Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Discutii despre TURNEUL CAMPIONILOR MEDIAS 2023

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 12 (0 members and 12 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de dinuzara Vezi post



    În această situație trebuie indicată în prealabil persoana desemnată să preia tricoul?

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Nu este nevoie, avem încredere, nu-și permite să-l ridice fără acordul Dvs.
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

    Comentariu


    • Postat în original de ghitza Vezi post
      Eu zic sa nu mai pierzi vremea in Amatur și sa mergi liniștit unde ești “apreciat”cu cât mai repede cu atât mai bine.
      Și dacă ai curaj te rog sa postezi invitația ca sa vedem și noi
      Daca tot a fost adus in discutie latratul vad ca a intervenit spiritul de haita in Amatur, cel care vrea sa faca ceva, sa ajute, asa cum se pricepe el, este sfasiat de lupii tineri care vor si ei. Observ ca esti din Arad. La cei din Arad am observat ca se manifesta cel mai aprig acest spirit. Ati fost laudati pentru A+ vostru, cu toate ca am inteles ca au fost si nemultumiri, si acum deja sunteti cei mai tari, nimeni din Amatur nu mai este de nivelul vostru, sa plece cine nu va place, in speta EMI, ca v-a luat turneul pe care il meritati, si sa ramana cine vreti voi.
      EMI a facut treaba buna in Amatur si sper eu ca va face in continuare, nu este corect sa fie inlaturat pentru ca asa vor unii. Poate ca a facut si greseli dar si lucruri foarte bune, ca noi toti de altfel.

      Comentariu


      • Cred ca acest topic ar trebui inchis, s-au spus destule si s-a ajuns la lucruri urate. Cine a avut de spus ceva a spus-o deja. Lucrurile s-au lamurit.

        Comentariu


        • Postat în original de Cornel 67 Vezi post

          Daca tot a fost adus in discutie latratul vad ca a intervenit spiritul de haita in Amatur, cel care vrea sa faca ceva, sa ajute, asa cum se pricepe el, este sfasiat de lupii tineri care vor si ei. Observ ca esti din Arad. La cei din Arad am observat ca se manifesta cel mai aprig acest spirit. Ati fost laudati pentru A+ vostru, cu toate ca am inteles ca au fost si nemultumiri, si acum deja sunteti cei mai tari, nimeni din Amatur nu mai este de nivelul vostru, sa plece cine nu va place, in speta EMI, ca v-a luat turneul pe care il meritati, si sa ramana cine vreti voi.
          EMI a facut treaba buna in Amatur si sper eu ca va face in continuare, nu este corect sa fie inlaturat pentru ca asa vor unii. Poate ca a facut si greseli dar si lucruri foarte bune, ca noi toti de altfel.
          Nu eu vreau sa plece…..el a zis ca vrea…..de ce nu citiți ce a scris Emi?

          Comentariu


          • Postat în original de Cornel 67 Vezi post

            Daca tot a fost adus in discutie latratul vad ca a intervenit spiritul de haita in Amatur, cel care vrea sa faca ceva, sa ajute, asa cum se pricepe el, este sfasiat de lupii tineri care vor si ei. Observ ca esti din Arad. La cei din Arad am observat ca se manifesta cel mai aprig acest spirit. Ati fost laudati pentru A+ vostru, cu toate ca am inteles ca au fost si nemultumiri, si acum deja sunteti cei mai tari, nimeni din Amatur nu mai este de nivelul vostru, sa plece cine nu va place, in speta EMI, ca v-a luat turneul pe care il meritati, si sa ramana cine vreti voi.
            EMI a facut treaba buna in Amatur si sper eu ca va face in continuare, nu este corect sa fie inlaturat pentru ca asa vor unii. Poate ca a facut si greseli dar si lucruri foarte bune, ca noi toti de altfel.
            Fara suparare…
            Care au fost nemultumirile????
            Daca si la organizarea exemplara a prietenilor aradeni au fost plangeri, nu vreau sa ma gadesc ce a fost in alte locuri.
            P.S. Ati fost vreodata la un turneu organizat de acesti oameni minunati???


            Sent from my iPhone using Tapatalk

            Comentariu


            • Salutare tuturor,

              Scriu si aici .. cu parere de rau, anunt ca nu voi fi cu standul de materiale la acest Turneu Final din cauza "coincidentei" de suprapunere a datelor cu etapa de divizie organizata de FRTM unde joc, respectiv divizia B.
              O sa vin 99% sa va salut, sa va felicit si sa ofer tricourile Liderilor Judeteni la categoria Hobby dupa care ma intorc la etapa Bucuresti/Moinesti.

              Cu sportivitate,
              George Durdun​

              www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
              www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
              https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
              Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
              https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

              Comentariu


              • Postat în original de ghitza Vezi post
                Nu eu vreau sa plece…..el a zis ca vrea…..de ce nu citiți ce a scris Emi?
                Ghita, Cornel, Dani sau oricare mai intrati pe acest subiect care e dedicat DISCUTILOR despre Turneul Campionilor, si care s-a transformat in poligon de tragere la adresa lui Emi, si nu imi doresc sa se transforme in discuti divergente pe alte teme si sa existe subiecte de Fight.

                Deci va rog insistent ca toate discutile sa le directionam in zona desfasurarii acestui eveniment.Nici discutiile din zona privata nu imi doresc sa creeze 2 tabere, daramite aici public.Toate turneele Amatur au farmecul sau nefarmecul lor, Turneele Campionilor sunt foarte grele si tot timpul au fost fel si fel de controverse, dar eu sunt convins ca de la an la an se vor imbunatatii si vom avea ce invata uni de la altii, si dupa ani si ani vom povesti despre temerari din Mangalia , despre Hai ai nostri din Bucovina , despre Martieni Vinerieni din Arad, despre inceputurile din Bucuresti si Chiajna, despre Alba Iulia centenar, despre trupa de la Oravita, si multi alti, si de ce nu despre Medias cu bune si cu rele.


                P.S. Da imi doresc sa fie un ultim Turneu Amatur din care sa ies cu fruntea sus si sa imi aduc aminte de voi cu bune si cu rele.Mai suportati-ma astea 2 saptamani,Atat imi doresc acuma.Cred ca am dus o cruce grea.
                Multumesc

                Comentariu


                • Postat în original de Cornel 67 Vezi post

                  Daca tot a fost adus in discutie latratul vad ca a intervenit spiritul de haita in Amatur, cel care vrea sa faca ceva, sa ajute, asa cum se pricepe el, este sfasiat de lupii tineri care vor si ei. Observ ca esti din Arad. La cei din Arad am observat ca se manifesta cel mai aprig acest spirit. Ati fost laudati pentru A+ vostru, cu toate ca am inteles ca au fost si nemultumiri, si acum deja sunteti cei mai tari, nimeni din Amatur nu mai este de nivelul vostru, sa plece cine nu va place, in speta EMI, ca v-a luat turneul pe care il meritati, si sa ramana cine vreti voi.
                  EMI a facut treaba buna in Amatur si sper eu ca va face in continuare, nu este corect sa fie inlaturat pentru ca asa vor unii. Poate ca a facut si greseli dar si lucruri foarte bune, ca noi toti de altfel.
                  Buna seara. Va rog nu sariti asa, se pare ca sunteti in necunostinta de cauza. Ca sa clarificam, A+ a fost organizat de Martieni, care sunt din Arad, e adevarat, dar doar de Martieni a fost organizat, nu de Arad!! Turneul Campionilor, putea fi organizat de Arad, adica toti organizatorii din Arad uniti, daca se vota astfel.
                  Ceea ce poate nu se stie este faptul ca turneul A+ de la Arad a fost atat de reusit si apreciat si datorita domnului Emi, caruia ii multumesc public pe aceasta cale. Dansul a asigurat o parte din logistica la acest turneu, in mod gratuit, inclusiv transportul tur-retur, tot gratuit. Si asta nu a fost tot, de fiecare data cand am avut nevoie de un sfat de o incurajare, dansul a avut tot timpul telefonul deschis pentru noi.
                  Cei implicati in organizarea A+ Sanpaul, nu au avut reactii negative cu referire la dl. Emi sau la Turneul Campionilor organizat de dansul.
                  Cine nu a organizat sau a participat la organizarea unui astfel de turneu major nu intelege cata munca si cat stres e in spatele unui astfel de eveniment.
                  Pana la urma aici se propune ceva deosebit, diferit, un turneu altfel fata de ceea ce suntem obisnuiti, nu inteleg de ce aceasta reticenta la ceva nou si unic.
                  Cu stima.

                  Comentariu


                  • Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
                    Salutare tuturor,

                    Scriu si aici .. cu parere de rau, anunt ca nu voi fi cu standul de materiale la acest Turneu Final din cauza "coincidentei" de suprapunere a datelor cu etapa de divizie organizata de FRTM unde joc, respectiv divizia B.
                    O sa vin 99% sa va salut, sa va felicit si sa ofer tricourile Liderilor Judeteni la categoria Hobby dupa care ma intorc la etapa Bucuresti/Moinesti.

                    Cu sportivitate,
                    George Durdun​
                    Si ca sa fiu si pe subiect..
                    Dupa ce am citit acest topic..nu stiu.., parca mi-a lasat un gust amar, parca nu mai e ce era, au mai fost discutii si in alti ani, dar nu asa...; dpmdv toti aveti dreptate intr-un fel sau altul, nu vreau sa intru in polemici cu nimeni, datorita acestei miscari va cunosc pe marea majoritate dintre voi si stiu ca sunteti oameni buni, cel putin eu nu am avut niciodata nimic cu nimeni, poate mici suparari. (gen Onelus)
                    Nu vreau sa fiu ipocrit, dar acesta miscare pentru mine a insemnat si inseamna mult, este miscarea care are un aport destul de mare la ceea ce am construit eu in ultimii ani si aici am cunoscut multi, dar multi oameni faini si intotdeauna am incercat sa ofer bunatate si respect iar eu la randul meu chiar am primit la fel.

                    Referitor la Emi..
                    Il cunosc pe Emi de multi ani (ca si multi dintre voi),un om patimas, sufletist care trage mult de el, am fost la el acasa in Germania, am mancat cu familia lui la masa, am ras cu el, cu copiii lui, am organizat tabere impreuna, totul ok, poate ca a avut un interes, nu neg, poate si eu am avut, depinde cum vrei sa privesti lucrurile, important este ca totul s-a finalizat cu bine.

                    El chiar a pus umarul la dezvoltarea circuitului, numai daca stai sa pui la cate turnee a adus mese (nu mai zic de oboseala si sanatatea lui), cate turnee a organizat, ca bine ca mai putin bine, a organizat, a facut posibila participarea voastra, ca are un interes? e normal, toti avem interese, eu spre exemplu nu am tinut acest A din cauza ca nu vreau sa vin cu bani de la familie, nu e usor sa organizezi, daca ieseam pe 0 il faceam ca era reclama mea.

                    In incheiere nu vreau decat sa va rog sa fiti mai ingaduitori si mai constructivi in binele acestui circuit, e just ca nici eu nu as fi schimbat reguli la acest turneu, dar poate ca aceste schimbari sunt bine gandite si sunt de bun augur, datii o sansa, poate dupa acest turneu ii veti multumii.

                    Cu sportivitate,
                    George Durdun​

                    ​​

                    www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                    www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                    Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                    Comentariu


                    • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                      Ar fi de mare ajutor daca reusim sa facem lobby pe langa jucatorii care au un loc eligibil si doresc sa se inscrie, sa o faca pana la data de 1 Octombrie, data cand este ultimul termen pt cazarile retinute de noi si negociate la un pret foarte bun, inclusiv Hotelurile de 4-2 stele si Pensiunea Denisa.Pregatirile organizatorilor si sponsorilor in ceea ce tine de cadouri, intampinare se pot incepe deja nominal, doar pt cei ce au rezervat si au achitat un avans, iar pt cei ce inca nu au confirmat in nici un fel inscrierea aceste pregatiri nominale nu pot incepe.
                      Poate viitoarea conducere reuseste la anul ca termenul limita de inscriere cu prioritate clasament sa fie cu 2 saptamani inainte, chiar daca mai au loc cateva retrageri se pot anticipa mult mai bine.
                      Ne vrand sa aglomeram acest topic vom continua de la 1 Oct pe topicul Discutii despre Turneul Campionilor partea de meniu, alegerea meniului dorit, si partea de transport pt o gestionare cat mai buna a desfasurarii evenimentului.

                      Deci incodata rugamintea de a a inreba cunoscutii,prietenii, concetatenii, concitadinii care au un loc eligibil sa faca efortul de a se inscrie , si sau in topicul Discutii sa transmita un mesaj.

                      Grosu Alexandru Botosani nu vine, etapa
                      Marchis Maximilian nu vine etapa

                      Sau ceva de genul asta si atunci putem gestiona mai bine toate.
                      Multumim

                      Comentariu


                      • Puteti sa ne spuneti cand se acorda/afiseaza wildcardurile ?
                        BLADE: PRIMORAC CARBON OFF+
                        FH: KOKUTAKU BLutenkirsche 868 TENSION SUPER TACKY
                        BH: Tibhar super defence 40

                        Comentariu


                        • Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post
                          Buna dimineata.Discutiile sunt dragute,nu stiu daca si constructive.Pun si eu o intrebare:Oare cu ceva timp in urma cineva nu a vrut sa boicoteze un turneu al campionilor?Ma refer la partea de logistica."Sport"la treaba!Zic sa nu uitam....
                          Și ca să nu existe interpretări greșite, acesta a fost Emi.

                          Comentariu


                          • Postat în original de remusvasilescu Vezi post
                            Puteti sa ne spuneti cand se acorda/afiseaza wildcardurile ?
                            Da. La data de 1 Octombrie dorim ca cele 3 Wild card-uri care le detine fiecare echipa sa le putem distribui, Echipa Amatur unul, Echipa Emi unul, si Echipa Locala unul.Iar cel de-al 4-lea wild card va fi distribuit in data de 9 Oct. dupa ce se termina inscrierea dupa clasament.

                            Momentan sunt peste 20 pe lista de wild carduri doar la Elite si Open.Va fi o alegere foarte grea, deoarece numarul celor care sunt implicati si ne sprijina este mai mare de 4 pe fiecare categorie.Sper sa reusim sa luam decizile corecte.
                            remusvasilescu remusvasilescu likes this.

                            Comentariu


                            • Postat în original de mateidumitru Vezi post

                              Și ca să nu existe interpretări greșite, acesta a fost Emi.
                              Buna ziua.Nu am avut onoarea va cunosc si nu vreau sa dezvolt un subiect despere postarea mea.A fost o idee sau o parere.Nu am intrat pe profilul sau postarile dumneavoastra.Multumesc!
                              mateidumitru mateidumitru likes this.

                              Comentariu



                              • Și dacă ai curaj te rog sa postezi invitația ca sa vedem și noi[/QUOTE]

                                Emi așteptăm invitația de care ai vorbit,sa vedem…..

                                Comentariu


                                • Din toate discuțiile de pana acum, se desprinde de departe o mare nemulțumire, aceea că turneul se desfășoară pe doua zile, împreună cu faptul ca se califica doar trei jucatori în superioare. Existenta meciurilor fără miza calificării, doar pentru clasament, de asemenea este o nemulțumire.
                                  Probabil ca vor absenta multi de la aceste meciuri iar intenția (buna , de altfel) de a avea cateva meciuri în plus jucătorii necalificati va rămâne la stadiul de intenție și va fi un semi-fiasco.
                                  Intrebarea mea este următoarea : de ce nu dati șansa jucătorilor necalificati, de pe locurile 4-5 sa se califice prin meciuri directe 4vs5 din grupe diferite, bineînțeles și sa ajungeți tot la 4 calificati din grupa? În felul acesta necalificatii vor beneficia de încă un meci, cu miza calificării, în loc de doua fără miza.

                                  Comentariu


                                  • În ceea ce ce privește liderii județeni, din punctul meu de de vedere este o greșeală să-i inviti sa le dai tricouri de campioni, dar sa nu le dai dreptul de a participa la Turneul Campionilor. Înțeleg că se dorește participarea în nr cat mai mare, la cat mai multe turnee, însă ar trebui o derogare de la regulament în ceea ce ce privește prezenta la TC a liderilor județeni. În condițiile prezentului regulament, TC ar trebui sa se numească Turneul Campionilor Participarilor Amatur

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de DAniel Burcea Vezi post
                                      Din toate discuțiile de pana acum, se desprinde de departe o mare nemulțumire, aceea că turneul se desfășoară pe doua zile, împreună cu faptul ca se califica doar trei jucatori în superioare. Existenta meciurilor fără miza calificării, doar pentru clasament, de asemenea este o nemulțumire.
                                      Probabil ca vor absenta multi de la aceste meciuri iar intenția (buna , de altfel) de a avea cateva meciuri în plus jucătorii necalificati va rămâne la stadiul de intenție și va fi un semi-fiasco.
                                      Intrebarea mea este următoarea : de ce nu dati șansa jucătorilor necalificati, de pe locurile 4-5 sa se califice prin meciuri directe 4vs5 din grupe diferite, bineînțeles și sa ajungeți tot la 4 calificati din grupa? În felul acesta necalificatii vor beneficia de încă un meci, cu miza calificării, în loc de doua fără miza.
                                      Intradevar exista multe formule de desfasurare a unui turneu de tenis si exista multe sisteme si scheme de joc, dar nu toate sunt potrivite pentru un astfel de turneu si mai exista si un regulament care nu permite, cel putin deocamdata prea multe scheme de joc.De-a lungul anilor, pentru cei mai vechi in circuit eu am fost unul care am testat foarte multe astfel de sisteme,Dublu Ko, Sistem Elvetian, recalificari, din pozitia a 5 -a etc,etc, dar nu toate s-au potrivit la un anumit public, si chiar pentru acestea Florin Apian a adaptat sau a facut fisiere speciale pe care le-am folosit.Stiu ca si la ora actuala exista la Sala la Feet Fil un campionat mai vechi de 2 ani care se joaca pe sistem elvetian care l-am introdus eu si dublu Ko se mai joaca in anumite sali dar in spatii restranse.

                                      Desfasurarea turneului pe 2 zile, nu este o noutate in Amatur, intradevar la prima editie la TC Alba Iulia au fost majoritatea surprinsi si multumiti, iar un al doilea turneu de mare anvergura,Turneul pe echipe ,s-a incercat la prima editie sa se desfasoare pe o zi dar finala s-a jucat foarte tarziu in noapte ,sau spre dimineata, si urmatoarele editii s-au desfasurat pe 2 zile.Turneele Finale au o incarcatura foarte mare ca obiective si timp de pregatire, si de aceea am ales formatul Alba Iulia care a ramas pana acuma emblema Turneelor finale.Impresia nemultumirii a multor participanti este data de repetitivitatea posturilor din acest topic, dar inscrierile si rezervarile si discutile cu majoritatea demonstreaza un grad mare de multumiri, nu mai vreau sa intram in detalii.

                                      Cat tine de existenta meciurilor de pozitionare, este doar un bonus oferit de noi organizatorii si nici de cum un punct forte al evenimentului sau un element definitoriu.Toate restaurantele sarbest si grecesti dupa ce ai servit masa te servesc cu un uzo sau cafea dinpartea asei, dar nu poti sa clasifici mancarea si servirea dupa gradele de alcool sau taria cafelei a bonusului.


                                      Scuze de divagatia facuta ,dar iti raspund strict la intrebare. Nu permite regulamentul Amatur si nici nu ne permite timpul si programul sa implementam asa ceva, poate predecesori mei la urmatoarele turnee vor testa propunerile dumneavoastra.

                                      Multumesc
                                      Ultima editare de Zosim1; 28.sep.2023, 19:18.
                                      Niculae.G Niculae.G likes this.

                                      Comentariu


                                      • Raspunsul dvs este partial si sa zicem...politically correct! Va contraziceti putin."Intradevar la prima editie la TC Alba Iulia au fost majoritatea surprinsi si nemultumiti". De ce insistati atunci cu acest format? Jucatorii amatur credeti ca au nevoie de acest bonus? de 2 meciuri fara miza? Nu pot decat trage concluzia ca de fapt, va doriti ca aceste meciuri sa fie in numar cat mai mic, lucru care de altfel se va intampla.Concret, de ce nu este posibil formatul cu recalificari? Chiar mi-as dori sa inteleg. Spatiu exista, timp exista (alocat pentru dublu ko), doua zile exista. Nu mi-ati raspuns nimic in legatura cu problema liderilor judeteni invitati la o plimbare in Medias

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de DAniel Burcea Vezi post
                                          În ceea ce ce privește liderii județeni, din punctul meu de de vedere este o greșeală să-i inviti sa le dai tricouri de campioni, dar sa nu le dai dreptul de a participa la Turneul Campionilor. Înțeleg că se dorește participarea în nr cat mai mare, la cat mai multe turnee, însă ar trebui o derogare de la regulament în ceea ce ce privește prezenta la TC a liderilor județeni. În condițiile prezentului regulament, TC ar trebui sa se numească Turneul Campionilor Participarilor Amatur
                                          La aceasta intrebare nu este de competenta mea, si nici nu fac parte si nici nu am facut parte din echipa Amatur.Recomandarea mea este sa propuneti un alt format al acestui Turneu.

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de DAniel Burcea Vezi post
                                            Raspunsul dvs este partial si sa zicem...politically correct! Va contraziceti putin."Intradevar la prima editie la TC Alba Iulia au fost majoritatea surprinsi si nemultumiti". De ce insistati atunci cu acest format? Jucatorii amatur credeti ca au nevoie de acest bonus? de 2 meciuri fara miza? Nu pot decat trage concluzia ca de fapt, va doriti ca aceste meciuri sa fie in numar cat mai mic, lucru care de altfel se va intampla.Concret, de ce nu este posibil formatul cu recalificari? Chiar mi-as dori sa inteleg. Spatiu exista, timp exista (alocat pentru dublu ko), doua zile exista. Nu mi-ati raspuns nimic in legatura cu problema liderilor judeteni invitati la o plimbare in Medias
                                            Intradevar la prima editie la TC Alba Iulia au fost majoritatea surprinsi si nemultumiti"--complet fals

                                            Daca studiati topicul turneului si ati fi fost acolo impresia generala a fost de multumire , dar nu are rost sa dezgropam trecutul Acest format este singurul format in care se pot satisface cat mai multe cerinte ale unui Turneu de asa anvergura, si va spune un Organizator care a fost activ la multe turnee mari de anvregura din Amatur si in echipa Turneului sunt deasemeni multi organizatori cu multa experienta.

                                            Daca doriti mai multe informatii de ce nu este posibil formatul de recalificari ma puteti contacta telefonic 0747630959,Nu am timpul necesar sa scriu sunt foarte mult in miscare.
                                            Multumesc.
                                            Niculae.G Niculae.G likes this.

                                            Comentariu


                                            • Au fost și mai sunt Lideri Judeteni cu trei , patru turnee Credeți că are prioritate in fața celui cu.20 - 30 de.turnee ?

                                              Comentariu


                                              • Nici eu nu s de acord ca un lider judetean cu 5 turnee sa aibe prioritate in fata mea care joc in fiecare săptămâna .

                                                Comentariu


                                                • Toți spun că meciurile de duminică , (pentru cei necalificati) nu contează.
                                                  Eu am înțeles că aceste meciuri contează. Una este să pleci acasă cu zero victorii si alta este să pleci cu 1-4 victorii.
                                                  Unii merg la turneu si pentru punctele care contează până la TC 2024.
                                                  Hobby: Motoare si ski !
                                                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de Niculae.G Vezi post
                                                    Au fost și mai sunt Lideri Judeteni cu trei , patru turnee Credeți că are prioritate in fața celui cu.20 - 30 de.turnee ?
                                                    Pai ce facem? vrem calitate sau cantitate? Din pacate, la categoria hobby conteaza in acest moment cantitatea. Puneti-va in locul liderilor judeteni (probabil nu foarte multi in situatia data) invitati sa-si ridice tricourile de campioni dar care nu pot juca. Este placut? Oricum, nr extrem de mic rezervat pentru hobby anul acesta la TC dovedeste ca nu prea vine nici un val din urma. Daca le mai iei si din locurile propuse initial...

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X