Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sesizări către Echipa Amatur

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Rusinica nea Tomita...erai ditamai organizatorului....de Ando...acum poți să muți postările care nu au treabă cu sesizările....asta nu că este o sesizare și nu cred că mai vrea cineva să fie bătaia de joc a organizatorilor

    Comentariu


    • Catre Organizatorii AMATUR

      M-am inscris la turneul din Targoviste din 25 mai 2024.
      Inscrierea s-a facut in data de 16 mai ora 20:55.

      In data de 19 mai , s-au facut listele provizorii unde eu nu apaream.
      Vazand acest aspect, m-am retras, nevrand , din greseala , sa ma trezesc cu vreo penalizare.

      As dori, va rog, sa stiu, din ce motiv, nu am fost trecut pe listele provizorii.


      Aveti in atasament printscreen urile.


      Cu respect


      Victor Sencu
      image hosting free

      Comentariu


      • Domnule Sencu,

        Nu ati fost luat in considerare deoarece:

        " 6.5.4. Refuzul înscrierii în competiție a unui jucător
        Organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției (atitudine necuviincioasă, absențe nemotivate, retrageri multiple, etc.)​"

        Aveti atasat un screen-shot cu cuvintele pe care le-ati adresat altui organizator:


        Comentariu


        • Visane
          Mesajul spune ca m-a facut prost de 3 -4 ori, iar eu nu accept asa ceva de la unul ca el.
          Deci, articolul 6.5.4 cam e in aer.
          E posibil sa ma insel? Sau incepem sa dam sanctiuni pentru ca putem?
          Adica , el ma face prost de 3-4 ori in telefon, iar eu trebuie sa accept ? Niciodata de la unul ca el.
          Dar tu? Cand strigai la turenul A de la Targoviste in gura mare : Du-te-n plua mea? Ca te-a auzit toata sala. Strigai toata ziua la mine. Asta in ce articol sa ne incadram?
          Te rog, astept raspuns.
          Insa fii si tu mai impartial putin . Ca tu strigai : DU-te-n plua mea, cam degeaba, nestiind,saracul de tine despre ce este vorba, decat din auzite. Este?

          Comentariu


          • Amatur?Cu fel de fel de inregistrari,lume cu ochi albastrii,epoleti la intrare in anumite sali.Amatur?Polite de platit?Ce se vrea defapt?

            Comentariu


            • Mda
              Și tăcerea sa știți că este un răspuns.

              Comentariu


              • CĂTRE CONDUCEREA AMATUR
                Având în vedere ultimele discuții la Sesizări, am rugăminte să mi se comunice și mie poziția Conducerii Amatur.
                Cu respect
                Victor Șencu

                Comentariu


                • Postat în original de Victor Sencu Vezi post
                  CĂTRE CONDUCEREA AMATUR
                  Având în vedere ultimele discuții la Sesizări, am rugăminte să mi se comunice și mie poziția Conducerii Amatur.
                  Menționez că am cotizat, transpirat, muncit și pus suflet, aproape 10 ani.
                  Cu respect
                  Victor Șencu

                  Comentariu


                  • Postat în original de Victor Sencu Vezi post
                    Menționez de asemenea, că Darmaz, cel care nu a avut bunăvoința să mă pună pe liste, se milogea de mine, aproape mereu, să mă înscriu pe liste la Turneele B de la IH Rădulescu, pentru că altfel, spunea el, nu putea să își facă grila la ELITE și, cică, nu putea să își desfășoare turneul.
                    Menționez, de asemenea, că se milogea de mine sa îl ajut cu duba pentru a își căra materialele pentru turnee, ceea ce s-a și întâmplat de vreo 2, ori GRATIS, adică fără bani.
                    Totul, in a fi asentimentul acestei organizații

                    Comentariu


                    • Aș mai menționa, și cu asta închei, că nu am creat niciodată probleme în acești ani, ba din contră, zic eu, am fost o prezență plăcută unde am încercat să creez o atmosfera cât mai destinsa.
                      As propune, pentru împăcare, ca, cu fiecare organizator, adică Darmaz și Vișan, să jucăm un meci, 2 din 3, unde eu le las 5 puncte în avans, adică, să începem la scorul de 5-0 pentru ei.

                      Comentariu


                      • Postat în original de Victor Sencu Vezi post
                        Aș mai menționa, și cu asta închei, că nu am creat niciodată probleme în acești ani, ba din contră, zic eu, am fost o prezență plăcută unde am încercat să creez o atmosfera cât mai destinsa.
                        As propune, pentru împăcare, ca, cu fiecare organizator, adică Darmaz și Vișan, să jucăm un meci, 2 din 3, unde eu le las 5 puncte în avans, adică, să începem la scorul de 5-0 pentru ei.
                        Îți rup amândoi șapca aia de brigadier dacă nu servești din mină...pun și eu pariu pe o ladă de Budweiser ceh nu american că nu îmi place

                        Comentariu


                        • 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

                          Comentariu


                          • Datim, nu au șanse.
                            Vad că am fost luat la mișto.
                            Ok
                            De acum încolo urmează repercusiunile.
                            Mamă ce îmi plac chestiile astea.

                            Comentariu


                            • Postat în original de Victor Sencu Vezi post
                              Datim, nu au șanse.
                              Vad că am fost luat la mișto.
                              Ok
                              De acum încolo urmează repercusiunile.
                              Mamă ce îmi plac chestiile astea.
                              Victore ,Dacă incepeai și tu cu "nea Nae" sau" d_nul Darmaz " era mai ok nu de alta dar va desparte cel putin un cutremur,o inundație și vreo 2 președinți de stat! Conducerea Amatur este formata din oameni! Având in vedere ora la care ai pus întrebarea pot sa^ți spun sigur ca unul era aplecat la "butoane" intr_un cadru feeric de munte, altul ridica cupa deasupra capului, Florin A probabil în poziție șezând la tastatură și restul ca în weekend😃

                              Comentariu


                              • Cuntremurul din '77 l-am prins, Vasile dragă.
                                Într-adevăr, l-a prins pe Gheorghiu Dej.
                                L-am domnit și servit de fiecare dată cu mari și mici eforturi.
                                Însă, vocabularul lui etnic și comportamentul lui atunci când ți-e lumea mai dragă, lasă mari semne de întrebare, unde, pentru acest personaj, ferească Dumnezeu să depinzi de el vreodată.
                                În telefon m-a făcut :
                                PROSTULE
                                Bă, dar PROST ești.
                                Mamă ce PROST ești
                                Etc
                                Nu i-as accepta scuzele nici public, pentru că nu înțelege ce e în jurul lui.
                                Se vede și în mesajul trimis de alt personaj, Vișan, care el nu știe despre ce este vorba, dar înjură: du-te-n plwa mea, fără să îi fac nimic.
                                Nici nu am pretenții de la el.
                                Fiind între joburi tot timpul, e normal.
                                Însă nu va avea niciodată recomandarea mea.

                                Comentariu


                                • Când 2 organizatori îți spun cuvinte"grele" înseamnă că a fost ceva acolo. Posibil ca tu sa nu_ti dai seama ! Vorba citatului:
                                  . - Când ești mort, tu nu simți nimic, suferă doar cei din jurul tău. La fel și când ești prost 😃
                                  deci vezi ce zice și a 3 persoană care știe situația!

                                  Comentariu


                                  • Vasile
                                    Păi
                                    Ia întreba - i.
                                    Fii tu a 3-a persoană

                                    Comentariu


                                    • Vasile
                                      Ce decizie ai luat? Te rog

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Victor Sencu Vezi post
                                        Vasile
                                        Ce decizie ai luat? Te rog
                                        Victore, nu știu speța dar dacă l_ai supărat pe nea Nae și pe Motan sigur a fost ceva mai grav! Eu zic că tot între voi e rezolvarea! Eu știu ca pe nea Nae l_am criticat anul trecut pe forum de conditiile de joc de la un turneu la Târgoviște referitor la lumină. Am jucat primele 3 meciuri în condițiile în care nu vedeam nimic la masa de joc și am vr sa plec! Intr_un final a rezolvat_o dar nu s_a supărat pe mine.Stii de ce ?.... pt că am av dreptate!

                                        Comentariu


                                        • Nae
                                          Ce faci mă?
                                          Dai like - uri?
                                          Deci urmărești discuțiile.
                                          Ia zi tu lui Vasile, cu cuvintele tale, de ce nu am fost trecut pe liste la Târgoviște ?

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de buzatu vasile Vezi post

                                            Victore, nu știu speța dar dacă l_ai supărat pe nea Nae și pe Motan sigur a fost ceva mai grav! Eu zic că tot între voi e rezolvarea! Eu știu ca pe nea Nae l_am criticat anul trecut pe forum de conditiile de joc de la un turneu la Târgoviște referitor la lumină. Am jucat primele 3 meciuri în condițiile în care nu vedeam nimic la masa de joc și am vr sa plec! Intr_un final a rezolvat_o dar nu s_a supărat pe mine.Stii de ce ?.... pt că am av dreptate!
                                            Deci nu știi speța, dar te bagi în seamă. Pune mâna pe telefon, întreabă - i care e faza și pe urmă bagă - te in seama. Este?

                                            Comentariu


                                            • Amatur
                                              ce îndeamnă asta????
                                              Doi organizatori locali, de la dâmbovița, să decidă despre un jucator, care este peste nivelul lor de pregătire și joc de tenis de masă, că nu are voie să joace la un turneu, pentru că nu le - a dat duba să își care mantinelele în timp util, moca????
                                              Amatur
                                              ce înseamnă asta?
                                              Amândoi organizatorii, jignesc jucătorii cu "bă prost ești", sau " du-te-n plwa mea" pentru că nu li s-a servit duba pe tavă, în timp util, gratis???
                                              Aștept rapsuns, în continuare, despre comportamentul acestor organizatori, cu privire la atitudinea lor inexplicabila. .
                                              țin să precizez că, amândoi, erau cu miloaga pe lângă acest jucător, cu diverse cereri personale sau mai mult de atât.
                                              Este vorba de ion darmaz și vișan bogdan.



                                              Comentariu


                                              • Buna ziua,

                                                Doresc sa sesisez un comportament cel putin ciudat din partea domnului Cojocaru Adrian, organizatorul turneului de la Suceava. La meciul din grupele inferioare Gotca Adrian-Plamada Lucian, la scorul de 1-2, 11-10, am oprit punctul pe motiv de serva ilegala (serva domnului Plamada a fost din mana, din punctul meu de vedere). Ca urmare o opririi respectivului punct, am returnat mingea in sus, cu intentia evidenta ca punctul sa fie oprit. Domnul Plamada a inchis acel punct din acel retur, iar mai apoi a pretins respectivul punct, iar dupa ce l-am chemat pe domnul organizator, acesta a acordat punctul, spre stupoarea mea... Mentionez ca am intrebat inclusiv oameni cu meciuri in divizie care ar fi trebuit sa fie decizia, si toti mi-au transmis ca tipul acesta de puncte, in care unul zice ceva, si celalalt altceva, se REPETA. Eu nu am vazut in 70 de turnee in care am participat un punct disputat de doi participanti care sa nu se repete, dar posibil la Suceava sa nu fie asa. Evident ca dupa acest eveniment, s-a rupt tot jocul si s-a stricat tot echilibrul sportiv, din moment ce unul din oponenti a fost favorizat de catre organizator (din punctul meu de vedere).

                                                Comunicandu-i domnului organizator ca doresc sa ma retrag, mi-a transmis ca el considera eventuala mea retragere ca fiind neintemeiata (eu unul consider ca in momentul in care un organizator te FURA, esti indreptatit sa te retragi din turneul pe care il organizeaza, cred eu, dar poate ma insel). Abia dupa ce o alergie prezenta inaintea turneului s-a acutizat (probabil ca rezultat al stresului provocat de acest incident), a inteles si m-a lasat sa ma retrag.

                                                Cei care ma stiu sper ca stiu ca nu sunt certaret din fire, iar adversari care sa nu respecte reguli simple din tenisul de masa (vorbim de serve ascunse sau din mana, ori de pauza la prosop la fiecare 6p, deci nu stiinta de rachete), consider ca e nevoie sa zic ceva. Iar cand adversarul incepe sa pretinda puncte pentru care nu munceste deloc si singurul merit e ca a inchis dintr-o minge inalta data in acest mod specific pentru a opri punctul, se adauga la frustrari. Insa cand un organizator ia partea unui jucator de genul acesta, consider ca e nevoie sa se aduca in discutie astfel de comportamente pe acest topic.

                                                Cu respect,
                                                Gotca Adrian

                                                Sent from my SM-S928B using Tapatalk

                                                Comentariu


                                                • Am si eu o intrebare pentru conducatorii acestui circuit?!
                                                  Cum putem acumula puncte pentru a putea intra pe LISTA la un turneu A+ daca pur SI simplu ne ies turneele A+ si pozitia din claasament niciodata nu ne permite sa intram pe LISTA!
                                                  Spre exemplu la Turneul A+ de la Tg Mures acum in 29 iunie o multime de jucatori buni de la elite din judetul nostru pur si simplu nu prind loc la acest concurs pt ca neputand participa la A plusuri pur SI simplu nu au cum sa aiba o pozitie buna in classmentul general! In trecut macar erau A+ regionale care prrmiteau celor din zona sa prinda loc la un concurs local, acum SI aceasta posibilitate s- a dus
                                                  Lemne: DHS Hurricane Long W997
                                                  FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
                                                  BH: DHS GoldArc 8

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de krisztalori Vezi post
                                                    Am si eu o intrebare pentru conducatorii acestui circuit?!
                                                    Cum putem acumula puncte pentru a putea intra pe LISTA la un turneu A+ daca pur SI simplu ne ies turneele A+ si pozitia din claasament niciodata nu ne permite sa intram pe LISTA!
                                                    Spre exemplu la Turneul A+ de la Tg Mures acum in 29 iunie o multime de jucatori buni de la elite din judetul nostru pur si simplu nu prind loc la acest concurs pt ca neputand participa la A plusuri pur SI simplu nu au cum sa aiba o pozitie buna in classmentul general! In trecut macar erau A+ regionale care prrmiteau celor din zona sa prinda loc la un concurs local, acum SI aceasta posibilitate s- a dus
                                                    Depinde despre ce nivel vorbim. In mod normal, elitistii care sunt de nivel de semifinala sa zicem, nu ar trebui sa aiba probleme sa prinda A+ urile chiar si fara altele in grila, ci practic cu o grila plina de A-uri si B-uri. Pentru cei care sunt de nivel mai slabut, de grupe superioare, sau chiar de inferioare, ar trebui sa caute turnee care sunt ceva mai putin cautate, cu riscul de a fi nevoie de o calatorie mai lunga. Un exemplu de acum ar fi Jurilovca. Marturisesc ca interesul pentru Targu Mures e unul imens, personal nu ma asteptam la atata interes, dar nu-s implicat deloc in organizare, deci e doar o parere personala.

                                                    Un exemplu de jucator de grupe inferioare/superioare va pot da chiar pe mine. Am o medie de 40 si un pic, si da, fara a avea grila de A+ uri plina nu as fi avut probabil nici o sansa la a prinde loc la Tg Mures. Grila mea a fost poate un pic diferita, eu venind cu niste A+ uri din spate, de cand eram la Open. Probabil e si asta un motiv.

                                                    Sper ca am raspuns la intrebare.

                                                    Seara frumoasa! Hai Romania! 🤞

                                                    Sent from my SM-S928B using Tapatalk

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X