Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

VAND LEMN KREANGA CARBON cu doua fete pe el rosie Tenergy 64 fx si neagra 05 fx

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • VAND LEMN KREANGA CARBON cu doua fete pe el rosie Tenergy 64 fx si neagra 05 fx

    - fetele sunt noi nejucate doar taiate si lipite pe lemn -paleta poate fi probata in București
    contact -0729 235 769 Dragos
    pret 1000 ron nu este negociabil

  • #2
    Sincer, nu glumesti?

    Comentariu


    • #3
      cunosti bine sportul acesta ?

      Comentariu


      • #4
        Dl. Teoretic pretul este corect. Intrbarea sa pune daca ati ofera cineva atat pe paleta? -CHIAR DACA ACESTA MERITA ATATA...
        CHIAR DACA ESTE NOUA PALETA- ESTE CA SI LA ALTE PRODUSE NOU CUMPARATE CAND IESI DIN MAGAZIN PRETUL NU MAI ESTE LA FEL.
        VANZARE. STIMA.
        Ultima editare de leo33; 10.apr.2013, 10:21.

        Comentariu


        • #5
          Daca tot faceti aprecieri, poate ne spuneti si noua de unde se poate cumpara un Kreanga Carbon nou?

          Comentariu


          • #6
            ok, este dreptul tau sa ceri cat vrei pe un anumit produs. Dupa parerea mea nu cred ca vrei cu adevarat sa iti vinzi marfa. Pe acest forum si in general din cate am vazut eu, acest lucru aplicandu-se cred oricarui produs , nu neaparat materiale de tenis de masă, se aplica un principiu "nescris" respectiv : orice produs second hand, chiar daca nu e folosit deloc va avea o valoare scazuta cu cel putin 20% din pretul initial.
            Spor la vanzare .......
            "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
            Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
            BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

            Comentariu


            • #7
              Kreanga Carbon este un lemn rar care nu se mai fabrica.
              Daca evaluam fetele noi, nejucate, la 200 de lei (256 fiind patrate), ramane lemnul la 600 de ron. Mi se pare un pret corect.

              Comentariu


              • #8
                Asa este, modelele acestea nu se mai fabrica de ceva vreme, dar fac toti banii!!! Joc cu asa ceva si stiu ce spun!!!
                Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                FH - Xiom Sigma II Pro
                BH- Xiom Sigma II Pro

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de ClaudiuManoiu Vezi post
                  Asa este, modelele acestea nu se mai fabrica de ceva vreme, dar fac toti banii!!! Joc cu asa ceva si stiu ce spun!!!
                  Nu se contesta acest fapt.Insa au fost 2 la vanzare(lemne) in stare f buna(pot sa confirm vazandu-le) la user Claudiu84 la niste preturi rezonabile zic eu: 350-400RON, vandute acum de curand. Au stat acolo o perioda destul de lunga pana au fost vandute. Fetele 05Fx si 64 Fx inca se mai fabrica, asa ca putem face un calcul si nu cred ca ajungem la 1000RON. Dar asa cum am mai spus este marfa lui, cere cat vrea si cam atat.
                  "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                  Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                  BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                  Comentariu


                  • #10
                    Partea lucioasa, "folia", erau date jos de pe lemnele lui Claudiu. Nu stiu cum este acesta, dar, parerea mea, la un produs care nu se mai fabrica, pretul il stabileste piata. Deci nu cred ca ar trebui acuzat pentru pretul cerut. La urma urmei, e un anunt de vanzare pus corect. Daca-si va gasi cumparator sau nu, ramane de vazut...

                    Comentariu


                    • #11
                      Ca valoare a paletei, mi se pare un pret corect. Lemnul face toți banii, daca se prezinta in condiții optime de joc. Mana sa ai pentru el. Fetele, no comment, tine de preferințe. In ceea ce privește posibilitațile de vânzare... și cine este dispus sa dea at?ția bani pe aceasta paleta...ram?ne de vazut.

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de Kralizec Vezi post
                        Daca tot faceti aprecieri, poate ne spuneti si noua de unde se poate cumpara un Kreanga Carbon nou?
                        Nu stiu daca la noi in tara sunt, dar in alte tari sunt colectionari de lemne de tenis de masă(unii dintre ei nici macar nu joaca tenis de masă). Asa cum fac si filatelistii, colectionarii de lemne de tenis fac schimburi ori vand "piesele" la preturi foarte piperate. Cu cat sunt mai vechi si mai de referinta cu atat cer mai mult. Acele lemne nu sunt jucate deloc, orice defect le scade pretul drastic. Daca esti interesat poti gasi Kreanga Carbon la un pret ametitor, dar e garantat nou.
                        Rudius

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de Kralizec Vezi post
                          Partea lucioasa, "folia", erau date jos de pe lemnele lui Claudiu. Nu stiu cum este acesta, dar, parerea mea, la un produs care nu se mai fabrica, pretul il stabileste piata. Deci nu cred ca ar trebui acuzat pentru pretul cerut. La urma urmei, e un anunt de vanzare pus corect. Daca-si va gasi cumparator sau nu, ramane de vazut...
                          Corect, piata va stabili pretul. La fel insa nici BTY Keyshot Light nu se mai fabrica(am vorbit cu cei de la reprezentanta si mi-au confirmat acest lucru, spunandu-mi de asemeni ca dupa ce nu s-a mai fabricat au avut mult mai multe cereri). Pretul lui de nou era undeva intre 320-380RON. Am cautat luni bune sa cumpar SH si am gasit pana la urma, dar la un pret normal mai mic.
                          Chestia cu valoros/nevaloros este relativa, pentru unii fiind valoros pentru altii nu.
                          Sunt jucatori in clasamentul Amatur(in primii 10) care joaca cu Yasaka Sweden Clasic sau cu Lemn Levi.(110-140RON)
                          "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                          Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                          BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de titicostel Vezi post
                            ...Daca esti interesat poti gasi Kreanga Carbon la un pret ametitor, dar e garantat nou.
                            Aveti dreptate. Cunosc persoane, care au platit aprox 1000 ron (250 euro) pentru un Kreanga Carbon, in cutie...

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de titicostel Vezi post
                              Nu stiu daca la noi in tara sunt, dar in alte tari sunt colectionari de lemne de tenis de masă(unii dintre ei nici macar nu joaca tenis de masă). Asa cum fac si filatelistii, colectionarii de lemne de tenis fac schimburi ori vand "piesele" la preturi foarte piperate. Cu cat sunt mai vechi si mai de referinta cu atat cer mai mult. Acele lemne nu sunt jucate deloc, orice defect le scade pretul drastic. Daca esti interesat poti gasi Kreanga Carbon la un pret ametitor, dar e garantat nou.
                              Era o replica la postul anterior.

                              Comentariu


                              • #16
                                Oricum este un pret de top nu in sensul rau al cuvantului ci o suma frumusica, cel putin de cand sunt eu inscris pe forum nu am vazut un setup la 1000 de lei. Dar cu toate acestea musai sa carcotesc si eu putin daca fetele sunt doar taiate pe lemn si nejucate dar setupul poate fi probat cel putin asa zice anuntul, daca eu vin si probez setupul cum vor fi fetele dupa aceea si cat va costa

                                Succes vanzatorului.
                                Nittaku Violin​Fastarc G-1 / Fastarc S-1

                                Comentariu


                                • #17
                                  La turneul A de la Baicoi, s-a vandut un lemn Kreanga Carbon cu 500lei!!!!
                                  Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                                  FH - Xiom Sigma II Pro
                                  BH- Xiom Sigma II Pro

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Pana la urma, daca le luam pe fiecare in parte...tot la un pret destul de piperat ajungem...
                                    Si pe bucati, tot e greu sa vinzi un Tenergy taiat cu 200 de lei, iar Kreanga Carbon, la 600...
                                    Una peste alta, tine de gusturi...lemnul nu se mai fabrica pentru ca e interzis de ITTF, pt ca stratul exterior trebuie sa fie din lemn (sau sa se vada furnirul din lemn)...
                                    ...eu am dat cu lemnul si cu vopsea pe el, si "jupuit"...pot spune ca se simte mult mai bine si are mai mult control...fara stratul de vopsea...E un lemn dificil, nu oricine poate da cu el, cel putin pe mine ma depaseste...mai cred ca lemnul se vinde scump nu neaparat pentru calitatile sale, ci pt faptul ca nu se mai fabrica...
                                    Dar...noi nu ar trebui sa comentam pretul, ci doar sa spunem daca suntem interesati de achizitie...
                                    Daca pretul poate fi negociat, sau vinde pe bucati, are sanse mai mari de vanzare.
                                    Spor la vanzare! si...bafta, ca e nevoie si de asta...
                                    Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                                    Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                                    Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      -paleta a fost vanduta! multumesc

                                      Comentariu

                                      Procesare...
                                      X