Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Tenergy 80 vs.Tenergy 05

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Tenergy 80 vs.Tenergy 05

    in 2-3 saptamani urmeaza sa-mi achizitionez 2 Fetze noi ... un Tenergy 64 la Rever .... si pe Forhand ... sunt in dubii .... care este diferenta intre 80 si 05 .... va rog necunoscatorii sa nu ma induca in eroaree.......
    Blade :Timo Boll Spirit Old AN
    Fh : Tenergy 05
    Bh : Tenergy 64

  • #2
    http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...l=1#post153429

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de manyaku88 Vezi post
      Mi-am achizitionat T80 si dupa ceva teste pot spune urmatoarele:

      Simtul este similar cu 05 dar spin ceva mai mic, traiectoria tot inalta dar ceva mai lunga. Este mult mai aproape de 05 decat de 64. Per total e o fata mult mai buna decat 64 pt rever pentru ca genereaza mai mult spin si are mai mult control.
      Spre deosebire de T05 e nevoie de un lemn putin mai moale, mai elastic ca sa poti genera spin mare. Pe un lemn rapid mingea pleaca prea repede si nu apuci sa dai spin.
      Cu 05 e nevoie de un lemn mai dur care sa ii dea control si stabilitate.

      Nu voi face tranzitia catre 80 insa pt ca pentru fh 05 este superioara, si langa fileu, si la serva si la topspin. Iar pentru bh desi foarte buna, Palio Blitz este la fel de buna.

      Recomand T80 celor ce au T64 si vor mai mult spin si celor care au 05 si vor mai multa viteza si control la loviturile drepte. Este deasemenea mai versatila decat 05 la tehnica de topspin folosita si merge bine pe o gama mai larga de lemne.
      Uite ce spune manyaku88 despre tenergy80

      Comentariu

      Procesare...
      X