Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

YASAKA MA LIN CARBON ce fe?e se potrivesc?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • YASAKA MA LIN CARBON ce fe?e se potrivesc?

    Salutare. Sunt incepator si am lemn YASAKA MA LIN CARBON cu fete pryde. Joc cam de 1 an cu ele cu parteneri mai buni ca mine cam 1 sau de 2 ori pe saptama si toti imi spun ca mi-ar trebui niste fete de control.
    Am rugamintea de a ma ajuta cu niste pareri referitor la niste fete potrivite pentru aceasta paleta?
    Jocul meu nu prea il pot caracteriza la nivelul la care ma aflu.
    Multumesc

  • #2
    Controlul il da in prima faza lemnul si doar dupa aceea se poate spune despre fete ceva. Lemnul pe care il ai e un lemn ofensiv, iar fetele sunt si ele din aceeasi categorie. Eu as zice sa schimbi lemnul in prima faza si sa iei unul de control (all sau all+). Yasaka sweden clasic e o optiune perfecta si nu prea scumpa(2 fete te vor costa mai mult decat acest lemn). Pe el poti pune fetele care le ai si vei sesiza un control mult mai bun al loviturilor(nu ai specificat tipul de pryde pe care il ai ca sa fiu mai punctual in sugestia care ti-o dau). Eventual poti sa optezi si pentru niste fete soft de o grosime max 2.0. Succes!
    YASAKA MA LIN Soft CARBON / YASAKA RAKZA 7 Soft

    Comentariu


    • #3
      Multumesc pentru sfat. nu am paleta la mine ca sa ma uit pe fete si sa spun ce tip sunt dar stiu sigur ca au grosimea de 2.0. M-ar fi interesat totusi sa nu incep sa schimb lemnul prea des ca nu voi mai intelege chiar nimic din sportul asta. Mi-as fi dorit sa gasesc niste fete pe care sa le pot potrivi cu acest lemn

      Comentariu


      • #4
        Cu timpul probabil ca te vei obisnui cu lemnul si daca doresti sa incerci niste fete cu care sa ai control iti recomand una din urmatoarele:
        -Donic Baracuda Big Slam, Donic Acuda S3, Donic Acuda S2, Donic Bluefire M3, Donic Bluefire M2 (M2 si S2 au mai multa viteza si mai putin control decat M3 si respectiv S3)
        -Xiom Vega Elite, Xiom Vega Euro, Xiom Omega IV Elite, Xiom Omega IV Euro ( Varianta Euro are putin mai multa viteza si mai putin control decat variantele Elite, ele fiind putin mai dure)
        -Yasaka Mark V, Yasaka Rakza 7 Soft
        -Butterfly Sriver, Butterfly Sriver Fx
        -Tibhar Sinus

        La toate aceste fete iti recomand sa iei variantele de 2 mm , deoarece au mai mult control decat cele MAX


        Toate cele bune si mult succes in acest sport
        Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
        BH : Tenergy 05Fx
        FH : Tenergy 05Fx

        Comentariu


        • #5
          multumesc frumos. sper sa pot incerca cat mai multe dintre cele mentionate inainte de a cumpara ceva. am sa incerc sa ma axez pe cele de control nu neaparat pe cele rapide rapide.
          - - - Actualizat - - -
          mai astept eventuale sugestii. va multumesc

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de octavian22 Vezi post
            mai astept eventuale sugestii. va multumesc
            NU mai astepta prea multe sugestii, ca daca "paleta" de sugestii este foarte larga, te dezorientezi si nu mai intelegi nimic...Ben ti-a oferit suficiente optiuni viabile si pertinente...
            Spor la joc!
            Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
            Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
            Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

            Comentariu

            Procesare...
            X