Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sesizări către Echipa Amatur

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de VivaShop Vezi post

    Buna ziua!
    Exact cum a spus si dl. Petrov in postul dumnealui referitor la salile din Bucuresti, as dori sa va rog sa nu generalizati atata timp cat, din cum ati precizat si intr-un post ulterior - "Noi jucam in partea vestica a Carpatilor" - aparent, nu cunoasteti conditiile din alte parti.
    Noi va invitam cu drag in sudul tarii sa participati la turneele de aici, poate va convingeti ca sunt conditii "ca in vest", la majoritatea locatiilor unde se sustin turnee.

    Referitor la dorinta dvs ca toate locatiile unde se sustin turnee sa fie echipate corespunzator cu dusuri cu apa calda curenta, in special cele organizate in sali inchiriate de la Primarii, cele tip Nastase, unde, va citez din nou: "Prețul este unic,așa a hotărît ministerul sporturilor,.", poate ar trebui sa certati autoritatile pentru salile unde nu gasiti apa calda, si nu organizatorul. Repet, sunt sali inchiriate, nu detinute.

    Numai ganduri bune!
    Eu n-am vazut sarmale la Viva, nu cred ca va "trece clasa"... 😄
    Butterfly Zhang Jike ALC
    FH: Yasaka Rakza Z
    BH: Butterfly Dignics 64

    Comentariu


    • Preturile nu sunt impuse de ministerul sporturilor ci de Consiliul Local al primariilor. Fiecare primarie, in functie de utilitati si alte "cheltuieli" decide intr-o sedinta de consiliu local (de regula la inceputul fiecarui an) care va fi chiria spatiilor pe care le detine, aici intrand si salile de sport.
      Blade: lemn off...ce lemn !
      Bh: cu tepi
      Fh: fara tepi

      Comentariu


      • Eu am fost de curând la o sală din București nu dau nume și pe lângă ca în prima parte a fost discotecă după a început antrenament la box în aceeași încăpere cu mesele preț 40-45 de lei pe oră . Nu recomand 0/10

        Comentariu


        • Postat în original de sorin_client Vezi post
          Preturile nu sunt impuse de ministerul sporturilor ci de Consiliul Local al primariilor. Fiecare primarie, in functie de utilitati si alte "cheltuieli" decide intr-o sedinta de consiliu local (de regula la inceputul fiecarui an) care va fi chiria spatiilor pe care le detine, aici intrand si salile de sport.
          Sunt sali care se afla in custodia DJST ( directia jud de sport si tineret)- institutie subordonata MTS. In acest caz, chiria este stabilita de ei.
          Seara buna!


          Sent from my iPhone using Tapatalk

          Comentariu


          • Postat în original de jurescu sorin Vezi post

            Domnule. Cornel,daca acea calitate scrisă în primul rând al postului va caracterizează să știți că nu-mi sta în caracter sa va contrazic.
            Deci nu avem despre ce discuta
            Ramai in spatele tastaturii si a lipsei de Fair Play...o sa ramai campion pe viata!

            Comentariu


            • Postat în original de sorin_client Vezi post
              Preturile nu sunt impuse de ministerul sporturilor ci de Consiliul Local al primariilor. Fiecare primarie, in functie de utilitati si alte "cheltuieli" decide intr-o sedinta de consiliu local (de regula la inceputul fiecarui an) care va fi chiria spatiilor pe care le detine, aici intrand si salile de sport.
              Păcăleala ....!!! .....ce spuneți dvs
              ASa cum am demonstrat ca e diferenta mare intre ce "declarați" dvs că plătiți la Botoșani și cît costă real sala din Botoșani cu 10 mese incluse,așa pot sa vă demonstrez și acum că MTS a stabilit preț unic ptr sălile polivalente și cele din patrimoniul MTS ,dar bănui că nu are sens continui că tot dvs credeți că aveți dreptate!!!exact că și la turneul de la SAVENI.Au dispărut bani,uni sau ....lumea s-a lins pe degete,iar cînd s-au descoperit hoția ....doar unii au suferit,....protejatii se jura că "nu s-au lins pe degete și cer probe"!!!!

              Comentariu


              • Gata, dom' sef, i-ati prins!!!
                Practic, s-au furat banii de gulas si de “medicament”, in rest fiind totusi cam la fel. 😂😂

                Comentariu


                • Postat în original de VivaShop Vezi post

                  Buna ziua!
                  Exact cum a spus si dl. Petrov in postul dumnealui referitor la salile din Bucuresti, as dori sa va rog sa nu generalizati atata timp cat, din cum ati precizat si intr-un post ulterior - "Noi jucam in partea vestica a Carpatilor" - aparent, nu cunoasteti conditiile din alte parti.
                  Noi va invitam cu drag in sudul tarii sa participati la turneele de aici, poate va convingeti ca sunt conditii "ca in vest", la majoritatea locatiilor unde se sustin turnee.

                  Referitor la dorinta dvs ca toate locatiile unde se sustin turnee sa fie echipate corespunzator cu dusuri cu apa calda curenta, in special cele organizate in sali inchiriate de la Primarii, cele tip Nastase, unde, va citez din nou: "Prețul este unic,așa a hotărît ministerul sporturilor,.", poate ar trebui sa certati autoritatile pentru salile unde nu gasiti apa calda, si nu organizatorul. Repet, sunt sali inchiriate, nu detinute.

                  Numai ganduri bune!
                  Poate nu am fost destul de explicit:
                  Eu-am referit sa sala unde s-au ținut 2 ani consecutiv A+.
                  .....toată jena!!!
                  Nu am generalizat.
                  La Viva nu am fost niciodată,dar am văzut că aveți condiții foarte bune.
                  Exact cum pot sa spun despre un turneu de la Chiajna de citiva ani in urma care m-a impresionat prin organizare și condiții.
                  Deci daca vă simțiți lezați de spusele mele....I-MI CER SCUZE,...nu erau la adresa dvs

                  Comentariu


                  • Buna dimineata.....domnule Jurescu.....exista o melodie veche dar extrem de sugestiva.....Pavel din banat.....nu Cneazul....

                    Comentariu


                    • Postat în original de jurescu sorin Vezi post

                      Păcăleala ....!!! .....ce spuneți dvs
                      ASa cum am demonstrat ca e diferenta mare intre ce "declarați" dvs că plătiți la Botoșani și cît costă real sala din Botoșani cu 10 mese incluse,așa pot sa vă demonstrez și acum că MTS a stabilit preț unic ptr sălile polivalente și cele din patrimoniul MTS ,dar bănui că nu are sens continui că tot dvs credeți că aveți dreptate!!!exact că și la turneul de la SAVENI.Au dispărut bani,uni sau ....lumea s-a lins pe degete,iar cînd s-au descoperit hoția ....doar unii au suferit,....protejatii se jura că "nu s-au lins pe degete și cer probe"!!!!
                      Cumva ma invinuiti de ceva cand tot amintiti de Saveni ? Cei care au gresit au platit si oricum nu-i mai intereseaza AmaTur. Insa, s-ar putea ca la un moment dat sa nu va mai inghit "gluma" Saveni, cu atat mai mult cu cat acest forum este public. Am impresia ca ma confundati.


                      Blade: lemn off...ce lemn !
                      Bh: cu tepi
                      Fh: fara tepi

                      Comentariu


                      • Postat în original de sorin_client Vezi post

                        Cumva ma invinuiti de ceva cand tot amintiti de Saveni ? Cei care au gresit au platit si oricum nu-i mai intereseaza AmaTur. Insa, s-ar putea ca la un moment dat sa nu va mai inghit "gluma" Saveni, cu atat mai mult cu cat acest forum este public. Am impresia ca ma confundati.

                        Eu v-am scris despre pretul salii polivalente din Botoșani,dvs răspundeți despre"gluma" de la Săveni!!!???
                        Nu știu de ce credeți că trebuie să "înghițiți" dvs"gluma"...
                        P.s.
                        Daca e cum spuneți dvs că vinovații au plătit...credeți că e "gluma"??...sau realitate.

                        Comentariu


                        • Salut,

                          am scris la un moment dat pe forum ca si feedback, referitor la un concurs de la Aiud(2024), ca au fost conditii proaste din cauza luminii naturale(geamuri neacoperite), si am facut un calcul in mare, cam cu cat ar ramane organizatorul; am fost catalogat drept "contabil"(in sens negativ) si indrumat prieteneste sa ma duc incotro vreau. (Domnule Jurescu, banuiesc ca nu va prinde bine un astfel de raspuns!? Nu? de genul: "Te rog sa mergi la turnee unde organizatorii investesc in dusuri,etc si unde tu te simti bine!O seara frumoasa!" https://www.tenisdemasa.ro/forum/nod...64#post1147164

                          Eu cel putin daca ma inscriu la un concurs, doresc in primul rand sa fie sala buna/mese bune, lumina buna/geamuri acoperite, iar daca organizatorul ofera mancare/crantanele sunt binevenite.
                          Referitor la salile in care se organizeaza concursul, cele mai multe sunt in paragina(sali Nastase), dar ce sa vezi, organizatorii isi asuma sa organizeze concursuri in salile respective si asta nu pentru ca vor sa iasa pe minus, sau nu au ce face Sambata/Duminica in alta parte. Vorbim despre bani frumosi pe care organizatorul ii face din aceste 2 zile de concurs.
                          A nu se intelege gresit ca am ceva impotriva: mi se pare perfect normal sa ramai pe plus, doar ca subliniez acest aspect: asigura-te ca si organizator ca faci un cadru potrivit tenisului de masa, apoi sunt binevenite si celelalte lucruri. Dupa ce am scris acel review la concursul de la Aiud, unii au spus ca unde mai vad eu asta in alta parte sa se dea mancare asa...va dati seama ce interese au unii cand se inscriu la concursuri de tenis de masa, si in urma review-ului in ceea ce privesc conditiile de joc, ei au sarit cu mancarea pe prim-plan. (inteleg: Fiecare cu ce il doare!)

                          Domnule Jurescu: cred ca toata lumea doreste sa aiba optiunea de a face dus in conditii proprii in salile gazde, dar sa nu uitam ca nu exista sapun la baie sa te speli pe maini dupa ce mergi la wc.(am mai scris asta pe forum dar prea putini au bagat de seama).

                          Stiu ca era la un moment dat era obligativitatea ca organizatorul sa specifice in pagina concursului conditiile de joc, de genul: sala metri patrati, suprafata de joc, inf despre mingi, Geamuri Acoperite/Neacoperite (am observat la unele concursuri anunt de genul: "Geamurile se vor acoperi la nevoie"! Pe bune?)...
                          Asta nu pot sa inteleg cum de aceeasi organizatori nu pot sa achizitioneze o perdea inchisa la culoare, sau un material inchis la culoare pe care sa il pui in geam si ramane acolo forever, si ai rezolvat treaba cu lumina care deranjeaza la masa de joc.
                          Domnule Jurescu: va dati seama singur ca nu tine de organizatori sa puna la dispozitia jucatorilor dusuri, asta daca nu exista dusuri in proiectul salii(nu exista vestiar/ ce vb despre dusuri), hai sa implicam factori ce se pot ameliora/rezolva, ca mai usor faci rost de acoperirea geamurilor, inlocuirea luminatului decat sa pui dusuri.





                          Comentariu


                          • Postat în original de jurescu sorin Vezi post
                            P.s.
                            Daca e cum spuneți dvs că vinovații au plătit...credeți că e "gluma"??...sau realitate.
                            Echipa Amatur (EA) a decis penalizarea organizatorul local pentru ceea ce s-a intamplat la Saveni. Daca aveti dovezi concrete ca ar trebui si alte persoane penalizate, va recomand sa va adresati EA scriind, de exemplu, pe adresa de email folosita pentru reclamatii; in caz contrar, nu consider ca este fairplay sa-l acuzati pe dl. Sorin Corneanu, facand referire la turneul de la Saveni.

                            P.S. Este dreptul dumneavoastra sa va plangeti de conditiile de la anumite turnee, dar, pentru mine, ceea ce conteaza tine mai mult de conditiile de joc (mese de o calitate acceptabila, spatiu relativ suficient, iluminare corespunzatoare), si mai putin de pranz sau dusuri. Poate sunt organizatori care nu au cum sa ofere facilitatile pe care le intalniti in alta parte.
                            "Tenisul de masa este cel mai important lucru dintre cele mai putin importante ale vietii"
                            https://www.youtube.com/watch?v=ZdoaO-6Z2pg&t=1s- un mesaj despre cel mai important lucru in viata

                            Comentariu


                            • Postat în original de GabrielD Vezi post

                              Echipa Amatur (EA) a decis penalizarea organizatorul local pentru ceea ce s-a intamplat la Saveni. Daca aveti dovezi concrete ca ar trebui si alte persoane penalizate, va recomand sa va adresati EA scriind, de exemplu, pe adresa de email folosita pentru reclamatii; in caz contrar, nu consider ca este fairplay sa-l acuzati pe dl. Sorin Corneanu, facand referire la turneul de la Saveni.

                              P.S. Este dreptul dumneavoastra sa va plangeti de conditiile de la anumite turnee, dar, pentru mine, ceea ce conteaza tine mai mult de conditiile de joc (mese de o calitate acceptabila, spatiu relativ suficient, iluminare corespunzatoare), si mai putin de pranz sau dusuri. Poate sunt organizatori care nu au cum sa ofere facilitatile pe care le intalniti in alta parte.
                              Buna ziua
                              Nu cred că găsiți un coment de-al meu in care sa spun că el Sorin a luat bani la acel turneu.
                              Dar recunosc că la momentul cînd văd că-mi comentează posturile.....îl asociez cu acel turneu.(Doar a fost organizator acolo).
                              P.s
                              Am văzut la televizor odată pe Elena Udrea cînd a declarat că nu știa de plasa cu citeva milioane de euro adusa in casa ei de dl cocos(soțul).....am crezut.
                              O zi frumoasa.

                              Comentariu


                              • GabrielD
                                GabrielD comentat
                                Editarea unui comentariu
                                Am inteles. Turneul de la Saveni a reprezentat o mare pata neagra pentru zona noastra! Aducand in discutie acel eveniment, exista riscul ca activitatea intensa si rodnica din zona 1 sa fie oarecum impinsa in derizoriu. Au fost luate masuri, deci sper ca putem trece peste ce s-a intamplat. Va urez o zi placuta!

                            • Frumos spus,eu să știți că am uitat de acel turneu pina cînd l-am văzut persoanele care i-mi comentează posturile.
                              Sper să reușesc să uit de tot.
                              O zi frumoasa

                              Comentariu


                              • Postat în original de Eltibi Vezi post
                                Eu am fost de curând la o sală din București nu dau nume și pe lângă ca în prima parte a fost discotecă după a început antrenament la box în aceeași încăpere cu mesele preț 40-45 de lei pe oră . Nu recomand 0/10
                                Daca nu dai tu nume, ma ofer eu sa lamuresc - este vorba de sala noastra, sala de tenis ce este in incinta unui club de fitness.

                                Din urma postului tau, sa inteleg ca la turneul nostru de pe 17 August nu ne vei onora cu prezenta.
                                Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
                                http://www.VivaSportShop.ro

                                Comentariu


                                • Păi dacă e tot cu box și cu discotecă și cu lăsat telefonul garanție la intrare vă dați seama ca nu vin

                                  Comentariu


                                  • Dar cum ai știut ca e vorba despre sala ta? Ca din moment ce se face box și disco lângă mesele de tenis poate tu consideri ca e normal și crezi ca se face și in alte săli?

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Eltibi Vezi post
                                      Dar cum ai știut ca e vorba despre sala ta? Ca din moment ce se face box și disco lângă mesele de tenis poate tu consideri ca e normal și crezi ca se face și in alte săli?
                                      Am reusit sa imi dau seama din formularea ta si din faptul ca tot Amaturul iti cunoaste latura umoristica si aplecarea catre curentul numit "Roast".
                                      Din ce stiu, nu ai participat doar o singura data la turneele organizate de noi si o data chiar ai luat Locul 1. In niciuna dintre participarile tale nu am auzit de la tine un repros, la momentul turneului. Acum, ce repros ai putea avea cand castigi un turneu?
                                      Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
                                      http://www.VivaSportShop.ro

                                      Comentariu


                                      • Nu e niciun reproș legat de un turneu și nici nu am dat nume , tu te ai simțit cu musca pe căciulă, dacă n ai urmărit discuția un om se plângea ca de 60 de lei n a primit nu știu ce prânz, iar eu am dat exeplu ca se poate și mai rău, adică de 40-45 de lei sa joci o ora undeva unde se face box și aerobic și îți cere gaj la intrare .

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Eltibi Vezi post
                                          Nu e niciun reproș legat de un turneu și nici nu am dat nume , tu te ai simțit cu musca pe căciulă, dacă n ai urmărit discuția un om se plângea ca de 60 de lei n a primit nu știu ce prânz, iar eu am dat exeplu ca se poate și mai rău, adică de 40-45 de lei sa joci o ora undeva unde se face box și aerobic și îți cere gaj la intrare .
                                          Nu era turneu era meci în campionatul municipal, și pe mine ma deranjat antiboxul dar discoteca si fetele alea frumoase...nai cum nu trebuiau să te deranjeze 😍

                                          Comentariu


                                          • Viva a fost și va fi o sală de top în Amatur....

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Dantim Vezi post

                                              Nu era turneu era meci în campionatul municipal, și pe mine ma deranjat antiboxul dar discoteca si fetele alea frumoase...nai cum nu trebuiau să te deranjeze 😍
                                              Țin minte un turneu la Cluj, era lângă sală un campionat de volei feminin pe nisip ... când au început fetele să joace n-am mai avut chef de nici un tenis ... m-am întors în sală numai pentru că eram și la butoane
                                              TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de GeluBv Vezi post

                                                Avind in vedere comportamentul/valoarea Dlui Dr. Ciobanu Gabriel, Echipa Amatur a decis ca incepind cu luna iunie 2024, sa poata participa in turneele Amatur doar la categoria Elite.

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de florin toma
                                                  Rog admin sa mute toate posturile ce nu au legatura cu subiectul topicului, la rubrica Fight
                                                  Pai aici se discuta și de condițiile de la anumite turnee, dușuri perdele etc...miam adus aminte de coșmarul că nu pot să îi numesc turneu final unde aveam dușuri și perdele...doar la dușuri dar noua jucătorilor ne trebuiau pentru cortinele de sticlă în sala care jucam 😎

                                                  Comentariu

                                                  Procesare...
                                                  X