Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

dhs h3 blue sponge

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • dhs h3 blue sponge

    din cate am vazut, exista varianta blue sponge si la h3 provincial... stie cineva ceva?
    blade: xiom strato
    fh: omega IV asia
    bh: vega asia

  • #2
    Ia legatura cu userul Claudiu84, are si el cateva H3-uri si-ti poate da cateva detalii...si mai sunt useri ce folosesc DHS....daca nu ma insel, si Drukeru este unul dintre ei...
    Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
    Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
    Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

    Comentariu


    • #3
      Exista si varianta de h3 blue sponge provincial si e foarte buna... sunt diferente minime intre varianta comerciala, provinciala, prov. upgraded si nationala... toate au un + fata de precedenta... cred ca mai e o varianta dar nu mai stiu cum au mai numit-o chinezii ...
      Lemn: Butterfly Petr Korbel
      BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

      Comentariu


      • #4
        da dar, proviciala blue sponge>nationala orange?
        blade: xiom strato
        fh: omega IV asia
        bh: vega asia

        Comentariu


        • #5
          Nu se poate compara prov blue sponge cu nationala orange...sunt alte fete...
          Diferentele dintre aceleasi fete, variantele nationala, provinciala si comerciala apar la CTC, si sunt in legatura cu omogenitatea densitatii buretelui si cauciucului pe toata suprafata si constanta sariturii ce trebuie sa se incadreze intre anumite limite stricte....in functie de variatia sariturii si omogenitatea densitatii, fetele sunt trecute la categoria "national" - cele mai omogene, "provincial" - cele ce se incadreaza in limite acceptabile, si "comercial" - cele ce ies din tolerante, sau..."rebuturi", desi e prea mult spus...si conform principiului ca nimic nu se arunca, iar daca nu se poate recicla, se vinde la pret mic...pe o piata asa mare, cum e cea a Chinei.
          Oricum, pentru "mainile" noastre, nu sunt diferente semnificative intre variantele nationale, provinciale sau comerciale ale aceluiasi produs...
          In schimb, variantele national orange sau blue sponge difera clar prin natura si caracteristicile buretelui, la un cauciuc similar...buretele blue este mai dur, iar cel orange este mai moale...cu diferentele de comportament dinamic ce decurg de aici...
          Deasemenea apar diferente structurale intre variantele "standard" si "neo"...chiar daca buretii au aceeasi culoare, au alta compozitie, si de aici rezulta compportament diferit, per ansamblu...
          Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
          Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
          Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

          Comentariu


          • #6
            deci buretele albastru este mai dur. ideea e ca si cel portocaliu este dur, dar nu este tensionat(din cate am inteles). cel albastru este propulsiv?
            blade: xiom strato
            fh: omega IV asia
            bh: vega asia

            Comentariu


            • #7
              tensionat este buretele "neo"....albastru sau orange...

              - - - Actualizat - - -

              Postat în original de Neacsu Bogdan Vezi post
              deci buretele albastru este mai dur. ideea e ca si cel portocaliu este dur, dar nu este tensionat(din cate am inteles). cel albastru este propulsiv?
              daca buretele #19, orange, cu duritatea de 38 gr este dur, iti dai seama cum ti se va parea cel albastru, cu duritatea de 41-42 gr...
              ...si cel albastru e la fel de "mort"...."'moare" mingea pe paleta ( aproape ca nu sare...)
              Ultima editare de gabikr; 28.apr.2013, 00:30.
              Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
              Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
              Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

              Comentariu


              • #8
                si atunci care e marea jmecherie la blue sponge?
                blade: xiom strato
                fh: omega IV asia
                bh: vega asia

                Comentariu


                • #9
                  Este mai frumos blue-sponge fata de oranje... ...am jucat cu majoritatea fetelor de la DHS...blue-sponge este peste oranje...dinamism,control si viteza...asta este parerea mea in conditiile in care v-am spus ca am testat majoritatea fetelor in cauza !
                  BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                  "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                  Comentariu


                  • #10
                    si cam care ar fi acelea?
                    blade: xiom strato
                    fh: omega IV asia
                    bh: vega asia

                    Comentariu


                    • #11
                      Pai, blue-sponge National si Provincial am testat cateva de aici: http://prott.vip020.net/Product-List.aspx?producttype=6 , si de aici: http://ttnpp.com/shop/dhs-hurricane-...ack-p-497.html , care nici nu mai este pe stoc de foarte multa vreme...cu ocazia asta va spun si patania cu ttnpp(site-ul a fost de incredere pana la un moment dat, dar in ultima vreme nu mai este de gasit individul nicaieri...am o comanda la ei din data de 2 ianuarie 2013 si nici pana in ziua de astazi nu mai a venit..si nu sunt numai eu in cauza...asa ca mai bine feriti-va sa faceti comenzi de aici)...cele mai bune fete ce mi s-a potrivit mie cu burete oranje, cu ce joc si acum sunt acestea: http://eacheng.net/index.php?act=detail&ID=3369...
                      Concluzia: cea mai buna fata chinezeasca ce am avut-o si jucat a fost aceasta: http://prott.vip020.net/Product-Deta...e=NeoNatH3bLUE ...dar nu prea iti poti permite sa schimbi o fata la cel putin una sau doua luni...
                      BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                      "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                      Comentariu


                      • #12
                        Sunt 2 tipuri de bureti portocalii de care stiu eu: #19 si #20. #19 are 36 de grade si este destul de moale. #20 este cel clasic, tare, si se invarte in jur de 40 de grade. Buretele albastru (#21) este mai moale decat cel clasic, avand ~38 de grade.

                        O natioanala cu burete albastru e mai elastica decat una cu burete portocaliu (ambele date cu booster). Cea cu burete portocaliu ia mai mult efect pe topspinuri in forta, iar cea cu burete albastru e mai usor de folosit la contre si retopspinuri.
                        www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                        http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                        Comentariu


                        • #13
                          Are cnv o Hurricane 3 Blue Sponge chiar si foarte uzata sa`mi dea sa probez , sunt tare curios de ce toti chinezii o au pe forehand
                          Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                          BH : Tenergy 05Fx
                          FH : Tenergy 05Fx

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de Ben Vezi post
                            Are cnv o Hurricane 3 Blue Sponge chiar si foarte uzata sa`mi dea sa probez , sunt tare curios de ce toti chinezii o au pe forehand
                            Am eu una... o poti proba daca vii la turneul de la Rădăuți... mi-a placut cum merge, dar primele 2 saptamani mergea mai greu pana s-a rodat, apoi s-a uzat extrem de repede (o luna jumate) de aceea am renuntat sa mai folosesc astfel de fete.
                            Andro Rasanter 48
                            Butterfly Timo ALC
                            Andro Rasanter 48​

                            Comentariu


                            • #15
                              Ma mir ca s-a uzat asa de repede. Am avut si eu una si am dat-o tot asa la cineva pentru a o testa. Era uzata, jucata ani de zile, dar inca arunca foarte bine, foarte joasa traiectoria, cu spin mecanic excelent. Mie mi-a placut doar ca mi s-a parut putin obositor sa joc cu ea. Daca nu lovesti corect, amplu, in forta, nu scoti mare lucru din aceasta fața.
                              Din ce mi-a zis un prieten care joaca la un club in Germania, DHS H3 national blue sponge este o fața foarte durabila. El joaca cu ea pe forehand si pe rever schimba cam 4 tenergy 64 pana schimba DHS-ul. O sa imi iau si eu una noua candva.. Ajunge cam 130 USD cu tot cu transport !! Au innebunit chinezii astia la asa preturi ...
                              Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                              Comentariu


                              • #16
                                pai si atunci de ce costa atatia bani? daca se uzeaza in 1 luna jumatate , nu inteleg care e raportul calitate pret
                                Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                                BH : Tenergy 05Fx
                                FH : Tenergy 05Fx

                                Comentariu

                                Procesare...
                                X