Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

parere lemn Donic Waldner Black Devil CB !

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 5 (0 members and 5 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • parere lemn Donic Waldner Black Devil CB !

    As dorii niste pareri despre acest lemn va rog sunt un jucator de nivel mediu si am jucat cu ceva lemne bunicele cum ar fi: Butterfly Timo Boll edition World 2003, Donic Cayman, Donic Dima Sawtech Ar si un DHS V series al unui prieten. Multumesc!!

  • #2
    Am eu un lemn Black Devil

    Daca esti un jucator de valoare medie sa stii ca e un lemn foarte ofensiv, are avantajul ca simti mingea mai bine decat multe alte lemne off+ deoarece e facut din balsa si e foarte usor.
    Mie imi place foarte mult cu toate ca are un pret atat de mic , nu as renunta la el.
    Totusi daca ai jucat cu donic cayman te sfatuiesc sa nu treci la acest lemn si sa incerci unul Off simplu

    Stima
    Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
    BH : Tenergy 05Fx
    FH : Tenergy 05Fx

    Comentariu


    • #3
      iti multumesc frumos, dar sunt cam hotarat pe acest lemn si am vrut sa vad o parere.

      Comentariu


      • #4
        Daca esti hotarat sa iei lemnul nu mai cere pareri degeaba care oricum nu conteaza. Ia lemnul, vezi cum joaca si gata...Bafta!
        Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de Saly Vezi post
          iti multumesc frumos, dar sunt cam hotarat pe acest lemn si am vrut sa vad o parere.
          Daca aveam ocazia sa ne intalnim la un turneu iti dadeam sa`l probezi si asa era cel mai bine
          Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
          BH : Tenergy 05Fx
          FH : Tenergy 05Fx

          Comentariu


          • #6
            eu sunt din bucuresti e greu sa ne intalnim...

            Comentariu


            • #7
              Si eu am acest lemn si sunt din București. Sincer nu prea ti l-as recomanda, eu acum imi caut un lemn un pic mai lent. Lemnul asta nu iti permite nici cea mai mica miscare gresita.. Este fff rapid si cam fara control dupa parerea mea..
              Sent from my GT-5670 using Tapatalk 2
              Blade : Donic Waldner Black Devil CB
              FH : Donic BlueFire M3 MAX
              BH : Donic BlueFire M3 2.0

              Comentariu


              • #8
                M-ai convins, am realizat ca nu sunt un jucator la un standard foarte ridicat ca sa pot controla un lemn atat de rapid... Dupa cum vad tu ai 23 de ani probabil ca la varsta asta esti dedicat acestui sport. As vrea sa ma dedic acestui sport si sa investesc dar problema este ca nu stiu ce sa aleg.. am un buget de 200-230 de lei pentru un lemn si 200 de lei pentru ambele fete, nu e tocmai mult dar nici putin si dupa cum spuneam nu stiu ce sa aleg nu am nici cea mai mica idee macar. As vrea o paleta rapida dar cu un control bun, daca va intreb pe voi categoric voi primi un raspuns precum: "Nu avem de unde sa stim ce ti se potriveste etc etc..." va inteleg. Dar nici eu nu stiu ce mi se potriveste.. !
                Ultima editare de Saly; 28.feb.2013, 05:20.

                Comentariu


                • #9
                  Mergeti la o sala, in București, si sigur veti gasi niste jucatori amabili care sa va imprumute paletele lor pentru cateva schimburi si-atunci veti putea trage o concluzie, veti vedea ce va place mai mult, mai putin... ce-i mai rapid, mai lent... si macar o sa stiti cam ce cautati.

                  Comentariu


                  • #10
                    Daca ai un buget de 300 lei ia paleta pe care o are la vanzare dl Marcu Vasile (lemn Donic Li Ping Kitex si fețe Donic Bluefire M1). Paleta mi se pare exceptionala iar la acest pret nu gasesti vreun setup nici macar comparabil.
                    Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de Saly Vezi post
                      M-ai convins, am realizat ca nu sunt un jucator la un standard foarte ridicat ca sa pot controla un lemn atat de rapid... Dupa cum vad tu ai 23 de ani probabil ca la varsta asta esti dedicat acestui sport. As vrea sa ma dedic acestui sport si sa investesc dar problema este ca nu stiu ce sa aleg.. am un buget de 200-230 de lei pentru un lemn si 200 de lei pentru ambele fete, nu e tocmai mult dar nici putin si dupa cum spuneam nu stiu ce sa aleg nu am nici cea mai mica idee macar. As vrea o paleta rapida dar cu un control bun, daca va intreb pe voi categoric voi primi un raspuns precum: "Nu avem de unde sa stim ce ti se potriveste etc etc..." va inteleg. Dar nici eu nu stiu ce mi se potriveste.. !
                      Iti recomand paleta domnului Marcu Vasile, daca nu te sfatuiesc sa iei acelasi lemn ca al lui nou pentru ca e foarte eficient sau un nitaku septear iar la fete sunt convins ca vei gasi ceva care sa se incadreze in bugetul disponibil.
                      Toate cele bune
                      Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                      BH : Tenergy 05Fx
                      FH : Tenergy 05Fx

                      Comentariu


                      • #12
                        Bugetul total pentru paleta este de 500 de lei ma voi gandii la acest Donic Li Ping sau Nittaku Septear. Intre timp daca mai aveti alte idei sunt aici sa le ascult si sa tin cont de fiecare.

                        Comentariu


                        • #13
                          Eu am jucat cu ambele , si pot sa zic ca sunt lemne foarte bune cu un mic plus pentru Septear din punctul meu de vedere.
                          Repet e doar o parere persoanala, eu unul nu as renunta la black devil decat in defavoarea unui lem TB ZLC, imi place foarte mult dar recunosc ca e foarte ofensiv si lipseste controlul.

                          Asteptam raspunsuri cu ce lemn ti-ai achizitionat si cum te impaci cu el
                          Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                          BH : Tenergy 05Fx
                          FH : Tenergy 05Fx

                          Comentariu


                          • #14
                            Daca scadem fețele (2 fețe rezonabile costa cam 300 lei) raman aprox. 200 lei pt lemn. Pe langa variantele deja amintite recomand cu caldura BTY Petr Korbel sau daca vrei cu carbon un lemn ff apreciat la un pret rezonabil este Donic Waldner Carbon (simplu, nu ultracarbon care e ceva mai rapid si cu mai putin control). Bafta si da-ne de veste ce ti-ai cumparat pana la urma.
                            Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

                            Comentariu


                            • #15
                              iti recomand sa incerci si un lemn OFF- sau chiar OFF home made by Levi. Are numar de telefon in postul sau, contacteaza-l. Este un om deosebit, ii spui cum vrei lemnul(tip maner, greutate, etc.) si din 200 RON iti mai raman si bani. Daca nu iti place lemnul il poti trimite inapoi - marele avantaj - Levi.
                              "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                              Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                              BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de Saly Vezi post
                                Bugetul total pentru paleta este de 500 de lei ma voi gandii la acest Donic Li Ping sau Nittaku Septear. Intre timp daca mai aveti alte idei sunt aici sa le ascult si sa tin cont de fiecare.
                                La buget de 500 iti recomand un TBS second hand si un set de baracude sau xiom vega si o sa ai un super setup...
                                Nittaku Violin​Fastarc G-1 / Fastarc S-1

                                Comentariu

                                Procesare...
                                X