Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Manerele Stiga

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Manerele Stiga

    Daca sunteti curiosi cum arata manerele Stiga demontate, va prezint poza urmatoare cu un Ebenholz V (manerul a fost slefuit) care nu este WRB, dar...
    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	ImageUploadedByTapatalk 21363075061.246165.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	7,3 KB 
ID:	778050
    Manerul este gol pe interior.
    Blog de tenis de masă

  • #2
    Privind aceea zona extrem de subtire si de fragila, ce face trecerea de la cap la maner, ne dam seama de ce are alejandro atata de lucru!
    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

    Comentariu


    • #3
      Ultima editare de Teodorus; 12.mar.2013, 12:08.

      Comentariu


      • #4
        (at)Teodorus: Al doilea e Schlager Carbon?
        La Stiga marginea e mult mai subtire si plaseaua e goala spre capat - greutatea este spre varf. Am dezlipit plaseaua pentru ca se desfacuse catre varf si vibra totul, de ziceai ca s-a rupt lemnul. Am lipit cu rasina epoxidica si e beton!
        Blog de tenis de masă

        Comentariu


        • #5
          Da ,e Schlager Carbon,mai sunt si alte lemne Butterfly tot asa gaurite (unele chiar foarte cunoscute si scumpe),dar nu mai am pozele.Inteleg ca vor sa obtina greutati cat mai mici,dar nici chiar asa...
          Ar trebui sa se specifice ca sunt WRB,sa stim si noi ce cumparam.

          Poate sunt considerente pt a rezulta un lemn cu un simt mai bun,prin acea "camera din podul palmei",dar totusi gaura este prea mare si lemnul se poate rupe mult mai usor.
          Ultima editare de Teodorus; 12.mar.2013, 12:30.

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de Teodorus Vezi post
            Da ,e Schlager Carbon,mai sunt si alte lemne Butterfly tot asa gaurite (unele chiar foarte cunoscute si scumpe),dar nu mai am pozele.Inteleg ca vor sa obtina greutati cat mai mici,dar nici chiar asa...
            Ar trebui sa se specifice ca sunt WRB,sa stim si noi ce cumparam.

            Poate sunt considerente pt a rezulta un lemn cu un simt mai bun,prin acea "camera din podul palmei",dar totusi gaura este prea mare si lemnul se poate rupe mult mai usor.
            Ma intreb daca e vreun lemn Butterfly cat de cat recent care sa nu fie gaurit in dreptul manerului Ieri am desfacut un Primorac Off- (varianta controversata si detestata, cu Solid Balance Core) pentru a ii lipi alte prasele, si am observat ca are tot asa, o gaura in dreptul manerului. Parca citisem pe undeva ca Primorac Off- (varianta normala, fara SBC) nu ar avea gaura, dar nu am avut ocazia sa desfac modelul acela

            Comentariu


            • #7
              Cred ca Primoracul Off- ala JAPAN nu are gaura.

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de Teodorus Vezi post
                Cred ca Primoracul Off- ala JAPAN nu are gaura.
                Primorac Off- JAPAN nu are sigur, Primo Powerfeeling nu avea nici ala gaura, eu cred ca nici Primorac Off- (model european) nu are. Doar modelul cu SBC (care se pare ca a fost un esec si au renuntat la el Butterfly) are gaura. Eu l-am desfacut si i-am schimbat praselele cu ale unui Donic Waldner Senso Carbon, care oricum sunt goale pe dinauntru ... a rezultat o traznaie de 86grame al dracului de greu spre varf ceea ce o sa imi rupa incheietura.

                Comentariu

                Procesare...
                X