Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Andro Temper Tech OFF vs Andro Temper Tech OFF+

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Andro Temper Tech OFF vs Andro Temper Tech OFF+

    Salut,

    Impartasiti-va rogu-va impresiile legate de cele doua lemne mentionate in subiect si eventual de diferentele de nuanta pe care din review-urile online imi e cam greu sa le vad. Aici pe forum am gasit impresii despre ALL+.
    Mentionez ca se vrea a se face trecerea de la Schalger Precision OFF- echipat cu fete XIOM Omega IV Elite. Jocul este destul de consistent in setup-ul prezent, inca mana mai are de lucru pana la o armonizare cu paleta, insa simt nevoia unui plus de forta in jocul de atac. Preturile celor doua imi par atractive, controlul este un factor important care la Andro se pare ca exista din plin, review-urile sunt foarte pozitive. Insa as vrea o parere a cuiva care a avut de-a face cu ele sau vreuna dintre ele.

    Multumesc pentru opinii!

  • #2
    Sunt detinatorul fericit (zic eu) a doua lemne din gama Temper Tech - OFF si OFF +.
    Am gasit la aceste lemne ceea ce am cautat.Mult control pentru jocul de langa masa,viteza si consistenta in jocul de la semidistanta si chiar distanta(cat iti permite sala unde joci,si fețele-evident.)
    Diferenta nu e mare intre ele,OFF-ul fiind un pic mai usor,dar fara sa piarda in ceea ce cauti tu:consistenta.
    Difera si miezul lemnului la OFF e Kiri si la OFF+ e Limba.Nu as putea sa zic prea multe intr-aceasta privinta - acest subiect depasindu-mi cunostintele si experienta din acest domeniu.
    Am jucat pe lemnele astea atat cu fete rapide(Tenergy 64,Palio Blit'z 47*,DHS Huricane III Neo Provincial)cat si cu iarba( Giant Dragon Dragon Talon OX,Tibhar Grass D.Tecs 1.6)In momentul de fata am un setup pe OFF(Joo Se Hyuk)Tenergy 64 Max si Tibhar Grass D.Tecs 1.6.Mi-se potriveste ca o manusa.Pe OFF+ am Andro Hexer HD Max(o alta bijuterie de la Andro) pe FH si Palio Blit'z 42*pe BH.
    Chiar Daca acum experimentez cu setup-urile din semnatura,nu voi renunta niciodata la Temper Tech - O tehnologie cu adevarat revolutionara.(Lemnul este uscat(deshidratat) la temperaturi foarte mari,ajungand sa concureze cu carbonul la greutate,pastrandu-si feeling-ul unic pe care-l poate avea numai lemnul).
    Acuma depinde de mana ,stil si adversarii cu care joci.
    Eu fac asa:Cu cei care nu se descurca sa joace impotriva gazonului - joc cu "soft",pe cei mai avansati,care sunt un pic mai rapizi ca mine,ii "temperez" cu "etnobotanice".
    Cu respect.Vlad.
    Am uitat si eu de dimensiuni.
    156/149 ambele.
    Ultima editare de Vladislav; 05.mar.2013, 01:57.
    Dr.Levi Balsa Carbo Combi.FH:Xiom Vega Pro 2.0 BH:TSP Curl P1-r 0.5.
    Red+Black Kazak C. FH:SpinLord Marder IV Max BH:SpinLord Agenda 1.0

    Comentariu


    • #3
      Un feedback foarte binevenit si interesant. Foarte multumesc!

      Comentariu

      Procesare...
      X