Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sesizări către Echipa Amatur

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (1 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de GeluBv Vezi post


    Nu este pentru prima dată!

    Faceți un "salt" către Elite!
    Incredibil….
    Nu pot sa cred ca se intampla asa ceva!
    Sunteti bravo, domnule Ciobanu!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Comentariu


    • No, ce vreti si voi acum ... Doctorul a incercat sa-i dea si primele 2 seturi, dar Konti Florin nu a reusit sa le ia
      TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

      Comentariu


      • Postat în original de dani 0205 Vezi post

        Incredibil….
        Nu pot sa cred ca se intampla asa ceva!
        Sunteti bravo, domnule Ciobanu!


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        Când e ședință CD_ului? Ăștia au sfidat sportul în general și în particular tenisul de masă. Eu îl penalizat și pe Konti. Îi dădeam o "Kontră" de 3 luni de stat la "refacere". Știa dinaintea jocului că se retrage adversarul. Nu a fost surprins deloc! S_a dus pușcă la organizator sa predea foaia! Bășcălie totală! Ciobi a fost "mic copil " la Cheile Grădiștei

        "!Cu trei ciobănei.
        Unu-i moldovan,
        Unu-i ungurean
        Și unu-i vrâncean.
        Iar cel ungurean
        Și cu cel vrâncean,
        Mări, se vorbiră,
        Ei se sfătuiră
        Pe l-apus de soare
        Ca să mi-l omoare
        Pe cel moldovan,
        Că-i mai ortoman
        😄😃😃😃😃😃😃​

        Comentariu


        • Postat în original de FlorinBN Vezi post
          No, ce vreti si voi acum ... Doctorul a incercat sa-i dea si primele 2 seturi, dar Konti Florin nu a reusit sa le ia
          🤣🤣🤣


          Sent from my iPhone using Tapatalk

          Comentariu


          • Postat în original de FlorinBN Vezi post
            No, ce vreti si voi acum ... Doctorul a incercat sa-i dea si primele 2 seturi, dar Konti Florin nu a reusit sa le ia
            Asta_i doctor! Doamne ferește! Dacă te duci la el ia cabinet .....intri tu și iese el!

            Comentariu


            • Postat în original de buzatu vasile Vezi post

              Când e ședință CD_ului? Ăștia au sfidat sportul în general și în particular tenisul de masă. Eu îl penalizat și pe Konti. Îi dădeam o "Kontră" de 3 luni de stat la "refacere". Știa dinaintea jocului că se retrage adversarul. Nu a fost surprins deloc! S_a dus pușcă la organizator sa predea foaia! Bășcălie totală! Ciobi a fost "mic copil " la Cheile Grădiștei

              "!Cu trei ciobănei.
              Unu-i moldovan,
              Unu-i ungurean
              Și unu-i vrâncean.
              Iar cel ungurean
              Și cu cel vrâncean,
              Mări, se vorbiră,
              Ei se sfătuiră
              Pe l-apus de soare
              Ca să mi-l omoare
              Pe cel moldovan,
              Că-i mai ortoman
              😄😃😃😃😃😃😃​
              Are oi mai multe, mandre si cornute....

              Comentariu


              • Buna ziua! Supun atenției CD următoarea situație. Organizatorul Vișan Bogdan mi-a dat interzis la turneul de la Vălenii de Munte pe motiv de atitudine nepotrivită la multe alte turnee. Consider ca aceasta atitudine fata de mine este un abuz, neavând motive reale pentru aceasta măsură. Probabil ca l-a deranjat extrem de tare nemulțumirea mea fata de condițiile de joc de la Târgoviște (A+ organizat pe 7 tipuri de mese, unele dintre ele vechi de 20 ani, foarte lucioase, lumina slabă - 2 rânduri de becuri au rămas stinse pe toată perioada turneului pe motiv că atât a aprobat administratorul sălii, foarte frig în sala), nemulțumire împărtășită de altfel de mai multi concurenti.
                Care este măsura cu care a evaluat atitudinea nepotrivită? Nu m-am certat cu nici un jucător, nu am lovit mesele, nu am trântit mantinelele.
                Solicit conducerii Amatur un răspuns în acest caz și organizatorului Vișan Bogdan repunerea mea pe lista concursului, conform postului în care m-am înscris. Mulțumesc!

                Comentariu


                • Postat în original de DAniel Burcea Vezi post
                  Buna ziua! Supun atenției CD următoarea situație. Organizatorul Vișan Bogdan mi-a dat interzis la turneul de la Vălenii de Munte pe motiv de atitudine nepotrivită la multe alte turnee. Consider ca aceasta atitudine fata de mine este un abuz, neavând motive reale pentru aceasta măsură. Probabil ca l-a deranjat extrem de tare nemulțumirea mea fata de condițiile de joc de la Târgoviște (A+ organizat pe 7 tipuri de mese, unele dintre ele vechi de 20 ani, foarte lucioase, lumina slabă - 2 rânduri de becuri au rămas stinse pe toată perioada turneului pe motiv că atât a aprobat administratorul sălii, foarte frig în sala), nemulțumire împărtășită de altfel de mai multi concurenti.
                  Care este măsura cu care a evaluat atitudinea nepotrivită? Nu m-am certat cu nici un jucător, nu am lovit mesele, nu am trântit mantinelele.
                  Solicit conducerii Amatur un răspuns în acest caz și organizatorului Vișan Bogdan repunerea mea pe lista concursului, conform postului în care m-am înscris. Mulțumesc!
                  Bei țuică...nu...deci ești interzis...păi sint zilele orașului..la festivalul țuicii am primit lapte și nu am scris așa mult...la Târgoviște a fost bufet suedez....🤣

                  Comentariu


                  • În urma discuției telefonice cu organizatorul Bogdan Vișan, am aflat motivul pentru care am interzis la turneul de la Vălenii de Munte : faptul ca mi-am exprimat opinia cu privire turneul (turneele) de la Târgoviște. Concluzia, trăim într-o lume în care dacă îti exprimi opinia ti se da cu bâta în cap. Care e legătura între Târgoviște și Vălenii de Munte eu n-am înțeles. Credeam ca au apus vremurile în care care conducerea are mereu dreptate. Se pare ca m-am înșelat.

                    Comentariu


                    • Postat în original de DAniel Burcea Vezi post
                      În urma discuției telefonice cu organizatorul Bogdan Vișan, am aflat motivul pentru care am interzis la turneul de la Vălenii de Munte : faptul ca mi-am exprimat opinia cu privire turneul (turneele) de la Târgoviște. Concluzia, trăim într-o lume în care dacă îti exprimi opinia ti se da cu bâta în cap. Care e legătura între Târgoviște și Vălenii de Munte eu n-am înțeles. Credeam ca au apus vremurile în care care conducerea are mereu dreptate. Se pare ca m-am înșelat.
                      😂😂😂... Orga ni zato rul.... Japonez... Botezat cu ligheanul... 😂 😂 😂
                      BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
                      Blade: KAZAK
                      FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

                      Comentariu


                      • Postat în original de DAniel Burcea Vezi post
                        Buna ziua! Supun atenției CD următoarea situație. Organizatorul Vișan Bogdan mi-a dat interzis la turneul de la Vălenii de Munte pe motiv de atitudine nepotrivită la multe alte turnee. Consider ca aceasta atitudine fata de mine este un abuz, neavând motive reale pentru aceasta măsură. Probabil ca l-a deranjat extrem de tare nemulțumirea mea fata de condițiile de joc de la Târgoviște (A+ organizat pe 7 tipuri de mese, unele dintre ele vechi de 20 ani, foarte lucioase, lumina slabă - 2 rânduri de becuri au rămas stinse pe toată perioada turneului pe motiv că atât a aprobat administratorul sălii, foarte frig în sala), nemulțumire împărtășită de altfel de mai multi concurenti.
                        Care este măsura cu care a evaluat atitudinea nepotrivită? Nu m-am certat cu nici un jucător, nu am lovit mesele, nu am trântit mantinelele.
                        Solicit conducerii Amatur un răspuns în acest caz și organizatorului Vișan Bogdan repunerea mea pe lista concursului, conform postului în care m-am înscris. Mulțumesc!


                        Postat în original de DAniel Burcea Vezi post
                        În urma discuției telefonice cu organizatorul Bogdan Vișan, am aflat motivul pentru care am interzis la turneul de la Vălenii de Munte : faptul ca mi-am exprimat opinia cu privire turneul (turneele) de la Târgoviște. Concluzia, trăim într-o lume în care dacă îti exprimi opinia ti se da cu bâta în cap. Care e legătura între Târgoviște și Vălenii de Munte eu n-am înțeles. Credeam ca au apus vremurile în care care conducerea are mereu dreptate. Se pare ca m-am înșelat.
                        Domnule Burcea,
                        Va raspund aici la ceea ce ati afirmat in postarile dvs., acesta fiind un raspuns in nume propriu, si nu trebuie considerat o opinie a Echipei Amatur.

                        Va raspund deoarece denaturati crunt adevarul, iar oamenii pot ramane cu impresia ca aveti dreptate si sunteti supus unui abuz, asa cum afirmati.
                        Faptul ca nu va primim sa participati la turneul de la Valeni NU se datoreaza faptului ca v-ati exprimat opinia referitor la turneul de la Targoviste. Este, in fapt, un cumul de factori, adunati de-a lungul timpului, care a dus la aceasta decizie, pe care am luat-o impreuna cu organizatorul principal, Valentin Soare. Este o decizie care "incununeaza" comportamentul dvs. nesportiv la masa de joc, observat in multe randuri de catre mai multi participanti, cumulat cu criticile aberante, exprimate, probabil, doar din prin prisma propriei viziuni asupra vietii, pe care le-ati adus aproape fiecarui turneu la care ati participat. Aproape nici un turneu la care ati fost nu a scapat de "observatiile" dvs. in public, aici pe forum, sau in discutiile particulare cu alti jucatori, ca sa nu mai pomenesc ca au fost organizatori care au vrut sa va elimine pe loc din concurs.

                        Nu ma intind cu polemica, este primul si ultimul raspuns al meu pe aceasta tema, dar un singur lucru va mai supun atentiei: turneul de la Valeni, din 07-08.05.2022, cand strigati si va manifestati indignarea referitor la conditiile jalnice in care ati jucat, in acest mod pierzand meciul eliminatoriu cu 3-2; eu eram afara, la o tigara, si v-ati manifestat nemultumirea chiar langa mine, nepasandu-va sau nestiind ca sunt organizatorul, chiar daca pana atunci conditiile fusesera ideale pt. dvs. Inca de atunci v-am remarcat atitudinea beligeranta si am intuit ca la un moment dat nu vom mai fi pe aceeasi frecventa si, din pacate, timpul nu si-a spus cuvantul, astfel incat sa deveniti mai intelept, mai ingaduitor cu conditiile de joc (suprafata, lumina, caldura, condens - sunt salile altora, nu ale noastre, si cu ele trebuie sa "defilam") si cu organizatorii care muncesc din greu (la propriu!) sa ofere ce-i mai bun participantilor. Dar mai ales sa va bucurati de tenis...

                        In concluzie, daca ati fi reusit sa ma ascultati in convorbirea telefonica, ati fi inteles inca de acum cate ore ce doream sa va comunic, fara sa fie nevoie sa "spalam rufele" in public. Dar nu ati fost dispus sa dialogati pana la sfarsit, dovedind inca o data ca parerea altora nu conteaza pentru dvs. si, cumva, detineti adevarul absolut. Va urez succes si multa grija in alegerea turneelor la care veti participa.

                        Sarbatori fericite!

                        Comentariu


                        • Postat în original de dani 0205 Vezi post

                          Incredibil….
                          Nu pot sa cred ca se intampla asa ceva!
                          Sunteti bravo, domnule Ciobanu!


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          La faza asta merita ambi jucatori trasi de ureche....daca a-și avea putere pe Ciobanu laș suspenda minim 1 an si pe konti 3 luni si el are implicarea 99% daca ați urmarit meciul(joaca prea lejer faptul ca stia de la inceput ca va castiga)
                          FH.-Glayzer
                          BH-Glayzer 09C

                          Comentariu


                          • Domnule Vișan, este absolut aberant ceea ce sustineti. Îmi pare rău că nu am înregistrat convorbirea telefonică cu dvs. Vorbiti despre lipsa mea de fair play la masa de joc? Habar nu aveti! Va las în bula dvs organizatorica, unde aveti întotdeauna dreptate. Eu nu voi fi niciodată cățelușul care să se gudure pe lângă stăpân. Sunt multi jucători care nu scriu nimic despre condițiile de joc, unii nu scriu de silă, altora nu le pasa iar alții sunt cățelușii. Eu voi scrie întotdeauna despre turnee ( mai ales acum), părerea mea subiectivă, bineînțeles. Nu dețin și nici nu am afirmat vreodată că aș detine adevărul absolut. Nu va convine, asta e, suspendati-ma (eventual pe termen nelimitat)!

                            Comentariu


                            • Postat în original de Levente1988 Vezi post

                              La faza asta merita ambi jucatori trasi de ureche....daca a-și avea putere pe Ciobanu laș suspenda minim 1 an si pe konti 3 luni si el are implicarea 99% daca ați urmarit meciul(joaca prea lejer faptul ca stia de la inceput ca va castiga)
                              Chiar dacă știa și Konti dinainte că va câștiga partida , nu văd de ce să se pună problema suspendării lui. Puteai fi tu in locul lui Konti să beneficiezi de non-combatul adversarului. Meritai suspendare ? Ciobanu , mai ales dacă e și recidivist cum scriu unii , trebuie suspendat la maximum ... și încă puțin. O seară luminată la toată lumea ! (Roca Claudiu)

                              Comentariu


                              • Postat în original de Levente1988 Vezi post

                                La faza asta merita ambi jucatori trasi de ureche....daca a-și avea putere pe Ciobanu laș suspenda minim 1 an si pe konti 3 luni si el are implicarea 99% daca ați urmarit meciul(joaca prea lejer faptul ca stia de la inceput ca va castiga)
                                Reala problema a lui Konti Florin este ca nu stie sa piarda...
                                Viscaria
                                Tenergy 05 FX/Tenergy 05 FX

                                Comentariu


                                • Postat în original de Flam Vezi post

                                  Reala problema a lui Konti Florin este ca nu stie sa piarda...
                                  De castigat... nu conteaza...
                                  Viscaria
                                  Tenergy 05 FX/Tenergy 05 FX

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de DAniel Burcea Vezi post
                                    Domnule Vișan, este absolut aberant ceea ce sustineti. Îmi pare rău că nu am înregistrat convorbirea telefonică cu dvs. Vorbiti despre lipsa mea de fair play la masa de joc? Habar nu aveti! Va las în bula dvs organizatorica, unde aveti întotdeauna dreptate. Eu nu voi fi niciodată cățelușul care să se gudure pe lângă stăpân. Sunt multi jucători care nu scriu nimic despre condițiile de joc, unii nu scriu de silă, altora nu le pasa iar alții sunt cățelușii. Eu voi scrie întotdeauna despre turnee ( mai ales acum), părerea mea subiectivă, bineînțeles. Nu dețin și nici nu am afirmat vreodată că aș detine adevărul absolut. Nu va convine, asta e, suspendati-ma (eventual pe termen nelimitat)!
                                    Și pe mine m-a banat la Valeni. In prealabil s-a supărat foarte rau pe mine dar nu a vrut nici in ruptul capului sa-mi spuna de ce.

                                    Comentariu


                                    • Bogdan V
                                      Bogdan V comentat
                                      Editarea unui comentariu
                                      Gresit, ca de obicei, tu ai fost interzis la Valeni de catre Vali Soare, din cauza comportamentului nesportiv (lovire in mod repetat a meselor si mantinelelor).

                                  • Cum e posibil sa fii nesportiv repetat dar sa nu primești nici cel mai mic avertisment sau cea mai mica plangere de la adversari? Eu cu Burcea avem 150 de turnee si nu s-a plans nimeni de comportament nesportiv.

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Vije Vezi post
                                      Cum e posibil sa fii nesportiv repetat dar sa nu primești nici cel mai mic avertisment sau cea mai mica plangere de la adversari? Eu cu Burcea avem 150 de turnee si nu s-a plans nimeni de comportament nesportiv.
                                      Am jucat cu tine la Tel George Junior, tu ai jucat cu mana stanga, eu cu priza cp (nu joc de obicei asa) si ai pierdut in 5 seturi. Ai un comportament neadecvat si nesportiv, ai lovit mantinelele, ai strigat catre mine ca am castigat la noroc, si altele... Cu Burcea am jucat la TSP acum 1-2 ani, am pierdut in 5 seturi, dar la 2-2 facea la fel ca si tine. ca trenu'. Din ce am auzit de alti jucatori, Burcea are un comportament nesportiv in timpul desfasurarii meciurilor, asadar o corectie (de raza) este indicata pentru din astia ca voi care nu stiu sa piarda.
                                      blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

                                      Comentariu


                                      • Și pentru că Vije s-a băgat în seamă , mă bag și io !
                                        Ce considerent a luat în seamă mai sus menționatul, sa ceară și să primească retrogradare in categorie ? Gabriela Tenismena , Mihai Miron , Neluțu Darlea și mulți alții (m-as încadra și eu )cer astfel de derogări ? Nu cer ! Joacă și atât.....el a cerut din aroganta și a primit din incompetenta, și astfel, s-a născut precedentul !


                                        Aici nu fac scut in fața lui Vișan, care ca și alții, au "fixul" lor !

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de gpopescu Vezi post

                                          Am jucat cu tine la Tel George Junior, tu ai jucat cu mana stanga, eu cu priza cp (nu joc de obicei asa) si ai pierdut in 5 seturi. Ai un comportament neadecvat si nesportiv, ai lovit mantinelele, ai strigat catre mine ca am castigat la noroc, si altele... Cu Burcea am jucat la TSP acum 1-2 ani, am pierdut in 5 seturi, dar la 2-2 facea la fel ca si tine. ca trenu'. Din ce am auzit de alti jucatori, Burcea are un comportament nesportiv in timpul desfasurarii meciurilor, asadar o corectie (de raza) este indicata pentru din astia ca voi care nu stiu sa piarda.
                                          Eu, Burcea, nu cred ca am jignit în vreun fel adversarul de la masa, nu am lovit vreodată o mantinela sau masa de joc. Ma cert pe mine și atât.

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de gpopescu Vezi post

                                            Am jucat cu tine la Tel George Junior, tu ai jucat cu mana stanga, eu cu priza cp (nu joc de obicei asa) si ai pierdut in 5 seturi. Ai un comportament neadecvat si nesportiv, ai lovit mantinelele, ai strigat catre mine ca am castigat la noroc, si altele... Cu Burcea am jucat la TSP acum 1-2 ani, am pierdut in 5 seturi, dar la 2-2 facea la fel ca si tine. ca trenu'. Din ce am auzit de alti jucatori, Burcea are un comportament nesportiv in timpul desfasurarii meciurilor, asadar o corectie (de raza) este indicata pentru din astia ca voi care nu stiu sa piarda.
                                            E filmarea. Intradevar am fost foarte nervos pentru ca nu am putut sa joc deloc bine, ceea ce este inadecvat. Insa se vede ca ating din greseala mantinela când trec pe lângă ea iar mantinela nu cade, doar se misca un pic. Pe filmare deasemeni nu se vede când strig la dvs ca ce noroc aveți. Din când in când incercati sa intrati in vorba cu mine iar eu de fiecare data va zambesc iar o data va bat prieteneste pe umar. Un punct controversat il cedez repede in favoarea dvs.

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de adilazaroiu Vezi post
                                              Și pentru că Vije s-a băgat în seamă , mă bag și io !
                                              Ce considerent a luat în seamă mai sus menționatul, sa ceară și să primească retrogradare in categorie ? Gabriela Tenismena , Mihai Miron , Neluțu Darlea și mulți alții (m-as încadra și eu )cer astfel de derogări ? Nu cer ! Joacă și atât.....el a cerut din aroganta și a primit din incompetenta, și astfel, s-a născut precedentul !


                                              Aici nu fac scut in fața lui Vișan, care ca și alții, au "fixul" lor !
                                              In urma repetatelor accidentari am decis sa nu mai joc cu dreapta la turnee. Exista precedent in amatur, altfel nu as fi indraznit. Dacă este considerata aroganta atunci joc cu stanga la elite dar cred ca va fi interpretat gestul ca o aroganta si mai mare.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de adilazaroiu Vezi post
                                                Și pentru că Vije s-a băgat în seamă , mă bag și io !
                                                Ce considerent a luat în seamă mai sus menționatul, sa ceară și să primească retrogradare in categorie ? Gabriela Tenismena , Mihai Miron , Neluțu Darlea și mulți alții (m-as încadra și eu )cer astfel de derogări ? Nu cer ! Joacă și atât.....el a cerut din aroganta și a primit din incompetenta, și astfel, s-a născut precedentul !


                                                Aici nu fac scut in fața lui Vișan, care ca și alții, au "fixul" lor !
                                                In 29 noiembrie 2023, Daniel VISAN a cerut sa joace cu mina stinga la hobby, din cauza unei accidentari (vezi citatul de mai jos)

                                                Postat în original de Vije Vezi post
                                                Sunt accidentat și chiar dacă ma refac, nu cred ca mai am curaj sa joc în formatul asta cu atâtea meciuri .

                                                As putea sa joc cu mana stanga, cu un nou profil? La hobby. Mulțumesc.


                                                S-a analizat in cadrul Echipei Amatur aceasta cerere, si raspunsul nostru a fost ca suntem de acord, dar la categoria Avansati..nu la hobby.
                                                Drept pentru care Daniel VISAN, ce se inscrisese la hobby, s-a retras de la turneul respectiv, spunind ca se mai antreneaza.

                                                A mai existat un caz, cu Dl Ursulescu de la Bacau, ce a jucat la o categorie inferioara, cu cealalta mana, tot din cauza unei accidentari.

                                                Toate aceste cazuri exceptionale le discutam in cadrul Echipei, si comunicam jucatorilor respectivi, decizia....dar daca ei nu cer...

                                                Va dorim spor la antrenament, si o zi frumoasa, Dl Lazaroiu!!

                                                Comentariu


                                                • Presupunând că cu știu ce membru al c d mi-a răspuns , ii mulțumesc pentru ultimu ' paragraf !
                                                  Despre decizia luată ( care a fost foarte grea și importana pentru membrii AmaTur ) nu pot decât să o salut ! Mă bucură și celeritatea cu care a fost dat răspunsul la frământările mele .
                                                  Am întrebat, într-un alt post , despre turneul pe echipe de la Botoșani ! Fie nu a fost citit , fie a fost considerat fără importanță !?

                                                  Succes in luarea deciziilor !


                                                  Aaa , și să nu uit ...in randul Coordonatorilor Onorifici mai sunt locuri . Doar că acolo intra oameni cu coloana verticala precum Bozga ,Botarca,,Chirap ,Corcoz, Frățea ,Leorda , Roman ,Vlase , Vladoiu și eu

                                                  Comentariu

                                                  Procesare...
                                                  X