac fata , pe cat de bine ma pricep eu si evident ma incearca de fiecare data fiorul sperantei la victorie. Nu-mi place sa fiu acuzat ca am trisat folosind iarba sau sandwich pentru ca nu e adevarat. Utilizez materiale de acest gen pentru ca m-am adaptat mai bine cu acestea (acest subiect insa vizeaza alte persoane).Dar , de fiecare data cand un meci s-a incheiat, nu ma intereseaza rezultatele oficiale. La acest aspect ar trebui poate sa se gandeasca cei din conducerea Amatur , pentru ca aici e una din problemele esentiale - clasamentul starneste mari conflicte cand este vorba de cei plasati in frunte si , din pacate si in cazul unora care sunt mult mai jos in clasament.
                                                    Cred cu tarie ca important este doar sa ne mentinem mica noastra comunitate de pasionati ai tenisului si sa nu avem resentimente cand un jucator mai putin talentat resuseste sa ne ciuguleasca ceva mai multe puncte intr-ub set , sau chiar sa mai castige cate unul. E un semn ca in acea zi a reusit sa se depaseasca pe sine si sa faca un meci "de zile mari".
                                                    Domnilor Lus si Radu Costica - cred ca va cunoasteti de prea mult timp si e pacat sa nu recunoasca fiecare unde si cu ce a gresit , fara resentimente. Viata a ajuns sa ne ofere fiecaruia provocari mult mai urate , mai dureroase si mai grele de care de altfel incercam sa uitam atunci cand venim la sala. Ca doar pentru asta venim , nu-i asa ?
                                                    Inchei dorindu-va tuturor numai bine si ramaneti asa cum sunteti , dar incercati sa recunoasteti ca uneori , cu totii mai gresim si de aceea trebuie si putem accepta si opiniile altora.
                                                    Elcyd, iti multumesc pentru modul in care ti-ai facut cunoscut punctul de vedere. A fost o placere pentru mine sa discut cu tine si cred ca discutand in acest mod, adica cu un anume respect reciproc, putem sa gasim rezolvarea la toate neintelegerile, mai mici sau mai mari. Te rog inca o data sa ma scuzi pt ca n-am fost atent la faptul ca jucai la momentul respectiv si pentru ca te-am deranjat. De asemenea, ii cer scuze lui Adi Staicu, cu care jucai la acel moment. Cat despre partea cu fetele/fata cu care joci pe paleta, nu am avut niciodata ( si nici la concursul de care discutam ) nimic de obiectat nici in ceea ce te priveste si nici in ceea il priveste pe oricare jucator care foloseste fete, sa le spunem de aparare. Eu sper sa te razgandesti si sa joci in continuare si sper sa ne intalnim in fata mesei de tenis, indiferent de locatia unde se va intampla asta.
                                                    Si, Nicu, chiar daca nu ne cunoastem bine, ne stim totusi de ceva vreme ( cel putin de cand vin eu si joc la voi in sala, la Brăila ), asa incat te rog nu ma mai domni. Costica sau Costel ma astept sa ma strigi, evident daca nu tii cu toata convingerea sa ne domnim reciproc...
                                                    Iti doresc o zi buna si iti multumesc inca o data.

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X