Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

XIOM HAYABUSA ZXi

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • XIOM HAYABUSA ZXi

    As dori ca cei care au cumparat acest lemn sa-si spuna opiniile dansilor aici. Dar pana atunci, o sa incep eu. Sunt posesorul acestui lemn de cateva zile, achizitionat de la un coleg de sala(Stelica), care ii multumesc pentru corectitudinea dumnealui. Acest lemn a fost cumparat de la Dl. Gelu Popescu, dar primul stapan al acestui lemn a spus ca este prea rapid si asa am ajuns in posesia lui, si ma bucura acest fapt.
    Ce pot spune dupa cateva zile de jucat cu configuratia din semnatura, este ca acest lemn este deosebit. Nu pot sa spun ca sunt un jucator avansat, nici pe departe, dar am jucat si dat pana acum cu foarte multe lemne si nici unul nu mi s-a parut pana acum a avea un asemenea control si forta. Este nemaipomenit. Topsin, atat cat stiu eu ,se da foarte usor, produce un spin foarte frumos, viteza nu mai spun, la contre se comporta execelent.
    Cei care sunt interesati de un lemn care are viteza, control il recomand cu incredere.
    Acestea sunt caracteristicile lui:
    XIOM Hayabusa ZXi OFF+
    Strategie OFF+
    Gewicht, ca. 87g
    Tempo 95
    Controll 88
    LEMN XIOM HAYABUSA - 7-ply ZEPHYLIUM X CARBON OFF+
    TOP SPIN CONTROL BY SHARP VIBRATION
    Amazing synergy of wood and composite material from new construction. Zephylium Carbon towards the center made ZXi feel more solid but very genuine.
    Spin loading was leveraged by new construction and became easier to perform. Accurate and powerful ball control makes the player keep up and win over
    the longer rally. Control phase of the game improves along with the winning opportunities. New paradigm defines Hayabusa optimizing controversial properties to make the unprecedented table tennis weapon.
    Alte opinii:
    http://www.tabletennisdb.com/blade/x...abusa-zxi.htmlhttp://mytabletennis.net/forum/forum...732&PID=592939
    FH: GoldArc 8, 2.1
    STIGA XU XIN
    BH: XIOM VEGA SPO 2.0

  • #2
    Dupa cum ti-am spus, Emil, mie unul lemnul mi s-a parut foarte rapid, si nu pot sa joc, inca, cu un astfel de lemn...dar, deasemenea, pot spune ca tu nu ai jucat niciodata asa de bine cu alt lemn, si inca "din prima"...
    Spor la joc si sa-l stapanesti sanatos...
    Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
    Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
    Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

    Comentariu


    • #3
      Sincer, Gabi nu ma asteptam ca sa scrii, dar iti multumesc pentru incurajare, esti un prieten adevarat.
      FH: GoldArc 8, 2.1
      STIGA XU XIN
      BH: XIOM VEGA SPO 2.0

      Comentariu


      • #4
        Salut! Ati pot spune ca este un lemn bun, dar este greu si rapid, ati trebuie niste fete usoare pe el de 1.8

        Comentariu


        • #5
          Nu este adevrat, este cea mai usoara paleta de care am avut parte. Daca nu ai incercat-o, nu-ti da cu parerea, sincer. Este superba.
          FH: GoldArc 8, 2.1
          STIGA XU XIN
          BH: XIOM VEGA SPO 2.0

          Comentariu


          • #6
            Am acest lemn din ianurie 2013 ,acesta este facut ptr. mine.Un lemn deosebit cu o impresie deosebita la joc,iar sentimental tin foarte mult la el ca ori de cate ori joc cu el imi aduc aminte de cei doi prieteni de la tenismasa.ro.Datele lui concrete sunt date mai sus insa eu vreau sa spun ca este un lemn care are tot ce vrei ;CONTROL,VITE3ZA se plaseaza f. bine la priza mainii , dupa parerea mea este un lemn cu greutate medie ,face toti banii
            Blade . PHOTINO
            Fh. Tibhar ev. Mx-p
            Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

            Comentariu


            • #7
              Un alt comentariu despre XIOM HAYABUSA ZI
              de alexandrufe
              FH: GoldArc 8, 2.1
              STIGA XU XIN
              BH: XIOM VEGA SPO 2.0

              Comentariu

              Procesare...
              X