Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Xiom Sigma II

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Xiom Sigma II

    A testat cineva noile fețe Sigma II?Cum se comporta raportat la generatia anterioara Sigma, sau la alte fețe cu care ati jucat?multumesc
    - - - Actualizat - - -
    nimeni inca...?
    LEVI OF-
    Donic Bluefire M2
    XIOM Sigma Euro

  • #2
    atata lume lauda fețele xiom sigma si le compara mereu cu tenergy-urile si nu a fost nimeni curios de "noutati"!? personal sunt mai mult interesat de sigma euro 2, am cumparat recent sigma euro1 si m2, dar mai asteptam pentru niste lemne de la dl levi si abia saptamana viitoare o sa imi ajunga pachetul. asa ca ma gandesc daca merita sa imi iau si o sigma 2 acum sau sa mai astept... ma intereseaza in special o comparatie cu sigma euro 1 si bluefire m2, dar orice parere e binevenita. multumesc
    LEVI OF-
    Donic Bluefire M2
    XIOM Sigma Euro

    Comentariu


    • #3
      Eu in prezent avand 2 lemne b-fly gergely alfa,joc cu ambele fete vizate de tine si anume cu sigma PRO 1 ,iar pe celalalt lemn cu sigma PRO 2.Dupa mine sigma pro 1 cu care joc in concursuri este mai rapida decat pro 2,insa dupa mine care am multa experienta este mai controlabila si pentru faptul ca am jucat mai mult timp cu ea.In schimb sigma PRO 2 are buretele ceva mai moale si un plus de spin.De abia am cumparat-o si inca nu m-am obisnuit prea bine cu ea.Ambele fete se adreseaza jucatorilor cu experienta in tenisul de masa,mai mult openistilor,deoarece trebuie sa ai mana formata pentru a controla loviturile.Daca le mai si pui pe lemn off+,rezulta o ”racheta”.Am mai jucat si cu sigma euro 1 max,am fost multumit de ea,dar am considerat ca trebuie sa ridic ”stacheta”.Fata este oricum mai controlabila decat fetele PRO.Aceste fete enumerate mai sus,nu le-am probat pe altfel de lemne,deci nu stiu cum se comporta ,pe lemnele inferioare off+(-ului).
      Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
      Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

      Comentariu

      Procesare...
      X