Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

group buy tabletennisstore.us

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 6 (0 members and 6 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • group buy tabletennisstore.us

    Salut,
    Vreau sa-mi iau o paleta de pe tabletennissstore.us. Magazinul ofera momentan free shipping in us ptr comenzi de peste 50$ + un mic discount.
    Daca mai sunt persoane interesate sa achizitioneze ceva de aici pana vinerea viitoare va rog sa-mi spuneti. Pretul la transportul spre RO va fi unul f bun.

  • #2
    Free shipping-ul este pt U.S....pentru Europa, e alta problema...
    Ma uitam la preturi, si sunt nedumerit...de ce ar dori cineva sa cumpere din State produse la preturi comparabile cu cele de la noi? ...( nu-mi spuneti ca e alta calitate acolo, ca toate sunt iesite pe portile aceleiasi fabrici...)
    Daca produsele se gasesc si la noi, este mai "patriotic" sa le luam de pe site-urile "noastre", sa nu mai bagam bani altora in buzunare, ca dupa aceea sa rada de noi ca suntem "sarantoci", ca nu avem economie eficienta, etc... (fara alte comentarii de prisos...)
    Daca produsele nu se regasesc pe site-urile "noastre", cred ca se poate discuta cu importatorul si, la comanda, le poate aduce la acelasi pret ca 'afara"...
    Spor la cumparaturi !!
    Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
    Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
    Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

    Comentariu


    • #3
      multe produse le gasesti acolo la un pret mult sub pretul din Romania. E adevarat ca exista si produse care probabil la noi au preturi mai bune, dar acelea sunt foarte rare.

      Comentariu


      • #4
        Chiar, ce produse sunt mai ieftine decat in Romania?! Am cautat ceva la Butterfly si la Nittaku si toate mi se par mult mai scumpe decat la noi...
        Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

        Comentariu


        • #5
          Preturile dupa site-ul pe care-l propui sunt in unele cazuri semnificativ mai mari ca-n Romania. E adevarat ca am verificat preturile numai pentru cateva produse.
          Totusi, in SUA, cel putin pe site-ul Butterfly sunt preturi mai bune decat in Europa. Am constatat, de exemplu, ca pentru Photino Light se pot economisi aproximativ 40 euro.
          Acelasi lucru si pentru Japonia. Asa ca daca aveti cunostinte care care merg in vizita in SUA ori vin in vizita in Romania puteti lua in calcul o achizitie de acolo.
          Rudius

          Comentariu


          • #6
            Mare atentie la preturi ! Pentru americani dolarul e totuna cu euro si sa n-aveti neplacuta surpriza sa vedeti ca pretul final e cu totul altul. Foarte multe site-uri nu convertesc dolarul/euro.
            Blade: lemn off...ce lemn !
            Bh: cu tepi
            Fh: fara tepi

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de CornelTT Vezi post
              Chiar, ce produse sunt mai ieftine decat in Romania?! Am cautat ceva la Butterfly si la Nittaku si toate mi se par mult mai scumpe decat la noi...
              Un exemplu...deosebit de semnificativ, un pret la jumatate ca aici! Aviz celor ce cauta roboti!
              Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
              Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de sorin_client Vezi post
                Mare atentie la preturi ! Pentru americani dolarul e totuna cu euro si sa n-aveti neplacuta surpriza sa vedeti ca pretul final e cu totul altul. Foarte multe site-uri nu convertesc dolarul/euro.
                Imi vine greu sa cred ca daca cumpar cu cardul, siteul imi va face conversia dolari/leu la cursul euro/leu. Ar fi cea mai mare teapa de pe lume! In mod concret a patit-o cineva?
                Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de laky Vezi post
                  Un exemplu...deosebit de semnificativ, un pret la jumatate ca aici! Aviz celor ce cauta roboti!
                  In primul rand pretul de 369 USD se gaseste pe majoritatea site-urilor din SUA.
                  Apoi, recomand a se vedea ca jos la comnada apar doua optiuni "freight" care inseamna cheltuielie de transport si care cred ca se refera doar la livrari in SUA si care au transport gratuit, iar a doua optiune este "shipping + $30" care cred ca inseamna ca noi din Romania mai adaugam 30 USD pentru transport pana in Europa.
                  In Europa robotul costa 499 EUR (dandoy, tabletennis11). Explicatia ar fi ca de fapt producatorul este Newgy care are sediul in SUA, si normal ca in Europa robotii respectivi ajung la preturi care includ cheltuielile de import si taxele vamale. Dl Gelu are chiar un pret foarte bun comparativ cu alte site-uri din Europa.
                  S-ar putea comanda cativa roboti poate la un numar mai mare se reduc cheltuielile de transport. Dar cu tot cu cheltuieli de transport si daca vamesii mai pun taxe vamale (nu cred ca intra in categoria bunurilor scutite.. personale, bagaje, medicale.. etc.) cred ca se ajunge tot cam la pretul din Europa. Si nu stiu daca merita stresul si timpul alocat tranzactiei. Pana la urma pretul la care il are dl Gelu (aprox 466 EUR) este chiar bun.
                  Asta vorbind strict de robot. Despre lemne si fețe ce sa mai zic, au preturi foarte mari, ... nu e nici o afacere. Doar poate un anume lemn sa fie ceva mai ieftin ca la noi si tot trebuie calculat foarte bine (cu toate cheltuielile adiacente) daca se merita sau nu. Parerea mea. Stima tuturor!
                  Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

                  Comentariu


                  • #10
                    robotul ala ajunge la un pret mult mai mic de 466euro cu toate taxele. problema este ca nu stiu daca merge la 220v caz in care va trebui un transformator.

                    Comentariu


                    • #11
                      Corect.. si asta trebuie luat in calcul. Daca afli ceva mai multe detalii, poate inclusiv despre taxe vamale si transport da-ne de veste (as cauta si eu dar in perioada asta sunt foarte ocupat). M-as prinde la un robot.
                      Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

                      Comentariu


                      • #12
                        Cred ca nu a-ti citit ultimul rand de jos:
                        "nternational Customers: Our distributorship agreement prevents us from sending Newgy Robots to other countries. Please do not place an order."
                        Asta inseamna ca nu se poate comanda direct.
                        Daca doriti sa rugati pe cineva care calatoreste acolo, sa vi-l aduca in bagaj, luati in calcul ca-l "nenorociti" cu o bataie de cap in plus acolo, si pe drumul de intoarcere, plus ca este foarte putin probabil sa scape fara vama, comision vamal, TVA, etc.
                        A, si sigur este pe 110V, deci necesita achizitionarea unui transformator...
                        Lemn- Bty Viscaria
                        FH - TENERGY 05
                        BH - TENERGY 80

                        Comentariu


                        • #13
                          Deci au preturi mici dar nu pot livra in alte state. Probabil ca in alte state sunt distribuitorii locali. In Europa cel putin au cu totul alt pret, mult mai mare.
                          Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

                          Comentariu


                          • #14
                            Atentie la produse comandate din SUA!!!
                            1.
                            Eu am patit-o: comandat articole sport de pe un site (UFC) in val. de 160 $ si am platit o vama de ... 100 $ ... !
                            Specificare: articolele au fost comandate + platite de un prieten de al meu din SUA, care mi le-a trimis prin DHL/UPS, nu mai stiu exact!
                            Cu alte cuvinte - "factura finala" o aflati cand produsele ajung in tara!!!
                            2.
                            Si atentie, ca multe produse nu pot fi livrate in tarile UE, mai ales la preturile la care le gasim pe diverse site-uri din Asia, SUA, etc.

                            Comentariu


                            • #15
                              eu tot ce comand , comand in SUA si de acolo sunt trimise in Ro. Daca trimiti prinn dhl/ups mai mult ca sigur nu vei putea evita taxele vamale decat daca cel care le trimite declara o valaore mai mica.....mai bine trimiteti prin usps ca e mult mai ieftin .
                              momentan pe acest site sunt reduceri de preturi. pot aduce orice robot de aici la un pret zic eu ,mai mic decat in ro.
                              http://www.newgy.com/p-185-robo-pong-2050.aspx
                              - - - Actualizat - - -
                              Postat în original de laky Vezi post
                              Imi vine greu sa cred ca daca cumpar cu cardul, siteul imi va face conversia dolari/leu la cursul euro/leu. Ar fi cea mai mare teapa de pe lume! In mod concret a patit-o cineva?
                              exista site-uri care ofera shipping in RO si care, in functie de tara din care esti , iti afiseaza preturile in moneda tarii tale(RON). Exista site-uri care afiseaza pretul doar in $ dar accepta plata cu card de Romania. In momentul in care faci tranzactia, banca iti face automat convesria din RON in $ la cursul stabilit de banca.
                              Ultima editare de equipsua; 11.apr.2013, 08:23.

                              Comentariu

                              Procesare...
                              X