Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

vand lipici joola lex, lemne noi, un lemn dr.neubauer modificat si fete

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • vand lipici joola lex, lemne noi, un lemn dr.neubauer modificat si fete

    lemn nou HRT 2076, all, 80 gr. - 50 lei (plata in cont) sau schimb cu un lemn def usor - pot face si o paleta completa cu fetele de mai jos


    lipici joola lex ( este al unui prieten ) in iasi sau la amaturul ce va fi in iasi
    50 ml...20 lei
    100 ml...35 lei

    fete:
    -xiom vega europe r 146x142 25 lei
    -yasaka mark VAD n 151x146 45 lei
    -butterfly solcion r 151x151 35 lei
    -galaxy neptune rosu si negru ox 149x153 25 lei
    -kokutaku 868 r 1,2mm 152x152 30 lei

    poze pt fete...http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...hlight=solcion

    adaug un lemn Dr.Neubauer Barricade...arata bine...70 lei sau schimb

    lemnul e prea dur pt mine si l-am facut mai flexibil, chiar prea flexibil ...am scos pe o fata stratul exterior si l-am lipit la loc ulterior...atentie, lemnul a devenit f.flexibil !
    Ultima editare de Joo; 03.mai.2013, 21:26.
    tibhar def plus jumulita
    gambler reflectoid 1,0
    dawei 388 D-1 ox

  • #2
    Poze?

    Comentariu


    • #3
      pozele la fete le am postate intr-un subiect anterior inchis din nu stiu ce cauze...poze la lemn nu pot face momentan fiindca mi-e stricat aparatul...pana reusesc sa-l repar tre sa ma credeti pe cuvant
      tibhar def plus jumulita
      gambler reflectoid 1,0
      dawei 388 D-1 ox

      Comentariu


      • #4
        am adaugat un lemn HRT 2076 nou, all, 80 gr. - 50 lei
        tibhar def plus jumulita
        gambler reflectoid 1,0
        dawei 388 D-1 ox

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de Joo Vezi post
          adaug un lemn Dr.Neubauer Barricade...arata bine...70 lei sau schimb. lemnul e prea dur pt mine si l-am facut mai flexibil, chiar prea flexibil ...am scos pe o fata stratul exterior si l-am lipit la loc ulterior...atentie, lemnul a devenit f.flexibil !
          Cum ai indepartat stratul superior? S-a desprins pur si simplu, fara ajutorul smirghelului? Daca da, cu ce l-ai relipit?
          Miezul e din balsa?
          Care-i dimensiunea suprafetei de lovire?
          Am citit c-ar fi excesiv de lent. Ce nu-ti convine la el?
          Daca-s pe gustul meu raspunsurile poate facem un schimb.
          http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...ia-de-Pasti%29
          Sunt dispus sa schimb cu 3, care-i excelent pentru iarba in OX (trec la antispin).
          DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
          Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

          Comentariu


          • #6
            barricade nu mi-a placut ca era prea teapan...mergea f.bine cu iarba insa pe fh jucam ca un incepator...nu mergea la topspin si chop si am zis sa-l fac flexibil...asa ca am scos de deasupra manerului, stratul superior cu cutterul...am nivelat bine miezul de balsa cu smirghel fin, am lacuit usor si l-am incercat...parca jucam cu o paleta de gelatina!...asa ca am relipit cu aracet stratul scos punand lemnul intr-o presa...a iesit un lemn f usor, f flexibil si f lent si cu un sunet de cofrag de oua...absoarbe aproape toata viteza mingii...calitatile astea le caut la un lemn dar la asta totusi parca am exagerat un pic ...e un lemn pt extremisti...eu ma inteleg bine cu el si mari diferente in jocul meu nu apar ...totusi imi lipseste zvacul ce accelereaza mingea pe care-l am cu lemnul tibhar def...mingea nu sta mult pe paleta, parca dau cu oglinda iar chopurile adanci pt mine sunt esentiale...acum o sapt am pus rasini epoxidice la imbinare si pe cant sa-l mai rigidizez...lemnul are acum 51 gr., 149x152, maner drept de pluta si are pe el kokutaku 868 de 1,2 si un neptune ox...sunt sigur ca nu-ti va place dar pt distractie si schimb de experienta am sa ti-l trimit ...dar sigur nici eu nu voi fi prea incantat de lemnul tau (doar daca i-oi scoate vreo 2 straturi )
            tibhar def plus jumulita
            gambler reflectoid 1,0
            dawei 388 D-1 ox

            Comentariu


            • #7
              lemne hrt 2076 all noi...50lei bucata
              tibhar def plus jumulita
              gambler reflectoid 1,0
              dawei 388 D-1 ox

              Comentariu

              Procesare...
              X