Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sesizări către Echipa Amatur

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Parca ziceai ca ești bănățean, înseamnă că ai uitat de unde ai plecat
    lemn: butterfly harimoto innerforce zlc

    Comentariu


    • Postat în original de Dantim Vezi post

      Asa si......pai fati o pagina daia comunista cum era gazeta de perete cu ASA DA SI ASA NU....pe bune ...daca organizatorul posteaza ceva si nu se tine de cuvint pai atunci iai in ....vorbe
      Ai dorit să nu mai postez pe pagina ta,....nu am mai postat,dar văd că nu am loc nici aici de tine,daca întreb ceva normal conducerea AMATUR,......nu aștept răspuns de la tine.
      IAr daca i-ti adunci aminte pe vremea domnului Marcel GIOSAN s-a pus problema că sălile să aibă obligatoriu dusuri și multe alte facilități ptr participanți.
      Acum doar Aradul și familia DARLEA are respect ptr participanți.
      Nu interesează pe nimeni de sponsori,....daca nu poți face ceva decent mai bine sa nu ai voie sa organizezi.
      S-a făcut avere la ultimele două turnee A+ de anul acesta.
      Chiar credeți că lumea e proasta și nu socotește încasările și ce s-a cheltuit la organizarea acelor turnee???
      Au inceput restricțiile comuniste vis a vis de familia DARLEA,sa nu mai aibă dreptul la multe turnee că se deșteaptă lumea,....asta e normal??
      Nu m-a interesează nimic din ce faceți voi acolo,la noi in Banat e altceva.
      Tu ai fost bănățean!!!

      Comentariu


      • Pe jumatate.
        lemn: butterfly harimoto innerforce zlc

        Comentariu


        • Postat în original de jurescu sorin Vezi post

          Ai dorit să nu mai postez pe pagina ta,....nu am mai postat,dar văd că nu am loc nici aici de tine,daca întreb ceva normal conducerea AMATUR,......nu aștept răspuns de la tine.
          IAr daca i-ti adunci aminte pe vremea domnului Marcel GIOSAN s-a pus problema că sălile să aibă obligatoriu dusuri și multe alte facilități ptr participanți.
          Acum doar Aradul și familia DARLEA are respect ptr participanți.
          Nu interesează pe nimeni de sponsori,....daca nu poți face ceva decent mai bine sa nu ai voie sa organizezi.
          S-a făcut avere la ultimele două turnee A+ de anul acesta.
          Chiar credeți că lumea e proasta și nu socotește încasările și ce s-a cheltuit la organizarea acelor turnee???
          Au inceput restricțiile comuniste vis a vis de familia DARLEA,sa nu mai aibă dreptul la multe turnee că se deșteaptă lumea,....asta e normal??
          Nu m-a interesează nimic din ce faceți voi acolo,la noi in Banat e altceva.
          Tu ai fost bănățean!!!
          Sint banatean si daca ati gindi putin cred ca eu am fost printre putinii amaturisti care ma luam cu conducerea si cred ca sau facut niste schimbari in bine dupa mistourile mele dar vad ca tu credema ca sari iapa de multe ori...dusuri si alte facilitati care crezi tu ca nu le au bucurestenii te inseli...Viva are si 2 piscine ..iti dai seama cite dusuri au,Mario are dusuri bar si ce sa mai vorbim de Durdun ...ala are si terasa🤣vorba aia banatana ...mincati ori...beti...sau jucam tenis....pai cred ca toata lumea vrea sa aiba conditii de joc bune ca nu mergem la nunta.....apropo ...Orbane vezi ca a doua oara esti cam imp....sau lasa.....nu cred ca are rost sa ne mai contram ca este prea scurta viata ....a fost odata un Amatur...restul de ANDO

          Comentariu


          • Postat în original de jurescu sorin Vezi post

            daca întreb ceva normal conducerea AMATUR,......
            Care e întrebarea pentru Echipa Amatur?
            ARTICOLE TENIS DE MASĂ



            Comentariu


            • Ca sa ajungi sa vezi o SESIZARE pentru Echipa Amatur, trebuie sa parcurgi cel puțin 2 pagini de miștouri.

              P. S. Domn Jurescu, pe scurt va rog ... asteot întrebarea.
              ARTICOLE TENIS DE MASĂ



              Comentariu


              • Postat în original de Iulian Gherasim Vezi post

                Care e întrebarea pentru Echipa Amatur?
                Cînd vă implicați sa avem un minim de conditii?
                Cînd veti impune organizatorilor sa respecte condițiile de organizare al unui turneu?
                Nu vreau sa jignesc pe nimeni,dar atît timp cît inclusiv conducerea AMATUR e împărțită în două tabere....noi jucătorii suntem niste accesorii/plătitori de taxe de participare.
                DL GIOSAN nu a mai reușit să impună acele reguli organizatorilor.

                Comentariu


                • Iulian Gherasim
                  Iulian Gherasim comentat
                  Editarea unui comentariu
                  Pe scurt :
                  Sunt specificate un minim de condiții.
                  Organizatorul are obligația sa respecte anunțul turneului.
                  Alte întrebări daca mai aveți?
                  Va rog sa va creați un topic nou de genul:
                  "Nu îmbârilg, dar... cu Jurescu Sorin"
                  Sigur veti găsi mai multe persoane cu care sa discutați "problemele" expuse permanent de dumneavoastră. Si puteti sa faceți la sfarsit de an competițional propuneri penrru modificarea regulamentului.

              • Buna ziua si La multi ani....tuturor.NE NORO cirea face sa fiu implicat in mai multe chestiuni ale statului paralel.Unii nu inteleg iar altii ma intreaba.Lumeeee lasati dusmania si nu uitati pentru ce mergeti la un turneu.

                Comentariu


                • Postat în original de jurescu sorin Vezi post

                  Cînd vă implicați sa avem un minim de conditii?
                  Cînd veti impune organizatorilor sa respecte condițiile de organizare al unui turneu?
                  Nu vreau sa jignesc pe nimeni,dar atît timp cît inclusiv conducerea AMATUR e împărțită în două tabere....noi jucătorii suntem niste accesorii/plătitori de taxe de participare.
                  DL GIOSAN nu a mai reușit să impună acele reguli organizatorilor.
                  Domnule Jurescu, care sunt acele conditii de care tot amintiti si unde sunt ele stipulate ?


                  Acest mesaj este unul personal si nu este un raspuns in numele Echipei Amatur.

                  Ca din ce inteleg doriti sa se introduca obligativitatea bufetului la turnee, oaspetii (ca nu mai vorbim de jucatori) sa fie primiti cu salam, branza si ceapa, sarmale sau meniuri speciale, baile sa fie cu aburi si daca-i posibil cate-un masaj,...

                  Macar o s-avem si o latura pozitiva in aceste conditii, denumirea turneelor nu va mai fi o problema: "Turneu A... - "Festivalul samalutelor" / "Salamul vesel" / "Mararul si aburii" / - Turnee B: "Burta plina de septembrie", "Cascavalul auriu", etc...


                  Participarea la turnee nu este obligatorie, din pacate aproape toti organizatorii se confrunta cu serioase probleme la inchirierea salilor si nu numai, absolut toate preturile au scapat de sub control iar dvs veniti si spuneti ca la 60 lei pe care-i daruiti nu aveti suficiente conditii de joc sau papa bun. La un club, o ora costa in jur la 30lei/h, in functie de localitate, conditii, etc. La un concurs jucati/socializati in jurul a 10 ore si aveti posibilitatea sa aveti adversari si pe cine nu va doreste. Si platiti doar 60 lei care de multe ori nu acopera nici chiria salii. Iar acum veniti si spuneti ca Echipa Amatur nu impune conditii organizatorilor de turnee ca acestia sa va trimita acasa spalat si cu burta plina.
                  Asa ceva... ! Ce treaba-i asta tovarasi ?
                  Nu doream cu nici un chip sa va raspund in vreun fel dar...

                  Respect.

                  Blade: lemn off...ce lemn !
                  Bh: cu tepi
                  Fh: fara tepi

                  Comentariu


                  • Propun turneu A+ “Bătălia aperitivelor”

                    Comentariu


                    • Turneul campionilor “All you can eat”

                      Comentariu


                      • Postat în original de sorin_client Vezi post

                        Domnule Jurescu, care sunt acele conditii de care tot amintiti si unde sunt ele stipulate ?


                        Acest mesaj este unul personal si nu este un raspuns in numele Echipei Amatur.

                        Ca din ce inteleg doriti sa se introduca obligativitatea bufetului la turnee, oaspetii (ca nu mai vorbim de jucatori) sa fie primiti cu salam, branza si ceapa, sarmale sau meniuri speciale, baile sa fie cu aburi si daca-i posibil cate-un masaj,...

                        Macar o s-avem si o latura pozitiva in aceste conditii, denumirea turneelor nu va mai fi o problema: "Turneu A... - "Festivalul samalutelor" / "Salamul vesel" / "Mararul si aburii" / - Turnee B: "Burta plina de septembrie", "Cascavalul auriu", etc...


                        Participarea la turnee nu este obligatorie, din pacate aproape toti organizatorii se confrunta cu serioase probleme la inchirierea salilor si nu numai, absolut toate preturile au scapat de sub control iar dvs veniti si spuneti ca la 60 lei pe care-i daruiti nu aveti suficiente conditii de joc sau papa bun. La un club, o ora costa in jur la 30lei/h, in functie de localitate, conditii, etc. La un concurs jucati/socializati in jurul a 10 ore si aveti posibilitatea sa aveti adversari si pe cine nu va doreste. Si platiti doar 60 lei care de multe ori nu acopera nici chiria salii. Iar acum veniti si spuneti ca Echipa Amatur nu impune conditii organizatorilor de turnee ca acestia sa va trimita acasa spalat si cu burta plina.
                        Asa ceva... ! Ce treaba-i asta tovarasi ?
                        Nu doream cu nici un chip sa va raspund in vreun fel dar...

                        Respect.
                        Mă bucur că va deranjează comentariile mele,dar nici un organizator de turnee nu a avut comentarii cînd domnului GIOSAN a spus ce condiții trebuie să îndeplinească sălile in care se joaca.
                        Printre acele condiții era și aceea de a putea face un dus.
                        Cît despre bufet și burta plina.......:se știe cum se organizau turneele inainte....distracție,voie buna,glume.....și tenis de masa!!
                        ​​​​​​Acest turneu a fost conceput ptr amatori,ptr socializare.
                        ​​​​​Lumea era bucuroasă să se revadă.
                        Acum.....să facă bani organizatorii
                        Sa nu credeți că sala sport din Moldova este mai scumpă sau mai ieftina că cea din București sau Banat....
                        Prețul este unic,așa a hotărît ministerul sporturilor,.
                        Eu am mai întrebat cum de unii pot și alții nu???
                        Și am sa va răspund la treaba "cu 60 lei....burta plina și spalat....etc",unde spuneți că că nu este obligatorie participarea....:
                        Stați liniștit că nu va dearnjam,noi jucam în partea vestica a Carpaților.
                        Cît despre organizatori....se vede unde lumea se simte bine.
                        Nu o spun eu,ci o spune lista de așteptare la turneele bune!!!
                        Va place lista de așteptare la A+ mihai viteazu?

                        Comentariu


                        • Postat în original de jurescu sorin Vezi post

                          Eu am mai întrebat cum de unii pot și alții nu???
                          Și am sa va răspund la treaba "cu 60 lei....burta plina și spalat....etc",unde spuneți că că nu este obligatorie participarea....:
                          Ca sa intelegeti mai usor, uitati-va la ultima postare de la acel turneu. Unde organizatorul multumeste multor prieteni si sportivi pentru ajutor, de la carat mese, facut mancare, inchiriere sala, etc.
                          E foarte frumos gestul lor, dar nu putem pretinde asta la toti organizatorii.

                          V-as intreba la cate turnee v-ati oferit sa carati mese, sa faceti curat, la cate sali de sport ati avut relatii si ati ajutat la o inchiriere mai lejera.

                          Comentariu


                          • Postat în original de Iulian Gherasim Vezi post
                            Ca sa ajungi sa vezi o SESIZARE pentru Echipa Amatur, trebuie sa parcurgi cel puțin 2 pagini de miștouri.

                            P. S. Domn Jurescu, pe scurt va rog ... asteot întrebarea.
                            Mai bine miștouri decât un om la care i sa stricat placa sau CD (cum vreți voi...)da omul a scris despre vremurile apuse ale Amaturului, cred că nu a participat pe vremea aia dar dacă organizatorul scrie în anunț ceva, crantanele apă ieftina, lumina acceptabila ,mese cit de cât bunicele și respectă anunțul turneului de ce să îl criticăm, pe bune criticăm anunțurile mincinoase...nu cei care se chinuie să facă un turneu....cred că tot timpul am comentat și am scris la mișto pentru așa ceva...domnule J ...cred că habar nu ai de Amatur...despre cei care nu mai sint printre noi doar de bine......

                            Comentariu


                            • Are dreptate omul , s a dus spiritul amatur , eu am fost la un turneu în weekend , am plătit 25 de ron și nici măcar spa sau masaj nu am avut în banii ăștia..

                              Comentariu


                              • Postat în original de Iulian Gherasim Vezi post
                                Ca sa ajungi sa vezi o SESIZARE pentru Echipa Amatur, trebuie sa parcurgi cel puțin 2 pagini de miștouri.

                                P. S. Domn Jurescu, pe scurt va rog ... asteot întrebarea.
                                Pe scurt:
                                La primul post am pus și sesizarea(că unii organizatori ofera posibilitatea de a face un dus după turneu),și întrebarea (daca e normal sau ciudățenie).
                                Dvs vă faceți că nu înțelegeți.(Asta e motivul că se scriu doua pagini)
                                Cred că era mult mai simplu ca reprezentant al echipei amatur să spuneți:
                                E NORMAL SAU NU E NORMAL!!!
                                sau
                                FELICITARI ORGANIZATORILOR,
                                ​​​​​dar dvs căutați să-mi închideți gura .
                                P.s
                                Voi participa și la turnee organizate în parcuri ,pe mese de beton și fileu metalic daca unii organizatori nu reușesc să ofere alte condiții(important este sa fie mulțumit organizatorul).

                                Comentariu


                                • Sunt sali in care se organizează turnee B unde nu exista nici măcar vestiare. E normal sau ciudatenie ca sunt si liste de așteptare si toti sunt mulțumiți?
                                  ARTICOLE TENIS DE MASĂ



                                  Comentariu


                                  • Din punctul meu de vedere, apreciez mult mai mult o sala cu conditii bune de joc. Si unde vin jucatori buni. Nu ma duc pentru dus acolo.
                                    Probabil asta e explicatia.

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Iulian Gherasim Vezi post
                                      Sunt sali in care se organizează turnee B unde nu exista nici măcar vestiare. E normal sau ciudatenie ca sunt si liste de așteptare si toti sunt mulțumiți?
                                      Dacă nu sint vestiare, ți se pare normal ca dușurile să fie în holul mare?
                                      TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Eltibi Vezi post
                                        Are dreptate omul , s a dus spiritul amatur , eu am fost la un turneu în weekend , am plătit 25 de ron și nici măcar spa sau masaj nu am avut în banii ăștia..
                                        Dar cînd ai fost la arad ultima oară, la plecare ti-a rămas mica centura de siguranță.

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de FlorinBN Vezi post

                                          Dacă nu sint vestiare, ți se pare normal ca dușurile să fie în holul mare?
                                          Asta e treaba de proiectant/arhitect, nu tine de organizator…
                                          Si da, acea sala va aparea pe hartie cu dusuri ca facilitati. 😂

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de jurescu sorin Vezi post

                                            Dar cînd ai fost la arad ultima oară, la plecare ti-a rămas mica centura de siguranță.
                                            Da, recomand 😂

                                            Comentariu


                                            • Domnule Jurescu,in calitatea mea de dobitoc maxim,ma bag si eu in seama si imi permit cateva intrebari...ca unul care se afla in sportul asta de 53 de ani.....si zau ca am vazut si stiu multe:
                                              1,In viziunea dumneavoastra cam cum trebuie sa fie un turneu(Primire,sala asezata,pamblica taiata,meniu si nota de plata)?
                                              2,Atunci cand plecati de la o nunta,va pare rau dupa bani?
                                              3,Va ia cineva cu japca de acasa si va aduce la turnee?
                                              4Ati fost paraciosul clasei la scoala?

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post
                                                Domnule Jurescu,in calitatea mea de dobitoc maxim,ma bag si eu in seama si imi permit cateva intrebari...ca unul care se afla in sportul asta de 53 de ani.....si zau ca am vazut si stiu multe:
                                                1,In viziunea dumneavoastra cam cum trebuie sa fie un turneu(Primire,sala asezata,pamblica taiata,meniu si nota de plata)?
                                                2,Atunci cand plecati de la o nunta,va pare rau dupa bani?
                                                3,Va ia cineva cu japca de acasa si va aduce la turnee?
                                                4Ati fost paraciosul clasei la scoala?
                                                Domnule. Cornel,daca acea calitate scrisă în primul rând al postului va caracterizează să știți că nu-mi sta în caracter sa va contrazic.
                                                Deci nu avem despre ce discuta

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de jurescu sorin Vezi post

                                                  Ai dorit să nu mai postez pe pagina ta,....nu am mai postat,dar văd că nu am loc nici aici de tine,daca întreb ceva normal conducerea AMATUR,......nu aștept răspuns de la tine.
                                                  IAr daca i-ti adunci aminte pe vremea domnului Marcel GIOSAN s-a pus problema că sălile să aibă obligatoriu dusuri și multe alte facilități ptr participanți.
                                                  Acum doar Aradul și familia DARLEA are respect ptr participanți.
                                                  .
                                                  .
                                                  .
                                                  Nu m-a interesează nimic din ce faceți voi acolo,la noi in Banat e altceva.
                                                  Tu ai fost bănățean!!!
                                                  Buna ziua!
                                                  Exact cum a spus si dl. Petrov in postul dumnealui referitor la salile din Bucuresti, as dori sa va rog sa nu generalizati atata timp cat, din cum ati precizat si intr-un post ulterior - "Noi jucam in partea vestica a Carpatilor" - aparent, nu cunoasteti conditiile din alte parti.
                                                  Noi va invitam cu drag in sudul tarii sa participati la turneele de aici, poate va convingeti ca sunt conditii "ca in vest", la majoritatea locatiilor unde se sustin turnee.

                                                  Referitor la dorinta dvs ca toate locatiile unde se sustin turnee sa fie echipate corespunzator cu dusuri cu apa calda curenta, in special cele organizate in sali inchiriate de la Primarii, cele tip Nastase, unde, va citez din nou: "Prețul este unic,așa a hotărît ministerul sporturilor,.", poate ar trebui sa certati autoritatile pentru salile unde nu gasiti apa calda, si nu organizatorul. Repet, sunt sali inchiriate, nu detinute.

                                                  Numai ganduri bune!
                                                  Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
                                                  http://www.VivaSportShop.ro

                                                  Comentariu

                                                  Procesare...
                                                  X